Drone XPro : DJI Mavic Mini wysadziło mnie w powietrze

:

Zawsze uważałem, że najmniejsze drony są najgorsze. Prawie 10 lat temu próbowałem latać moim pierwszym quadkopterem: Estes Proto X (bez relacji). Stwór był tak lekki i niestabilny, że gdy tylko wzniósł się w powietrze, złapał podmuch wiatru i poleciał prosto w moje oko. Więc kiedy dostałem nowy Mavic Mini, powiedzmy, że byłem ostrożny. Wyglądał na zbyt mały, aby robić imponujące rzeczy, które robią duże drony. Potem latałem rzeczą przez dwa tygodnie i to mnie rozwaliło.

Po złożeniu DJI Mavic Mini jest mniej więcej wielkości puszki z napojem. Oznacza to, że wciąż jest większy niż zabawkowe drony, takie jak Estes Proto X lub Tello DJI, ale malutki obok Mavic Pro. To też coś mówi, ponieważ składany Mavic Pro został uznany za bardzo mały, gdy został wydany w 2016 roku. Mavic Mini jest również znacznie mniejszy niż kieszonkowy Mavic Air, wydany w zeszłym roku. Po rozłożeniu Mini wciąż jest tak duże, jak talerz obiadowy.

DJI Mavic Mini

CO TO JEST?

Mały, lekki, składany dron

KOSZT

599 USD

LUBIĆ

Ultra przenośny, zaskakująco doskonała jakość obrazu

NIE PODOBNE

Odporny na awarie, walczy trochę na wietrze

O ile muszę powiedzieć o wielkości tego małego nowego drona, ważniejsza jest waga Mavica Mini: 249 gramów. DJI nie stara się ukryć podekscytowania, że ​​jego nowy dron ma niedowagę. W końcu „249 g” jest dosłownie namalowane na boku Mavic Mini, chociaż tylko inni nerdowie drony będą wiedzieli, co oznacza ta liczba. Ma to jednak znaczenie, ponieważ każdy niedoświadczony pilot może zacząć latać Mavic Mini bez obawy o nadzór regulacyjny.

Dla niektórych entuzjastów lotnictwa może to wydawać się trudnym celem. DJI dołożyło wszelkich starań, aby Mavic Mini był łatwy w pilotażu, w tym uruchomienie uproszczonej nowej aplikacji o nazwie DJI Fly. Aplikacja umożliwia podłączenie pilota do drona i sterowanie kamerą podczas lotu. Jest to również uproszczona wersja aplikacji DJI Go, z której korzysta reszta serii Mavic, ponieważ oferuje mniejszą kontrolę nad ustawieniami aparatu. (Zasadniczo można tylko regulować ekspozycję.) Nowa aplikacja zawiera również kilka samouczków, które uczą podstaw latania. Istnieje nawet symulator lotu, dzięki któremu można łatwo opanować pilotowanie drona bez ryzyka wypadku.

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=NvvCORkadso (/ embed)

Awarie wydają się nieuniknione. Nie mogę osobiście mówić o ryzyku, ponieważ nigdy nie rozbiłem Mavica Mini w ciągu dwóch tygodni testów. Jestem jednak doświadczonym pilotem i dla mnie jasne jest, że Mavic Mini jest daleki od odporności na awarie. Po pierwsze, nie ma funkcji unikania przeszkód. Podczas gdy Mavic Mini wygląda jak zmniejszona wersja Mavic Pro, brakuje prawie wszystkich czujników, które umożliwiają unikanie przeszkód. (Na spodzie samolotu wciąż znajduje się para czujników, które pomagają dronowi bezpiecznie wylądować.)

Za dodatkowe 29 USD DJI sprzeda ci Mavic Mini 360º Propellor Guard, który tworzy ochronną kopułę nad wirnikami w przypadku kolizji, chociaż te nieporęczne rzeczy w pewien sposób negują ultrakompaktową naturę drona. Firma twierdzi również, że lekka natura Mavic Mini oznacza, że ​​nie wyrządziłby większych szkód, gdyby spadł z powietrza. Mimo to początkujący piloci prawdopodobnie są wkręceni, jeśli wrzucą swoje nowe Minis do drzewa.

Byłoby nieuczciwe, gdybym nie zwrócił uwagi, że Mavic Mini jest jednak łatwym do latania. Aplikacja DJI Fly umożliwia połączenie kontrolera i drona jednym dotknięciem. Drugie dotknięcie rozlega się, a potem masz tylko kilka rzeczy, które możesz zrobić w powietrzu. Możesz nagrać film lub zrobić zdjęcie. Możesz korzystać z wielu automatycznych trybów szybkiego strzału, w tym Dronie (w górę i na odległość) i Helix (w górę i wirując wokół interesującego obiektu).

Jak wspomniano wcześniej, można regulować ekspozycję aparatu. Ale to jest to. Nie zagubisz się w gniazdach menu i ustawień – opcje, które są niezbędne dla niektórych profesjonalnych pilotów dronów, ale z pewnością są mylące dla początkujących. Chociaż tęskniłem za niektórymi bardziej wyrafinowanymi funkcjami aparatu z Mavic Pro, uwielbiałem także to, jak szybko i łatwo można było wyciągnąć Mavic Mini z kieszeni i wyskoczyć w powietrze, kręcąc słodkie filmy z drona.

Oczywiście cała ta przenośność i prostota ma swoją cenę. Mavic Mini jest super lekki, co oznacza, że ​​możesz nosić go w plecaku przez cały dzień, a nawet nie zdawać sobie sprawy, że tam jest. Oznacza to również, że dron walczy w stałym wietrze. Dron ma funkcję zwaną GPS Precise Hover, która ma zapobiegać dryfowaniu. To działało dobrze w spokojne dni. Jednak podczas jednej z moich wypraw wiatr wiał z prędkością 16 kilometrów na godzinę („łagodny wietrzyk” w skali Beauforta), a Mavic Mini starał się być stabilny, gdy unosił się kilka stóp nad ziemią. Aplikacja wydawała również wielokrotne ostrzeżenia o silnych warunkach wiatrowych, chociaż pogoda z pewnością wydawała się rozsądna z miejsca, w którym stałem. W tych warunkach lataliśmy również Mavic Pro, który w ogóle nie dryfował ani nie wariował.

Nawet przy odrobinie wiatru w miksie Mavic Mini nagrał imponująco stabilny materiał. W rzeczywistości nagrania z kamery Mini są imponujące, biorąc pod uwagę, jak niewielka i niedroga jest konfiguracja. Nagrywa wideo w rozdzielczości 2,7 K przy 30 klatkach na sekundę i Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Mało kto zauważyłby różnicę między rozdzielczością 2,7 K a rozdzielczością 4K – szczególnie podczas oglądania odtwarzania na mniejszym ekranie. Nakręcone przez nas nagranie Mavic Mini również całkiem się powiększyło, ale wytrenowane oko może dostrzec, jak szczegóły wydają się złagodzić w miarę powiększania obrazu. Może to być spowodowane tym, że Mavic Mini ma maksymalną przepływność 40 Mb / s, co oznacza, że ​​obraz zawiera znacznie mniej informacji niż materiał filmowy, na przykład z Mavic Pro, który ma maksymalną przepływność 100 Mb / s. Mimo to Mavic Mini świetnie sobie radzi z dokładnością kolorów i bardzo dobrze radzi sobie w słabym świetle.

Nowy dron DJI nie jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów. Tak nie powinno być. Według zespołu marketingowego firmy, Mavic Mini to „Everyday Flycam”. Tandetny slogan faktycznie działa. Niezależnie od tego, czy jesteś YouTuberem, poszukiwaczem przygód, czy po prostu fajnym tatą, Mavic Mini sprawia, że ​​zdjęcia lotnicze są odświeżająco łatwe i tanie. Mavic Mini nie jest dla profesjonalistów, ale dla wszystkich innych.

Chociaż rozmiar ma być zabójcą drona, myślę, że wartość jest ważniejsza. Za 599 USD Mavic Mini to mniej niż połowa ceny Mavic Air, doskonałego małego składanego drona, który DJI wypuścił w zeszłym roku. Jest to mniej niż jedna czwarta ceny Mavica 2. Jedynym dronem, który może konkurować z Mavic Mini pod względem wygody i wartości, jest DJI Spark, ale nie jest już na sprzedaż.

Te porównania prawie nie są uczciwe. Droższe drony DJI są lepsze, ale to, co czyni je lepszymi, to funkcje, których wiele osób nie chce lub nie potrzebuje. Mavic Mini wysadził mnie w powietrze, bo to wystarczy. Wystarczy drona, aby nauczyć się latać i uchwycić niesamowite zdjęcia lotnicze. Jednocześnie Mavic Mini jest dronem bramkowym, co sprawi, że bardziej zainteresujesz się tymi niesamowitymi gadżetami XXI wieku. To znacznie więcej niż zabawka.

CZYTAJ

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *