Xone Phone : Recenzja Insta360 One X: Uwielbiam ten aparat, ale nigdy go nie użyję

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Wiem, co myślisz: „Becca, film 360 nie żyje”. Ale co, jeśli strzelanie w 360 stopniach nie oznacza VR lub poruszania telefonem w różnych dziwnych kierunkach, aby zobaczyć całą klatkę. Co jeśli oznacza to posiadanie 360 ​​stopni kątów do wyboru?

Westchnienie.

To na krótko zmieniło zdanie na temat 360 kamer.


Insta360's One X to 360-stopniowy aparat akcji, który używa podwójnych obiektywów 200 / f / 2 do tworzenia naprawdę wyjątkowych 18-megapikselowych zdjęć lub sferycznych filmów 5,7k, które można następnie wyeksportować w ramkach 1080 (innych niż 360). W przeciwieństwie do wcześniejszych kamer 360, które zostały zaprojektowane do przechwytywania wideo oglądanego za pomocą zestawu VR lub które przesuwałeś telefonem, aby je zobaczyć, One X ma na celu umożliwić ci włączenie i wiedzieć, że masz zamiar uchwycić wszystko, co się dzieje wokół ciebie. Po prostu zdecydujesz, co to za strzał.

Matowa czarna obudowa ma gniazdo karty microSD, port Micro USB i komorę baterii. Dwa okrągłe przyciski przeznaczone do sterowania aparatem znajdują się pod małym ekranem, na którym wyświetlany jest tryb fotografowania i bardzo mylące menu aparatu, ale nie to, co faktycznie robisz. Sterowanie działa podobnie jak sterowanie GoPro: z krzywą uczenia się. Wszystko wydaje się bardzo obce, dopóki się nie przyzwyczaisz, ale nawet wtedy nie jest to najłatwiejsza w użyciu. Istnieje również wbudowana stabilizacja obrazu, którą Insta360 nazywa „FlowState”, dzięki czemu nagrania są bardzo płynne bez potrzeby używania zewnętrznego gimbala.

Aplikacja mobilna One X jest jednak źródłem wielu niedogodności sprzętowych aparatu i jest najłatwiejszym sposobem eksportowania treści z aparatu. Możesz go używać do ustawiania klatek kluczowych, proporcji i eksportowania nagrań wideo w przyzwoitej jakości. Istnieje również zwykły podgląd kamery w trybie zdalnym i na żywo.Wideo One X wygląda ostro i imponująco na telefonie, ale po wyeksportowaniu i wyświetleniu na większym ekranie materiał zaczyna się rozpadać. Walczy z jasnymi światłami, takimi jak niebo, i jest prawie bezużyteczny w nocy, gdy obecne jest światło o wysokim kontraście. 18-megapikselowe zdjęcia są wyraźne, a po przesłaniu na komputer stacjonarny natywnie rozciągają się, aby pokazać całe zdjęcie 360 ​​stopni bez konieczności zszywania.

Na zdjęciach i filmach w martwym polu aparatu ukryty jest patyk do selfie, dzięki czemu nagrywanie się jest naprawdę łatwe. Magią One X jest możliwość zostania osobistym kamerzystą zamiast latania dronem lub trzymania kamery przed sobą. Minusem tego jest to, że będziesz miał sporo zdjęć, które trzymają coś, co wydaje się niczym.

Gdy pierwszy raz użyłem One X, zostałem całkowicie sprzedany na podstawie obietnicy unikatowych ujęć z niewielką konfiguracją, ale po dwukrotnym użyciu go nie byłem zbyt zainteresowany kontynuowaniem jego używania. Insta360 sprawił, że zdjęcia i filmy 360 są bardziej dostępne, nie skupiając się na wynikach 360 stopni, ale dla mnie wciąż jest zbyt wiele kroków do ukończenia filmu, z którym niekoniecznie wiem, co zrobić.

Jako optymista technologiczny znów byłem gotów uwierzyć w 360, ale czasami więcej kamer oznacza po prostu więcej pracy, a jako konsument naprawdę musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz zrobić z tym aparatem, zanim go kupisz. Włącz wideo, aby uzyskać więcej próbek z One X, w tym chory strzał z najbardziej wyboistej przejażdżki łodzią, jaką kiedykolwiek wziąłem.

Vox Media ma spółki stowarzyszone. Nie mają one wpływu na treści redakcyjne, chociaż Vox Media może zarabiać na prowizjach za produkty zakupione przez linki partnerskie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasza polityka etyczna.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *