Drone XPro : Aktualizacje pochodzące od Canon, DJI i Panasonic; Nadchodzą aktualizacje Fuji, Sigma i Sony

:


Nasze regularne podsumowanie piątkowego oprogramowania układowego w tym tygodniu jest trochę niezwykłe, ponieważ większość aktualizacji, dla których mamy wiadomości, nie są jeszcze dostępne, chociaż kilka już jest, a więcej pojawi się w najbliższych dniach. W sumie mamy wiadomości o aktualizacjach oprogramowania dla dwóch kamer i jednego obiektywu w ciągu ostatnich siedmiu dni, a także o planowanych aktualizacjach dla kolejnych siedmiu kamer i nieokreślonej liczby dronów. Poza tym dostępne są jeszcze cztery aktualizacje oprogramowania.

Jest tu oczywiście wiele do omówienia, więc przejdźmy do rzeczy!

Kamera zewnętrzna Canon EOS R i IVY REC

Firma Canon, rozpoczynając alfabetycznie od innych, wydała jedną aktualizację w ciągu ostatniego tygodnia i ogłosiła opracowanie innej. Kamera zewnętrzna IVY REC otrzymała zaktualizowane oprogramowanie na drugi tydzień z czterema zmianami w wersji 1.0.2, które można uzyskać w sklepie Google Play lub Apple App Store:

 • Naprawiono problem polegający na tym, że wybranie anulowania na urządzeniu nie działa podczas próby automatycznego ponownego połączenia z kamerą zewnętrzną IVY REC.

 • Poprawiono zdolność urządzeń z systemem iOS 13 do tworzenia połączenia WiFi za pomocą kamery zewnętrznej IVY REC.

 • Poprawia stabilność funkcji zdalnego fotografowania ciągłego po podłączeniu do urządzeń z systemem iOS.

 • Poprawia ponowne połączenie bezprzewodowe, gdy przełącznik pokrętła wyboru trybów jest przełączony z trybu bezprzewodowego do trybu Zdjęcie / Wideo / Wiele.

Nowe oprogramowanie wewnętrzne Canon EOS R ma się pojawić pod koniec roku i doda obsługę obiektywu RF 85 mm F1.2 L USM DS. Uważaj na więcej na ten temat w przyszłym podsumowaniu!

Drony DJI (modele nieokreślone)

Następnie mamy chińskiego producenta dronów DJI, który w tym tygodniu publicznie pokazał, że oprogramowanie dla niektórych dronów jest w fazie rozwoju. (Firma nie mówi, która konkretnie ostatecznie otrzyma aktualizacje, ale zauważa, że ​​będzie dostępna dla „wielu dronów już szeroko rozpowszechnionych, bez żadnych dodatkowych kosztów i sprzętu”, i zaprezentowała nowe funkcje na obu Modele DJI Mavic Air i Mavic 2 Enterprise).

Więc co nowego? Cóż, dzięki zaktualizowanemu oprogramowaniu i aplikacji na smartfony dla urządzeń z Androidem takich jak Google, Samsung i Xiaomi, zaktualizowane drony mogą transmitować informacje o locie przy użyciu standardu Wi-Fi Aware. DJI twierdzi, że własne testy wykazały, że działa to w zasięgu więcej niż jednego kilometra (0,6 mil). Informacje o locie, które mogą być nadawane, obejmują lokalizację pilota, lokalizację, wysokość, prędkość i kurs samego drona, a także unikalny identyfikator drona i podany przez użytkownika opis celu lotu. Chodzi o to, że zarówno organy ścigania, jak i ogół społeczeństwa będą mogli uzyskać informacje na temat lotów ze względów bezpieczeństwa i prywatności, co stanie się obowiązkowe w Europie od lipca przyszłego roku, a które będzie również obowiązkowe w USA od 2021 roku lub później. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej DJI.

Oprogramowanie Fujifilm X-T3, XF16-80mmF4 R OIS WR i MacOS

Fujifilm dostarczył także nowe oprogramowanie wewnętrzne i ogłosił opracowanie aktualizacji w ostatnim tygodniu. Nowe oprogramowanie, które można pobrać tutaj, obiecuje dokładniejszy autofocus i lepszą optyczną stabilizację obrazu, a także poprawki dla „niewielkich defektów” z obiektywem XF16-80mmF4 R OIS WR.

W międzyczasie planowane są dwie aktualizacje bezlusterkowca Fuji X-T3, które mają pojawić się odpowiednio w grudniu 2019 r. I styczniu 2020 r. Pierwszy przyniesie uwięzione na USB zdalne sterowanie przechwytywaniem wideo, trybem ekspozycji, czasem otwarcia migawki, przysłoną, czułością ISO, kompensacją ekspozycji i ręcznym ustawianiem ostrości z niektórych dimbli lub ręcznych gimbali DJI i Zhiyun. Druga aktualizacja poprawi wykrywanie twarzy, gdy twarze o różnych rozmiarach znajdują się w ramce obrazu, a także skuteczność śledzenia wykrywania oka i sposób, w jaki aparat obsługuje sceny ze złożoną mieszanką szczegółów pierwszego planu i tła. Zwiększy również dziesięciokrotnie limit liczby plików w folderze, aż do 9 999 plików w folderze.

I wreszcie dla Fuji firma wydała również zaktualizowane wersje trzech aplikacji, aby rozwiązać problemy z MacOS Catalina 10.15.1, o których pisaliśmy kilka tygodni temu. Zaktualizowane aplikacje obejmują oparty na Silkypix Raw File Converter EX 3.0 (pobierz tutaj), instalator X Acquire (pobierz tutaj) i wtyczkę Tether PRO dla GFX dla Adobe Photoshop Lightroom Classic CC / 6 (pobierz tutaj). Aktualizacje Raw File Converter i X Acquire dodają także obsługę korpusu kamery X-Pro3. Wiele innych aplikacji nadal pozostaje na liście do poprawienia, w tym Fujifilm PC AutoSave, instalator X Raw Studio, a także wtyczka Tether Shooting PRO dla GFX, wtyczka Tether Shooting i wtyczka Tether Shooting PRO dla Adobe Photoshop Lightroom.

Panasonic GH5, GH5S, G9, S1 i S1R

Aktualizacje Panasonic zostały technicznie ogłoszone w zeszłym tygodniu, ale ponieważ nie zostały jeszcze wysłane, niestety nie wspomnieliśmy o nich. (Przepraszamy!) Nie będą jednak dostępne do pobrania do następnego wtorku.

Wersja oprogramowania 2.6 dla GH5, wersja 1.4 dla GH5S i wersja 2.0 dla G9 przyniesie następujące zmiany, a do tego dołączone będzie oprogramowanie Lumix Sync w wersji 1.0.4 do bezprzewodowego tetheringu ze wszystkimi trzema kamerami:

 1. Rozszerzona kompatybilność z nadajnikami bezprzewodowymi Profoto
  Możliwość korzystania z bezprzewodowych nadajników Profoto „Air Remote TTL-O / P” i „Profoto Connect-O / P”.
  * W zależności od sytuacji wszystkie funkcje mogą nie być dostępne.

 2. Inne ważne ulepszenia dla wszystkich modeli

 • Wszystko (AWBw) zostało dodane do trybu WB.

 • Dodano (Ważone wyróżnione) do (Tryb pomiaru).

 • (Dostosowanie korekcji ekspozycji) zostało dodane do menu niestandardowego, które umożliwia użytkownikowi dostosowanie standardowej wartości ekspozycji dla wszystkich trybów pomiaru.

 • (0,5 SEK) zostało dodane dla opcji (Czas trwania (zdjęcie)) w (Auto podgląd).

 • AE można zablokować za pomocą przycisku (AF / AE LOCK), gdy ISO Auto jest ustawiony w trybie M.

 • (MODE1) został dodany do funkcji Live View Boost, która zwiększa częstotliwość klatek dla płynnego wyświetlania obrazu, aby ułatwić ręczne ręczne ustawianie ostrości.

 1. Poprawiona wydajność AF (tylko GH5S i G9)

 • (Tryb wykrywania zwierząt) został dodany do trybu AF. Dzięki zaawansowanej technologii AI oprócz ludzi można wykrywać zwierzęta, w tym koty, psy i ptaki. Ramka ostrości jest automatycznie ustawiana na obiekcie docelowym poprzez analizę wielkości i położenia obiektu docelowego na oglądanym obrazie. Aparat kontynuuje śledzenie tych obiektów, nawet gdy odwrócą się plecami do aparatu.

 • Można ustawić ostrość na obiekcie, naciskając joystick w trybie (Wykrywanie twarzy / oczu / ciała / zwierząt).

 • Dodano wszystkie funkcje (AF-ON: Near Shift) i (AF-ON: Far Shift). (AF-ON: Near Shift) najlepiej ustawia ostrość na obiekcie w pobliżu, podczas gdy (AF-ON: Far Shift) najlepiej ustawia ostrość na obiekcie znajdującym się daleko.

 • Funkcja korekcji ostrości jest dostępna w trybach MF i dowolnych trybach AF.

 • Funkcja ciągłego AF jest dostępna na ekranie podglądu na żywo w trybie kreatywnego wideo lub w innych trybach nagrywania wideo, gdy wyświetlany jest obszar nagrywania wideo.

 1. Ulepszone wideo i inne funkcje (tylko G9)

 • Obsługiwane jest 10-bitowe wewnętrzne nagrywanie 4K 30p / 25p 4: 2: 2.

 • Obsługiwane jest 10-bitowe wyjście HDMI 4K 60p / 50p 4: 2: 2 10-bit.

 • Obsługiwany jest poziom luminancji dla wideo 10-bitowego.

 • Obsługiwane jest fotografowanie VFR (Variable Frame Rate) (FHD 2-180 fps / 4K 2-60 fps).

 • Obsługiwane jest nagrywanie wideo HDR.

 • Nagrywanie V-Log L i monitor kształtu fali (WFM) są dostępne z kluczem do aktualizacji oprogramowania DMW-SFU1 (sprzedawany osobno).

 • (MODE2) został dodany do trybu wysokiej rozdzielczości, który zmniejsza rozmycie ruchu obiektu.

Wersja oprogramowania 1.3 dla Lumix S1 i S1R przyniesie następujące zmiany:

 1. Rozszerzona kompatybilność z mediami
  Zgodność z kartą CFexpress typu B: Karta CFexpress typu B może pochwalić się teoretyczną wydajnością maksymalnie 2000 Mb / s. Zdając sobie sprawę z około 300% wyższej prędkości transferu niż w przypadku konwencjonalnej karty XQD, obsługuje duże zdjęcia i filmy.

 2. Rozszerzona kompatybilność z nadajnikami bezprzewodowymi Profoto
  Możliwość korzystania z bezprzewodowych nadajników Profoto „Air Remote TTL-O / P” i „Profoto Connect-O / P”, umożliwiających bezprzewodowe połączenie i sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi w celu profesjonalnego fotografowania.
  * W zależności od sytuacji wszystkie funkcje mogą nie być dostępne.

 3. Poprawiona kompatybilność z wymiennymi obiektywami Sigma i konwerterem mocowania

 • Możliwość przypisania funkcji do przycisków Fn wymiennych obiektywów Sigma L-Mount.

 • Występ Body I.S. (Stabilizator obrazu) podczas mocowania obiektywu za pomocą konwertera mocowania Sigma MC-21 został ulepszony przez tłumienie ruchu rolki.

 1. Poprawiona kompatybilność z wymiennymi obiektywami Panasonic
  Przypisanie funkcji do przycisków Fn obiektywu, gdy Panasonic LUMIX S PRO 70-200mm F2.8 O.I.S. (S-E70200) jest zamontowany.

 2. Poprawiona wydajność AF

 • (AF + MF) można używać w trybie AFC.

 • Ustawianie ciągłego AF na ekranie podglądu na żywo w trybie kreatywnego wideo lub w innych trybach nagrywania wideo, gdy wyświetlany jest obszar nagrywania wideo.

 1. Poprawiona wydajność szybkich filmów
  Możliwość ręcznego ustawienia ekspozycji zgodnie z trybem ekspozycji wideo (P / A / S / M) w trybie High-Speed ​​Video.

 2. Inne ważne ulepszenia *

 • Możliwość wyboru gniazda karty, aby zapisać obrazy JPEG opracowane w aparacie RAW.

 • Do sprawdzenia efektu przysłony można użyć przycisku Fn.

 • Użytkownik może wyłączyć dowolną operację fizyczną, przypisując akcję do przycisku Fn.

 • Lampka wspomagająca AF jest teraz na karcie Ostrość w menu Wideo.

 • Poziom luminancji zdjęć (w tym zdjęć 6K / 4K Photo i Post Focus) można ustawić podczas odtwarzania przez wyjście HDMI.

 • Możliwość blokady (za pomocą przycisku (AF / AE LOCK)), gdy ISO Auto jest ustawiony w trybie M.

 1. Ulepszenia tylko dla S1

 • Wcześniej niektórzy użytkownicy doświadczali niebieskiego efektu przycinania podczas nagrywania V-Log. Ten problem został poprawiony.

 • U niektórych użytkowników pojawiły się powidoki w nagraniu V-Log. Ten problem został poprawiony.

Sigma fp

Wersja oprogramowania 1.01 dla Sigma fp również pojawiła się w zeszły piątek po tym, jak już napisaliśmy podsumowanie tego tygodnia, więc zamiast tego przeszliśmy na ten. Jego rozwój został ujawniony w podsumowaniu pod koniec października, a oprócz dwóch obiecanych wówczas poprawek, rozwiązano również dwa dalsze problemy operacyjne, które zostały odkryte. W sumie zmiany są następujące:

 • Koryguje to zjawisko podczas nagrywania na zewnętrzny dysk SSD. Niezależnie od bitu nagrywania i liczby klatek na sekundę część pierwszej i drugiej klatki odtwarzania zostanie powiększona, a także miniatury, gdy format nagrywania jest ustawiony na Cinema DNG, a rozdzielczość jest ustawiona na UHD.

 • Koryguje zjawisko polegające na tym, że fotografowanie w formacie Cinema DNG, w zależności od czułości ISO, zmienia poziom ciemnego obszaru dla każdej klatki.

 • Koryguje zjawisko polegające na tym, że niektóre części nagranego wideo są nieuporządkowane.

 • Koryguje zjawisko zawieszania się aparatu podczas aktualizacji oprogramowania układowego obiektywu za pomocą plików pobranych za pośrednictwem komputera Mac.

Aktualizację oprogramowania wewnętrznego i procedurę instalacji można znaleźć tutaj.

Sony RX10 Mark IV

Wreszcie na ten tydzień mamy oprogramowanie układowe w wersji 2.00 dla Sony DSC-RX10 Mark IV, które można pobrać tutaj dla systemu Windows lub tutaj dla systemu MacOS. Są tylko trzy zmiany, jak następuje:

 1. Dodaje Eye AF w czasie rzeczywistym dla zwierząt
  * Nie można jednocześnie wykryć oczu ludzi i zwierząt. Wykrywanie oka może nie być możliwe w zależności od środowiska, typu zwierzęcia lub ruchu zwierzęcia.

 2. Umożliwia obsługę rzeczywistego autofokusa EYE w czasie rzeczywistym poprzez wciśnięcie spustu migawki do połowy

 3. Poprawia ogólną stabilność aparatu

I to wszystko na ten tydzień. Sprawdź ponownie następnym razem, aby uzyskać więcej informacji o oprogramowaniu!

** Martwisz się, że ostatnio przegapiłeś krytyczną aktualizację? Nie bądź! Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie najnowsze artykuły z piątkowego oprogramowania układowego! **

• Zobacz wszystkie najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego w piątek •

(Zdjęcie części aparatu dzięki uprzejmości Kelly Hofer / Flickr; użyto na licencji Creative Commons CC-BY-2.0. Zdjęcie zostało zmodyfikowane w stosunku do oryginału).

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *