Drone XPro : Fujifilm rozmawia z DJI, aby kamera Fuji X-T3 współpracowała z dronami DJI

:

W dzisiejszym komunikacie prasowym na temat przyszłej aktualizacji oprogramowania sprzętowego dowiedzieliśmy się, że Fujifilm rozmawia z DJI, aby kamera Fuji X-T3 i inne kamery Fuji współpracowały z dronami DJI. Komunikat prasowy nie mówi, z którym konkretnie dronem DJI będzie współpracował X-T3. Czy to może być DJI Inspire 3, której premiery spodziewamy się w przyszłym roku? Oprócz współpracy z dronami DJI Fujifilm ogłosił również, że kamera X-T3 będzie działać w podobny sposób z gimbalami Zhiyun.

DJI Mavic Pro

Kamera Fuji X-T3 do współpracy z dronami DJI

Teraz osobiście ta wiadomość bardzo mnie ucieszyła, ponieważ od dawna jestem użytkownikiem Fuji X-Series. A więc połączenie kolorów Fuji i możliwości aparatu w połączeniu z dronem DJI, takim jak Inspire, byłoby niesamowitym połączeniem. Zastanawiam się także, z jakimi innymi firmami DJI rozmawia potencjalnie. Sony? Kanon?

Zgodnie z komunikatem prasowym Fujifilm nie będziemy musieli nawet długo czekać, przynajmniej na ulepszenie możliwości aparatu. Fujifilm mówi o aktualizacji X-T3 poprzez aktualizację oprogramowania układowego już w połowie grudnia. Kolejne ulepszenia (autofocus) zostaną wydane w drugiej aktualizacji oprogramowania układowego zaplanowanej na styczeń. W tym samym czasie spodziewamy się wydania DJI Mavic 3 Pro.

Aby Fujifilm X-T3 działał z dronem DJI, Fujifilm będzie korzystał z komunikacji USB, która pozwoli Ci rozpocząć i zatrzymać nagrywanie wideo, dostosowując ustawienia ekspozycji, takie jak tryb ekspozycji, czas otwarcia migawki, przysłona, ISO i kompensacja ekspozycji do nagrywania wideo , a także ręczną regulację ostrości. Nie mówi konkretnie, czy te same funkcje będą dostępne dla fotografii, ale mam nadzieję, że tak.

Możesz przeczytać cały komunikat prasowy poniżej. Dzięki Patrickowi z FujiRumors, gdzie po raz pierwszy dowiedziałem się o tych wiadomościach. Lepiej zacznę oszczędzać pieniądze na nową DJI Inspire 3…

Fujifilm wyda aktualizację oprogramowania dla FUJIFILM X-T3

Włączanie sterowania nagrywaniem wideo z Gimbal / Drone i oferowanie innych ulepszeń funkcji

13 listopada 2019 r. – FUJIFILM Corporation (prezes: Kenji Sukeno) planuje wydać serię aktualizacji oprogramowania układowego dla FUJIFILM X-T3 (dalej „X-T3”), począwszy od połowy grudnia 2019 r. Aktualizacje odzwierciedlają żądania dodatkowych funkcji oraz poprawę operatywności uzyskaną od użytkowników bezlusterkowych aparatów cyfrowych z serii X.

Nadchodząca aktualizacja umożliwi sterowanie nagrywaniem wideo z Gimbal / Drone za pośrednictwem komunikacji USB. Możesz połączyć X-T3 z gimbalem / dronem obsługującym tę funkcję, aby znacznie rozszerzyć opcje fotografowania. FUJIFILM komunikuje się ze SZ DJI Technology Col, Ltd. * i ZHIYUN ** (wymienionymi w kolejności alfabetycznej) w sprawie ich planu wydania kompatybilnych produktów. Fujifilm planuje również wdrożyć tę funkcję w FUJIFILM X-T30 i innych modelach. Dalsze aktualizacje oprogramowania układowego w przyszłości przyniosą ulepszenie autofokusa i inne ulepszenia X-T3.

Główne cechy:

Aktualizacja oprogramowania układowego X-T3, która ma zostać wydana w grudniu 2019 r
Wersja oprogramowania układowego: FUJIFILM X-T3 (Ver. 3,10)

Obsługa gimbala / drona ***

To oprogramowanie sprzętowe dodaje następującą funkcję uzupełniającą bieżącą obsługę robienia zdjęć za pośrednictwem komunikacji USB:

  • Rozpoczynanie i kończenie nagrywania wideo
  • Dostosowywanie ustawień ekspozycji (tryb ekspozycji, czas otwarcia migawki, przysłona, czułość ISO, kompensacja ekspozycji) do nagrywania wideo
  • Dokonywanie ręcznych regulacji ostrości

Aktualizacja oprogramowania układowego X-T3, która ma zostać wydana w styczniu 2020 r
Wersja oprogramowania układowego: FUJIFILM X-T3 (Ver. 3,20)

1. Ulepszony autofokus

  • Poprawa wydajności śledzenia ramki AF oka, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać dokładny autofokus na oczach
  • Poprawa skuteczności wykrywania twarzy, gdy w tej samej ramce znajdują się twarze o różnych rozmiarach, co ułatwia uzyskanie dokładnego autofokusa
  • Poprawa funkcji autofokusu na obiekcie na pierwszym planie, nawet jeśli w ramce występuje mieszanka obiektów na pierwszym planie i tła, co powoduje, że obiekt na pierwszym planie jest nieostry, np. podczas fotografowania kwiatów na ruchliwym tle

2. Możliwość zapisania do 9 999 zdjęć w każdym folderze

Do tej pory liczba zdjęć, które można zapisać w folderze na karcie SD, była ograniczona do 999. Ta aktualizacja zwiększy limit dziesięciokrotnie do 9 999 zdjęć.

* SZ DJI Technology Co., Ltd.
** ZHIYUN
*** Komunikacja oparta na USB

Co sądzisz o korzystaniu z kamery Fujifilm X-T3 w połączeniu z dronem DJI? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Pozostać w kontakcie!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat dronów, czerpakami, plotkami i recenzjami, śledź nas na Świergot, Facebook, YouTube, Instagram lub zapisz się do naszego codziennego biuletynu e-mail, który wychodzi każdego dnia o 18:00. ET.

Kup następnego drona bezpośrednio od producentów, takich jak DJI, Parrot, Yuneec lub od sprzedawców detalicznych takich jak Adorama, Amazon, B&H, BestBuy, DroneNerds lub eBay. Korzystając z naszych linków, dokonamy niewielkiej prowizji bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dziękuję za pomoc DroneDJ rosnąć!

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.


Subskrybuj DroneDJ na YouTube, aby oglądać ekskluzywne filmy
(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=videoseries (/ embed)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *