Drone XPro : GoPro w końcu otrząsa się z bólu związanego z porzuceniem biznesu dronów

:

Chociaż firma produkująca kamery odnotowała redukcję o 24 miliony USD, to w dół od 76 milionów dolarów straty GoPro przetrwało do początku 2018 roku. Firma była wystarczająco pewna siebie po przedstawieniu tych wyników w czwartek, podniosła wytyczne dla inwestorów na rok 2019 i oświadczyła, że ​​będzie pierwszy roczny zysk od 2015 r., był to pierwszy pełny rok przychodów z ulubionego zestawu kamer Hero 4.

Innym motywem jest to, że GoPro wyleczyło się (przynajmniej finansowo) od zakończenia w styczniu 2018 r., Aby zamknąć migawkę quadkoptera Karma i całkowicie opuścić biznes dronów.

Niemniej jednak w korespondencji, z wyłączeniem naszej firmy lotniczej, stwierdzono, że (kwartalne) przychody mogły wzrosnąć o 27% rok do roku. Czytając między liniami tutaj, GoPro przyznaje, że Karma przyniosła trochę gotówki, ale ten dodatkowy wzrost przychodów ostatecznie jest marnotrawstwem wymagane koszty operacyjne i wydatki na badania i rozwój. Karma była dużym powodem, dla którego redukcja ostatniego pierwszego kwartału była znacznie większa.

Zwrócenie uwagi na kamery pomogło GoPro uzyskać bardziej zrównoważoną pozycję. Istnieją inne oznaki odrodzenia GoPrs po dronach w liczbach opublikowanych w ubiegłym tygodniu.

Hero 7 Black stanowił 90 procent przychodów generowanych przez GoPro w tym kwartale Od końca kwartału Hero 7 Black był najlepiej sprzedającym się aparatem cyfrowym w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby sztuk, a firma twierdzi, że zwiększyła przychody (rok do roku w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 r.) w większości regionów, w których obecnie sprzedaje aparaty fotograficzne. Ale odkąd Hero 7 Black odniósł tak duży sukces, ta przyczepność jest obecnie silniejsza niż kiedykolwiek.

To doskonały czas, ponieważ nadchodzi DJI. Informacje na chińskiej stronie sugerują, że będzie pasować do flagowca GoPrs w wielu specyfikacjach. Wygląda na to, że ma przedni ekran do selfie, co jest oczywistym wyróżnikiem.

Dzięki Karmie GoPro próbowało wejść na rynek zdominowany przez DJI. Teraz DJI zrobi tę samą awarię na rynku, który GoPro stworzył i jest całkowicie właścicielem. Woodman ostatnio brzmiał otwarcie na pomysł większej konkurencji. Konkurent pomógłby nam zrozumieć dynamikę naszego rynku, naszą działalność, wrażliwość cenową. BMW ma Mercedesa Obecnie wygląda na to, że GoPro znów będzie posiadało DJI. Tym razem przynajmniej podejmie walkę bez bagażu finansowego walczącego przedsiębiorstwa dronów.
Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *