Xone Phone : Korzystanie z iPhone'a 8 podkreśla zalety iPhone'a X

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Tymczasowe korzystanie z iPhone'a 8 zapewniło nową perspektywę serii iPhone X – i naprawdę podkreśliło, jak daleko zaszedł proces projektowania iPhone'a przez Apple.

Nic dziwnego, że moje serie pamiętników generalnie generują mnóstwo postów wcześnie, gdy poznałem nowy produkt, z tylko sporadycznymi aktualizacjami w dalszej części linii. Mój ostatni wpis w Dzienniku iPhone'a X był prawie rok temu.

Ale usterka mojego iPhone'a X dała mi możliwość porównania z iPhone'em 8…

NordVPN

Pierwsze, co wiedziałem o spuchniętej baterii na moim iPhonie X, było wtedy, gdy lewa strona ekranu lekko wyskoczyła na środku. W ciągu niecałych pół dnia posunął się stamtąd do całkowitego odłączenia na całej długości po lewej stronie, w wyniku czego wyświetlacz został uszkodzony.

Zabrałem go do sklepu Regent Street Apple Store i po dziesięciu minutach mogłem umówić się na wizytę.

Nic dziwnego, że diagnoza w sklepie nie trwała długo. Wszystko, co zrobił Genius, to uruchomienie aplikacji diagnostycznej, prawdopodobnie w celu potwierdzenia, że ​​był to prawdziwy iPhone z nienaruszonymi oryginalnymi komponentami.

"Nabrzmiała

Spodziewałem się, że będzie to zamiennik na miejscu, ale najwyraźniej polityka bezpieczeństwa temu zapobiega. Nabrzmiałe akumulatory zwykle nie stanowią bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa, ale bardzo prawdopodobne jest, że zostaną przebite, jeśli zostaną przebite, a otwarcie obudowy w sklepie jest uważane za zbyt niebezpieczne. Z tego powodu zasadą jest, że wszystkie urządzenia z podejrzanymi spęcznionymi bateriami są wysyłane do centrum serwisowego w celu kontroli.

Standardowa gwarancja Apple jest udzielana na okres jednego roku i zastanawiałem się, czy muszę wskazać przepisy UE wymagające co najmniej dwuletniej gwarancji, ale nie było to konieczne. Geniusz powiedział po prostu: „nie ma gwarancji, ale oczywiście tak nie powinno być, więc powinna to być bezpłatna naprawa lub wymiana”.

Telefon pożyczający

Aby mieć pewność, że w międzyczasie nie zostanę bez telefonu, zaproponowano mi telefon pożyczający. Powiedziano mi, że to nie może być iPhone X, i powiedziałem, że to nie ma znaczenia, każdy model by to zrobił. Kiedy kupiłem telefon, grałem bezpiecznie z pamięcią masową, wybierając model 256 GB, ale do tej pory użyłem tylko 56 GB, więc iPhone 64 GB byłby w porządku. Jednak fakt, że zbliżałem się do 64 GB, zapewnił mnie, że dokonałem właściwego wyboru.

Po wizycie w sklepie jechaliśmy prosto na wydarzenie i od razu potrzebowałem swojego telefonu, więc skorzystałem z procesu szybkiego startu, aby bezprzewodowo przenieść ustawienia i przywrócić dane z kopii zapasowej iCloud. Nie czekałem, aż wszystkie moje aplikacje zakończą się ładować, wychodząc ze sklepu, gdy tylko będę mieć przydatny telefon.

Używanie iPhone'a 8 jako właściciela iPhone'a X.

IPhone 8/8 Plus jest oczywiście ostateczną wersją tradycyjnego iPhone'a z czołem, brodą i przyciskiem Home.

IPhone 8 i iPhone X mają ze sobą wiele wspólnego. Oba mają ten sam układ A11 z koprocesorem M11, co oznacza brak różnicy w wydajności. Mają bardzo podobne wymiary zewnętrzne. Te same kamery podstawowe i FaceTime, optyczna stabilizacja obrazu, automatyczny HDR i lampa błyskowa z czterema diodami LED. Możliwości nagrywania wideo są również identyczne. Oba mają ładowanie bezprzewodowe. Oba wyświetlacze mają gamę kolorów P3 i True Tone.

Ale mają też kilka ważnych różnic. Najbardziej oczywiste jest oczywiście to, że niemal bezelementowa konstrukcja iPhone'a X zapewnia znacznie większy ekran w obudowie prawie tego samego rozmiaru. Ten wyświetlacz jest również OLED, a nie LCD. IPhone X ma dwa aparaty zamiast jednego, co oznacza również brak trybu portretowego na iPhonie 8. I oczywiście Face ID na iPhone X kontra Touch ID na iPhone 8.

A więc, w ciągu kilku dni użytkowania, która z różnic naprawdę się wyróżniała?

Zacznę od jednej różnicy, której tak naprawdę nie ma: OLED kontra wyświetlacze LCD. Szczerze mówiąc, myślę, że to zostało masowo przesadzone. Ekrany LCD Apple zawsze były doskonałe, a iPhone 8 nie jest wyjątkiem. Ani razu nie spojrzałem na ekran iPhone'a 8 i przegapiłem iPhone'a X – a nawet nie zauważyłem żadnej różnicy.

Rozmiar ekranu ma było raczej zauważalne. Ale zdecydowanie nie zmienia mnie to. Więcej o tym za chwilę. Przeważnie jednak wyróżniała się estetyka podbródka i czoła. Jak ktoś teraz bardzo przyzwyczaił się do bezramkowego frontu, konstrukcja iPhone'a 8 wygląda i wydaje się staroświecka.

Bardzo rzadko korzystam z trybu portretu, więc przegrywanie mi nie przeszkadzało, ale często używam teleobiektywu, więc mi tego brakowało. To nie jest wielka sprawa – zdecydowana większość zdjęć z mojego iPhone'a jest przeznaczona wyłącznie do swobodnego oglądania na ekranie i udostępniania w mediach społecznościowych – więc jest dużo rozdzielczości, którą można zaoszczędzić na powiększeniu cyfrowym, ale wygodę zoomu fizycznego to coś, co mam brakowało

Jest jednak jedna funkcja iPhone'a X, za którą bardzo tęsknię – i to identyfikator twarzy. Dla mnie różnica to dzień i noc. Nieco dla odblokowania telefonu. Przesuwanie w górę w telefonie iPhone X można wykonać bardzo swobodnie, a Face ID natychmiast się odblokowuje; pozycja kciuka na przycisku Touch ID wydaje się w porównaniu z tym bardziej nieprzyjemna.

Ale znacznie więcej dla aplikacji. Używam Face ID na przykład w aplikacjach bankowych, a na iPhonie XI po prostu otwieram aplikację, krótko widzę potwierdzenie odblokowania Face ID i jestem w środku. Jest absolutnie bezproblemowy i wydaje się, że nie ma kroku bezpieczeństwa wszystko. Konieczność fizycznego umieszczenia kciuka na czujniku Touch ID jest najlepszym przykładem problemu z Pierwszego Świata, wiem, ale niewątpliwie wydaje mi się to dużym krokiem wstecz.

Jest też przycisk Początek. Naprawdę przywykłem do przesuwania kciukiem w górę, aby powrócić do ekranu głównego lub wymuszania zamknięcia aplikacji, a używanie przycisku ekranu głównego, aby zrobić to ponownie, sprawia wrażenie niezręcznego.

Oczywiście wszystko jest banalne. Nie siedzę tutaj, czując frustrację z powodu korzystania z iPhone'a 8. To wciąż bardzo piękny telefon i używam go doskonale. Ale teraz zdecydowanie czuję, że należy do poprzedniej epoki w projektowaniu iPhone'a i chętnie wrócę do iPhone'a X.

Jeszcze jedna rzecz …

Jak zwykli czytelnicy wiedzą, bardzo lubiłem mój iPhone SE i nadal mam do niego słabość. Rzeczywiście, miałem pół nadziei, że mój telefon pożyczkodawcy będzie SE. Od dawna miałem nadzieję, że Apple stworzy iPhone'a SE 2 z językiem projektowania iPhone'a X, i byłem niesamowicie rozczarowany, gdy niechętnie doszedłem do wniosku, że cała nadzieja przepadła.

Powiedziałem, że wrócę do tematu rozmiaru ekranu iPhone'a 8, a to dlatego, że uderzyło mnie jedno. Jeśli weźmiesz rozmiar obudowy iPhone'a SE i umieścisz ekran prawie bez ramki w stylu iPhone'a X, będzie to prawie dokładnie rozmiar ekranu iPhone'a 8. To znowu sprawiło, że naprawdę naprawdę chcę iPhone SE 2.

Czy cała nadzieja wciąż jest stracona? Myślę, że tak, ale może mam malutki trochę więcej nadziei niż ja. Spadek sprzedaży iPhone'a i kolejne obniżki cen mogły skłonić Apple do przemyślenia swoich przyszłych planów. IPhone SE 2 z konstrukcją prawie bez ramki nie byłby tanim iPhone'em, ale mógłby zostać wykonany za niższą cenę niż iPhone X / XS dzięki mniejszemu rozmiarowi ekranu. Maksymalnie zmień pojemność na 128 GB zamiast 256 GB (lub 256 GB zamiast 512 GB, jeśli Apple zaktualizuje w tym roku flagowe warstwy pamięci). Dokonaj kilku innych małych kompromisów. Zaakceptowałbym to.

Daj mi ekran iPhone'a 8 w obudowie iPhone'a SE, a to jest telefon, który kupiłbym natychmiast.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich do zarabiania dochodów. Więcej.

Wyprzedaż HP Memorial Day


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=zXS9gsZYJRI (/ embed)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *