Xone Phone : LSU vs. Texas A&M: Sprawdź tę ustną historię gry, która nigdy nie zostanie zapomniana | LSU

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Gra, która nigdy nie zostanie zapomniana, zbliża się do rocznicy.

Prawie nie wymaga wprowadzenia, ten rewanż między LSU i Texas A&M – zespoły, które w ubiegłym roku wyprodukowały najlepiej zdobywającą punkty grę w historii FBS, walka o siedem dogrywek, która zmusiła NCAA do zmiany zasad dotyczących dogrywek, thriller, który wywołał burzę Kyle Field i bójka między pracownikami zespołu.

Takie wspomnienia budzą rywalizację, a po obu stronach walczy w finale sezonu regularnego między Tygrysami nr 1 (konferencja 11-0, 7-0 Southeastern) a Aggies (7-4, 4- 3) na stadionie Tiger w sobotę.

Jak powiedział Chris Blair, „Voice of the Tigers” i nadawca radiowy play-by-play: „Jest to gra, w której każdy, kto ją oglądał, grał w nią, brał w niej udział, pracował – niezależnie od przypadku – Nie sądzę, żeby kiedykolwiek zapomnieli tę grę. ”

Poniżej znajduje się ustna historia straty LSU 74-72 w siedmiu dogrywkach z Texas A&M w Kyle Field w 2018 roku.

LSU przybyło do College Station w Teksasie 24 listopada 2018 r. Jako nr 7 w rankingu College Football Playoff. Ze stratami na Florydzie i Alabamie, Tigers praktycznie nie strzelili do play-off; ale zwycięstwo przeciwko numer 22 Texas A&M umieściłoby ich w Sugar Bowl. Zwycięstwo przypieczętowałoby również sezon 10 zwycięstw, co jest kolejnym sygnałem, że trener Ed Orgeron poprawił program.

Texas A&M starało się o własną walidację z trenerem 75 milionów dolarów Jimbo Fishem w pierwszym roku, a zakończenie przegranej przez Aggies z siedmioma meczami z LSU przeszedłoby długą drogę.

Pierwsze trzy czwarte to najbardziej zapomniane części tej gry. LSU nigdy nie prowadził w tych okresach, a były błędy: niecelna bramka Cole'a Tracy'ego na 49 jardach, która trafiła w lewą pozycję pionową, stłumiony punt Jonathana Gilesa w 30 LSU, który dał Texas A&M prowadzenie 24-17 do finału kwadrans … a przynajmniej tak się wydawało.

Gdy 10:27 pozostało w czwartym meczu, rozgrywający z Texas A&M Kellen Mond rzucił huśtawkę do Trayveona Williamsa, a obrońca LSU Devin White stracił piłkę. Linebacker Michael Divinity zgarnął rozdrabniacz i zwrócił go na 58-jardowe przyłożenie, które wiązało grę.LSU-A & M: Devin White fumble

Sieć SECBlair: Jeśli szukałeś kogoś, kto zagrałby w takiej sytuacji, w tego rodzaju grze, myślę, że najpierw byłby to Devin White.

Tracy: To był właśnie dorosły mężczyzna. Nic nie możesz zrobić.

Taylor Zarzour (nadawca SEC Network play-by-play): W tym momencie myślałem, że to gra w piłkę nożną LSU.

LSU zmusiło trójkę, a następnie ćwierćfinał Tigers Joe Burrow ukończył 14-jardową przepustkę do Fostera Moreau, aby awansować o 31-24.

Szaleństwo zaczęło się, gdy Texas A&M osiągnął 42, a do gry pozostało 38 sekund.

Mond wykonał niski snap i rzucił się desperackim podaniem, gdy White się zbliżał. Grant Delpit z bezpieczeństwa LSU łatwo przechwycił podanie i celowo zsunął się na ziemię.LSU: Kolano, Gatorade

Sieć SECDelpit: Myślałem, że gra się skończyła.

Jacob Phillips (linebacker LSU): Wygraliśmy. Oczywiście, kiedy zobaczyłem, jak trener O wylewa na niego Gatorade, myślałem, że wygraliśmy.

Orgeron: Prysznic Gatorade był oczywiście trochę przedwczesny.

Po sprawdzeniu, urzędnicy gry stwierdzili, że Mond upadł na kolano, kiedy wykonał snap.

Terrence Alexander (były obrońca LSU; obrońca XFL New York Guardians): Każdy powinien rozważyć (Delpit) z sześcioma przechwyceniami (w 2018 r.). Wszyscy widzieliście, co się stało. To szalone, jak to nazywali na boisku.

Dwie sztuki później Texas A&M przekonwertował czwartą i 18. i podniósł piłkę na LSU 41, pozostawiając 10 sekund. Mond wykonał kolejne podanie do Kendricka Rogersa do LSU 19. Zegar zatrzymał się z trzema sekundami pozostałymi z powodu pierwszego obniżenia, a Aggies pospieszyła do linii i przyspieszyła piłkę, gdy upłynął czas.

Po kolejnej kontrowersyjnej recenzji sekunda została odłożona na zegar gry. Orgeron powiedział później, że decyzja była „niesprawiedliwa”.

Joe Alleva (były dyrektor sportowy LSU; na emeryturze): Myślę, że zegar powinien się skończyć. Nie powinni mieć takiej dodatkowej gry, kiedy mierzą piłkę.

Koordynator urzędników SEC, Steve Shaw, powiedział później, że zasada została poprawnie zastosowana: „Jeśli są 3 lub więcej sekund, może on wybić piłkę, a jego drużyna może uzyskać kolejną grę”.

Mond rzucił Quartneyowi Davisowi przyłożenie 19 jardów przy następnej grze.

Nagle gra zaczęła się robić z czasem.

LSU zaczęło się od ataku, a fałszywy start i worek wsparły Tygrysy do czwartej i 17 w Texas A&M 32. To była próba 50 jardów, a Tracy spudłowała z 49 na początku gry . Ten kopniak trafił w lewą pozycję pionową i powiedział, że nie wziął pod uwagę lejka wiatrowego na stadionie, który złapał piłkę w ostatniej sekundzie. Tym razem kopnięcie Burrowa było prawdziwe.

Tracy: Gdy byłem na kombajnie (NFL), zwiadowcy pytali: „Jaki był twój największy cel w terenie?” Wszyscy zwiadowcy oczekują, że powiem Auburn. Ale szczerze mówiąc, naprawdę uważam, że 50-jard w pierwszym dogrywce był największym kopnięciem w mojej karierze.

Kontrowersje ponownie uderzyły w pierwszą grę Texas A&M w godzinach nadliczbowych. Mond najwyraźniej zakończył podanie do ciasnego końca Jace'a Sternbergera, a Delpit rzucił piłkę luźno, jak się wydawało, głupstwem. Po krótkiej dyskusji, ale bez oficjalnej recenzji, została uznana za niepełną przepustkęLSU-Texas A&M: Hit

ESPN


Zarzour: Myślałem, że to był rzut losowy.

Blair: Naprawdę myślałem, że to haczyk, a on nie zmierzał w kierunku strefy końcowej. A potem wyszła piłka. To był ten, w którym naprawdę pomyślałem: „To jest fumble. LSU wyzdrowiało. To wszystko”.

Alexander: Jak mówią, mieli 12. mężczyznę. To poważne. Nie mówię o tłumie. Mówię o sędziach.

Alleva: Następnego dnia zadzwoniłem oczywiście do biura komisarza (SEC) i przesłuchałem niektóre telefony na końcu, w niedzielę kilka razy rozmawiałem z szefem urzędników i otrzymałem odpowiedź na wezwania. Wiesz, oni się nie zmienią, ale tylko po to, żeby zdobyć ich opinie i myśli.

A&M kopnął bramkę, która doprowadziła do drugiej dogrywki, i rozpoczęła się epicka pojedynka.

Sprzedano pośpieszne przyłożenia przez Monda, a następnie LSU z powrotem Nick Brossette.

Przyłożenie handlowe przechodzi obok Burrowa, a następnie Monda.

JaCoby Stevens (bezpieczeństwo LSU): Tak wiele razy przestępstwo padało i zdobywało punkty. Doprowadzimy ich do trzeciego spadku i będę mówić: „Jeszcze jedna gra. Jeszcze jedna gra i wygramy grę”, a A&M znalazł sposób, by albo wcisnąć się do strefy końcowej, albo kopnąć bramkę .

Zarzour: Odwróciłem telefon, aby nie widzieć go w trakcie nadgodzin, ponieważ eksplodował. Wszyscy ludzie kontaktowali się ze mną jak: „Czy to prawda?”

Alleva: Wygraliśmy grę około cztery razy. … Wszyscy tam w pudełku – mieliśmy tam grupę ludzi – gratulowaliśmy sobie nawzajem, jakbyśmy wygrali grę, a potem: „O nie, nie wygraliśmy”. „Och, wygraliśmy grę”. „Och, nie wygraliśmy”.

Kelvin Jones (reżyser „Golden Band from Tigerland”): Gramy naszą melodię ze strefy czerwonej przy drugim, trzecim i czwartym. Potem strzeliliby gola, a potem wracaliśmy piłkę do ataku i zaczynamy pierwszy, drugi, trzeci. Tak więc gra stała się bardzo obszerna dla uczniów. Teraz mamy inny rodzaj polityki (aby grać co drugą grę), jeśli miałoby się to powtórzyć w życiu.

Phillips został wyrzucony w trzeciej dogrywce za celowanie, a resztę gry spędził na oglądaniu gry na monitorze w tunelu.

Phillips: Wydawało się, że wiecznie siedzisz w tunelu. Głodujący. Głodny. Ale nie chciałem oderwać wzroku i wejść do środka i zdobyć jedzenie czy coś w tym rodzaju.

Phillips obserwował, jak Clyde Edwards-Helaire kończy przyziemienie z półobrotem do Tory Carter w piątej dogrywce.

Ja'Marr Chase (szeroki odbiornik LSU): Po prostu pamiętam, jak ćwiczyliśmy dużo w tym tygodniu. Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy go używać, dopóki nie nadejdzie nadgodziny.

Tracy ciągle kopał treningowe kopnięcia w boczną sieć, kopiąc, ocenił, wystarczającą liczbę kopnięć na może trzy mecze. Placekicker wykopał 26-jardów w czwartej dogrywce i nigdy więcej nie wszedł do gry, obserwując obie drużyny wymieniające dwupunktowe konwersje, dopóki LSU nie wyczerpała swojego podręcznika.

Orgeron: (Koordynator ofensywny Steve) Ensminger miał na zestawie słuchawkowym: „Czy ktoś ma dwupunktową grę?”

Rybak: Czuję jego ból.

Texas A&M wykorzystywał ramę Rogersa o wysokości 6 stóp, 4, 204 funtów w pojedynkach jeden na jednego. Odbiornik przechwycił dwa przyłożenia i trzy dwupunktowe konwersje w dogrywce, kilka dokonanych przez przeskoczenie nad obrońcami LSU.

Tracy: Pamiętam, jak to oglądałem i powiedziałem: „O Boże, ta gra naprawdę będzie dzika”.

Rogers był celem przedostatniej gry, kolejna zakopana w kontrowersjach.

W siódmej dogrywce LSU strzelił pierwszą bramkę, ale nie udało się przekonwertować dwupunktowej próby. Punktacja dla Texas A&M, a Greedy Williams, obrońca LSU, zakrył Rogersa w automacie podczas dwupunktowej konwersji. Gracze skontaktowali się w strefie końcowej, podanie Monda przepłynęło niekompletne, a flaga została rzucona za interwencję podania obronnego.

Williams kłócił się. Urzędnik, bez flag, rzucił kapelusz na karę niesportową.

Delpit: Moim zdaniem było to złe połączenie. Nie sądzę, żeby tak naprawdę trzymał się lub wtrącał.

W następnej grze Rogers uwolnił się i złapał dwupunktową konwersję, aby wygrać.

Fani zaczęli szturmować pole.

Erik McCoy (centrum Texas A&M; centrum Saints New Orleans): Kendrick złapał konwersję dwupunktową, a ja pobiegłem za nim i już miałem zemdleć. Właśnie wtedy naprawdę, naprawdę powiedziałem: „Wow, jestem wyczerpany”.

Blair: Spojrzałem w dół na pole i patrzyłem, jak Tygrysy dosłownie się kładą, częściowo jestem pewien, z powodu rozczarowania, ale głównie dlatego, że nic im nie zostało.

Zarzour: Pierwszym wspomnieniem był sprint do łazienki. … Wszyscy na stoisku chcieli uścisku i piątki, a ja pomyślałem: „Chłopaki, zaraz wracam”.

Tymczasem na zatłoczonym polu rozgorzała bójka. Trener telewizji Texas A&M, Dameyune Craig, który został zwolniony przez Orgeron po sezonie 2016, pobiegł do bocznej linii LSU i spotkał się z analitykiem Steve Kragthorpe. Siostrzeniec Fishera, Cole, asystent studencki w A&M, popchnął Kragthorpe, który cierpi na chorobę Parkinsona. Następnie Cole szarpnął się z dyrektorem LSU ds. Rozwoju gracza, Kevinem Faulkiem. Cole został złapany na wideo rzucającym ciosem w Faulka, a bezpieczeństwo LSU, John Battle, zadał cios Cole'owi.

Alexander: Nie mogę winić Johna, ponieważ wszystko, co widzi, to uderzenie K-Faulka w twarz.

McCoy: Jest zdjęcie tego uderzenia. I leżę w tle, bo nie mogę oddychać i jestem zmęczony.LSU-Texas A&M: Erik McCoy

Były ośrodek Texas A&M Erik McCoy leży na ziemi w tle.Orgeron: To był bałagan i to wszystko, co chcę o tym powiedzieć. Oczywiście nie byłem tego częścią. Poszedłem uścisnąć dłoń Jimbo i po tym, jak o tym usłyszałem, wszystkie te rzeczy. Ale wszyscy wiedzą, co się stało. To był bałagan, który nie powinien się wydarzyć i przykro mi, że tak się stało.

Drużyna futbolowa LSU w końcu zatoczyła się do szatni. Być może żaden z graczy nie był tak fizycznie wydany jak Burrow, który rzucił 29-krotną karierę na 100 jardów i trzy przyłożenia.

Nora: Właśnie dostałem zawrotów głowy i oszołomienia i musiałem usiąść na ziemi.

Orgeron: Widzę, że Joe dostaje trzy IV, chłopaki ranni. Dali z siebie wszystko.

Alexander: O rany, (Nora) miał siniaki na całym udzie. Został pokonany. Ta gra, jeśli dobrze pamiętam, biegł 30 razy czy coś. Został pokonany i widać, że tego chciał. Szanowałem Joe, ale w tym roku nic się nie różni. To tylko on. Chce wygrać i chce tego źle.

McCoy: W tym momencie postawił swój zespół na plecach. Na serio. Miał potworną grę.

Gdy LSU opuściło Kyle Field, był lot do domu.

Och tak, lot do domu. Myślałeś, że ta historia się skończyła, prawda?

Orgeron: Tak, właściwie o tym zapomniałem. Dziękuję za przypomnienie.

Blair: Wszyscy oglądaliśmy cyfrowe mapy przed nami w samolocie i pomyśleliśmy: „No cóż, Baton Rouge” i „No cóż, samolot właśnie minął Baton Rouge”. W końcu pilot poinformował nas o tym z powodu na mgłę, będziemy musieli lecieć do Nowego Orleanu.

Tracy: Terrence budzi mnie i mówi: „Bracie, jesteśmy w Nowym Orleanie”. Mówię: „Nie, nie jesteśmy. Wracamy do Baton Rouge ”. Mówił:„ Musieliśmy wylądować w Nowym Orleanie ”.

Alexander: Nie miał pojęcia. Pomyślałem: „Taa, ta noc dopiero się zaczyna”.

Tracy: Otworzyłem telefon na Mapach Google i zobaczyłem, że moja lokalizacja to Nowy Orlean, a nie Baton Rouge. Wtedy wiedziałem, że ta noc będzie o wiele dłuższa.

Tracy: Byłem z przodu samolotu, więc byłem w stanie usłyszeć, co się dzieje między stewardesami a przedstawicielami LSU. Byłem więc jednym z pierwszych, którzy dowiedzieli się, że nie jesteśmy w stanie zdobyć żadnych autobusów, a autobusy będą musiały przejechać przez Baton Rouge i przyjechać z Nowego Orleanu, a następnie odwieźć nas z powrotem. W tym momencie wiedziałem, że w najbliższym czasie nie będziemy spać ”.

Blair: To była żałosna noc.

Phillips: Tak, nawet nie poszedłem spać po meczu. Chodziłem z rodzicami po mieszkaniu. Mamy jedzenie. Spędziłem z nimi czas. Brać prysznic. Mam łóżko Musiałem wstać około 30 minut później, aby spakować walizki i pojechać do północnej Luizjany (na polowanie na kaczki).

Alexander: Pokój treningowy został zapełniony następnego dnia. To było zapakowane. Wszyscy, którzy grali, byli tam.

Tracy: Pamiętam, jak obudziłem się następnego ranka i czułem, że prawa noga właśnie przeszła przez dzwonek. Wydawało się, że zaraz odpadnie.

Alexander: Było to: „Przejdź do następnego. Nie mogę rozwodzić się nad przeszłością”. Walczyliśmy przez całą drogę i nadszedł czas, aby przygotować się do następnej rzeczy.

LSU pokonało Central Florida 40-32 w Fiesta Bowl, oznaczając pierwszą noworoczną wygraną Six Bowl w erze playoff. W końcu Orgeron otrzymał przedłużenie kontraktu o dwa lata i podbił do 4 milionów dolarów rocznie, a także podpisał 30-letniego asystenta Saints o imieniu Joe Brady, aby rozwinąć zasady, które przestępstwo LSU wykazało w dwóch ostatnich grach.

Alleva: (Strata dla Texas A&M) oczywiście nie wpłynęła na moją opinię o Edie. Myślę, że powinniśmy byli wygrać. Taka gra nie wpłynęła w żaden sposób na moje przemyślenia na temat innych trenerów lub Eda. To była trudna gra na drodze i gra, którą prawdopodobnie powinniśmy wygrać. Nadal uważam, że wygraliśmy.

Stevens: Była to zdecydowanie jedna z tych gier, jedna z tych chwil, w których poza sezonem, kiedy potrzebowaliśmy dodatkowego wysiłku, aby przejść o krok dalej, jest to jedna z gier, do których się odwołujemy. Wszyscy w tym zespole nie chcą nigdy więcej tego doświadczenia.

Orgeron: Po prostu czuliśmy się bezradni, a potem poczuliśmy, że kiedy nadejdzie nasz czas, coś z tym zrobimy. A teraz czas.

Zarzour: A&M bawi się pieniędzmi domowymi w grze, ale myślę, że LSU jest znacznie lepszy. Myślę, że mają najlepszą obrazę w futbolu uniwersyteckim. Byłbym zaskoczony, gdyby A&M pokonał je ponownie.

Tracy: Mogę być stronniczy, ale zaraz potem pamiętam: „Nie ma mowy, żebyśmy nie spłacili ich w przyszłym roku”.

McCoy: Przyjmowanie Aggies w przepisach.

Alexander: Właśnie idę zobaczyć trasę. To wszystko, co zobaczę. To będzie wielka staromodna trasa. Duże bicie LSU na Texas A&M. Tak to będzie.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *