Xone Phone : Najlepszy smartfon 2019: iPhone, OnePlus, Samsung i Huawei w porównaniu i w rankingu | Technologia

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

N.czy masz nowy smartfon, ale nie wiesz, który jest najlepszy? Oto przewodnik porównujący obecne topowe smartfony Apple, Samsung, Huawei, OnePlus i innych, aby pomóc Ci wybrać najlepszy telefon dla siebie.

Nigdy nie było lepszego czasu na zakup nowego flagowego smartfona z wieloma wysokiej jakości telefonami dostępnymi w szerszym zakresie cen niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy Twoim priorytetem jest dwudniowa żywotność baterii, fantastyczne działanie aparatu, czy spektakularny ekran, możesz wybierać spośród wielu.

Poradnik kupującego Guardian na temat najlepszych smartfonów został ostatnio zaktualizowany 23 lipca 2019 r. I przedstawia najlepsze dostępne modele w tym czasie. Po wydaniu i przetestowaniu nowych modeli ten przewodnik zostanie zaktualizowany, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni flagowy telefon.

Witamy w jednym z nowych przewodników kupującego Guardian. Ten artykuł przedstawia setki godzin testów przeprowadzonych przez autora w celu zebrania zwięzłej listy polecanych produktów lub usług, dzięki czemu możesz wybierać spośród najlepszych i ignorować resztę bez konieczności wykonywania godzin własnych badań.

Podczas gdy Guardian może zarobić niewielką prowizję od przedmiotów zakupionych za pośrednictwem linków partnerskich, przedmioty przedstawione w tym przewodniku dla kupujących zostały przetestowane i uwzględnione bez wpływu reklamodawcy lub inicjatywy komercyjnej.

Najlepsze ogólnie: OnePlus 7 Pro

RRP: 649 £ / 669 $

★★★★★

przewodnik dla kupujących smartfony - OnePlus 7 ProOnePlus 7 Pro ma masywny, wspaniały ekran, jest najszybszym telefonem na odległość i ma konkurencyjny skaner linii papilarnych na wyświetlaczu. Zdjęcie: Samuel Gibbs / The Guardian

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

Najnowszy superphone podcina konkurencję cenową, oferując lepsze wrażenia niemal pod każdym znaczącym względem. OnePlus 7 Pro to największa jak dotąd firma z potwornym ekranem 6,67 cala QHD + AMOLED, który jest prawdopodobnie najlepszy na każdym telefonie. Działa z częstotliwością odświeżania 90 Hz – w porównaniu z 60 Hz dla konkurencji – co sprawia, że ​​wszystko, od przewijania list po rozbijanie gier, jest super szybkie.

Ekran jest także od krawędzi do krawędzi we wszystkich kierunkach, bez ingerencji nacięć nękających rywali, gdy aparat do selfie został przeniesiony do zmotoryzowanego modułu, który w razie potrzeby wyskakuje z górnej części telefonu.

Szybkość to nazwa gry. OnePlus 7 Pro to najszybszy smartfon na odległość. Część z nich to doskonała wersja Androida 9 Pie o nazwie OxygenOS, która jest na równi z Google na pikselach, a druga to najwyższej klasy sprzęt.

Ma najnowszy procesor Snapdragon 855 firmy Qualcomm, co najmniej 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Ale ta pamięć masowa jest również znacznie szybsza niż rywale korzystający z nowego standardu UFS3.0, a różnica w codziennym użytkowaniu jest wyczuwalna.

Nawet optyczny skaner linii papilarnych na wyświetlaczu jest najlepszy w branży, pokonując go w Huawei P30 Pro i dopasowując tradycyjne czujniki pojemnościowe do prędkości.

Potrójny system kamery z tyłu pasuje do rywali, łącząc 48-megapikselowy, ultra-szeroki kąt 16MP i teleobiektyw 8MP. Nie jest w stanie pokonać P30 Pro, ale pod względem szczegółów i użyteczności pasuje do pozostałych.

Żywotność baterii jest dobra, ale nie bije Huawei. Ładuje się bardzo szybko za pomocą systemu WarpCharge OnePlus, ale nie ma ładowania bezprzewodowego, co jest wstydem. W pewnym stopniu jest wodoodporny, ale nie ma stopnia ochrony IP. Ma także obsługę dwóch kart SIM na większości rynków.

OnePlus 7 Pro jest również dostępny w wersji 5G, która jest tylko dla jednej karty SIM, ale ma ten sam rozmiar, wagę i wydajność jak wersja tylko dla 4G i jest dostępna wyłącznie w EE w Wielkiej Brytanii, zaczynając od 170 funtów za 24- miesiąc 59 £ / abonament miesięczny.

Dlaczego warto to kupić?

Niezrównany ekran, szybkość i skaner linii papilarnych na wyświetlaczu w połączeniu z eleganckim OxygenOS sprawiają, że nawet przyziemne zadania sprawiają radość. Ogromny OnePlus 7 Pro jest zdecydowanie prostym w użyciu, ale jest to odcinek warty zrobienia

Kup, jeśli: chcesz najlepszego i najszybszego doznania superphone

Nie kupuj, jeśli: nie chcesz rozciągać się na tak duży telefon

 • Pełna recenzja: Recenzja OnePlus 7 Pro: absolutna bestia pod każdym względem

Najlepsze iOS: Apple iPhone XS

RRP: 999 £ / 999 $

★★★★★

przewodnik kupującego smartfona - iPhone XsNajmniejszy nowy iPhone firmy Apple to także najlepsze połączenie mocy, wielkości, ekranu i aparatu. Zdjęcie: Samuel Gibbs / The Guardian

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

Najlepszy iPhone nie jest największy ani najdroższy. IPhone XS łączy oszałamiający, duży ekran o przekątnej 5,8 cala, smukłą obudowę i najwyższą wydajność w najbardziej atrakcyjnym jak dotąd pakiecie Apple.

Apple Face Face to najlepszy system rozpoznawania twarzy w branży, podwójny aparat z tyłu jest doskonały, podobnie jak wydajność procesora A12 Bionic i wiodący w klasie system nawigacji gestami na iOS, który zastąpił przycisk Home iPhone'ów z przeszłości.

Spodziewasz się także około pięciu lat aktualizacji oprogramowania, czyli o co najmniej dwa razy więcej niż jakikolwiek inny telefon. IPhone XS to kanapka metalowo-szklana, która po upadku rozbije się podobnie jak konkurencja, ale boki ze stali nierdzewnej i szklany tył emanują luksusem, którego nie dorównują inne telefony. Niestety większość umieści to w skrzynce.

Największe wady to cena, która przy 1000 GBP jest prawdopodobnie znacznie wyższa niż u konkurencji, oraz żywotność baterii, która zarządza tylko około dniem średniego zużycia. IPhone XS ma ładowanie bezprzewodowe i obsługuje szybkie ładowanie za pomocą kabla USB-C do Lightning, ale jest dostarczane tylko z wolną ładowarką w pudełku. Wydajność modemu komórkowego również nie jest tak dobra, jak konkurenci, walcząc o utrzymanie działającego połączenia danych 4G w zatłoczonych obszarach, szczególnie w porównaniu z Mate 20 Pro.

Dlaczego warto to kupić?

Jeśli jesteś zablokowany na iOS lub chcesz mieć najdłuższy zasięg aktualizacji oprogramowania, to iPhone XS jest najlepszym smartfonem Apple, jaki możesz kupić (i nie daleko w tyle za Mate 20 Pro ogólnie), dzięki kombinacji rozmiaru i aparatu , możliwości i luksusowy charakter.

Kup, jeśli: chcesz najlepszego iPhone'a

Nie kupuj, jeśli: nie chcesz wydawać 999 GBP ani nie chcesz korzystać z Androida

 • Pełna recenzja: Recenzja Apple iPhone XS: dwa kroki do przodu, jeden do tyłu

Najlepszy mniejszy Android: Samsung Galaxy S10

RRP: 799 £ / 899 $

★★★★★

Przewodnik kupującego smartfona - Samsung Galaxy S10Duży, piękny ekran w mniejszym telefonie, Galaxy S10 to słodkie miejsce w flagowej linii smartfonów Samsunga. Zdjęcie: Samuel Gibbs / The Guardian

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

Galaxy S10 to doskonały wybór między dużym, oszałamiającym ekranem a mniejszym rozmiarem telefonu, który jest łatwiejszy w obsłudze i mieści się w kieszeni.

6,1-calowy ekran QHD + AMOLED z małym wycięciem w prawym górnym rogu jest jednym z najlepszych na rynku i jest wystarczająco duży, aby maksymalnie wykorzystać aplikacje i filmy.

Małe ramki wokół sprawiają, że telefon jest dość kompaktowy w porównaniu z rywalami, a także jest lekki. To wciąż szklana i metalowa kanapka, co oznacza, że ​​możesz potrzebować skrzynki, aby zabezpieczyć się przed upadkiem.

Ultradźwiękowy czujnik odcisków palców zamontowany pod wyświetlaczem działa dobrze, chociaż nie jest już najszybszy na rynku.

Nowe oprogramowanie One UI firmy Samsung, oparte na systemie Android 9 Pie, stanowi duży skok w ułatwianiu obsługi dużego telefonu, umieszczając rzeczy, których musisz dotykać w dolnej części ekranu, a informacje w górnej części. Samsung oferuje także wybór tradycyjnych klawiszy nawigacyjnych lub gestów machnięcia.

Powinieneś zobaczyć około trzyletnie wsparcie oprogramowania od Samsunga, chociaż firma często bardzo powoli dostarcza duże aktualizacje wersji Androida.

Tylny potrójny aparat jest jednym z najlepszych, umożliwiając powiększanie od 0,5 do 2x, a także do hybrydowego zoomu 10x. Nie pokona Huawei P30 Pro, ale nadąża za resztą. Aparat do selfie wbija się prosto w ekran i jest jednym z najlepszych na rynku.

Wydajność jest dobra, ale żywotność baterii to jedna słabość S10. Trwa dzień użytkowania, ale niewiele dłużej. W ciągu dnia można doładowywać zarówno kablowo, jak i szybko, a funkcja bezprzewodowego udostępniania zasilania zamienia telefon w bezprzewodową ładowarkę ad-hoc dla innych urządzeń.

Dlaczego warto to kupić?

Duży, piękny ekran w stosunkowo małym telefonie jest głównym punktem sprzedaży, ale dobry aparat, wydajność i wygląd również pomagają

Kup, jeśli: chcesz najlepszego balansu między dużym ekranem a małym telefonem

Nie kupuj, jeśli: chcesz mieć doskonałą żywotność baterii

 • Pełna recenzja: Recenzja Samsung Galaxy S10: najsłodsze miejsce

Najlepszy aparat: Huawei P30 Pro

RRP: 899 £

★★★★★

przewodnik kupującego smartfona - Huawei P30 proHuawei P30 Pro ma duży, piękny ekran, długą żywotność baterii i zmieniający grę aparat z wyjątkową wydajnością w słabym świetle, 5-krotnym zoomem optycznym i nawet 50-krotnym zoomem cyfrowym. Zdjęcie: Samuel Gibbs / The Guardian

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

Najlepszy aparat w telefonie to Huawei P30 Pro z pewnym marginesem. Żaden inny telefon nie oferuje tak kompleksowej kombinacji, jak nowy czterokamerowy aparat Leica firmy Huawei.

Ultra-szerokokątny aparat 20 MP 0,6x jest świetną zabawą, główny aparat 1x 40 MP jest wspaniały, a dołącza do niego nowy peryskopowy aparat z 5-krotnym zoomem optycznym, który przybliża Cię do innych smartfonów. Jeśli pięciokrotne powiększenie nie wystarczyło, na górze znajduje się doskonały 10-krotny zoom hybrydowy, a następnie zoom cyfrowy aż do 50x. Trójwymiarowy czujnik czasu lotu dopełnia moduły z tyłu.

Pomijając niezwykłe poziomy zoomu, P30 Pro ma także zmieniającą grę wydajność w słabym świetle, która natychmiast zamienia noc w dzień bez konieczności oczekiwania na kilka sekund uchwycenia.

Reszta telefonu jest również doskonała z oszałamiającymi opcjami kolorów. Duży 6,47 cala FHD + OLED jest jednym z najlepszych, z niewielkim wycięciem w górnej części zawierającym aparat do selfie i smukłe ramki dookoła. Zakrzywione krawędzie utrzymują szerokość telefonu do wąskiej szerokości 73,4 mm, co oznacza, że ​​wciąż jest względnie łatwy w obsłudze i łatwiejszy w obsłudze z dnia na dzień, szczególnie w porównaniu z OnePlus 7 Pro lub iPhone XS Max.

Optyczny czujnik odcisków palców na ekranie ustępuje tylko OnePlus 7 Pro. Najwyższej klasy procesor Kirin 980 Huawei, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci zapewnia doskonałą wydajność i baterię, która wystarczy na około dwa dni. Plus ładuje się najszybciej i ma bezprzewodowe ładowanie i dzielenie mocy.

Zmodyfikowany przez Huawei system Android 9 Pie, EMUI 9.1, jest wysoce konfigurowalny i ma wiele funkcji, ale może nie odpowiadać wszystkim gustom. Huawei podlega obecnie sankcjom ze strony USA w ramach wojny handlowej USA-Chiny, co sprawia, że ​​jego przyszłość jest niepewna. P30 Pro powinien jednak nadal otrzymywać aktualizacje jak zwykle.

Dlaczego warto to kupić?

Aparat zmienia grę w sensowny, a nie sztuczny sposób, podczas gdy reszta telefonu jest doskonała

Kup, jeśli: chcesz najlepszego aparatu na świetnym telefonie

Nie kupuj, jeśli: chcesz mniejszy telefon lub martwisz się amerykańską blokadą Huawei

 • Pełna recenzja: Recenzja Huawei P30 Pro: przełomowy aparat, gwiezdna żywotność baterii

Najlepsza wartość: OnePlus 7

RRP: 499 £

★★★★★

Poradnik kupującego smartfon - OnePlus 7OnePlus 7 oferuje większość tego, co czyni OnePlus 7 Pro najlepszym telefonem na rynku, ale w mniejszym, tańszym pakiecie. Zdjęcie: Samuel Gibbs / The Guardian

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

Jeśli chcesz mieć duży ekran, telefon o najlepszej specyfikacji, ale nie chcesz potwora z telefonu ani wydać 900 funtów, kup OnePlus 7.

Ma dobrze wyglądający ekran OLED o przekątnej 6,41 cala w rozdzielczości Full HD, wycięcie wdowy na aparat selfie, wąskie ramki dookoła oraz metalowo-szklany korpus o wysokiej jakości pasujący do jakości innych.

Ma najnowszy procesor Snapdragon 855 2019, 6 GB pamięci RAM i 128 GB szybszej pamięci UFS3.0, podobnie jak OnePlus 7 Pro. Ładuje się również przez 34 godziny, a oprogramowanie systemu Android Oxygen OS jest szybkie i eleganckie. OnePlus gwarantuje również dwa lata aktualizacji oprogramowania i dodatkowy rok dwumiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa od daty premiery telefonu.

Ma nawet najszybszy i najlepszy dostępny obecnie skaner linii papilarnych, który jest tak dobry, jak najlepsze dedykowane czujniki pojemnościowe, dobra dotykowa obsługa dwóch kart SIM jednocześnie.

Minusy to kamera, która nie ma możliwości korzystania z zoomu szerokokątnego ani zoomu, bez formalnej oceny wodoodporności i bez ładowania bezprzewodowego. Możesz go mieć w dowolnym kolorze w Wielkiej Brytanii, o ile ten kolor jest lustrzany. Pobieranie wersji czerwonej i niebieskiej jest dostępne w Indiach i Chinach. Nie jest również dostępny w USA, gdzie poprzedni model OnePlus 6T jest nadal w sprzedaży.

Dlaczego warto to kupić?

Świetny ekran z wąskimi ramkami, doskonałe oprogramowanie i najlepsza wydajność, skaner linii papilarnych na wyświetlaczu i dobry aparat oznaczają, że musisz wydać znacznie więcej, aby uzyskać lepszy telefon niż ten

Kup, jeśli: chcesz telefon na najwyższym poziomie, ale nie chcesz wydawać więcej niż 500 £

Nie kupuj, jeśli: chcesz naprawdę dobrego aparatu

 • Pełna recenzja: Recenzja OnePlus 7: wydajność konkurencyjna za mniej

Rozmiar

Smartfony są oceniane według wielkości ekranu mierzonej na przekątnej w calach. Im większa liczba, tym większy telefon, ale różne telefony używają różnych proporcji wysokości do szerokości.

Łatwość obsługi sprowadza się do szerokości telefonu i jego wagi. Im jest węższy i lżejszy, tym łatwiej jest trzymać go w jednej ręce i rzadziej upuszczasz go.

Edytor

To, co powszechnie nazywa się procesorem w telefonie, to tak naprawdę układ scalony, który łączy procesor, grafikę i inne niezbędne systemy w jeden.

Zasadniczo im nowszy procesor, tym mocniejszy i będzie wydajniejszy pod względem baterii. Samsung, Huawei i Apple tworzą własne, podczas gdy Qualcomm jest największym dostawcą innych marek z najwyższej półki, z gamą Snapdragon z serii 8 na szczycie.

Baran

Pamięć RAM (pamięć) to miejsce, w którym przechowywane są aplikacje i procesy podczas użytkowania, więc im więcej masz telefonu, tym lepiej.

Android wymaga więcej pamięci RAM niż iOS, więc trudno jest je bezpośrednio porównać. Ale w przypadku Androida zalecane jest co najmniej 4 GB pamięci RAM.

Przechowywanie

W odróżnieniu od pamięci, pamięć to miejsce, w którym wszystko jest przechowywane w telefonie, w tym aplikacje i multimedia. Podczas gdy w niektórych telefonach można rozszerzyć pamięć za pomocą kart microSD, większość nie.

Oznacza to, że powinieneś dążyć do uzyskania co najmniej 64 GB miejsca, ale więcej, jeśli chcesz przechowywać dużo zdjęć. Usługi w chmurze, takie jak Spotify lub Zdjęcia Google, mogą pomóc w rozładowaniu muzyki, zdjęć lub filmów w Internecie.

Aktualizacje oprogramowania

Ochrona telefonu przed hakerami jest niezbędna, co sprawia, że ​​aktualizacje oprogramowania mają kluczowe znaczenie dla łatania błędów i dziur w zabezpieczeniach, a także dodawania nowych funkcji i poprawy takich rzeczy, jak żywotność baterii i aparat.

Nie wszystkie telefony są regularnie aktualizowane. Obsługa starszych telefonów przez Apple jest najlepsza w branży od około 5 lat, a następnie Samsung i Google trzy lata, zarówno od momentu wydania telefonu – nie od momentu zakupu.

Żywotność baterii

Żywotność baterii różni się drastycznie między urządzeniami, a „bateria całodzienna” często nie oznacza 24 godzin między ładowaniami. Niektóre mogą nie wystarczyć wystarczająco długo, szczególnie jeśli jesteś wieczorem.

Żywotność baterii pogarsza się wraz z wiekiem baterii, więc dwudniowa bateria prawdopodobnie zapewni, że telefon będzie trwał co najmniej dwa dni później.

Aparat fotograficzny

Kamery to obecne pole bitwy między dużymi graczami, ale marginesy między nimi zmniejszają się.

Większość korzysta z fotografii obliczeniowej, która łączy sprzęt z zaawansowanymi algorytmami programowymi, zwykle umożliwiając połączenie wielu aparatów w jedno zdjęcie.

Jako takie oprogramowanie aparatu robi tyle samo różnicy co sprzęt, i jest jednym z niewielu obszarów, które z czasem ulegają poprawie dzięki aktualizacjom.

Systemy z wieloma kamerami często oferują więcej, na przykład przydatne powiększenia, tryby portretowe i lepszą wydajność w słabym świetle, ale nie wszystkie są tworzone jednakowo. Istnieją również kamery 3D, które mogą wykrywać mimikę twarzy i inne zabawne sztuczki.

Różnica ma także liczba megapikseli (MP). Większa rozdzielczość niekoniecznie oznacza lepszy obraz, ale nowoczesne aparaty smartfonów łączą wiele pikseli, aby poprawić jakość obrazu, na przykład wykonując ujęcia 12 MP z czujników 48 MP.

Inne rzeczy do rozważenia

Ładowanie bezprzewodowe: wygodny, ale wolniejszy niż przez kabel i zwykle podkładka ładująca nie wchodzi w skład zestawu

Trwałość: ogólnie szkło z przodu i tyłu telefonu sprawia, że ​​jest bardziej delikatne

Wartość odsprzedaży: iPhone'y zachowują swoją wartość lepiej niż większość innych

OLED kontra LCD: Ekrany OLED emitują własne światło, dzięki czemu mają znacznie głębszą czerń i żywsze kolory, a ekrany LCD są tańsze

Zdobywcy drugiego miejsca

Są to dobre telefony, które nadal warto kupić, jeśli żaden z czterech najlepszych smartfonów nie pasuje do rachunku.

Apple iPhone XR

RRP: 749 £ / 749 $

★★★★ ☆

przewodnik kupującego smartfona - iPhone XR


Nieco tańszy iPhone XR firmy Apple oferuje większość funkcji iPhone'a XS. Ma też lepszą żywotność baterii, ale ma gorszy aparat, nieco większy, ale gorszy ekran i jest wykonany z aluminium i szkła, zamiast stali nierdzewnej, tracąc swój luksusowy charakter i wiedząc, że jest to najlepsze, co Apple może zrobić.

IPhone XR wygląda oszałamiająco na czerwono, ale nie jest tani w wyobraźni, kosztuje tyle samo lub więcej niż prawdziwe telefony flagowe od konkurentów. IPhone XS wciąż jest tym, który możesz kupić, jeśli chcesz iPhone'a, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, przełącz się na Androida.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja iPhone'a XR: tańszy król baterii firmy Apple

Apple iPhone XS Max

RRP: 1 099 GBP / 1 099 USD

★★★★ ☆

Przewodnik kupującego smartfona - iPhone XS Max


Jeśli potrzebujesz iPhone'a i dużego ekranu, iPhone XS Max jest Twoją jedyną opcją. Ale jest jeszcze droższy, większy i cięższy, co sprawia, że ​​z trudnością radzi sobie z dnia na dzień, co oznacza, że ​​mniejszy iPhone XS jest lepszą opcją.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja iPhone'a XS Max: wielki smartfon Apple

Samsung Galaxy S10e

RRP: 669 £ / 650 $

★★★★ ☆

Poradnik kupującego smartfona - Samsung Galaxy S10e


Najmniejszy, najtańszy wariant obecnej linii S10 Samsunga jest nadal dobry, ale nieco poniżej wysokiego paska ustawionego przez zwykłą Galaxy S10. Galaxy S10e traci zoom optyczny, mając tylko dwa aparaty z tyłu, ma płaski, nieco mniejszy ekran i baterię o niższej pojemności. Porzuca także ekranowy skaner linii papilarnych dla jednego wbudowanego w przycisk zasilania – doskonały dla praworęcznych użytkowników, ale nie dla leworęcznych.

Nie wydaje się być mniejszy w dłoni, ale można go mieć za mniej, jeśli musisz mieć najwyższej klasy Samsung za najniższe możliwe koszty lub nie lubisz zakrzywionych ekranów.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

Samsung Galaxy S10 Plus

RRP: 899 £ / 999 $

★★★★★

Przewodnik kupującego smartfona - Samsung Galaxy S10 Plus


Większa wersja Galaxy S10 z wyświetlaczem QHD + o przekątnej 6,4 cala ma najlepszy ekran dostępny na dowolnym urządzeniu. Owalne wycięcie dziurkacza jest nowatorskie i zawiera dwa dobre aparaty do selfie. Potrójny tylny aparat jest dobry, ale nie jest łatką na Huawei P30 Pro. Wydajność jest dobra, podobnie jak oprogramowanie, ale żywotność baterii jest nieco rozczarowująca w porównaniu z najlepszymi.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Samsung Galaxy S10 +: po prostu oszałamiający ekran

Samsung Galaxy Note 9

Cena £: 899 £ / 899 $

★★★★ ☆

Przewodnik kupującego smartfona - Samsung Galaxy Note 9


Samsung Galaxy Note 9 oferuje coś innego, z długim czasem pracy baterii, ogromnym ekranem i najważniejszym rysikiem S Pen. Jeśli szukasz potęgi produktywności, Note 9 to jest. Ale jest również ogromny z nieco przestarzałym designem.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Samsung Galaxy Note 9: telefon do wszystkiego

Huawei Mate 20 Pro

RRP: 899,99 £

★★★★★

Przewodnik kupującego smartfona - Huawei Mate 20 Pro


Mate 20 Pro ma duży, atrakcyjny ekran QHD + o przekątnej 6,39 cala, smukłą obudowę, długą żywotność baterii i świetną wydajność, dzięki czemu był najlepszym telefonem w 2018 roku. Jednak jego doskonały potrójny system aparatu z 3-krotnym zoomem optycznym został wyprzedzony przez nowszy model P30 Huawei Pro, który ma czterokierunkowy aparat Leica z 5-krotnym zoomem optycznym. Warto szukać okazji, szczególnie jeśli chcesz odblokować twarz 3D.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Huawei Mate 20 Pro: najnowocześniejszy blask

Honor View 20

RRP: 500 £

★★★★★

przewodnik kupującego smartfona - widok honoru 20


Marka Huawei Honor zyskała sobie markę obniżonych cen, ale dobrych telefonów. View20 to najlepszy telefon, jaki kiedykolwiek wyprodukował, a jego wartość wynosi zaledwie 500 funtów.

Ma najnowocześniejszy procesor Huawei Kirin 980 (widziany w Mate 20 Pro), dobrze wyglądający ekran LCD 6,4 cala FHD +, dużo miejsca, 6 lub 8 GB pamięci RAM, super szybki skaner linii papilarnych z tyłu, a nawet ma gniazdo słuchawkowe. Wyróżniającymi się cechami są dziurkacz na ekranie, przez który wyostrza się doskonały aparat selfie 25MP i naprawdę świetny aparat 48MP z tyłu.

Szybkie ładowanie, długa żywotność baterii, doskonałe wyczucie w dłoni i odbijający światło dziki wzór w kształcie litery V w tylnej części szklanej stanowią dopełnienie pasemek. Magic UI 2 Honor, oparty na Androidzie 9 Pie, nie jest tak dobry, jak OxygenOS OnePlus, ale co najmniej dostajesz od dwóch do trzech lat aktualizacji.

Z dwóch najlepszych telefonów za 500 £ kup Honor View20, jeśli chcesz lepszy aparat; kup OnePlus 6T, jeśli chcesz uzyskać lepszą obsługę i oprogramowanie.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Honor View20: najlepszy telefon za połowę ceny iPhone'a XS

Google Pixel 3

RRP: 739 £ / 799 $

★★★★★

Przewodnik kupującego smartfona - Google Pixel 3


Pixel 3 to przede wszystkim aparat i oprogramowanie Google. 5,5-calowy ekran OLED jest mały jak na standardy 2019 i ma duże ramki u góry iu dołu, dzięki czemu telefon jest większy niż powinien i nadaje mu przestarzały wygląd.

Ale warto kupić fantastyczny pojedynczy tylny aparat Google, doskonałe oprogramowanie i szybkie aktualizacje. Wydajność jest dobra, ale żywotność baterii jest nieco słaba. Kup, jeśli chcesz mniejszy telefon, a Samsung Galaxy S10 nie jest dla Ciebie.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Google Pixel 3: podnoszenie poprzeczki dla Androida

Google Pixel 3 XL

RRP: 869 £ / 899 $

★★★★★

Przewodnik kupującego smartfona - Google Pixel 3 XL


Większy Google Pixel 3 XL ma wszystko, co sprawia, że ​​Pixel 3 jest naprawdę świetnym telefonem, ale jest większy z ogromnym wycięciem u góry ekranu. Jest trudniejszy w obsłudze niż mniejsze rodzeństwo i jest droższy, ale ma nieco lepszą żywotność baterii. Jeśli podoba Ci się Pixel 3, ale chcesz mieć większy ekran, jest to telefon dla ciebie, ale ogólnie rzecz biorąc, mniejsza wersja jest lepszym urządzeniem dla większości ludzi. Mate 20 Pro to lepszy telefon z dużym ekranem.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Google Pixel 3 XL: duża wciąż jest piękna

Xiaomi Mi Mix 3

RRP: 499 £

★★★★ ☆

Przewodnik kupującego smartfona - Xiaomi Mi Mix 3


Pierwszy suwak telefonu Xiaomi oferuje więcej niż większość za te pieniądze, z najlepszymi specyfikacjami lotniczymi na rok 2018 konkurującymi bezpośrednio z OnePlus 6T i Honor View20. Podejście to różni się od tego, gdzie umieścić aparat do selfie w projekcie na cały ekran, ukrywając go za ekranem w sekcji wysuwanej.

Dobry, ale równie świetny jak konkurencja, ten ogromny telefon jest powstrzymywany przez dużą wagę i wrażenia oprogramowania, które po prostu nie jest tak dobre, pomimo solidnych opcji nawigacji gestami.

Te regularnie aktualizowane oferty zostały pozyskane za pośrednictwem zewnętrznej usługi porównywania cen. Opiekun może dokonać niewielkiej prowizji, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu.
Więcej informacji.

 • Pełna recenzja: Recenzja Xiaomi Mi Mix 3: nowatorski suwak wreszcie trafia do Wielkiej Brytanii

Niepolecane

Nokia 8 Sirocco – Dobre oprogramowanie, ale przeciętny projekt i aparat – 600 £

Razer Phone 2 – Bestia w grach komputerowych, która spada na wydajność aparatu – 500 £

Sony Xperia XZ3 – Dobry, ale nie świetny telefon, który nie trafia w ślady – 699 £

LG G7 – mało inspirujący projekt i oprogramowanie, które nie jest tak dobre jak rywale – 375 £

 • Najlepsze prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne: AirPods, Samsung, Jabra i Anker porównane i uszeregowane

Ten artykuł zawiera linki partnerskie, co oznacza, że ​​możemy zarobić niewielką prowizję, jeśli czytelnik kliknie i dokona zakupu. Całe nasze dziennikarstwo jest niezależne i nie ma żadnego wpływu na reklamodawców ani inicjatywy komercyjne. Klikając link partnerski, akceptujesz, że pliki cookie stron trzecich zostaną ustawione. Więcej informacji.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *