Drone XPro : EACHINE E58 RC Pocket Quadcopter Drone recenzja – Gadżet

:

PRZEJRZEĆ – Drony są dziś modne i stały się znacznie bardziej złożone i bogate w funkcje. Podczas gdy wysokiej klasy drony, takie jak DJI Mavic Pro, są zdolne do wszelkiego rodzaju akrobacji i wideografii, nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, więc istnieje duży i rosnący rynek tańszych dronów, które nadal zapewniają frajdę i zapewniają wiele funkcji ich wyższej klasy kuzynów. Jednym z takich produktów jest dron kieszonkowy Quadcopter RC Eachine E58 RC. Chociaż jest to w zasadzie mniejsza wersja dziadka Mavica Pro, wciąż jest wyposażona w funkcje, a jednocześnie jest znacznie tańsza. Sprawdźmy to! Gadżet włączony!

Co to jest?

Quadcopter Drone Eachine E85 jest małym, składanym, sterowanym radiowo dronem, który ma wyglądać, przynajmniej pod względem podstawowych funkcji, miniaturowej wersji większego i znacznie droższego drona MJI DJI Mavic Pro. Jest to w zasadzie klon drona (widzisz, co tam zrobiłem?).

Specyfikacja sprzętu

 • Pilot zdalnego sterowania 2,4 GHz
 • Szklany obiektyw FPV (widok z perspektywy pierwszej osoby), który można obracać od 0 do 90 stopni w dół, który obejmuje następujące funkcje:
  • Aparat ze zdjęciami 2MP
  • Kamera wideo HD 720p
 • Kontrolka Wi-Fi (z aplikacją) lampa LED z funkcją nocnego oświetlenia
 • Czujnik grawitacji
 • 6-osiowy żyroskop
 • Tryb bezgłowy
 • Start i lądowanie jednym kluczem
 • Lot trajektorii z aplikacją na telefon komórkowy
 • Trzy tryby prędkości
 • Quadkopter zawiera akumulator litowy 3,7 V 500 mAh
 • Zwrot jednym kluczem
 • Obrót o 360 stopni
 • Gniazdo karty Micro SD (karta nie wchodzi w skład zestawu)
 • Kontroler wymaga (4) baterii AA (brak w zestawie)
 • Czas do pełnego naładowania = 60-70 minut
 • Czas lotu = 7-9 minut
 • Zakres RC = 80-100 metrów
 • Wymiary:
  • 27 x 19,5 x 5 cm (ramiona nie złożone)
  • 12,5 x 7,5 x 5 cm (złożone ramiona)

Co jest w paczce?

 • 1 x dron Quadcopter RC Eachine E58
 • 1 x nadajnik
 • 1 x bateria Lipo 3,7 V 500 mAh
 • 1 x kabel ładujący Micro USB
 • 4 x Osłony Rekwizytów
 • 4 x zapasowe ostrza (2 zestawy po 2)
 • 1 x Mały śrubokręt
 • 1 x instrukcja obsługi

Projekt i funkcje

Moje pierwsze wrażenie z E58 było to, że po złożeniu był bardzo mały i kompaktowy. W rzeczywistości był mniejszy, niż sobie wyobrażałem, i dlatego wydawał się bardzo przenośny i łatwy do zabrania ze sobą.

W rzeczywistości E58 jest wystarczająco mały, aby prawie zmieścić się w mojej dłoni i jest bardzo lekki. Jednak nawet po złożeniu wydaje się dość solidne, jakby nie rozpadło się na tobie, jeśli uderzysz go o coś, tak jak czuje się wiele dronów. Łatwo byłoby umieścić go w plecaku lub innej torbie do transportu, ale myślę, że może się dość mocno zepsuć, jeśli najpierw nie zostanie włożony do jakiegoś rodzaju skrzynki – wyszukaj w Google „E58 dron case” i możesz znaleźć kilka dobrych opcji.

Po rozłożeniu czterech nóg E58, moje następne wrażenie było takie, że z wyglądu jest to naprawdę klon drona quadkoptera DJI Mavic Pro, który jest jednym z obecnych dziadków wysokiej klasy dronów. E58 jest w zasadzie niemal dokładną kopią, ale w miniaturze. Nie sądzę, żeby to była zła rzecz; Bardzo lubię niskoprofilową, futurystyczną stylistykę Mavic Pro, a Eachine wykonała naprawdę solidną robotę, naśladując stylistykę Mavic Pro dla swojego E58.

Powyżej inny widok E58 z „wyciągniętymi” ramionami.

Cztery rekwizyty E58 są w zasadzie podwójnymi rekwizytami na zawiasach. Dzięki temu można je złożyć do transportu i przechowywania, ale podczas obracania się przyspieszenie dośrodkowe spowoduje, że rozłożą się na zewnątrz, tworząc w zasadzie pojedyncze ostrze podpory na końcu każdego z „ramion” E58.

Każdy z rekwizytów jest oznaczony „A” lub „B” i każdy musi być zainstalowany na odpowiednich nóżkach E58, w ​​przeciwnym razie dron nie będzie latał optymalnie (jeśli w ogóle). Ponadto E58 zawiera cztery „zderzaki”, które można przymocować do każdej nogi w celu ochrony podpór. Jako całkiem nowy pilot drona zainstalowałem je na E58, zanim wyjąłem go na pierwszy lot testowy, jak widać na powyższym zdjęciu. W rzeczywistości zderzaki te wielokrotnie uratowały E58 z mojej krzywej uczenia się sterowania lotem, ponieważ wydawało mi się, że wielokrotnie znajdowałem przedmioty na moim podwórku do zderzenia.

Dla mnie „przód” E58 prawie wydaje się być „twarzą”, jak widać powyżej. Po obu stronach kratki znajdują się dwa światła, a kamera E58 jest zamontowana w pozycji „podbródka”.

Aparat E58 jest zamontowany na przegubie, który, choć nie porusza się na boki, może być ręcznie ustawiony od zera stopni (prosto do przodu) do 90 stopni (prosto w dół) przed lotem, jak pokazano powyżej, i przesuwa się płynnie wzdłuż toru, nie w dyskretnych punktach zatrzymania. Aparat ma szklany obiektyw dla jasności, a tarcie wydaje się utrzymywać swoje położenie po ustawieniu, nawet podczas zderzeń.

Naciśnięcie przycisku zasilania na górze E58 powoduje włączenie. Jak widać na powyższym obrazku, na szczycie kadłuba E58 znajduje się kolumna trzech niebieskich diod LED, które przypominają mi logo popularnej gry „Destiny”. (Prawdopodobnie zbieg okoliczności, ale nadal zabawny). W każdym razie , te trzy diody LED są nie wskaźniki poziomu naładowania baterii, jak można się spodziewać; wskazują jedynie, kiedy E58 jest włączony.

Jak wspomniano powyżej, E58 ma z przodu parę białych świateł, które po podświetleniu wydają się prawie reflektorami, jak widać na powyższym zdjęciu. Posiadanie dwóch reflektorów z przodu może pomóc w wizualnym określeniu orientacji E58 w warunkach słabego oświetlenia.

Oprócz „reflektorów” z przodu, tył E58 zawiera pojedynczy czerwony pasek świetlny, który przypominał tylne światło samochodu, jak pokazano na powyższym zdjęciu. Ponownie to światło z tyłu może pomóc w wizualnym określeniu orientacji lotu E58.

Rzućmy okiem na spód E58. Jak widać na powyższym obrazku, mała antena, która przypomina krótką żyłkę, wystaje z tylnego końca drona. Ponadto można zobaczyć niektóre elektroniczne wnętrza E58, widoczne przez listwy kratki na jego dolnej części. Wokół i na spodzie E58 znajduje się kilka zestawów kratek i otworów, prawdopodobnie po to, aby umożliwić ucieczkę ciepła podczas lotu, ponieważ zauważyłem, że E58 nagrzewa się już po kilku minutach pracy.

Inną funkcją znajdującą się na spodzie E58 jest gniazdo karty Micro SD, które jest sprężynowane, więc karta „klika” w miejscu po wciśnięciu i „klika” z powrotem po ponownym naciśnięciu. Kamera wideo i aparat E58 mogą nagrywać na tę kartę Micro SD podczas lotu. Dron może nagrywać 720p na pokładzie na tę kartę. Pamiętaj, że karta Micro SD nie jest dołączona, musisz dostarczyć własną.

E58 jest zasilany przez pojedynczy akumulator 3,75 V, który wsuwa się w gniazdo z tyłu drona, jak pokazano na powyższym obrazku.

Bateria jest ładowana przez podłączenie dołączonego kabla micro USB, jak pokazano na powyższym obrazku. Podczas ładowania świeci mała czerwona dioda LED, która wyłącza się, gdy akumulator jest w pełni naładowany, co zwykle trwa około godziny, jeśli został całkowicie rozładowany.

Następnie sprawdźmy kontroler E85. Jak widać na powyższym obrazku, ma dwa joysticki i wiele przycisków, z których wszystkie służą do sterowania różnymi funkcjami E58 podczas lotu. Przypomina również styl kontrolera drona DJI Mavic Pro, co, jak podejrzewam, nie jest przypadkiem.

Kontroler ma dwie składane „anteny”, które wydają się służyć wyłącznie do stylizacji, a nie do jakiejkolwiek rzeczywistej funkcji. Ponadto kontroler ma ukrytą tacę, która wysuwa się z dołu i można go użyć do zamontowania smartfona (więcej na ten temat poniżej).

Taca smartfona kontrolera mieściła telefon tak duży jak iPhone 6 Plus, jak pokazano powyżej; wydawało się to jednak dość obciążać tacę i nie polecałbym umieszczania tutaj telefonu tak szerokiego.

Kontroler E58 jest zasilany trzema (3) bateriami AA, które nie są dołączone. Jednak dołączony jest mały śrubokręt, który ułatwia usunięcie małej śruby, która utrzymuje pokrywę baterii na miejscu, jak pokazano na powyższym obrazku. Pamiętaj tylko, aby nie zgubić tej śruby, w przeciwnym razie zostaniesz wkręcony (gra słów zamierzona).

Przesunięcie włącznika / wyłącznika na środku kontrolera E58 powoduje jego włączenie, o czym świadczy świecenie małej niebieskiej diody LED, jak pokazano na powyższym obrazku. Podobnie jak w przypadku samego drona E58, ta dioda LED wydaje się być w szeregu czterech, co wydaje się wskazywać na poziom mocy baterii kontrolera, ale tak się nie dzieje; tylko druga dioda LED z lewej strony jest zawsze podświetlona i nie wydaje się, aby uległa zmianie bez względu na pozostały poziom mocy kontrolera.

Rzućmy okiem na elementy sterujące, zaczynając od przedniej powierzchni kontrolera. Lewy joystick steruje przepustnicą; do przodu na drążku zwiększona przepustnica, do tyłu na drążku zmniejszona przepustnica. Zwolnienie drążka umożliwia jego wyśrodkowanie. Przesunięcie drążka w prawo lub w lewo spowoduje obrót lub „odchylenie” drona wokół jego pionowej osi środkowej w tym kierunku. Przesunięcie prawego joysticka w górę lub w dół kontroluje ruch drona do przodu i do tyłu, a popychanie prawego drążka w prawo lub w lewo „przesuwa” dron bocznie w tym kierunku. Inną cechą joysticków jest to, że E58 można skalibrować, przesuwając oba joysticki w dół i w prawo.

Przyciski strzałek w lewym górnym i prawym górnym rogu kontrolera służą do precyzyjnego dostrojenia lewego i prawego elementu sterującego. Puste przyciski strzałek w górę i w dół po lewej stronie przycisku włączania / wyłączania to przyciski uruchamiania jednym dotknięciem i przyciski lądowania jednym przyciskiem. Przycisk uruchamiania jednym dotknięciem uruchamia silniki i natychmiast wystrzeliwuje drona w powietrze, a przycisk lądowania jednym dotknięciem dość delikatnie spuszcza drona na ziemię, a następnie zabija silniki. Solidne przyciski strzałek w górę i w dół po prawej stronie przełącznika wł. / Wył. Służą do precyzyjnego strojenia do przodu i do tyłu.

Następnie spójrzmy na cztery przyciski u góry kontrolera, jak pokazano na powyższym obrazku. Zaczynając od lewej strony, przycisk w lewym górnym rogu, najdalej od przodu kontrolera, obsługuje „tryb bezgłowy” (krótkie naciśnięcie) i powrót jednym klawiszem (dłuższe naciśnięcie). Tryb Bezgłowy zasadniczo powoduje, że dron leci tak, jakby kontroler był jego punktem odniesienia; Uznałem, że ten tryb jest trudny do dostosowania. Powrót jednokluczowy był nieco podejrzany. Ponieważ jest to dron z niższej półki, bez możliwości GPS wyższych dronów, ta funkcja „powrotu” nie działa tak dobrze, jak można się spodziewać. Zasadniczo obraca drona w kierunku, który jest skierowany w twoją stronę, ale sam musisz lecieć z powrotem do swojej lokalizacji; nie leci do ciebie. Przycisk w lewym dolnym rogu, najbliżej przodu kontrolera, to przycisk Zdjęcie / Wideo, chociaż ten przycisk nigdy nie działał; Musiałem kontrolować funkcje zdjęć i kamery wideo za pomocą aplikacji na iPhonie (więcej na ten temat poniżej). Przesuwając się na prawą stronę, przycisk w prawym górnym rogu, najdalej od przodu kontrolera, obsługuje „Obrót o 360 stopni” (krótkie naciśnięcie) i Zatrzymanie awaryjne (dłuższe naciśnięcie). 360 Flip to świetna zabawa; naciskasz przycisk, a następnie prawy joystick w lewo lub w prawo, aby zmusić ED58 do odwrócenia w tym kierunku. Bądź też bardzo ostrożny z funkcją zatrzymania awaryjnego – natychmiast zabija wszystkie silniki, a dron spada na ziemię jak skała, co może być bardzo szkodliwe, jeśli dron znajduje się na dużej wysokości i spadnie na twardą powierzchnię (na szczęście tylko próbowałem E58 na trawie). Przycisk w prawym dolnym rogu, najbliżej przodu kontrolera, to przełącznik prędkości. Powoduje to cyklowanie drona od 30% do 60% do 100%, a następnie z powrotem do poziomu prędkości 30% przy każdym naciśnięciu. Jako pilot drona neofity utrzymywałem E58 w 30% przez większość czasu, podczas gdy aklimatyzowałem się do elementów sterujących, ale mogę powiedzieć, że ustawienia prędkości 60% i 100% są dość szybkie i doświadczeni piloci naprawdę je polubią.

Następnie próbowałem sterować E58 za pośrednictwem aplikacji. Eachine poleca aplikację o nazwie „JY UFO”, którą pobrałem za darmo z iOS App Store. Ponieważ E85 ma możliwość Wi-Fi i zasadniczo wyświetla mini hotspot Wi-Fi, postępowałem zgodnie z instrukcjami w aplikacji i podłączyłem drona do iPhone'a, przechodząc do Ustawień na iPhonie, a następnie Wi-Fi, a następnie wybrałem sygnał o nazwie „WiFi -720P-DA616D ”, jak pokazano powyżej. To w zasadzie połączyło iPhone'a z E58, tak jakby to był router WiFi; jest to jednak tylko połączenie między E58 a moim iPhonem, bez faktycznego dostępu do Internetu i roamingu danych, więc nie musisz znajdować się w zasięgu rzeczywistego routera Wi-Fi, aby to zadziałało. Następnie ponownie uruchomiłem aplikację JY UFO i zacząłem bawić się elementami sterującymi.

Powyższe zdjęcie przedstawia to, co widziałem w aplikacji JY UFO. Tłem aplikacji jest to, co „widzi” aparat aparatu E58 w dowolnym momencie. Lewy i prawy joystick, a także inne elementy sterujące, są symulowane na ekranie aplikacji. Ponadto aplikacja umożliwia sterowanie E58 w trybie żyroskopu, co pomija symulowane joysticki na ekranie i pozwala kontrolować położenie E58 w locie, przechylając go i przechylając. Jednak uważam, że jest to dość trudne (prawdopodobnie potrzebuję dużo więcej praktyki w tym zakresie). Jeszcze inną metodą sterowania E58 za pomocą aplikacji jest tryb „Mission Planner”, w którym śledzisz trajektorię na ekranie aplikacji, a następnie aplikacja kieruje E58 do lotu w tej trajektorii. Nie uważałem, aby ten sposób kontrolowania był tak dokładny lub przydatny.

Szczególnie interesujące jest to, że, jak wspomniano powyżej, mogłem kontrolować tylko funkcje robienia zdjęć i nagrywania wideo za pomocą aplikacji, a nie kontrolera. Korzystanie z aplikacji JY UFO pozwoliło mi nagrywać zarówno obrazy, jak i wideo w rozdzielczości 1280 × 720; nieruchome obrazy były przechowywane na zdjęciach mojego iPhone'a, a wideo na karcie Micro SD. Obrazy miały nieco efekt „rybiego oka”, ale materiał wideo nie. Chociaż uważam, że dedykowany kontroler E58 jest łatwiejszy do nauczenia się, podobało mi się mieć możliwość kontrolowania go za pomocą aplikacji; w ten sposób, jeśli chcę zostawić kontroler za sobą, aby zaoszczędzić miejsce, zawsze mam ze sobą telefon jako kontroler.

Troszkę przeleciałem nad moim dachem. Mógłbym wyobrazić sobie użycie E58 do sprawdzenia, jak zatkane są moje rynny, a nawet do sprawdzenia gontów po silnej burzy; jednak rozdzielczość nie jest zbyt szczegółowa.

Poszłam za nim nawet jednym z moich mopsów na podwórku. (FYI, nie wydawała się zbytnio uważać, chyba że poleciałam bardzo blisko niej.) Nie miałem okazji latać samolotem E58 przy silnym wietrze, ale miałem kilka podmuchów wiatru tu i tam, i pozostał zaskakująco stabilny w tych warunkach.

Byłem w stanie uzyskać około 8-10 minut czasu lotu, zanim bateria E58 została wyczerpana, co wskazało, mrugając światłami tuż przed całkowitą śmiercią. Można jednak kupić wiele akumulatorów i wymienić je na dłuższe sesje lotnicze.

To, co lubię

 • Bardzo przenośny: mały, kompaktowy i lekki
 • Styl przypominający dron DJI Mavic Pro Quadcopter
 • Stabilny – można w zasadzie najechać na kursor, jeśli można go poprawnie skonfigurować, co jest świetne w przypadku zdjęć i filmów
 • Dość łatwo latać, gdy się go zrozumie (ale wciąż potrzebuję trochę praktyki!)
 • Dość odporny na awarie, mimo że ma delikatny wygląd

Co należy poprawić

 • Przycisk aparatu / wideo na kontrolerze wydaje się nie działać; funkcjami tymi można sterować tylko podczas korzystania z aplikacji na smartfona
 • Instrukcja jest bardzo trudna do zrozumienia ze względu na zepsute tłumaczenie na angielski (prawdopodobnie z chińskiego)

Końcowe przemyślenia

EACHINE E58 RC Pocket Quadcopter Drone to mały, lekki, miniaturowy dron, który ma wiele funkcji, jest dość łatwy do nauczenia się i przyjemnie latać, gdy tylko go zrozumiesz. Może także nagrywać przyzwoite zdjęcia i filmy oraz ma wiele opcji sterowania. Biorąc pod uwagę to, co faktycznie zyskujesz z tym dronem i jego „zabawny czynnik”, myślę, że jest to całkiem przyzwoita wartość za cenę 75,99 USD.

Cena £: obecnie 64,99 USD
Gdzie kupić: Można kupić bezpośrednio od Eachine, od Amazon
Źródło: Próbka produktu dla tego przeglądu została dostarczona przez Eachine.


Wspieraj gadżet:
Głównymi źródłami przychodów gadżetu są reklamy i linki partnerskie w artykułach takich jak ten. Chociaż możemy otrzymać rekompensatę, zawsze wyrażamy nasze uczciwe opinie na temat naszych doświadczeń z każdym produktem.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *