Drone XPro : Przygotuj się na niebo pełne dronów – CVS, Amazon, UPS, Walmart i Uber planują wdrożenie

:

Wtorek, 29 października 2019 r

Zobacz Większy +

Pakiet dostarczania dronów ZDJĘCIE: RouteLX

Początkowo drony dostawcze mogą być tak majestatyczne jak lądowanie na pojedynczej czapli.

Ale w ciągu miesięcy lub roku drony dostawcze mogą wyglądać jak rój szarańczy najeżdżającej okolicę.

W Nowym Jorku 1.5. każdego dnia dostarczanych jest milion paczek – to ponad pół miliarda paczek dostarczanych rocznie.

W Providence niektóre obszary miasta są zatłoczone białymi, nieoznakowanymi pojazdami Amazon, ciężarówkami Brown UPS i furgonetkami FedEx. W Providence liczba dostarczonych paczek może być większa w przedziale 20 000 dziennie.

Teraz najlepsi detaliści idą naprzód i każdy ma własną strategię dostarczania dronów. Zaletą dostarczania dronów jest wydajność i niższy koszt – mniej ciężarówek i mniej kierowców.

Wszyscy duzi gracze ogłosili swoje strategie dotyczące dronów – CVS, Uber, Amazon, UPS, a być może najbardziej ambitny jest Walmart, który złożył patenty pokazujące, jak złożona armia dronów może wypełnić niebo.

Zobacz Większy +

Schemat zgłoszenia patentowego Walmart

Zgłoszenie patentowe Walmart odsłania przyszłość

System Walmart ma wiele zniechęcających elementów – jedno z wniosków patentowych ma drona lądującego na platformie na zewnątrz budynku. Następnie system wysyła sygnał do platformy, informując, że paczka została dostarczona, a następnie otwiera drzwi pułapki.

Patent mówi, że „system transportu” przeniesie następnie paczkę z zewnątrz budynku do wnętrza, ale nie jest jasne, czy jest to za pomocą zjeżdżalni – czy jak inaczej by to działało.

Kolejne zgłoszenie patentowe Walmart realizuje zamówienia za pośrednictwem sieci przenośników podwieszanych, które poruszają woreczki z produktami w środku, oraz sieci przenośników podłogowych i zautomatyzowanych pojazdów. Sposób transportu przedmiotu zależy od wielkości zamówienia.

System CVS może dostarczyć pastę do zębów lub lek krytyczny

CVS ogłosił na początku tego miesiąca partnerstwo dronów z UPS „w celu opracowania różnorodnych przypadków użycia dronów, w tym modeli operacyjnych dla klientów biznesowych”.

UPS Flight Forward, który już dostarcza próbki medyczne dronem w WakeMed Hospital w Raleigh, NC, buduje infrastrukturę naziemną i powietrzną, aby zaspokoić potrzeby zróżnicowanej bazy klientów. UPS Flight Forward planuje dostarczyć paczki konsumentom w ich domach w najbliższej przyszłości.

Zobacz Większy +

Schemat przenośnika taśmowego zgłoszenia patentowego Walmart

„Jako pierwsza w pełni certyfikowana linia lotnicza dronów w kraju, UPS Flight Forward szybko buduje solidną bazę klientów i sieć partnerów technologicznych, aby wzmocnić naszą pozycję lidera w dostarczaniu dronów” – powiedział Scott Price, dyrektor ds. Strategii i transformacji UPS. „Stworzymy nowe rozwiązania logistyczne i dostawy, o których nikt jeszcze nie pomyślał. Wcześniejsze myślenie branżowe ograniczało się tylko do technologii transportu naziemnego. Teraz myślimy w trzech wymiarach ”.

Dodatek II – użycie dronów może mieć krytyczne zastosowania w służbie zdrowia.

„Ta sama technologia dronów stosowana przez wojsko może również dostarczać krew, jedzenie i lekarstwa do odległych obszarów, które zwykle mają niewielki dostęp do ratującej życie opieki. W grudniu 2018 roku miesięczna Joy Nowai stała się pierwszym dzieckiem, które otrzymało szczepionka dostarczona dronem na odległej wyspie Vanuatu ”, pisze Flynn Coleman w Thrive.„ W miejscach o trudno dostępnych odcinkach i złych warunkach drogowych drony mogą oferować nowe rozwiązania, podobnie jak telefony komórkowe. Drony latają w Rwandzie, gdzie pierwsza na świecie komercyjna usługa dostarczania dronów wysyła krew do prawie połowy krajowych centrów transfuzji. Istnieją plany rozszerzenia działalności na całym subkontynencie, a także w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych. ”

Zobacz Większy +

Uber testuje dostawy żywności

Dostawa żywności Uber

W czerwcu Uber ogłosił, że wkrótce zacznie dostarczać jedzenie dronami. Firma znana z udostępniania rowerów i motocykli JUMP ma ogromny system dostarczania żywności za pomocą swoich kierowców.

Testy nowego systemu odbyły się latem.

Bloomberg dodaje, że drony najpierw dostarczą żywność do „stref bezpieczeństwa”, a nie do domów ludzi. Stamtąd pracownicy Uber zabierają paczki do klienta. Uber powinien współpracować z McDonald's podczas próbnego uruchomienia.

Mieszkańcy San Diego zapłacili do 8,50 USD za dostawę drona.

Uber mówi, że w ciągu zaledwie siedmiu minut drony mogą pokonać półtora mili. Eric Allison, odpowiedzialny za zadania lotnicze, mówi, że sukces Ubera Eatsa napędził projekt dronów.

Regulacja

Ostatecznie struktura regulacyjna systemów zostanie określona przez Federalną Administrację Lotnictwa. Sposób, w jaki agencja zareaguje na wnioski największych korporacji, nie został jeszcze ustalony. Obecnie plany testów są podejmowane indywidualnie dla każdego przypadku.

Podoba ci się ten post? Udostępnij to innym.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *