Xone Phone : Pro DJ Link: jak poprawnie skonfigurować ustawienia Pioneer DJ

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Wiele osób uważa, że Protokół Pro DJ Link że Pionier DJ Gear ma na celu jedynie umieszczenie kabla Ethernet między dwoma urządzeniami i udostępnianie zawartości dysku USB oraz informacji BPM dotyczących korzystania z funkcji synchronizacji. Ale rzeczywistość jest taka Pro DJ Link to solidny i wydajny protokół który Pioneer DJ opracował i dopracował przez lata. Pozwala udostępniać metadane między czterema lub więcej urządzeniami, ładować muzykę z komputera lub telefonu, a nawet konwertować każdą akcję odtwarzacza za pomocą poleceń MIDI za pomocą oprogramowania innej firmy. Dzisiaj jest część pierwsza z dwuczęściowej serii wyjaśniającej tajne moce Pro DJ Link – czytaj dalej!

Zrozumienie Pro DJ Link: podstawy

Pro DJ Link to wbudowany protokół obecny w odtwarzaczach Pioneer DJ CDJ i XDJ. Jest również w ich sprzęcie produkcyjnym, samplerze TORAIZ SP-16 i DJS-1000. Urządzenia wielofunkcyjne XDJ-RX i XDJ-RX2 mają również wersję „lite” protokołu o nazwie „Eksportuj link”(Więcej na ten temat później). Protokół może także współpracować z „Eksport”” Oprogramowania Rekordbox i aplikacji Rekordbox na Androida i iOS.

Pro DJ Link działa przy użyciu podstawowego sieć Ethernet. Każdy kompatybilny odtwarzacz ma złącze Ethernet RJ45 na tylnym panelu (z wyjątkiem urządzeń z serii TOUR; używają EtherCon). Nie każdy nowoczesny odtwarzacz sprzedawany w katalogu Pioneer DJ jest kompatybilny z Pro DJ Link; CDJ-850 i CDJ-350 nie są kompatybilne i nie mają portów Ethernet. Ponieważ starsze modele nadal znajdują się w klubach, oryginalne CDJ-2000 i oryginalne CDJ-900 (powszechnie nazywane edycjami „non-Nexus”) sprawią problemy przy korzystaniu z aplikacji Rekordbox na Androida i iOS.

Do czego możesz użyć Pro DJ Link?

Pro DJ Link może być wykorzystywany do następujących celów:

 • Podłącz jedną pamięć USB lub jedną kartę SD do jednego odtwarzacza i udostępnij całą zawartość każdemu odtwarzaczowi podłączonemu do sieci Pro DJ Link. Protokół może zarządzać do pięciu urządzeń odtwarzacza (tak, pięć, nie cztery, jak myśli wielu ludzi)
 • Udostępnij BPM, pasek i pozycję beatu odtwarzacza zaprojektowanego jako „Master” w sieci i zsynchronizuj automatycznie wszystkich innych graczy z tym odtwarzaczem.
 • Podłącz komputer z uruchomionym programem Rekordbox w „Eksport”Do Pro DJ Link do sieci i ładuj muzykę z kopii Rekordbox na tym komputerze. Można to zrobić przewodowo lub bezprzewodowo.
 • Użyj informacji o BPM graczy, aby automatycznie zsynchronizować tempo efektów miksera DJM
 • Podłącz a telefon komórkowy lub tablet do jednego odtwarzacza (przewodowego) lub do pełnej sieci (bezprzewodowo) i ładuj muzykę z tego urządzenia do dowolnego odtwarzacza.
 • Udostępnij w Internecie informacje o odtwarzanej muzyce Serwis KUVO od Pioneer DJ (potrzebny do tego dodatkowy sprzęt).
 • Używając aplikacji innych firm i komputera, monitoruj wszystkie działania graczy (nawet oglądaj przebiegi) i konwertuj informacje BPM na protokół MIDI lub Ableton Link w celu synchronizacji – a także konwertuj niektóre działania na komunikaty MIDI.

Po co nie?

 • Pro DJ Link nie ma nic wspólnego z dźwiękiem przez protokoły Ethernet.
 • Pro DJ Link nie pozwoli ci używać twojego odtwarzacza jako kontrolera MIDI, musisz podłączyć odtwarzacz do komputera za pomocą portu USB. Tryb HID wymaga również połączenia USB.
 • Pro DJ Link nie może być używany do strumieniowego przesyłania muzyki do Internetu (czytałem na forach, że ludzie uważają, że można to zrobić).
 • Pro DJ Link nie rozpoznaje trybu „Wydajność” komputerowej wersji Rekordbox jako odtwarzacza lub grupy graczy – nie możesz się z nią synchronizować

Wyjątki

XDJ-RX / RX2 nie mają połączeń Pro Link, ale mają mogą użyj także „lite” wersji Pro DJ Link znanej jako „Eksportuj link”. W przypadku „Link Export” musisz podłączyć urządzenie za pomocą kabla Ethernet do komputera, a jedyną dostępną funkcją jest ładowanie muzyki z komputera bezpośrednio do urządzenia.

DJS-1000 i Toraiz SP-16 mogą łączyć się z Pro DJ Link w celu synchronizacji funkcji, ale nie można ładować ani udostępniać multimediów z innej jednostki, komputera lub aplikacji mobilnej, tylko z pamięci wewnętrznej lub bezpośrednio podłączonej. W komputerowej wersji Rekordbox Toraiz SP-16 i DJS-1000 nie pojawią się jako dostępne urządzenia, ale należy zachować ostrożność, ponieważ w aplikacjach iOS i Android na urządzenia mobilne, urządzenia będą wyświetlać jak zwykle odtwarzacze w aplikacjach. Jeśli spróbujesz załadować ślad z aplikacji mobilnych na te urządzenia, nic się nie wydarzy – nie nastąpi żadna awaria, ale może Cię to zirytować, jeśli nie będziesz tego świadomy.

Stare CDJ-2000 i CDJ-900 (inne niż Nexus) nie mogą korzystać z funkcji bezprzewodowych Pro DJ Link ani bezpośrednio z aplikacji na iOS lub Androida.

Czego potrzebujesz do Pro DJ Link To Work

 • Wersja komputerowa Rekordbox i aplikacje mobilne MUSZĄ być aktualizowane do najnowszej wersji. Wersja na Androida dostaje aktualizacje częściej niż wersja na iOS.
 • Odtwarzacze CDJ / XDJ muszą ich używać najnowsze oprogramowanie. Znajdź wersję oprogramowania układowego w Karta Menu / Utility odtwarzacza i sprawdź, czy jest najnowszy na stronie pomocy technicznej Pioneer DJ.
 • Kable Ethernet z wtyczkami RJ45 – Kable CAT5 lub CAT6 są najlepszą opcją. Kable Ethernet, które są dostarczane z wieloma odtwarzaczami Pioneer DJ, są idealne – ale jeśli chcesz kodować kolorami, sprawdź te kable na Amazon.
Kable Ethernet CDJ oznaczone kolorami? Tak, sprawdź je na Amazon
 • Przełącznik Ethernet 10/100, który obsługuje Standard IEEE 802.3 10BASE-T, z co najmniej pięcioma portami. Prawie każdy tani wykona pracę, nie musisz wydawać dużych pieniędzy na gigabitowy przełącznik ethernetowy.
 • Aby korzystać z funkcji bezprzewodowych, potrzebujesz routera bezprzewodowego / punktu dostępu. Można użyć typowego domowego routera kablowego z nadajnikiem WiFi. Jeśli router ma zintegrowany przełącznik Ethernet i znajduje się obok konfiguracji Pioneera, nie będzie potrzebny zapasowy przełącznik z poprzedniego akapitu. Zalecane jest użycie Urządzenie IEEE 802.11g lub IEEE 802.11n, w przeciwnym razie Rekordbox może mieć problemy z szybkim połączeniem.

Jak policzyć swoich graczy

Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć, jest sposób „numerowania” graczy przez protokół Pro DJ Link. Jeśli przejdziesz do menu Utility i zejdziesz do „Gracz nr”, Zobaczysz, że możesz wybrać numer, który otrzyma odtwarzacz po podłączeniu go do sieci Pro DJ Link. Może to nie wydawać się ważne w konfiguracjach dla 2 graczy, ale jeśli używasz 3+, okaże się to bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli ładujesz muzykę z komputera lub aplikacji (identyfikują graczy tylko na podstawie ich numerów).

Wracając do opcji „Player No” w menu Utility, możesz zmienić numer – pamiętaj jednak:

 • Podczas zmiany nie można podłączyć odtwarzacza do odtwarzacza. Jeśli masz coś podłączonego, opcja zmiany odtwarzacza jest wyłączona.
 • Jeśli ustawisz ten sam numer dla dwóch różnych graczy, na jednym z nich pojawi się komunikat o błędzie im (w ostatnim, aby połączyć się z siecią), mówiąc, że numer jest używany przez innego gracza, aw statusie linku „Konflikt GraczaPojawi się komunikat ”. Musisz zmienić numer odtwarzacza, aby podłączyć go do sieci.
 • Jeśli ustawisz numer na „Automatyczny”Za każdym razem, gdy włączysz odtwarzacz, będzie on próbował użyć ostatniego numeru, którego użył, kiedy był włączony, ale jeśli inny gracz używa tego numeru, zmieni się na najbliższy bezpłatny numer.

Konfiguracja podstawowej konfiguracji: tylko dwóch graczy

Najbardziej podstawowym zestawem Pro DJ Link jest konfiguracja dla dwóch graczy. Zakładając, że nie chcesz używać komputera jako części sieci, wystarczy podłączyć ten sam kabel Ethernet do obu odtwarzaczy. To jest to. Jeśli wszystko jest w porządku, w menu Utility status połączenia obu graczy pokaże „Połączony”. Na tym urządzeniu nie potrzebujesz przełącznika ani niczego innego.

Dzięki tej prostej konfiguracji podłącz nośnik danych do portu USB w jednym odtwarzaczu i uzyskaj do niego dostęp za pomocą przycisku „Link” (lub ikony na ekranie) w drugim urządzeniu.

W tej konfiguracji smartfony i tablety z aplikacją Rekordbox mogą być używane jako źródło linków. Wystarczy podłączyć kabel (USB lub Lightning, w zależności od systemu iOS / Android) i otworzyć aplikację. Smartfon będzie działał jako dysk USB, więc musisz wybrać USB w odtwarzaczu, który ma podłączone urządzenie mobilne, i Połącz w innym odtwarzaczu. Możesz ładować muzykę z dowolnego odtwarzacza oraz w aplikacji możesz załadować bezpośrednio do dowolnego gracza, dotykając ikon na dole aplikacji:

Kiedy gracze są połączeni, zazwyczaj pierwszy, który gra utwór, jest automatycznie ustawiany jako Master, a drugi możesz automatycznie zsynchronizować z tym. Jeśli Mistrz zatrzyma się, drugi zacznie być Mistrzem. Każdy gracz pokaże także miernik fazy urządzenia Master.

To dobry moment na rozmowę o „powielaniu” opcja, znalezione na końcu menu Utility. Po wybraniu tej opcji ustawienia odtwarzacza (takie jak kolor tła, jasność ekranu itp.) Zostaną przeniesione do innych powiązanych odtwarzaczy. Jeśli wybierzesz Wszystko”I naciśnij koder, zobaczysz komunikat„ Duplikowane ”na czerwono na każdym ekranie odtwarzacza, a ustawienia zostaną rozpowszechnione.

Bardziej skomplikowane: za pomocą przełącznika

Chcesz podłączyć więcej niż dwóch graczy? Potrzebujesz przełącznika Ethernet. Wystarczy podłączyć przełącznik do zasilacza sieciowego, a następnie podłączyć każdy odtwarzacz za pomocą kabla Ethernet do przełącznika. Włącz graczy, a każdy gracz powinien się zobaczyć.

Jeśli masz DJM-2000Nexus, w tym celu możesz użyć zintegrowanego przełącznika, a także mikser użyje informacji o BPM wybranego odtwarzacza kanału, aby ustawić tempo Beat FX. Jeśli używasz DJM-900NXS / NXS2, podłącz port Ethernet miksera do zewnętrznego przełącznika, a mikser będzie również używał informacji o BPM odtwarzaczy w tym samym celu.

Przełącznik Ethernet wbudowany w DJM-2000Nexus. Cześć, Pioneer DJ! Gdzie jest aktualizacja NXS2 do tego starego miksera?

WSKAZÓWKA: Jeśli masz Mikser Denon X1800, mimo że nie jest mikserem Pioneer DJ, przełącznik na tylnym panelu może być używany do funkcji Pro DJ Link – z wyjątkiem korzystania z informacji BPM dla efektów miksera.

Jeśli podłączysz komputer do przełącznika i uruchomisz Rekordbox w trybie eksportu, oprogramowanie wykryje sieć Pro DJ Link i pojawi się zakładka w dolnej części oprogramowania z ikoną łącza. Po kliknięciu ikony „Pozwól, aby na CDJ wyświetlały się ikony”Pojawi się, a następnie naciśnij lub naciśnij przycisk Rekordbox graczy i„Naciśnij przełącznik obrotowy, aby zezwolić na połączenie mobilne”Na ekranie pojawi się tekst. Po wypchnięciu możesz załadować muzykę prosto z Rekordbox na swoje CDJ! Niesamowity.

Możesz także bezpośrednio ładować muzykę z oprogramowania Rekordbox; wystarczy wybrać utwór i kliknąć ikonę odtwarzacza na dole oprogramowania. Działa w bardzo podobny sposób, jak działa aplikacja mobilna. Oprogramowanie Rekordbox pokazuje nie tylko ikony odtwarzaczy, ale także pokazuje, czy odtwarzacze odtwarzają muzykę, są wstrzymane lub cue jest aktywne.

Jeszcze bardziej skomplikowana konfiguracja: sieć bezprzewodowa + wiele źródeł

Jeśli masz router bezprzewodowy ze zintegrowanym przełącznikiem, możesz podłączyć każdy odtwarzacz do routera i podłączyć do komputera / telefonu biblioteki Rekordbox za pośrednictwem Wi-Fi. Po podłączeniu bezprzewodowo do komputera, oprogramowanie Rekordbox wykryje sieć Pro DJ Link i automatycznie wyświetli ikonę Link na dole ekranu.

W aplikacji mobilnej jest inaczej. Po nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi otwórz lewe menu i dotknij ikony „Połącz z odtwarzaczem DJ”. Urządzenie wyszuka sieć Pro DJ Link w sieci Wi-Fi, a następnie poprosi o zezwolenie graczom na połączenie się z urządzeniem mobilnym.

Jeśli konfiguracja Pioneer DJ znajduje się zbyt daleko od routera bezprzewodowego, aby korzystać z wbudowanych portów Ethernet, istnieje proste rozwiązanie: podłącz każdy odtwarzacz do niezależnego przełącznika, a następnie podłącz jeden z portów przełącznika do routera bezprzewodowego za pomocą długiego kabla Ethernet. Urządzenia podłączone do sieci bezprzewodowej nie będą miały problemu ze znalezieniem sieci Pro DJ Link i połączeniem się z nią.

Czytaj dalej: druga część naszej serii Pro Link, ujawniająca tajne funkcje

Masz jakieś prośby lub pytania? Zapytaj Teo w komentarzach poniżej.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *