Drone XPro : Gracz wideo Bloomington zamienia się w profesjonalnego drona (tak, to kariera)

:

W słoneczne październikowe popołudnie, w opuszczonym parku Edina, czarny dron wielkości talerza obiadowego startuje z trawy i zbliża się przez przestrzeń. Ryczy jak mechaniczny komar. Lub wysoki blender opętany przez diabła.

W spoczynku jednostka w kształcie litery X z śmigłem na każdym ramieniu wygląda jak bardzo fajna zabawka. Ale gdy dron przyspiesza – od 0 do 90 mph na sekundę – a następnie zapętla się, przewraca i nurkuje, uspokajające jest wiedzieć, że jest w rękach osoby posiadającej certyfikat FAA.

Chris Spangler, który wychował się za rogiem i obecnie mieszka w Bloomington, kontroluje drona za pomocą małego radia, takiego jak te używane w pojazdach zdalnie sterowanych. 28-latek ma tatuaże na rękach, mały srebrny pierścionek z nosa, grube zatyczki w przekłutych uszach i krzaczastą brązową brodę obszytą kołnierzem koszuli. Jego sprawna, zwarta budowa sugeruje, że gdyby nie był w stanie pokonać cię na nogach, z pewnością upokorzyłby cię na deskorolce. Noszenie pary nieprzezroczystych okularów sprawia, że ​​wygląda jak android, gdy stoi na trawie bez ruchu, z wyjątkiem kciuków.

Kiedy Spangler zakłada swoją czerwono-białą koszulkę z napisem „Phluxy” na piersi, zmienia się w jednego z 12 elitarnych pilotów rywalizujących w Drone Racing League (DRL), dominującym profesjonalnym torze wyścigowym. DRL, uruchomiony w 2016 roku, organizuje wyścigi dronów na stadionach w całym kraju, a następnie transmituje je na NBC i Świergot – ostatni wyścig na Allianz Field w St. Paul wyemitowany zostanie 7 listopada.

Spangler, który rzucił pracę w IT, aby ścigać się w pełnym wymiarze godzin, zarabia 75 000 $ rocznie na DRL, a także pewną niszową celebrytę. Trzy lata temu, kiedy zaczął latać dronami, nie miał doświadczenia, które miałoby ochotę być „Lukiem Skywalkerem lecącym przez Gwiazdę Śmierci”, jak to ujął, może być jego wymarzoną pracą – „idealną burzą” jego zainteresowań we wszystkich rzeczach technicznych, mechanicznych i wywołujących adrenalinę.

Wyścigi dronów to rodzaj rzeczywistej gry wideo, która łączy świat wirtualny i fizyczny. A jeśli niedawny wzrost e-sportu lub rywalizacji w grach wideo jest jakąś oznaką, istnieje duża publiczność zainteresowana oglądaniem konkurentów korzystających z technologii wywierających swoje umysły i palce.

Profesjonalne wyścigi dronów już zaczęły wykorzystywać ten potencjał: debiut DRL w sezonie 2019 przyciągnął prawie 500 000 widzów w telewizji i ponad 6 milionów na Twitterze. Ale zdobycie miejsca w dużych ligach świata rozrywki zależy od tego, czy więcej ludzi będzie oglądać. A wiele z tego ma związek z charyzmą pilotów takich jak Phluxy.

Wyścigi dronów startują

Zorganizowane wyścigi dronów mają mniej niż dekadę i przeszły długą drogę, odkąd grupki facetów (aktywność jest w dużej mierze zdominowana przez mężczyzn) zebrały się na polach, aby latać na trasach oznaczonych czymś tak wyszukanym jak balony.

Nieformalne wyścigi w lasach lub starych magazynach szybko doprowadziły do ​​zorganizowanych lig, w których odbywają się zawody na całym świecie. Do 2016 r. Piloci zebrali się w Dubaju, aby wziąć udział w World Drone Prix, aby przelecieć przez skomplikowany, niestandardowy tor lotniczy, walcząc o torebkę za milion dolarów.

Podczas gdy drony są używane do wszelkiego rodzaju zastosowań – strajków wojskowych, fotografii lotniczej, inspekcji upraw i rurociągów – główne postępy w technologii FPS (FPV) umożliwiły ściganie się z nimi w celach sportowych. Zamiast latać z bezpośredniej obserwacji, jak w przypadku samolotów ze zdalnym sterowaniem, gogle FPV umożliwiają bardziej precyzyjne manewrowanie i umożliwiły biegłym graczom, takim jak Spangler, łatwiejsze przenoszenie umiejętności z kontrolera gier wideo do nadajnika radiowego.

Zarabiać na skrzydłach

Kiedy był gimnazjum, Spangler mieszkał z tatą w Los Angeles i spędzał długie godziny z przyjaciółmi w centrum gier LAN (pokój wypełniony terminalami komputerowymi, przeznaczony do jednoczesnej gry wideo dla wielu graczy). W szkole średniej przeniósł się do rywalizacji w paintballu, wspierając się do najwyższego w regionie oddziału amatorskiego.

Podczas sześcioletniego stażu w armii, stacjonującego w Gruzji i Niemczech, Spangler uczestniczył w kilku turniejach gier wideo, w których finaliści rywalizują na platformie, podczas gdy tłum ogląda wyświetlanie ich ekranów. Odkrył, że nie stracił entuzjazmu.

„Lubię konkurować z innymi ludźmi” – powiedział. „Lubię patrzeć na ludzi na scenie, szaleję i podekscytowany grami wideo. Nie wiem, to dziwne, uwielbiam to. ”

W 2016 roku, próbując zrozumieć swoje życie po wojsku, Spangler wrócił do Twin Cities i zaczął brać lekcje fotografii i wideografii. Badając drony fotograficzne, natknął się na materiał filmowy z pilotów dronów wykonujących akrobatyczne sztuczki i klapki. „Wywołało to sport ekstremalny, dziecięcy gry wideo” – powiedział.

Nie chciał zniszczyć sprzętu podczas nauki latania, więc kupił kontroler radiowy i podłączył go do symulatora komputerowego, podobnego do pilotów samolotów. Po kilku tygodniach praktycznego rozwijania swoich umiejętności poleciał swoim pierwszym prawdziwym dronem. Niedługo potem postanowił wziąć udział w wyścigu pilotów dronów Twin Cities – których rozpoczął.

„Paliłem wszystkich lokalnych facetów na moim pierwszym wyścigu i to brzmiało:„ Wow, to trochę dziwne. Czy to jest coś, w czym jestem naprawdę dobry, czy też ci faceci są do kitu? Mógłbym być w tym dobry, gdybym naprawdę naciskał mocniej. ”

Tej zimy: „Właśnie zacząłem szlifować”, powiedział Spangler, odnosząc się do godzin spędzonych na lataniu na symulatorze. Wrócił do domu z pracy i bawił się do późnego wieczora. Gdy pogoda się poprawiła, wyleciał dronem na zewnątrz.

Spangler stwierdził, że dobrze się bawi, polegając na opanowaniu równowagi między „ciasnymi liniami” (najkrótszą, najbardziej wydajną ścieżką na trasie) z dużą prędkością, a nie tak szybko, że rozbił się jego dron. Skupił się na rozwijaniu pamięci mięśni, tak jak golfista lub tenisista, i przerywaniu sesji, aby zobaczyć, jak szybko może wrócić „w strefie”.

„Jeśli nie dotknąłeś drążków przez godzinę lub dwie lub jak długo, latanie nie jest takie łatwe”, wyjaśnił. „Spójność była czymś, nad czym pracowałem, ponieważ była tam prędkość. Prędkość nie była tak naprawdę problemem, ponieważ gdy tylko nauczyłem się, jak naprawdę kontrolować drony, byłem na pełnym gazie ”.

W lutym ubiegłego roku Spangler przetestował swoje umiejętności symulatora na HyperX eSports Arena w Las Vegas, jednocześnie latając obok swoich konkurentów w rzędach terminali komputerowych. Po pokonaniu ich wszystkich Spangler podniósł w powietrze złote trutnie i podpisał roczny kontrakt z DRL.

Będą oglądać?

Nicholas Horbaczewski, założyciel i dyrektor generalny DRL, obserwował swój pierwszy wyścig dronów pięć lat temu na polu za Home Depot na Long Island. Układ był surowy, z niewiarygodnymi dronami domowymi. Ale chwile przypominające „Gwiezdne Wojny” zainspirowały go do przedstawienia go szerokiej publiczności.

Horbaczewski był egzekutorem w Tough Mudder, błotnistej serii wyścigów, więc miał doświadczenie z zamiany niszowego hobby w ogromne wydarzenie na całym świecie. Czuł, że fani będą się interesować wyścigami, które połączyły estetykę gier wideo z rzeczywistym przebiegiem.

„Daje im to inne sportowe wrażenia niż sport fizyczny, w którym chodzi o zdolności nadludzkie lub gry wideo, które są jakby całkowicie symulowanym środowiskiem” – powiedział. „Jesteśmy gdzieś pośrodku”.

Ci, którzy znają słowo „drganie” tylko jako gwałtowny ruch, a nie ulubiona platforma dla graczy, mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak daleko zaszły gry wideo od czasów gry w pingponga pikselem. Gry zanurzają teraz graczy w niezwykle szczegółowych, trójwymiarowych światach, zwiększając ich popularność. Niedawna ankieta wykazała, że ​​około 60% 14- i 21-latków grało w gry wideo – i to mniej więcej tyle samo oglądane filmy innych osób grających w gry wideo.

Istnieją teraz stypendia sportowe dla studentów gier wideo. Turnieje przyciągają sponsorów blue-chip. Konkursy gier w Azji przyciągnęły 100 milionów unikalnych widzów online, mniej więcej oglądalność ostatnich kilku Super Bowl. Biorąc pod uwagę, że e-sport to biznes wart miliardy dolarów, powinien istnieć znaczny rynek wyścigów dronów, jeśli ligi mogą sprawić, że ich zawody będą równie ekscytujące dla widzów, jak dla pilotów.

Dzień wyścigu

Gdy zapadł zmrok na Allianz Field, piloci DRL ustawili swoje identyczne quadcoptery na postumentach. Na dźwięk mechanicznego „beepu” drony wzbiły się w przestworza; kolorowe litery X (diody LED pomagają rozpoznać, czyj to statek) wyglądały malutko na tle stadionu, gdy manewrowały przez bramki rozmieszczone na całej trasie.

Grupa widzów zaproszonych tylko z trybun, za siatką ochronną (do tej pory DRL była gospodarzem tylko jednego publicznego wyścigu na żywo w USA). Kiedy drony mknęły obok, tłum odruchowo wiwatował.

Widzowie mogli również oglądać pokazy wideo z lotu drona pilotów, ryzykując wystąpieniem choroby lokomocyjnej, gdy statki krążyły wokół zakrętów. Podczas każdego dwubiegowego, minutowego wyścigu zwykle zdarzało się co najmniej jedno zderzenie, ciszej i znacznie mniej spektakularne niż jego odpowiednik w sportach motorowych: zgrzytliwy „grzmot”, gdy dron walnął bramą, a następnie spadł na podłogę.

Na szczęście piloci nie narażali życia ani kończyny. Tylko ich ego. Spangler siedział u boku swoich obleczonych w gogle rywali o kamiennych twarzach w szeregu czarnych tronów. Po zakończeniu wyścigu piloci zdejmowali okulary i czasem przeklinali lub wiwatowali, w zależności od wyniku.

Przed wyścigiem Spangler nazwał wyścigi „90-procentowym umysłem” i mówił o swoich aspiracjach, by stać się jednością z dronem: „Chcesz, żeby to było jak przedłużenie twojego ciała”, powiedział.

Piloci jako osobowości

Chociaż piloci mogą być mentalnie „jednością” ze swoimi umiejętnościami, odległość między nimi sprawia, że ​​wyścigi dronów są niekorzystne, jeśli chodzi o atrakcyjność publiczności. Widzowie naturalnie czują więcej połączenia z ludzkim konkurentem niż z jego maszyną. (Fani NASCAR szukają kierowcy, a nie samochodu).

Profesjonalne ligi sportowe podsycają swoich fanów, promując graczy jako osobowości i zmieniając sportowców w bohaterów. (Które dziecko wymachujące kijem bejsbolowym lub strzelające do obręczy nie naśladowało Babe Ruth ani Michaela Jordana?)

E-sport próbuje zrobić to samo. Czy najpopularniejszy na świecie YouTuber, szwedzki gracz wideo, który gra PewDiePie, przyciągnąłby 100 milionów subskrybentów bez komediowego komentarza do zabawy?

Marty Wetherall, współzałożyciel i dyrektor generalny Hydra FPV, startupu technologicznego Twin Cities, skupionego na rozrywce wyścigów dronów, powiedział, że kluczem do zwiększenia liczby odbiorców jest relatywność. Podczas wyścigów mini-dronów, które jego grupa gościła w lokalnych barach i restauracjach, zaprosili widzów do przewidzenia wyników, dzięki którym poczują się bardziej zainwestowani w konkurentów.

Ligi wyścigów młodzieżowych, takie jak stworzona przez Hydrę FPV (Spangler pełni rolę mentora), wabią dzieci do nauki umiejętności STEM i rozwijają widownię dla profesjonalistów. „Tak jak piłka nożna zyskała grono fanów, a lacrosse rośnie teraz” – wyjaśnił Wetherall. „Teraz dzieci uprawiają ten sport, a rodzice i członkowie rodziny się tym zajmują”.

Fani wyścigów dronów, którzy zdobywają sympatię do pilotów DRL, mogą pomóc w rozwoju ligi, a są oznaki, że to już się dzieje. Niektórzy z pilotów zostali wyróżnieni na lotnisku MSP i Targach Państwowych. Jeden został nawet poproszony o autograf twarzy fana.

Przed wyścigiem St.Paul, mistrz DRL 2018, Paul Nurkkala, który również dorastał w Twin Cities, mówił o znaczeniu budowania postaci we wszystkich współczesnych sportach. Powiedział, że jego liczni obserwatorzy na YouTube pomogli rozwinąć grupę fanów wokół jego postaci wyścigowej „Nurk” – który, jak sam przyznaje, lubi trzymać się z daleka od swojej zwykłej osobowości. „Nie chcę, żeby Paul cały czas był superkompetentny i bardzo konkurencyjny, więc przenoszę te cechy osobowości na Nurka i zmieniam tryby” – powiedział.

Spangler mówi, że w większości utrzymuje niski profil w mieście, jednak w zależności od tego, jak będzie wyglądał jego sezon, może się to zmienić. Zwłaszcza dlatego, że przedstawia atrakcyjną mieszankę bycia bardzo konkurencyjnym kierowcą, ale ogólnie beztroskiego w swoim życiu osobistym, w tym kolekcjonowania rzadkich trampek i uprawiania motoryzacyjnych wyścigów driftowych (gdzie kierowcy celowo ślizgają się na zakrętach).

Opowiadając historię o tym, jak zostawiła go jego dziewczyna z powodu obsesyjnej praktyki symulatora, Spangler odrzucił każdy gest kondolencyjny. „Nie, nie” – powiedział. „To jest naprawdę zabawne”, a następnie wyjaśnił, jak jego eks-wyblakły eks chciał odskoczyć z powrotem do zespołu Phluxy po wygraniu turnieju w Las Vegas.

„Zadzwoniła do mnie tamtej nocy i pomyślała:„ Hej, chcesz, żebym cię odebrał z lotniska? ”I pomyślałem:„ Myślę, że zabiorę Ubera do domu, nie, dziękuję ”.

r n {% endblock%} "}," start ":" https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / limit-signup-optimizely / start "}, {" id ":" limit-signup "," count ": 12," action ":" ignore "," mute ": true," action_config ": {" template ":" {% extends "grid "%} r n r n {% block header_text%} Przeczytałeś 10 bezpłatnych artykułów z tego 30-dniowego okresu. Zarejestruj się teraz, aby uzyskać informacje lokalne, których nie znajdziesz nigdzie indziej, specjalne sekcje i ulubionych felietonistów. StarTribune stawia Minnesotę i świat na wyciągnięcie ręki. {% endblock%} r n r n {% block last%} r n {{parent ()}} r n {# limit pikseli Krux z https: / / www.squishlist. com / strib / customshop / 328 / #} r n r n r n {% endblock%} "}," start ":" https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / limit-signup / start "} , {"id": "meter-desktop-331", "count": 10, "action": "ignore", "mute": false, "action_config": false, "start": "https: / /users.startribune.com/placement/1/environment/3/meter-desktop-331/start"},{"id":"PDA991499opt","count":9,"action ": „ignore”, „mute”: true, „action_config”: false, „start”: „https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / PDA991499opt / start "}, {" id ":" limit "," count ": 8," action ":" inject "," mute ": false," action_config ": {" template ":"

r n r n r n r n

r n

r n

r n r n

r n t

r n SUBSKRYBOWAĆ r n Jesteś już subskrybentem? Zaloguj Się. r n

r n

Wszyscy czytelnicy Star Tribune bez subskrypcji Digital Access otrzymują ograniczoną liczbę bezpłatnych artykułów co 30 dni. Po osiągnięciu limitu artykułów prosimy czytelników o wykupienie subskrypcji, w tym Digital Access, aby kontynuować czytanie. Dostęp cyfrowy jest zawarty we wszystkich subskrypcjach kilkudniowej dostawy do domu w papier, w niedziele + cyfrowe oraz w subskrypcjach Premium Digital Access. Po miesięcznym okresie wstępnym Premium Digital Access zostanie naliczona opłata w wysokości 14,99 USD miesięcznie. Możesz zobaczyć wszystkie opcje subskrypcji lub zalogować się do istniejącej subskrypcji tutaj r n

r n r n

r n

r n

r n

r n

r n "}," start ":" https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / limit / start "}, {" id ":" nag ”,„ count ”: 7,„ action ”:„ lightbox ”,„ mute ”: true,„ action_config ”: {„ height ”: null,„ width ”:„ 630px ”,„ redirect_on_close ”: null,„ template ":" {% wydłuża "powłokę "%} r n r n {% podstacje blokowe%} r n

r n {% endblock%} r n r n {% block page%} r n {# r n r n {{limit - liczba - 1}} r n r n {{form.flow_form_open ({nextAction: 'firstSlide'}, null, null, '_top')}} r n {{form.btn ('Save Now')}} r n { {form.flow_form_close ()}} r n r n

r n r n r n u2022 r n r n r n r n #} r n

r n

r n

Pozostało Ci {{limit - liczba - 1}} artykułów

r n

r n r n u00a0 u00a0 u2022 u00a0 u00a0 r n r n

r n

r n

r n

r n Save More Today r n

Ponad 70% zniżki!

r n

r n

r n

r n

99 u00a2 przez pierwsze 4 tygodnie

r n {{form.flow_form_open ({nextAction: 'firstSlide'}, null, null, '_top')}} r n {{form.button ('Save Now', 'btn nag-btn') }} r n {{form.flow_form_close ()}} r n

r n

r n {% endblock%} r n r n {% block last%} r n {{parent ()}} r n r n {% endblock%} "}," start ":" https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / nag / start "}, { „id”: „x”, „count”: 4, „action”: „ignore”, „mute”: true, „action_config”: false, „start”: „https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / x / start "}, {" id ":" multi-start "," count ": 3," action ":" fly_in "," mute ": true, „action_config”: {„location”: „bottom_left”, „slide_direction:: bottom”, „group_id”: null, „display_delay”: „0”, „collapse_delay”: „10”, „template”: „

r n

r n

r n

r n u00d7 r n

r n

r n

Z just

r n

3,79 USD 99 u00a2 tygodniowo

r n Zapisz teraz r n

r n

r n

"}," start ":" https: / / users.startribune.com / placement / 1 / environment / 3 / multi-start / start "})};

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *