Drone XPro : Najpopularniejszy dron SA wyprzedza swoich konkurentów. Oto 5 powodów, dla których

:

DJI Phantom 4 Pro. Zdjęcie: Ronen Tivony / Getty Images

 • DJI Phantom stanowi prawie jedną trzecią 663 zarejestrowanych dronów w Południowej Afryce.
 • Na drugim miejscu znalazła się DJI Inspire z 13% całkowitego udziału w rynku.
 • Oto 5 powodów, dla których Phantom jest tak popularny, i jeszcze jeden powód, dla którego wyginie.

DJI Phantom stał się najpopularniejszym komercyjnym dronem w Południowej Afryce.

W swoim raporcie o stanie dronów w Południowej Afryce 2018 Rocketmine i Południowoafrykański Urząd Lotnictwa Cywilnego (SACAA) stwierdzili, że Phantom stanowi 29% z 663 zarejestrowanych systemów zdalnego pilotowania samolotów (RPAS) w SA. Jest produkowany przez Dà-Jiang Innovations (DJI), chińskiego giganta dronów.

„Phantom był produktem, który umieścił DJI na mapie dronów konsumenckich i poprowadził ich na szczyt. To teraz zaufany koń roboczy do mniejszych zastosowań przemysłowych”, powiedział Alan Ball of Flying Robot, który produkuje drony wyścigowe w Południowej Afryce.

Na drugim miejscu znalazła się DJI Inspire z 13% całkowitego udziału w rynku. Trzecie miejsce z 6% udziałem w rynku należało do stałego skrzydła Sensefly's Ebee.

Drony zarejestrowane na podstawie licencji są wykorzystywane w pracach komercyjnych – od badań rolniczych i mapowania 3D po fotografowanie wesel. Istnieje 686 operatorów posiadających licencje na pilota zdalnego (RPL).

Oto pięć powodów, dla których Phantom jest tak popularnym dronem:


1. Ma teraz jedną z najlepszych kamer na dronie

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=qV-MNyOgwPg (/ embed)

Kiedy drony po raz pierwszy uderzyły w Republikę Południowej Afryki, jakość obrazu z ich aparatów była gorsza niż w większości smartfonów.

Potem przyszła seria Phantom. Jego aparaty były znacznie lepsze i miały możliwość fotografowania w formacie RAW, co ułatwiło edycję. Phantom 4 Pro, najnowszy model z serii DJI, może nagrywać filmy z prędkością 20 MB i 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę.

Pozwoliło to fotografom-dronom na komercyjne sprzedawanie ich prac – zapewniając perspektywy, które wcześniej były dostępne tylko z zawieszenia helikoptera z lustrzanką Canon.


2. To dłuższy czas lotu

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=OgKr8Ow3Iqc (/ embed)

30-minutowy czas lotu Phantoma umożliwił firmom korzystanie z niego nie tylko do robienia ładnych zdjęć, ale także do gromadzenia dużych ilości danych. Za naciśnięciem przycisku inne modele w przedziale cenowym mogą znaleźć się 23 minuty.


3. DJI umożliwiło użytkownikom tworzenie aplikacji poza wideo

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=2uy7j_3oTQA (/ embed)

Zmieniacz gier miał miejsce, gdy DJI dało operatorom dostęp do pakietu Software Development Kit (SDK). Operatorzy mogą teraz uzyskać dostęp do twardych danych za obrazami. To pozwala im robić wszystko, od mapowania kopalń w 3D, do wyszukiwania i ratowania dronów, które mogą znaleźć ludzi w pożarach, lub ostrzegania, jeśli jedna z twoich roślin umiera na twojej 100-hektarowej farmie.

Korzystając z zestawu SDK, opracowano aplikacje mobilne, które umożliwiły operatorom instruowanie dronów, jak, gdzie i kiedy latać. Aplikacje pozwalają też przejąć większą kontrolę nad kamerą i gimbalem Phantoma.


4. To jak smak szampana z piwnym budżetem

Zdjęcie Ethan Miller / Getty Images

Innym powodem są koszty. Przy cenie R30 000 Phantom zapewnia wystarczająco dobrej jakości materiał za połowę ceny porównywalnego profesjonalnego drona, takiego jak DJI Inspire (60 000 R).


5. Zasięg jest szalony i sam leci do domu.

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=WRLgP5YfREE (/ embed)

Porozmawiaj z dowolnym pilotem drona, a wszyscy mają przerażającą historię, kiedy ich dron stał się „nieuczciwy”.

Ponieważ drony są zdalnie sterowane, potrzebują sygnału, aby odpowiedzieć od pilota – gdy ten sygnał spadnie, może w końcu odlecieć w dal.

Więc DJI ma wbudowaną opcję latania do domu. Dzięki GPS i 5-kierunkowemu czujnikowi wykrywającemu kolizję może on wybrać właściwą ścieżkę i omijać przeszkody, gdy nie masz możliwości samodzielnego odlotu.

Tańsze drony często tutaj się nie sprawdzają i należy to wziąć pod uwagę przy zakupie. DJI wyprzedza serię o spójny obraz wideo i niezawodny sygnał.

Nie powinno więc dziwić, że Phantom może pochwalić się jednymi z najdłuższych zasięgów na dronie konsumpcyjnym, a jego lot wynosi 7 kilometrów. Jego konkurenci, tacy jak Go Pro Karma, mogą osiągnąć 3 kilometry.


Może wkrótce wyginie.

DJI Phantom 4 Pro. Zdjęcie: Ronen Tivony / Getty Images

Phantom opiera się na solidnej platformie. Jest duży i nieporęczny przy wadze 1,3 kg. Wrzuć do torby ładunek akcesoriów i zaczynasz przekraczać granice bagażu podręcznego na lotnisku.

„Phantom 4 jest teraz nieco przestarzały w porównaniu z nową technologią na pokładzie niedawno wydanego Mavic Air. Mamy więc nadzieję, że możemy spodziewać się kolejnego dużego kroku naprzód, kiedy (lub jeśli) wypuszczą Phantom 5. ”

Otrzymuj codziennie jedną wiadomość WhatsApp z najnowszymi wiadomościami: Zarejestruj się tutaj.

Zobacz też

 • Oto niektóre z najbardziej bezczelnych oszustw i programów pomocy medycznej w Afryce Południowej
 • Te kursy online (już od R140) mogą dać ci gorącą pracę w dziedzinie technologii
 • Le Creuset, którego właścicielem jest Republika Południowej Afryki, przeprosił za złość swoich czarnych fanów
 • Według największej na świecie agencji prasowej Wakanda w prawdziwym świecie to Wits
 • Samsung produkuje dobrze wyglądające etui na nowy – delikatny – Galaxy S9
 • Republika Południowej Afryki będzie jednym z największych beneficjentów nowej afrykańskiej strefy wolnego handlu, mówi Moody's
 • Wypróbowaliśmy nowe „mojito” KFC – a jeden składnik był nieco przytłaczający
 • 34 lata twardego hasła, a następnie 2 duże promocje w ciągu 6 dni: co wiemy o nowym szefie Sars aktorskim, Mark Kingon
 • Amazon sprzedaje fałszywe koce Basotho w środku szaleństwa Czarnej Pantery – i są naprawdę brzydkie
 • Cyril Ramaphosa popiera Afro – ale jedna afrykańska waluta może działać tylko wtedy, gdy jest powiązana z randem, mówi ekonomista
 • Najdroższe na świecie superjachty są wyposażone w lądowisko dla helikopterów, kina i baseny – spójrz
 • Medium w Woolworths? W rzeczywistości jesteś XXL w Mr Price. Dlaczego rozmiary ubrań SA są szalone
 • Porównaliśmy cenę kontraktów dostarczanych z iPhone'em X – a zwycięzca jest 1200 funtów rocznie mniej niż reszta
 • Jest to 5 najdroższych win południowoafrykańskich, które możesz teraz kupić – jeśli chcesz wydać do 5000 funtów na butelkę
 • „Najbardziej wygodne buty na świecie” wykonane teraz z drzew inwazyjnych z Afryki Południowej
 • Najlepszy barista z RPA pokazał nam, jak zaparzyć idealną filiżankę kawy
 • Użyj tej tajnej broni do impspotkać się na spotkaniach, zasugerować naukowców SA
 • Egzekutor, który inwestuje pieniądze Marka Shuttlewortha, dotrzymuje każdego listu odrzucającego, jaki kiedykolwiek otrzymał – oto dlaczego

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *