Xone Phone : Zarządzanie finansami + podatki dla DJ-ów w 2018 r

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Bycie freelancerem jest trudne. Oprócz rezerwacji, promowania i przeprowadzania twoich koncertów, podatki i wymogi prowadzenia dokumentacji są o wiele bardziej zaangażowane w przypadku osób prowadzących działalność na własny rachunek niż tych, którzy pracują 9-5 osób. Prowadzenie dokumentacji bez doświadczenia w rachunkowości może wydawać się przytłaczające. Jednak gdy już wiesz, co robić, nie jest to takie trudne.

Ważna uwaga: ten artykuł koncentruje się na Stanach Zjednoczonych, ale jest tu świetna rada, która dotyczy wszystkich DJ-ów. Zawsze skonsultuj się z doradcą podatkowym, aby upewnić się, że się nie pieprzysz.

Po przyjęciu nowej ustawy podatkowej na rok podatkowy 2018 należy przejrzeć swoje księgi finansowe, aby upewnić się, że śledzisz to, czego potrzebujesz. Poniżej znajduje się kilka wskazówek na temat tego, co należy śledzić, jak je śledzić, a także kilka narzędzi i aplikacji, które mogą ci pomóc. Niezależnie od tego, czy robisz to od lat, czy dopiero zaczynasz, ważne jest, aby być na bieżąco z prowadzeniem dokumentacji.

1. Co śledzić – cały Twój dochód

Bez względu na to, czy otrzymujesz zapłatę gotówką, Venmo czy czekiem, musisz śledzić i zgłaszać wszystkie swoje dochody. Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalistą, czy jest to koncert boczny, jest to wymagane przez prawo.

Dodatkowo śledzenie dochodów daje dokładny obraz tego, jak sobie radzisz każdego roku. Możesz użyć tego do porównania z roku na rok i z miesiąca na miesiąc, aby zobaczyć, jak rozwija się Twoja firma.

Jak śledzić: Zalecam założenie osobnego konta bankowego dla wszystkich dochodów z muzyki. Za każdym razem, gdy otrzymujesz zapłatę, trafia ona na konto firmowe. Możesz także połączyć swoje konto z oprogramowaniem księgowym (Quickbooks, Wave, Freshbooks, Xero), które może pomóc w kategoryzacji i śledzeniu dochodów.

Uwaga: Zapisz wszystkie umowy, faktury i e-maile, które towarzyszą twoim dochodom i upewnij się, że otrzymałeś zapłatę za całą pracę, którą wykonałeś!

2. Co śledzić – wszystkie wydatki

Tak, każdą pobraną i opłaconą muzykę można odpisać jako wydatek biznesowy. Nawet jeśli jest cyfrowy.

Za każdym razem, gdy masz koszt związany z DJ-em, powinieneś go nagrać. Dołącz notatkę dotyczącą tego, w jaki sposób został wykorzystany w Twojej firmie, i pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich wydatków. Istnieją oczywiste wydatki, takie jak zakup sprzętu lub wynajmowanie miejsc. Są też mniej oczywiste, takie jak reklama i wydatki biurowe. Pamiętaj, aby śledzić koszt drukowanie ulotek i wizytówek. Tak samo z pobieranie muzyki i profesjonalne subskrypcje.

Jak śledzić: Podobnie jak w przypadku dochodów, używaj firmowego konta bankowego do płacenia wydatków. W zależności od sytuacji możesz użyć tego samego konta biznesowego, z którego korzystasz w celu uzyskania dochodu, lub możesz utworzyć inne konto operacyjne.

Musisz także zapisać dowód swoich wydatków. Dowód zakupu lub anulowany czek sprawdzają obie prace. Anulowane czeki powinny również zawierać kopię rachunku, aby wykazać, że był to wydatek biznesowy. IRS nie wymaga oryginalnych kopii, więc możesz robić zdjęcia pokwitowań lub skanować je i przechowywać w formie cyfrowej.

Uwaga od IRS: „Aby podlegać odliczeniu, koszty prowadzenia działalności muszą być zarówno zwykłe, jak i konieczne. Koszt zwykły to taki, który jest powszechny i ​​akceptowany w handlu lub firmie. Niezbędnym wydatkiem jest taki, który jest pomocny i odpowiedni dla twojego handlu lub firmy. Koszt nie musi być niezbędny, aby uznać go za konieczny. ”

Uwaga od Dawida: Jeśli nie masz osobnego konta bankowego i kiedykolwiek dostaniesz kontrolę IRS, sprawy bardzo szybko się psują. Tak łatwo go otworzyć, że nie warto ryzykować utrzymywania wszystkiego w jednym rachunku. Ponieważ nie ma rozróżnienia na osobiste i biznesowe, agent IRS może nie dopuścić do pewnych odliczeń. Posiadanie konta firmowego nie gwarantuje, że tak się nie stanie, ale powinno pomóc w rozróżnieniu wydatków osobistych i biznesowych.

Co należy śledzić – Rozrywka dla pracowników i klientów

W 2018 r. Przeprowadziliśmy gruntowny przegląd podatkowy ustawy o obniżkach podatków i zatrudnieniu. To znacznie zmieniło sposób odliczania wydatków na rozrywkę, a teraz w 2018 r. Nie można już odliczać wydatków na rozrywkę dla klientów.

Co to jest koszt rozrywki? Jest to wydatek niezwiązany z Twoją pracą, w której pozyskujesz interesy. Na przykład, jeśli zabierzesz promotora na mecz baseballowy, w 2018 r. Byłby to nieodliczalny koszt rozrywki. Kluczem jest to, że nie jest to związane z twoją pracą.

Kiedy staje się trochę niejasne, to jaki jest koszt rozrywki dla DJ-a? W końcu jesteśmy w branży rozrywkowej – dlatego jeśli zabierasz kogoś na przedstawienie lub występ w celach biznesowych, musisz jasno udokumentować nie tylko poniesione koszty, ale także sposób, w jaki był on związany z Twoją firmą. W takim przypadku należy śledzić ten wydatek w taki sam sposób, jak każdy inny wydatek, ale należy udokumentować dokładny cel biznesowy.

Uwaga: Tylko dlatego, że rejestrujesz wydatek, nie oznacza, że ​​można go odliczyć – szczególnie w przypadku wydatków, które wpadają w szarą strefę, upewnij się, że jest to dozwolone, czytając na stronie internetowej IRS lub konsultując się z doradcą podatkowym.

Co śledzić – posiłki

W 2018 r. Odliczenie posiłku zmieniło się nieznacznie, jednak jest mało prawdopodobne, aby wpłynęło to na poszczególnych DJ-ów. Tak jak poprzednio, posiłki podczas poza miastem podróże służbowe nadal podlegają odliczeniu w 50%. Powiedzmy, że jesteś na koncercie cały dzień i zjesz jedzenie w pobliskiej restauracji, zanim pójdziesz dalej; chcesz to śledzić.

Jak to śledzić: Prowadź dziennik za każdym razem, gdy masz kwalifikujący się posiłek. Należy podać datę, godzinę, miejsce, koszt i cel. Podobnie jak w przypadku wydatków, należy również zachować dowód tych wydatków w postaci paragonu / rachunku.

Co śledzić – Przebieg i podróż

Jeśli używasz samochodu w celach biznesowych, powinieneś prowadzić rejestr przebiegu na koncerty i spotkania biznesowe. IRS ustala standardową stawkę kilometrów dla podróży służbowych i chociaż stawka zmienia się z roku na rok, większość freelancerów korzysta z tego odliczenia.

Możesz również odliczyć koszty podróży, takie jak parking, opłaty za przejazd, opłaty za przejazd pociągiem, taksówki itp., O ile są one bezpośrednio związane z Twoją działalnością.

Jak to śledzić: Chcesz zachować szczegółowy przebieg i dziennik podróży. Aby dziennik przebiegu mógł zostać uznany za kompletny, potrzebujesz wszystkich następujących elementów:

  • Data twojej podróży
  • Twój punkt początkowy
  • Twój cel podróży
  • Cel twojej podróży
  • Początkowy przebieg pojazdu
  • Końcowy przebieg pojazdu
  • Opłaty za przejazd lub inne koszty związane z podróżą

Uwaga: Możesz użyć standardowego odliczenia przebiegu do podróży lub rzeczywistych kosztów swojego pojazdu. Jeśli korzystasz ze standardowego przebiegu, nie możesz również odliczać wydatków, takich jak paliwo i naprawy. Możesz odliczyć koszty podróży, takie jak opłaty za przejazd i parking, nawet jeśli korzystasz ze standardowego przebiegu.

IRS był bardzo rygorystyczny w poprzednich audytach z zapisami dotyczącymi przebiegu – może to być ogromne odliczenie, jednak podczas audytu może być niedozwolone, jeśli nie masz odpowiednich zapisów.

Narzędzia i aplikacje ułatwiające życie

Istnieje wiele aplikacji i narzędzi, które pomogą Ci śledzić, co należy zrobić. O ile spełniają standardy IRS, możesz śledzić przychody i wydatki w dowolny sposób, który ci odpowiada. Kluczem jest znalezienie czegoś, co możesz robić regularnie, aby nie skończyć ze stosem niezorganizowanych rachunków pod koniec roku. Poniżej znajduje się kilka rekomendacji aplikacji do sprawdzenia.

Quickbooks Samozatrudniony – Mają wiele różnych wersji, ale dla większości DJ-ów solowych wersja na własny rachunek powinna odpowiadać Twoim potrzebom. Ta wersja połączy się z kontami bankowymi, abyś mógł śledzić przychody i wydatki. Posiada również aplikację, która pomoże śledzić przebieg. Jest to aplikacja płatna i obecnie kosztuje 10 USD miesięcznie.

Fala – Podobnie jak Quickbooks, jest to aplikacja księgowa. Będzie organizować dochody i wydatki, a także umożliwia wysyłanie faktur i otrzymywanie płatności za pomocą karty kredytowej lub ACH. Główną zaletą Wave jest jego cena, a mianowicie jest bezpłatny i obsługiwany przez reklamy. Istnieją pewne opłaty za prowadzenie transakcji ACH i transakcji kartą kredytową, jednak cena sprawia, że ​​jest to świetne miejsce na rozpoczęcie, jeśli chcesz wprowadzić system księgowy, ale masz mało pieniędzy.

Freshbooks – To oprogramowanie księgowe jest alternatywą dla Quickbooks. Podobnie jak Quickbooks, będzie śledzić przychody i wydatki. Nie jest tak solidny, więc jeśli lubisz uruchamiać wiele wykresów i danych, możesz potrzebować innego oprogramowania. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Nawigacja jest nieco łatwiejsza i wygląda inaczej niż Quickbooks. Główną wadą jest to, że nie tak wiele osób korzysta z Freshbooks, więc jeśli potrzebujesz pomocy, brakuje bazy wiedzy. Ceny są również nieco droższe niż Quickbooks i znacznie droższe niż Wave.

Xero – To kolejne duże oprogramowanie księgowe używane przez wielu profesjonalistów. Jest bardziej nastawiony na biznes z fizycznymi towarami, więc jeśli masz płyty CD, koszulki lub inne swag, warto to sprawdzić. Jest to najdroższa z wymienionych opcji oprogramowania księgowego.

Aplikacje do śledzenia wydatków i przebiegu

Mile IQ – Niezawodna aplikacja, która śledzi przebieg. Jest to aplikacja jednofunkcyjna i robi to, co powinna naprawdę dobrze. Jeśli masz wszystkie inne rachunki i potrzebujesz jedynie przebiegu, jest to dobry wybór.

Autokept – Zapowiadany jako najtańszy i najłatwiejszy moduł do śledzenia wydatków, jest to aplikacja obsługiwana przez reklamy. Jeśli możesz zarządzać reklamami, otrzymasz bezpłatne śledzenie przebiegu, a także śledzenie wydatków. Ma system rozpoznawania głosu, który pozwala rozmawiać z telefonem, a aplikacja koduje transakcję na podstawie rozpoznawania głosu.

Everlance – Podobnie jak Mile IQ, automatycznie śledzi przebieg, dopóki działa w tle, co ułatwia rejestrowanie wszystkich wydatków na auto. Pozwala także oszczędzać i przechowywać pokwitowania wydatków.

Expensify – Pozwala śledzić i organizować wydatki. Istnieje darmowa wersja, która jest ograniczona liczbą skanów i integracją, a także płatna wersja z nieograniczoną liczbą skanów i innymi aplikacjami, takimi jak Quickbooks, Uber, Lyft i Spot Hero, dzięki czemu możesz zsynchronizować wszystkie swoje wydatki .

Hubdoc – Jest to kompleksowe rozwiązanie do przechowywania dokumentów i paragonów. Automatycznie pobierze rachunki i zsynchronizuje się z oprogramowaniem księgowym. Pozwala także importować wyciągi bankowe i kredytowe oraz przechowywać je.

Końcowe przemyślenia

Jeśli dokładnie monitorowałeś te cztery elementy (dochody, wydatki, posiłki i przebieg), kiedy jest czas na podatek, wszystko powinno być całkiem łatwe. Twój księgowy podatkowy będzie mógł przejrzeć i określić, co kwalifikuje się jako koszt uzyskania przychodu, a co nie.

Posiadanie szczegółowych zapisów gwarantuje, że jesteś dokładny i jesteś w stanie zmaksymalizować swoje potrącenia i mam nadzieję zaoszczędzić trochę pieniędzy jako DJ!

Zrzeczenie się – To jest w celach informacyjnych i zgodnie z naszą najlepszą wiedzą na temat pisania tego artykułu. Informacje te nie są przeznaczone do wykorzystania i nie mogą być wykorzystane przez żadnego podatnika w celu uniknięcia kar podatkowych wynikających z amerykańskiego wewnętrznego kodeksu podatkowego.

Nic w tym artykule nie może być użyte w celu uniknięcia kar. Zawsze skonsultuj się z doradcą podatkowym.

David Roth jest zarejestrowanym doradcą inwestycyjnym i zarejestrowanym agentem (przygotowanie podatkowe / planowanie) w Newly Wealth LLC. Specjalizują się w planowaniu podatkowym i finansach dla muzyków i artystów.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *