Drone XPro : Aplikacja FCC pokazuje, że dron Autel Evo 2 jest w drodze i nagrywa wideo w rozdzielczości 8K

:

DJI może posiadać większość światowego rynku dronów, ale nie są jedynym graczem w grze. Aplikacja FCC firmy Autel Robotics opisuje nadchodzący nowy dron Evo 2 i masz do wyboru trzy różne moduły kamer. Ten, który strzela 8K, ten, który strzela 5,5K lub opcja z dwoma czujnikami, która strzela 8K, a także obrazowanie termiczne w podczerwieni 720p.

Do aplikacji dołączona jest pełna instrukcja obsługi drona Evo 2, ujawniająca wszystkie specyfikacje i funkcje, które oferuje. To jest długie Plik PDF opisujący Evo 2 dość szczegółowo. Ale jeśli chodzi o systemy kamer, istnieją trzy możliwe opcje.

  • Aparat 8K: Robi zdjęcia o rozdzielczości do 48 MP (8000 x 6000) i nagrywa filmy 8K przy 25 fps, 6K wideo przy 30 fps lub wideo 4K przy 30 lub 60 fps, z prędkością do 120 Mbps.
  • Aparat Ultra-HD z czujnikiem 1-calowym: Robi zdjęcia o rozdzielczości do 20 MP (5472 x 3648) i nagrywa wideo 5,5K przy 60 fps lub wideo 4K przy 120 fps, z prędkością do 120 Mb / s Przysłona obiektywu jest regulowana w zakresie od f / 2.8 do f / 11.
  • Kamera z dwoma czujnikami: zawiera kamerę 8K oraz kamerę obrazującą w podczerwieni. Może pracować w trybie widzialnym, podczerwieni i trybie podwójnego obrazu. Ponadto kamera wykonuje zdjęcia w podczerwieni w rozdzielczości 640 x 512 lub 320 x 256 i nagrywa wideo 720p przy 30 fps w trybie podwójnego obrazu.

W dalszej części instrukcji opisano różne tryby fotografowania trzech aparatów, w tym…

  • Pojedynczy strzał
  • Zdjęcia seryjne
  • Automatyczny braketing ekspozycji (AEB)
  • Ekspozycja poklatkowa
  • Obrazowanie w wysokim zakresie dynamicznym (HDR)
  • NIGHTBEAT (wysoki stosunek sygnału do szumu)

Kamery zapisują zdjęcia w formatach DNG lub JPG, a wideo jest nagrywane w MOV lub MP4. Pomimo opisywania kontenerów MOV lub MP4, tak naprawdę nie mówi, jakiego kodeka używa, tylko wideo z modułami kamery 8K lub UHD można nagrywać z prędkością do 120 Mb / s. Spodziewam się, że jest to h.264, ponieważ gdyby to był h.265, zrobiliby z tego znacznie więcej. A przynajmniej gdzieś o tym wspominał.

Materiał zapisywany jest na karcie SD, a Evo 2 obsługuje pojemności do 128 GB, szczególnie polecając karty V30 SanDisk Extreme Pro UHS-I. Podręcznik opisuje przesyłanie zdjęć między dronem a komputerem przez port USB typu C, chociaż instrukcja użytkownika nie wspomina o przesyłaniu zdjęć i materiałów filmowych do smartfona. Wydaje się jednak, że istnieje aplikacja mobilna, więc podejrzewam, że będzie jakiś sposób.

Będzie miał maksymalną prędkość 44 mil na godzinę i czas lotu 35 minut. Ma 360 ° unikanie przeszkód, odległość roboczą nieco szaloną 16 mil i bez geofencing. Zasięg 16 mil wydaje się nieco wyższy. Przy maksymalnej prędkości 44 km / h, jeśli faktycznie odleciałeś 16 mil i skręciłeś w prawo, gdy tam dotrzesz, bateria zabraknie około 6 mil przed powrotem do domu.

Nic dziwnego, że ten nie mieści się w limicie 250 g, a jego masa startowa wynosi około 1 kg. Ale obsługuje polecenia gestów, tryby lotu GPS i ATTI, funkcję domową i „inteligentne śledzenie”.

Jest to interesująco wyglądający dron, szczególnie ze względu na opcje aparatu, a jeśli zajdzie taka potrzeba, warto przeczytać instrukcję obsługi. Zastanawiam się jednak, czy brak geofencing może wpędzić niektórych operatorów w kłopoty w różnych częściach świata.

Brak informacji o cenie lub oczekiwanej oficjalnej dacie ogłoszenia. Pierwotny Autel Evo miał być konkurentem Mavic Pro, a jego wartość nie przekraczała 1000 USD. Jeśli więc planują wziąć na Mavic 2 Pro ten, możemy spodziewać się podobnej ceny. Przynajmniej dla modelu podstawowego. Nikt nie zgadnie, czy model podstawowy będzie wyposażony w kamerę 8K czy 5,5K.

Będziemy Cię informować, gdy usłyszymy więcej.

(przez DroneDJ)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *