Drone XPro : DJI Mavic Mini vs. DJI Mavic 2: Który dron jest dla Ciebie odpowiedni?

:

Mavic Mini z DJI właśnie trafił na półki. Ali Crane z ekspertów DJI, Dr Drone, szczegółowo wyjaśnia różnice między Mavic Mini i Mavic 2, aby pomóc ci wybrać.

Poniżej znajduje się post gościnny gościa Ali Crane, specjalisty ds. Tworzenia treści Dr Drone, Pierwszy oficjalny sklep DJI w Kanadzie specjalizujący się w sprzedaży detalicznej dronów, naprawach i dostosowaniach. Zdjęcia i treść dzięki uprzejmości Dr. Drone.

Wraz z niedawnym ujawnieniem długo oczekiwanego Mavic Mini, DJI wreszcie wprowadziło swój pierwszy nowy dron konsumencki w 2019 roku, ponad rok po wydaniu znanego obecnie na całym świecie Mavica 2. Nowy Mavic Mini oferuje zmieniające się specyfikacje, w tym wagę zaledwie 249 gramów i maksymalny czas lotu do 30 minut.

Mavic Mini ze swoją wagą znajdującą się poniżej najniższej klasy dronów dla większości krajów, potężnymi specyfikacjami i składaną, ultrakompaktową konstrukcją, może zostać zdetronizowany Mavic 2 jako najpopularniejszy dron konsumencki na świecie. Poniżej przedstawiamy różnice między Mavic Mini i Mavic 2, aby pomóc ci lepiej określić, który dron jest dla Ciebie odpowiednią inwestycją.

Projekt

Mavic Mini to najmniejszy i najlżejszy dron DJI w historii, waży zaledwie 249 gramów i jest wystarczająco kompaktowy, aby zmieścił się w dłoni. Samolot ma składaną konstrukcję, która naśladuje tę z Mavic 2, a po całkowitym złożeniu jest mniej więcej wielkości puszki z napojem. Po złożeniu Mavic Mini ma wymiary 140 × 82 × 57 mm (dł. × szer. × wys.), A po rozłożeniu 160 × 202 × 55 mm (dł. × szer. × wys.). Estetycznie Mavic Mini ma matowy, jasnoszary kolor i elegancki, aerodynamiczny design.

Oczywiście główną atrakcją projektu Mavic Mini jest jego waga, umożliwiająca użytkownikom latanie dronem bez konieczności przestrzegania przepisów rządowych w wielu krajach. Jest to przełomowa funkcja dla entuzjastów dronów na dowolnym poziomie, ponieważ umożliwia użytkownikom latanie w większej liczbie obszarów, które wcześniej były ograniczone, bez martwienia się o bagaż przepisów rządowych.

Seria Mavic 2 obejmuje zarówno Mavic 2 Zoom, jak i Mavic 2 Pro. Oba drony mają podobne konstrukcje i specyfikacje samolotów, ale różne kamery. Samoloty Mavic 2 mają matowy ciemnoszary kolor i składany wygląd. Po złożeniu Mavic 2 ma wymiary 214 × 91 × 84 mm i 322 × 242 × 84 mm po rozłożeniu. Po całkowitym złożeniu Mavic 2 ma rozmiar butelki z wodą i około dwa razy więcej niż Mavic Mini, chociaż cały dron jest nadal niezwykle przenośny, kompaktowy i łatwy w podróży.

Kamera i gimbal

Pomimo bardzo niewielkich rozmiarów, DJI wyposażyło Mavic Mini w potężny 3-osiowy system gimbala, aby nagrywać każdy materiał płynnie i bez wstrząsów. Dron jest w stanie uchwycić wideo 2,7K przy 30 fps, 12-megapikselowe zdjęcia i jest wyposażony w czujnik 1 / 2.3 z elektroniczną migawką. Mimo że Mavic Mini nie ma możliwości nagrywania filmów 4K, 12-megapikselowy aparat o rozdzielczości 2,7K jest idealny dla początkujących lub zwykłych użytkowników. Jednym z ograniczeń dla bardziej profesjonalnych użytkowników byłoby również to, że dron może strzelać tylko w formatach JPEG i MP4.

Zarówno Mavic 2 Zoom, jak i Mavic 2 Pro są wyposażone w opatentowany przez DJI stabilizowany 3-osiowy system gimbal. Dzięki serii Mavic 2 użytkownicy mają do wyboru dwie potężne opcje aparatu w zależności od zastosowania i pożądanej ceny. Mavic 2 Zoom to jedyny dron z linii konsumenckich DJI, który ma możliwości powiększania w locie, wyposażony w 2x bezstratny zoom optyczny, który może wynosić od 24 mm do 48 mm. Zoom może uchwycić oszałamiające filmy 4K przy 30 fps, 12-megapikselowe zdjęcia i wyposażony jest w czujnik CMOS 1 / 2,3 ”. Mavic 2 Zoom ma także kilka unikalnych trybów, w tym Super Resolution, w których dron może robić i łączyć ze sobą oszałamiające 48-megapikselowe zdjęcie, a także Dolly Zoom, efekt, który umożliwia użytkownikom powiększanie obiektu i zniekształcanie obrazu na zewnątrz, aby uzyskać dynamiczne i filmowe ujęcie.

W przypadku Mavic 2 Pro DJI nawiązało współpracę z kultowym szwedzkim producentem aparatów Hasselblad, aby stworzyć ich najwyższej jakości aparat na jak dotąd dronie konsumenckim. Mavic 2 Pro posiada aparat zdolny do przechwytywania wideo 4K przy 30 fps i 20-megapikselowych zdjęć w JPEG i DNG RAW. Mavic 2 Pro ma także 1-calowy czujnik CMOS, największy rozmiar czujnika spośród wszystkich dronów konsumenckich DJI, zapewniający większą szczegółowość, światło i kolory. W porównaniu do Mavic Mini, a nawet Mavic 2 Zoom, aparat Mavic 2 Pro daje użytkownikom znacznie większą kontrolę nad parametrami aparatu, w tym czasem otwarcia migawki, przysłoną i ISO, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które chcą używać drona do bardziej profesjonalne przedsięwzięcia.

Wydajność

Mimo niewielkich rozmiarów Mavic Mini nie poświęca wydajności. Mavic Mini oferuje niesamowity czas lotu do 30 minut przy całkowicie naładowanym akumulatorze oraz maksymalny zasięg 4 km, co jest przełomowym osiągnięciem dla DJI. Korzystając z ulepszonego systemu WIFI, Mavic Mini automatycznie przełącza się między częstotliwościami 2,4 GHz i 5,8 GHz. Dron może wytrzymać temperatury od 0 ° do 40 ° C (od 32 ° do 104 ° F) i do 28,4 km / h prędkości wiatru w ramach gwarancji. Pomimo bardzo małych i lekkich rozmiarów, Mavic Mini działa wyjątkowo dobrze w powietrzu. Podczas pilotowania Mavic Mini samolot jest bardzo dokładny i wycenia lot oraz utrzymuje stabilność nawet przy umiarkowanie silnym wietrze.

Mavic 2 oferuje podobny czas lotu wynoszący 31 minut, ale dwukrotnie większy niż Mavic Mini z zasięgiem do 8 km. Seria Mavic 2 wykorzystuje ulepszony przez DJI system OcuSync 2.0, który obsługuje automatyczne przełączanie między pasmami częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz, aby utrzymać możliwie najsilniejsze połączenie przy minimalnej ilości zakłóceń. Dla użytkowników, którzy mogą latać w bardziej ekstremalnych warunkach lub bardziej odległych obszarach, Mavic 2 byłby bardziej niezawodnym wyborem, ponieważ nie opiera się na systemie transmisji WIFI, takim jak Mavic Mini. Dron radzi sobie również z ekstremalnymi temperaturami i prędkościami wiatru niż Mavic Mini, w tym z prędkościami wiatru do 29-38 km / hi temperaturami od -10 ° C do 40 ° C w ramach gwarancji.

Unikanie przeszkód i bezpieczeństwo w locie

Jedną z rzeczy, której brakuje Mavic Mini, jest system omijania przeszkód, który zasadniczo stał się standardową funkcją dla dronów korporacyjnych i konsumenckich DJI. Mavic Mini ma tylko czujniki skierowane w dół w połączeniu z GPS, aby utrzymać pozycję w powietrzu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, użytkownicy mogą wyposażyć Mavic Mini w osłonę śmigła 360 °, która sprawi, że dron waży ponad 250 gramów. Oznacza to, że w niektórych krajach piloci dronów będą musieli uzyskać licencję na lot z założonymi osłonami śmigieł.

Najważniejszym punktem Mavic 2 jest jego ulepszony dookólny system omijania przeszkód, w tym 2 czujniki kamery przedniej, dwa czujniki skierowane do dołu, jeden czujnik podczerwieni skierowany do dołu, dwa czujniki kamery tylnej, jeden aparat po lewej i prawej stronie drona, a nawet jeden skierowany w górę czujnik podczerwieni dla bezpieczniejszych lotów w powietrzu. Wykrywanie przeszkód w lewym i prawym kierunku jest dostępne tylko w niektórych inteligentnych trybach lotu, takich jak QuickShot, statyw, ActiveTrack i UM. Dzięki ulepszonemu systemowi unikania przeszkód Mavic 2 może skanować swoje środowisko w czasie rzeczywistym, aby lepiej wykrywać i unikać przeszkód, aby ostatecznie zapewnić użytkownikom bezpieczniejsze, bezkolizyjne loty.

Inteligentne tryby lotu

Mavic Mini jest wyposażony w niektóre inteligentne tryby lotu, w tym cztery tryby QuickShots, Return-to-Home i CineSmooth, ale nie zawiera niektórych najpopularniejszych inteligentnych trybów DJI, takich jak ActiveTrack i Waypoints. Dzięki QuickShots użytkownicy będą mogli rejestrować dynamiczne nagrania jednym dotknięciem. Tryby QuickShots obejmują Helix, Dronie, Rocket i Circle. W trybie CineSmooth prędkość i ruch Mavic Mini zostaną spowolnione, aby użytkownicy mieli większą kontrolę nad swoim materiałem. Ten tryb jest szczególnie przydatny podczas lotów w skomplikowanych środowiskach lub ciasnych przestrzeniach. Dzięki Return-to-Home Mavic Mini automatycznie powróci do miejsca, z którego został uruchomiony po naciśnięciu przycisku lub gdy wykryje, że ma niski poziom naładowania baterii lub utracił sygnał.

Mavic 2 oferuje znacznie większy wybór wszystkich najpopularniejszych inteligentnych trybów lotu DJI, w tym TapFly, Point of Interest, ActiveTrack, Tripod Mode, Return-to-Home i Cinematic Mode, aby wymienić tylko kilka. Nowo zaktualizowany ActiveTrack 2.0 został ulepszony w celu generowania mapy 3D swojego środowiska w czasie rzeczywistym, aby lepiej mapować i przewidywać ruchy obiektu. Mavic 2 oferuje również sześć trybów QuickShots, dzięki czemu użytkownicy mogą rejestrować dynamiczne ujęcia jednym naciśnięciem przycisku, w tym Dronie, Boomerang, Circle, Rocket, Helix i Asteroid.

Który dron jest dla Ciebie odpowiedni?

Zarówno Mavic Mini, jak i Mavic 2 same w sobie są potężnymi dronami, które zapewniają wyjątkową wydajność i przełomową specyfikację. Każdy dron zapewnia użytkownikowi unikalne korzyści w zależności od tego, do czego przede wszystkim chce używać drona.

Jeśli jesteś początkującym lub zwykłym entuzjastą dronów poszukującym niezawodnego, bezpiecznego i zabawnego drona bez martwienia się o komplikacje przepisów rządowych, Mavic Mini byłby idealnym wyborem. Dron ma niesamowity zasięg i żywotność baterii jak na swoje rozmiary i chociaż aparat nie może robić zdjęć w rozdzielczości 4K, co może być odstraszające dla niektórych, jego 12-megapikselowy aparat o rozdzielczości 2,7K nadal zapewni oszałamiające zdjęcia lotnicze dla przeciętnego użytkownika. Chociaż brakuje w nim niektórych z najbardziej znanych funkcji DJI, w tym systemu omijania przeszkód lub popularnego inteligentnego trybu lotu ActiveTrack, Mavic Mini wciąż przewyższa oczekiwania w zakresie wydajności i łatwości użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, Mavic Mini to idealny dron dla początkujących lub rekreacyjnych użytkowników, którzy chcą niedrogiej opcji, oraz dron do codziennego użytku.

Z drugiej strony seria Mavic 2 to zaawansowany model z potężnymi funkcjami, które mogą zapewnić użytkownikom półprofesjonalne nagrania wideo. Dzięki mocniejszemu systemowi transmisji OcuSync 2.0, Mavic 2 jest również bardziej idealny dla użytkowników, którzy potencjalnie mogą latać w bardziej odległych obszarach, krajobrazach lub górach. Dla tych, którzy chcą używać drona do bardziej profesjonalnych zastosowań, chcą więcej opcji w procesie postprodukcji i kamery najwyższej jakości, Mavic 2 Pro jest idealnym wyborem. Tymczasem Mavic 2 Zoom jest tańszą opcją dla tych, którzy chcą rejestrować dynamiczne ujęcia w powietrzu lub chcą fotografować sceny z możliwie najmniejszym zakłóceniem otaczającego środowiska.

Między seriami Mavic Mini i Mavic 2 entuzjaści dronów na każdym poziomie będą mogli znaleźć idealnego towarzysza, aby przenieść swoje kreatywne lub profesjonalne wysiłki na zupełnie nowe poziomy. Niezależnie od tego, czy tylko zanurzasz palce w świecie dronów, czy jesteś gotowy na rozpoczęcie kolejnego przedsięwzięcia biznesowego, DJI po raz kolejny dało miłośnikom dronów potężne, niezawodne opcje do wznoszenia się w przestworza.

Gość postu Ali Crane, specjalista ds. Tworzenia treści dla Dr Drone, Pierwszy oficjalny sklep DJI w Kanadzie specjalizujący się w sprzedaży detalicznej dronów, naprawach i dostosowaniach.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *