Drone XPro : Rosja stwierdza, że ​​otwór Międzynarodowej Stacji Kosmicznej został wykonany celowo

:

To był sabotaż! Rosja uważa, że ​​dziura w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej została WYKONANA WYRAŹNIE, mówi szef agencji

  • ISS doświadczył spadku ciśnienia z powodu wycieku powietrza w nocy 30 sierpnia
  • Pojawiły się różne teorie, w tym uszkodzenia spowodowane przez mikrometeoryt
  • Jednak wstępne dochodzenie wykluczyło przypadkowe uszkodzenie jako opcję
  • Druga sonda ma na celu ujawnienie dalszych szczegółów, w tym osób odpowiedzialnych

Rosyjscy śledczy badający pochodzenie dziury, która spowodowała wyciek tlenu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, twierdzą, że została ona celowo spowodowana.

W poniedziałek Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos, powiedział, że oficjalny raport śledczy potwierdził ich teorię.

„Stwierdzono, że wykluczono wadę produkcyjną, która jest ważna dla ustalenia prawdy” – powiedział.

Sabotaż: rosyjski astronauta Siergiej Prokopyjew pokazał oryginalną „wywierconą dziurę” podczas filmu opublikowanego przez agencję kosmiczną Roscosmos

Sabotaż: rosyjski astronauta Siergiej Prokopyjew pokazał oryginalną „wywierconą dziurę” podczas filmu opublikowanego przez agencję kosmiczną Roscosmos

Rogozin powiedział, że głównym kierunkiem dochodzenia komisji jest celowe wywiercenie dziury, o czym mówiono w przeszłości.

„To, gdzie zostało wykonane, zostanie ustalone przez drugą komisję, która obecnie działa” – powiedział.

Urzędnicy mają nadzieję, że wtórne dochodzenie zidentyfikuje osoby lub osoby odpowiedzialne.

Mała dziura w ścianie rosyjskiej kapsuły Sojuz zadokowanej na ISS została zlokalizowana w sierpniu i szybko uszczelniona.

Urzędnicy zasugerowali szereg możliwych przyczyn pojawienia się dziury.

Początkowo sądzono, że uszkodzenie mogło być spowodowane przez mikrometeoryt przebijający statek kosmiczny.

Anonimowe źródło podało, że dziura została wywiercona przez pracownika, który zamiast zgłosić błąd, ukrył swój błąd pieczęcią.

Siergiej Prokopyev (na zdjęciu) wyjaśnił w wideo opublikowanym przez Roscosmos w zeszłym miesiącu, w jaki sposób jego zespół zlokalizował i uszczelnił maleńką dziurę, która spowodowała niewielką utratę ciśnienia

Siergiej Prokopyev (na zdjęciu) wyjaśnił w wideo opublikowanym przez Roscosmos w zeszłym miesiącu, w jaki sposób jego zespół zlokalizował i uszczelnił maleńką dziurę, która spowodowała niewielką utratę ciśnienia

Sojuz MS-08 (na zdjęciu) opuścił Ziemię 21 marca, aby przetransportować trzech członków załogi Expedition 55 na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Sojuz MS-08 (na zdjęciu) opuścił Ziemię 21 marca, aby przetransportować trzech członków załogi Expedition 55 na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Rosyjskie media spekulowały, że amerykański astronauta mógł sabotować statek kosmiczny, aby opóźnić ewentualny wczesny powrót na Ziemię z powodu domniemanej choroby jednego członka załogi ISS.

Rogozin przeprowadził nawet rozmowy telefoniczne z administratorem NASA Jimem Bridenstine.

Później mężczyźni wydali wspólne oświadczenie, w którym napisali: „Administrator i dyrektor generalny odnotowali w mediach spekulacje dotyczące możliwej przyczyny incydentu i zgodzili się na odroczenie wszelkich wstępnych wniosków i udzielenie wyjaśnień do czasu zakończenia ostatecznego dochodzenia.

CO MOGŁO POWODOWAĆ OTWÓR W ISS?

Teoria pierwsza – spowodował ją mały meteoryt

Maleńka dziura pojawiła się w rosyjskiej kapsule kosmicznej zamkniętej na ISS 30 sierpnia.

„Mikropęknięcie”, które prawdopodobnie miało szerokość około 2 mm w stacji kosmicznej o wartości 150 miliardów dolarów (115 miliardów funtów), zostało odkryte po tym, jak astronauci zauważyli spadek ciśnienia.

Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Alexander Gerst podobno położył palec na dziurze, zanim załoga założyła ją taśmą.

Otwór potwierdzono naprawiony w piątek (31 sierpnia) po tym, jak ciśnienie w kabinie wróciło do normy.

Początkowo sądzono, że został spowodowany przez mały meteoryt, a astronauci użyli taśmy do uszczelnienia wycieku po tym, jak spowodował niewielką utratę ciśnienia.

Teoria druga – została wykonana celowo na orbicie

Jednak z biegiem dochodzenia zaczęło wyglądać, jakby dziura została zrobiona przez kogoś wewnątrz, a nie na zewnątrz, albo z powrotem na Ziemi, albo w kosmosie, twierdzi rosyjska agencja kosmiczna.

Szef Roscosmos Dmitrij Rogozin powiedział we wrześniu, że dziura mogła zostać wywiercona podczas produkcji lub na orbicie „chwiejną ręką”.

Nie powiedział, czy podejrzewa kogokolwiek z amerykańskiej załogi, ale oświadczenie wywołało pewne zakłopotanie.

Źródła sugerują, jak naprawić dziurę, która mogła napiąć stosunki między Moskwą a Houston.

Od tamtej pory Rogozin zrezygnował z oskarżania mediów o przekręcanie słów i powiedział, że „nigdy nie wskazywał palcem na amerykańskich astronautów”.

Teoria trzecia – spowodował ją pracownik Energii

Wiodąca teoria z nienazwanego źródła w Energii mówi, że dziura została zrobiona na ziemi – potencjalnie spowodowana „umyślną ingerencją” – z sugestiami osoby odpowiedzialnej mogła już zostać zidentyfikowana.

Inne anonimowe źródło podało, że dziura została wywiercona przez pracownika, który zamiast zgłosić błąd, ukrył swój błąd pieczęcią.

Bezimienne źródło w Energii poinformowało rosyjską agencję prasową RIA Novosti, że „dziura została zrobiona na ziemi”.

Według źródła „zidentyfikowano osobę odpowiedzialną za zaniedbanie”.

Inne anonimowe źródło mówiło, że dziura nie została wykonana celowo, ale przez pracownika, który ukrył błąd pieczęcią zamiast go zgłosić.

Naprawa patchworku trwała podróż do ISS, ale po trzech tygodniach na orbicie stopniowo się odrywała.

„Potwierdzili konieczność dalszej bliskiej interakcji między NASA i zespołami technicznymi Roscosmos w celu zidentyfikowania i wyeliminowania przyczyny wycieku, a także kontynuacji normalnych operacji ISS i ciągłego wsparcia NASA w prowadzonym przez Roscosmos dochodzeniu w sprawie Sojuzu.

„Potwierdzili, że cała załoga jest zaangażowana w bezpieczną obsługę stacji i wszystkich zadokowanych statków kosmicznych, aby zapewnić powodzenie misji.

„Administrator i dyrektor generalny Roscosmos zgodzili się zorganizować swoje pierwsze spotkanie twarzą w twarz na kosmodromie Bajkonur w dniu 10 października lub około 10 października, kiedy administrator NASA odwiedzi Rosję i Kazachstan wraz z nadchodzącym startem statku kosmicznego Sojuz przez amerykańskiego astronautę Nicka Haga i rosyjski kosmonauta Alexy Ovchinin.

Dyrektor Roscosmos Dmitrij Rogozin powiedział, że dziurę można było wywiercić podczas produkcji lub na orbicie

Dyrektor Roscosmos Dmitrij Rogozin powiedział, że dziurę można było wywiercić podczas produkcji lub na orbicie

Wcześniej Rogozin – który kiedyś nadzorował przemysł kosmiczny jako wicepremier – przyznał, że trudno było współpracować z NASA.

„Z pewnością pojawiły się problemy z NASA, ale nie z winy NASA” – powiedział, obwiniając nienazwanych amerykańskich urzędników za powiedzenie amerykańskiej agencji kosmicznej, co ma robić.

Twierdził również, że Elon Musk, założyciel SpaceX, chciał wypchnąć Rosję z rynku usług kosmicznych i narzekał na amerykańskiego drona wojskowego X-37.

„Amerykanie mają to coś, X-37” – powiedział Rogozin. „Nie rozumiemy jego celów. Rozumiemy raczej, ale nie otrzymaliśmy oficjalnego wyjaśnienia.

„Zasadniczo ta rzecz może być użyta jako nośnik broni”.

JAKA JEST MIĘDZYNARODOWA STACJA KOSMICZNA?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) to laboratorium naukowo-techniczne o wartości 100 miliardów dolarów (80 miliardów funtów), które okrąża 400 mil nad ziemią.

Od listopada 2000 r. Jest stale obsadzany przez rotacyjne załogi astronautów i kosmonautów.

Badania prowadzone na pokładzie ISS często wymagają jednego lub więcej niezwykłych warunków występujących na niskiej orbicie Ziemi, takich jak niska grawitacja lub tlen.

W badaniach ISS badano badania na ludziach, medycynie kosmicznej, naukach przyrodniczych, naukach fizycznych, astronomii i meteorologii.

Amerykańska agencja kosmiczna, Nasa, wydaje około 3 miliardy dolarów (2,4 miliarda funtów) rocznie na program stacji kosmicznej, poziom finansowania zatwierdzony przez administrację i Kongres Trumpa.

Komitet Izby Reprezentantów USA, który nadzoruje NASA, zaczął zastanawiać się, czy przedłużyć program poza rok 2024.

Alternatywnie, pieniądze mogłyby zostać wykorzystane do przyspieszenia planowanych ludzkich inicjatyw kosmicznych na Księżyc i Marsa.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *