Xone Phone : Australijczycy, których dotyczy oszustwo z powodu nieodebranych połączeń telefonicznych

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Nastąpił wzrost liczby Australijczyków będących celem oszustwa polegającego na nieodebraniu połączenia telefonicznego, w wyniku którego ofiary tracą pieniądze w momencie, gdy oddzwonią.

Ten rodzaj oszustwa jest znany jako oszustwo Wangiri, japoński termin, który z grubsza przekłada się na „jeden i cięty”.

W tym oszustwie oszust zadzwoni do Ciebie, niech telefon zadzwoni raz, a następnie rozłączy się bez zostawiania wiadomości. Ofiara następnie widzi, że odbiera nieodebrane połączenie z numeru międzynarodowego.

Oszustwo polega na tym, że ofiara oddzwania na numer. W tej chwili krwawią pieniądze, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, ponieważ opłata jest naliczana według stawki premium.

W tym momencie celem oszusta jest utrzymywanie dzwoniącego przez telefon tak długo, jak to możliwe, aby uzyskać z niego jak najwięcej pieniędzy.

Aby zatrzymać ofiary przez telefon, oszust może Cię zawiesić, odtwarzać muzykę, czytać horoskop lub po prostu próbować czatować.

Policja NSW wysłała ostrzeżenie w związku z niedawną falą wypadków Australijczyków będących celem oszustwa polegającego na nieodebraniu połączenia.

„Czy zadzwonił nieznany numer międzynarodowy? Nie odbieraj ani nie oddzwaniaj – może to być oszustwo, które kosztuje niewielką fortunę ”, ostrzegali na Facebooku.

W najnowszej wersji tego oszustwa dzwoniący może po prostu powiedzieć „cześć” przed rozłączeniem się.

Tylko w zeszłym tygodniu Scamwatch, prowadzony przez Australijską Komisję ds. Konkurencji i Konsumentów, otrzymał 19 zgłoszeń o oszustwach Wangiri.

„Jeśli otrzymasz nieoczekiwane nieodebrane połączenie z międzynarodowego numeru, którego nie rozpoznajesz, zignoruj ​​go”, mówi Scamwatch.

„Jeśli otrzymujesz powtarzające się nieodebrane połączenia, zablokuj numer”.

Australijczykom zaleca się również blokowanie połączeń międzynarodowych na telefony komórkowe, z których dzieci mogą korzystać, aby nie mogły przypadkowo oddzwonić na numer międzynarodowy.

Setki użytkowników mediów społecznościowych skomentowało ostrzeżenie policji NSW o oszustwie, a wielu twierdziło, że otrzymali podobne podejrzane połączenia w ciągu ostatnich kilku dni.

„W przeszłości miałem dużo. Najnowsze zaledwie kilka dni temu z Tunezji. Zawsze ignoruję połączenie, a następnie blokuję numer ”- powiedziała jedna osoba.

„Przypuszczam, że wyjaśniają trzy połączenia z Tunezji, które otrzymałem w ciągu ostatnich kilku dni, które dzwoniły tylko przez 3 sekundy”, napisał inny.

Jeśli zostałeś przyłapany na tym oszustwie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby spróbować odzyskać swoje pieniądze.

„Jeśli odłożyłeś jedno z tych połączeń i otrzymałeś duży rachunek, skontaktuj się z dostawcą usług telekomunikacyjnych, aby omówić dostępne opcje”, mówi strona internetowa Scamwatch.

„Jeśli jesteś niezadowolony z kontaktu z usługodawcą, możesz skontaktować się z Rzecznikiem Przemysłu Telekomunikacyjnego”.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *