Xone Phone : Three UK przygotowuje się na próbną obsługę eSIM w sieci mobilnej

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Three UK potwierdziło ISPreview.co.uk, że długie oczekiwanie na wsparcie eSIM w ich sieciach 3G, 4G i 5G może wreszcie dobiec końca. Operator telefonii komórkowej planuje rozpocząć testy klientów ”w ciągu najbliższych kilku miesięcy. ”Rivals O2, EE (BT) i Vodafone wprowadziły już eSIM, choć z różnym poziomem wsparcia.

Większość ludzi prawdopodobnie będzie zaznajomiona z tradycją SIM Karty (Subscriber Identity Module), czyli małe chipy, które uwierzytelniają twoją tożsamość u operatora komórkowego – po włożeniu jednego do telefonu komórkowego lub powiązanego urządzenia. Karty SIM mogą również przechowywać podstawową listę kontaktów, chociaż internetowe listy kontaktów w dużej mierze zastąpiły tę funkcję.

W międzyczasie rośnie liczba nowych smartfonów (np. Google Pixel 3/4, iPhone XS / 11 Pro, Apple Watch Series 5/4 itp.) eSIM technologia, która zasadniczo zawiera elektroniczna karta SIM do telefonu i ułatwia przełączanie się między operatorami poprzez obsługę wielu kont (tj. koniec oczekiwania na przybycie nowych kart SIM lub majstrowanie przy różnych kartach podczas próby zmiany sieci).

EE obsługuje eSIM od 2018 roku za pośrednictwem szeregu urządzeń mobilnych, podczas gdy Vodafone obecnie obsługuje go tylko w Apple Watch Series 3, 4 lub 5 Cellular i O2 weszła w życie z technologią we wrześniu 2019 roku (tutaj). Tymczasem nad znakiem eSIM Three UK wisiał duży znak zapytania, który rozpoczął się dwa lata temu po tym, jak potwierdzili zamiar wsparcia.

Od tego czasu najnowsza aktualizacja Three UK pojawiła się na Twitterze w maju 2019 r., Kiedy jeden z jej agentów wsparcia powiedział: „Obecnie testujemy eSIM dla różnych telefonów, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. Oczekujemy, że będziemy w stanie wesprzeć je jesienią 2019 r. ”Ale kiedy klienci w zeszłym miesiącu zapytali ponownie, powiedziano im„w tej chwili nie mamy żadnych konkretnych informacji. ”

Po kilkudniowym popchnięciu operatora rzecznik ISPreview.co.uk został poinformowany przez rzecznika, że ​​„Trzej będą testować eSIM w ciągu najbliższych kilku miesięcy”, Który brzmi, jakby nie był w pełni gotowy do końca jesieni, jak planowano. Czekanie trwa.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *