Drone XPro : DJI AirWorks 2019: Live Blog

:

Złoty partner DJI, Heliguy, jest podekscytowany przemówieniem na tegorocznej konferencji DJI AirWorks, która odbędzie się od wtorku 24 września do czwartku 26 września 2019 r. Będziemy publikować transmisje na żywo podczas wydarzenia, aby informować Cię na bieżąco, jak to się dzieje – w tym nowe premiery, studia przypadków i ważne spostrzeżenia od ekspertów branży dronów.

Dzień drugi – środa, 25 września

16.00: Straż Pożarna w Nowym Jorku mówiła o swoim kwitnącym programie dronów i omawiała wyjątkowe wyzwania związane z lataniem dronów w gęsto zaludnionych obszarach metropolitalnych.

Ruairi Hardman z Heliguy (w środku) spotkał pilota Michaela Walla i kapitana Michaela Leo z straży pożarnej w Nowym Jorku.

Promowanie bezpieczeństwa dronów podczas tygodnia świadomości

14.00: W Tygodniu Świadomości Bezpieczeństwa Dronów ustalono szereg celów. One były:

  • Nacisk na bezpieczeństwo / edukację dronów;
  • Witamy wszystkich użytkowników i rozpocznij (i podtrzymaj) rozmowę na temat bezpieczeństwa;
  • Informuj społeczeństwo o najnowszych wymogach bezpieczeństwa i najlepszych praktykach.

Adresowanie spadochronów dronów

1 po południu: System odzyskiwania UAV Indemnis wyjaśnił Amber McDonald, prezes i dyrektor generalny. Powiedziała: „Posiadanie systemu odzyskiwania spadochronu nie oznacza automatycznie, że możesz latać nad ludźmi.” Potrzebujesz więcej, aby uzyskać zwolnienie z FAA!

Globalna współpraca niezbędna dla dobrze prosperującego programu dronów

11.45: Ruairi Hardman z Heliguy i Patrick Rickerby z Terra Drone Europe przedstawili wykład zatytułowany Global Collaboration: The Key Driver to Mainstreaming Industrial UAS Technologies.

Ruairi i Patrick podzielili się swoimi motorami sukcesu, o czym świadczą sukcesy klientów w krytycznej infrastrukturze, budownictwie, przemyśle naftowym i gazowym, górnictwie i administracji cywilnej.

„Seria DJI M200 to koń pociągowy naszej floty” – Rio Tinto

10.30: Andrew Carey z Rio Tinto Kennecott Utah Copper podkreślił, w jaki sposób drony poprawiają bezpieczeństwo w przemyśle wydobywczym.

Powiedział, że firma używa szeregu dronów DJI, w tym Mavic 2 Enterprise Dual i M200 Series, które opisał jako koń roboczy floty – wykorzystywane do wielu prac przeglądowych i inspekcyjnych.

Powiedział, że drony pomagają branży wydobywczej z wielu powodów, w tym zwiększając bezpieczeństwo, usuwając pracowników z obszarów niebezpiecznych i zwiększając oszczędności, usprawniając podejmowanie decyzji i optymalizując inspekcje.

Dodał, że drony są wykorzystywane do szeregu operacji na terenie kopalni, w tym do modelowania rzeczywistości, zarządzania zasobami i analizy wierceń / wybuchów.

„Dla nas UAV to kolejne narzędzie w zestawie narzędzi” – powiedział.

„Niektórzy ludzie demonizują przemysł”

10 rano: Brendan Schulman, wiceprezes DJI ds. Polityki i kwestii prawnych, powiedział: „Musimy przekazać wiadomość i edukować decydentów. Niektóre osoby demonizują branżę, co może skłonić decydentów do wprowadzenia zasad i przepisów, które mogą wpłynąć na działalność. Mity dotyczące bezpieczeństwa i ochrony prowadzą do złej polityki i wyników ”.

Powiedział, że zespół ds. Zasad DJI miał różne misje. Obejmowało to proaktywne rozwiązywanie obaw rządu, opracowywanie rozwiązań technologicznych dla rzeczywistych problemów oraz ochronę dostępu do innowacji poprzez propagowanie rozsądnych polityk rządowych opartych na faktach, a nie mitach.

DJI AeroScope „robi różnicę”

9.55: Brendan Schulman, wiceprezes DJI ds. Polityki i spraw prawnych, powiedział, że DJI AeroScope okazuje się być skutecznym rozwiązaniem do wykrywania dronów.

Powiedział: „AeroScope robi różnicę dla szefów państw i portów lotniczych. Ludzie rozumieją, w jaki sposób mogą używać zdalnego identyfikatora, aby ograniczyć zagrożenie dronem i podejmować kluczowe decyzje. ”

Heliguy jest ekspertem od AeroScope i zainstalowała rozwiązanie na głównych lotniskach w Wielkiej Brytanii.

„DJI od lat jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa”

9.50: Brendan Schulman, wiceprezes DJI ds. Polityki i spraw prawnych, powiedział, że DJI jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa od lat, ze standardami branżowymi, takimi jak geofencing, ograniczenia wysokości i wykrywanie przeszkód.

Powiedział, że DJI spędził ponad 30 000 godzin pracując nad funkcjami bezpieczeństwa od 2017 roku.

W ramach dążenia do większego bezpieczeństwa, DJI zainstaluje odbiorniki ADS-B w każdym nowym modelu drona powyżej 250 gramów, począwszy od 2020 roku.

Pan Schulman powiedział: „Nie zostaliśmy o to poproszeni, ale robimy to, ponieważ jest to słuszne”.

Microsoft „chce zbudować najlepszą platformę, która pomoże skalować ekosystem”

9.40: Dinesh Narayanan z firmy Microsoft powiedział: „Nie zamierzamy uruchamiać własnego programu dronów, chcemy zbudować najlepszą platformę, która pomoże skalować ekosystem.

„Rozmawialiśmy z ponad 250 klientami korporacyjnymi w kilkunastu branżach i jasne jest, że przemysł dronów znajduje się w punkcie zwrotnym. Istnieje niespotykane zapotrzebowanie na platformy dronów ”.

Powiedział, że platforma IoT drona Microsoft ewoluuje na potrzeby ekosystemu iz przyjemnością ogłasza, że ​​DJI FlightHub będzie współpracować z Microsoft Azure w zakresie zarządzania flotą dla dronów DJI Government Edition.

DJI X-Port odsłonięty

9.35: DJI zaprezentowało DJI X-Port – zintegrowany automatycznie dostrojony gimbal, który skraca czas rozwoju ładunku o 60%.

To szybkie rozwiązanie do integracji ładunku z dronem ma kilka kluczowych funkcji, w tym automatyczne strojenie gimbala i stopień ochrony IP44. Korzysta również z interfejsu SkyPort.

W ramach DJI X-Port pojawi się aktualizacja DJI SkyPort V2.0, która zasila ładunek do 17 V, włącza dodatkowe funkcje kamery i obsługuje TimeSync.

Jan Gasparic, dyrektor ds. Partnerstw strategicznych DJI, powiedział: „Jest to wyjątkowy gimbal dla programów SDK z ładunkiem. Jestem bardzo podekscytowany możliwościami, jakie daje to ekosystemowi. ”

Ogromny wzrost aktywacji Mobile SDK

9.30: Aktywacja Mobile SDK znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, skacząc ze 150 000 w 2015 r. Do 6,2 mln w 2019 r.

W DJI pracuje obecnie ponad 60 000 programistów pracujących nad pakietami SDK DJI, ale obecny czas, w którym partnerzy DJI tworzą działający gimbal dla platform DJI, wynosi cztery miesiące.

Najnowsze rozwiązania SDK obejmują detektor gazu metanowego U10 i reflektor punktowy Z15.

Podkreślając wartość rozwoju SDK, Jan Gasparic, dyrektor ds. Partnerstwa strategicznego DJI, powiedział: „Ładowność SDK to wyjątkowa okazja do wprowadzenia innych na nasze platformy. Zestaw SDK ładunku jest naprawdę ważny. ”

Dzień pierwszy – wtorek, 24 września

Drony przekształcają przemysł naftowy i gazowy

15.30: Eksperci w branży naftowej i gazowej wyjaśnili, w jaki sposób drony poprawiają bezpieczeństwo i prowadzą do większej wydajności.

Greg Aldrich, lider procesu UAS w Marathon Petroleum, powiedział: „Odkryliśmy, że wiele inspekcji, które przeprowadzamy pieszo, można wykonać taniej i bezpieczniej za pomocą drona.

„Drony stały się narzędziem w skrzynce narzędziowej. Są sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i zobaczenie rzeczy, których wcześniej nie widziałeś z helikoptera. Dla nas są one oczywiste. ”

Dustin Waller, starszy analityk danych UAS dla Occidental Petroleum, dodał: „Z punktu widzenia bezpieczeństwa drony sprzedają się same. Drony oszczędzają również czas, docierają do trudno dostępnych obszarów – na przykład – studni metanu, które znajdują się pośrodku pól kukurydzy – i pomogły nam znaleźć wycieki, których nie mogliśmy zobaczyć przy użyciu tradycyjnych metod.

„Dzięki dronom sprawdziliśmy 3200 odwiertów na obecność metanu. Sprawili, że jesteśmy bardziej wydajni. ”

Erik Baros, dyrektor ds. Informacji w Bruin E&P Operating LLC, powiedział: „Największym zwrotem z inwestycji była dla nas zdolność do udokumentowania witryny oraz bardzo jasny i dokładny zapis tego, co się dzieje i jak zmienia się sytuacja na stronie . ”

Czy dron w pudełku będzie przyszłością?

2.50pm: Patrząc w przyszłość, Brett Kanda, Business Development Manager / UAS FLIR, powiedział, że jego wizją przyszłości jest autonomiczny dron w pudełku.

Powiedział: „Myślę, że dron w pudełku to miejsce, do którego dotrzemy – gdzie system ładuje się i lata sam, przesyła dane i zastępuje wszelkie części wymagające wymiany. Myślę, że ten trend jest duży ”.

Opinia publiczna jest kluczem do pomocy firmom w rozwoju programów dronów

14.40: Podczas dyskusji na temat trendów w branży dronów panel stwierdził, że opinia publiczna jest kluczem do pomocy firmom w rozwoju ich programów. Uważali, że opinia publiczna ma kluczowe znaczenie dla dronów.

Panel zgodził się, że istotną częścią tego było wykorzystanie bezpieczeństwa publicznego do podkreślenia dronów dla dobrej wiadomości.

Brett Kanda, Business Development Manager / UAS w FLIR, powiedział: „Użytkownicy bezpieczeństwa publicznego ponoszą za to największą odpowiedzialność.

„Myślę, że to zmieni (negatywne) postrzeganie, ponieważ społeczeństwo zaczyna widzieć, jak drony pomagają zespołom ratować życie i podejmować lepsze decyzje. Pomoże to otworzyć ludziom oczy na możliwości technologii.

„Gdy ta wiadomość rozszerzy się na świat konsumentów, pomoże przezwyciężyć negatywne postrzeganie dronów”.

Podejmując ten temat, David Benowitz, zastępca dyrektora ds. Komunikacji marketingowej w DJI, powiedział, że niektóre publiczne zespoły bezpieczeństwa utworzyły specjalne konta w mediach społecznościowych dla swoich programów dronów. Powiedział, że ta przejrzystość i świadomość pomagają zwiększyć nastroje pro-dronów wśród opinii publicznej.

Hybrydowe podejście do programów dronów

14.30: Jeśli chodzi o budowę programu dronów, Mathew Rommel z Deloitte powiedział, że wiele firm stosuje podejście hybrydowe, które obejmuje wewnętrzny zespół i zlecanie pracy na zewnątrz.

Powiedział, że istnieją zalety outsourcingu, w tym fakt, że oferuje skalowalne rozwiązanie i wnosi zewnętrzną wiedzę specjalistyczną, ale przyznał, że dużym minusem były problemy z dostępem do danych w chmurze.

Określone czujniki mają moc odblokowywania określonych pionów

14.15: Podczas dyskusji na temat trendów w branży Dan Burton z DroneBase powiedział, że potrzebne są specjalne czujniki termiczne do odblokowania określonych branż.

„Przemysł rośnie”

2.05pm: Dan Burton, założyciel i dyrektor generalny DroneBase, powiedział, że przemysł dronów rozwija się.

Powiedział: „Jest większy apetyt na adopcję i jest większy impet w tym roku niż w roku ubiegłym”.

Dodał, że dane – a konkretnie to, co można zrobić z danymi dronów – to obecnie gorący temat i główny nacisk w branży.

Omawiając wzrost, Mathew Rommel z Deloitte dodał: „Byłem zaskoczony, jak duży wzrost nastąpił w opiece zdrowotnej. Pojawiły się wiadomości o narządzie dostarczonym przez drona. Szpitale są tym zainteresowane. ”

Drony w rolnictwie – oszczędzaj czas i zwiększaj zyski

10.30: Mike Winn, CEO DroneDeploy, podał kilka przykładów tego, jak drony przekształcają rolnictwo.

Odnosząc się do kalifornijskiej firmy The Equity, powiedział, że drony doprowadziły do ​​zwiększenia przechwytywania danych o 250%, wzrostu sprzedaży o 7% i wzrostu współczynników retencji o 10%. To z kolei pomogło zapewnić rzetelne porady agronomiczne i zminimalizować ryzyko hodowcy.

W innym przykładzie drony skorzystały na Bowles Farming Company – prowadząc do ustalenia, gdzie obszary pola nie wymagały sprayu defoliującego, co stanowi oszczędność 11-15 USD na hektar. Aby zobaczyć studium przypadku ze statystykami, kliknij tutaj.

Winn podsumował: „Drony zapewniają prawdziwą wartość biznesową”.

DJI wprowadza dwa nowe drony dla rolnictwa

10.20: DJI wypuściło dwa nowe drony dla rolnictwa. Są to P4 Multispectral i Agras T16.

P4 Multispectral to wysoce precyzyjny dron z płynnie zintegrowanym systemem obrazowania wielospektralnego, stworzonym z myślą o misjach rolniczych, monitorowaniu środowiska i nie tylko.

Dron Agras T16 ma ulepszoną ogólną strukturę z modułową konstrukcją i obsługuje najwyższą ładowność i najszerszą szerokość oprysku w historii drona rolniczego DJI. Dzięki wydajnemu sprzętowi, silnikowi AI i planowaniu operacji 3D T16 podnosi wydajność operacyjną na zupełnie nowy poziom.

Drony oferują kluczowe informacje dla rolnictwa

10.10: Jan Gasparic, dyrektor ds. Partnerstwa strategicznego w DJI, powiedział, że drony są cennym narzędziem dla rolnictwa, pomagają w szybszym sprawdzaniu pól, widzeniu niewidzialnych i pomagają rolnikom w podejmowaniu decyzji w połowie sezonu.

Dodał: „Jeśli chodzi o drony kontra satelity, nie ma porównania. Drony mają dwie podstawowe zalety w stosunku do satelitów – mapują w wyższej rozdzielczości i zapewniają znacznie wyższą dostępność danych. Drony oferują bardziej intuicyjny proces i dają rolnikom narzędzia w ich rękach. ”

FLIR wprowadza nowy detektor gazu

10 rano: W ramach projektu FLIR zaprezentowano MUVE C360 – detektor wielogazowy całkowicie zintegrowany z dronem, który zapewnia ciągłe monitorowanie zagrożeń chemicznych w czasie rzeczywistym.

Blok czujników ma 8 kanałów, w tym detektor fotojonizacyjny (PID), detektor dolnej granicy wybuchowości (LEL) i pięć innych czujników elektrochemicznych.

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=ew5VvpDlvwg (/ embed)

Kluczowe korzyści obejmują:

  • Uzyskaj dostęp do sceny z bezpiecznej odległości
  • Znacząco skróć czas działania
  • 360 świadomość sytuacyjna

Chris Bainter z FLIR powiedział: „Jest to pierwszy w branży detektor wielogazowy i zapewni większy zasięg niż ręczne liczniki gazu. C360 jest pierwszą linią obrony i pomoże radykalnie skrócić czas reakcji. Pomoże to w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji i ostatecznie uratuje życie ”.

Jan Gasparic, dyrektor ds. Partnerstwa strategicznego w DJI, powiedział: „Jestem podekscytowany, że C360 trafia w ręce naszych klientów”.

Drony są opłacalnym rozwiązaniem

9.50: Alfred Poirier, główny zastępca straży pożarnej w Los Angeles (LAFD), wyjaśnił, w jaki sposób drony są opłacalnym rozwiązaniem.

Wyjaśnił, że LAFD lata helikopterami załogowymi, ale latanie nimi jest kosztowne. Podejdź do drona.

Powiedział: „W jednym przykładzie dron mógł latać przez całą noc, wykrywając i określając gorące punkty. Nie byłoby to możliwe w przypadku helikoptera – byłoby to naprawdę drogie ”.

Straż pożarna w Los Angeles – „Drony zwiększają świadomość sytuacyjną”

9.45: Richard Fields, szef batalionu straży pożarnej w Los Angeles, wyjaśnił, w jaki sposób drony zmieniły działania gaśnicze.

Powiedział: „Zaledwie pięć lat temu moim narzędziem był topór. Teraz technologia dronów jest mnożnikiem siły w naszych codziennych operacjach. ”

Powiedział, że drony zwiększają świadomość sytuacyjną i zwiększają dokładność.

Dodał: „Dzięki dronowi mogę dokładniej zweryfikować, jakie są moje wyzwania i gdzie jest ciepło, co pomaga mi w lepszym planie rozmieszczenia moich zasobów i rozmieszczenia ich w bezpieczniejszych lokalizacjach”.

Powiedział, że Straż Pożarna w Los Angeles używa również dronów do przeprowadzania oceny szkód i ratownictwa technicznego.

DJI ogłasza program pomocy humanitarnej

9.40: DJI ogłosiło program pomocy humanitarnej. Jest to nowa inicjatywa polegająca na szybkim wyposażeniu osób udzielających pierwszej pomocy w technologię dronów DJI oraz wsparcie podczas misji reagowania na klęski żywiołowe i misji ratowniczych w przypadku pożarów, huraganów, powodzi, tornad i trzęsień ziemi.

Drony ratują życie – dosłownie!

9.35: Romeo Durscher, dyrektor ds. Integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI, powiedział, że globalnie drony uratowały 279 udokumentowanych istnień ludzkich.

Powiedział: „279 osób wciąż jest z nami, ponieważ dron był kluczową częścią reakcji. To jest bezcenne."

Studium przypadku: Drony odegrały kluczową rolę w rajskim ognisku

9.30: Podając przykład dronów w zakresie bezpieczeństwa publicznego, Romeo Durscher, dyrektor ds. Integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI, powiedział publiczności o reakcji na Paradise Wild Fire w Kalifornii w 2018 roku.

Powiedział, że 16 zespołów UAV zostało powołanych do akcji, prowadząc ponad 600 misji i zbierając 72 000 filmów i zdjęć.

Pan Durscher powiedział: „Mapowaliśmy dronem miasto Paradise. Współpracując z naszymi kolegami z DroneDeploy, byliśmy w stanie stworzyć mapy ortomozaiczne 2D i 3D. W ciągu 48 godzin mieliśmy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które pomogły społeczności zobaczyć stan ich domów.

„Te dane, nawet rok później, są wykorzystywane do celów ubezpieczeniowych i budowlanych, a także do usuwania śmieci. Te dane miały ogromny wpływ na wielu! ”

Ogromny odsetek adopcji w zakresie bezpieczeństwa publicznego

9.25am: Romeo Durscher, dyrektor ds. Integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI, powiedział, że DJI widzi „ogromną krzywą adopcji w całym bezpieczeństwie publicznym w USA”.

„Elementy łączą się w celu wsparcia wdrożeń na dużą skalę” – dodał Durscher.

„Drony dowiodły swojej wartości w bezpieczeństwie publicznym”

9.20: Romeo Durscher, dyrektor ds. Integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI, powiedział publiczności, że drony sprawdzają się, jeśli chodzi o bezpieczeństwo publiczne.

Być może najbardziej znanym tego przykładem było użycie dronów podczas tegorocznego niszczycielskiego pożaru w katedrze Notre Dame w Paryżu i po nim.

Pan Durscher powiedział: „Dzięki robotom lotniczym katedra wciąż stoi”.

Duży wzrost w sektorze dronów korporacyjnych

9.15: DJI powiedział, że komercyjny rynek dronów wzrósł w ubiegłym roku o 80 procent i że wiodące organizacje się powiększają.

Niesamowitą statystyką było to, że rynek dronów w Stanach Zjednoczonych rozwijał się dwa do trzech lat szybciej niż oczekiwano.

Oświadczenie DJI: „Twoje dane nie są naszą działalnością”

9.10: Mario Rebello, dyrektor regionalny Ameryki Północnej i wiceprezes ds. Relacji rządowych w DJI, wygłosił pełne entuzjazmu przemówienie na temat obaw związanych z praktykami DJI w zakresie bezpieczeństwa danych.

Powiedział, że zarzuty wysunięte przeciwko firmie są mylące i fałszywe.

Rebello powiedział: „Upolitycznienie przemysłu dronów tylko go zniszczy. Nasz produkt jest bezpieczny, pewny i niezawodny, a bezpieczeństwo to ciągły wysiłek DJI. ”

Kontynuował: „Twoje dane nie są naszą działalnością. Przekazaliśmy kontrolę danych użytkownikowi końcowemu. ”

Rebello powiedział, że DJI zwiększyło bezpieczeństwo danych za pomocą szeregu środków, w tym poprzez stworzenie programu nagród za błędy (mającego na celu nagradzanie badaczy, którzy przybyli do firmy z odkrytymi lukami w zabezpieczeniach) oraz opracowanie komitetu bezpieczeństwa produktów.

Rebello powiedział, że DJI jest zaangażowana w rozwiązywanie podstawowych problemów bezpieczeństwa i ochrony za pomocą trzech kluczowych elementów. Zobowiązali się do przejrzystości i edukacji; zaangażowanie w badania i rozwój; i przechodzenie zewnętrznych weryfikacji.

Powiedział: „Zewnętrzne atesty dają pewność, że produkt jest bezpieczny. Nie mamy nic do ukrycia. ”

Kontynuując temat bezpieczeństwa, dodał: „Pozostajemy zaangażowani w te wysiłki, ale cała branża musi współpracować w celu wspólnego rozwiązania tych problemów”.

Rebello wezwał do wprowadzenia standardu bezpieczeństwa dla całej branży.

Powiedział: „Potrzebne są standardy bezpieczeństwa, które umożliwią, a nie zakłócą”.

Rok 2019 był bardzo pełen wydarzeń – mówi DJI

9.05: Mario Rebello, dyrektor regionalny Ameryki Północnej i wiceprezes ds. Kontaktów z rządem w DJI, powiedział publiczności, że 2019 był rokiem pełnym wydarzeń dla DJI, z szeregiem nowych premier, w tym robotem edukacyjnym RoboMaster S1 (na zdjęciu poniżej) oraz Kamera akcji Osmo.

Jako zwiastun dodał: „Możesz spodziewać się od nas więcej ogłoszeń w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy”.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *