Xone Phone : Oppo wprowadza niestandardowy system operacyjny

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Oppo, wiodąca globalna marka smartfonów, wprowadziła na rynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nowy ColorOS 7, niestandardowy system operacyjny (Android).

Zgodnie z nowym hasłem „Smooth and Delightful” wydarzenie zaprezentowało koncepcję Infinite Design firmy ColorOS, a także serię rozwiązań technicznych i świeże, zlokalizowane funkcje, aby zapewnić bezproblemowe, zorientowane na użytkownika wrażenia.

Martin Liu, starszy menedżer ds. Strategii Oppo ColorOS, powiedział: „Nasza firma starała się kompleksowo zoptymalizować ColorOS, aby był on szybszy i płynniejszy dla ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie”.

„Ta aktualizacja nie tylko zmienia wygląd systemu, ale także poprawia wrażenia audiowizualne i gry. Ponadto przynieśliśmy naszym użytkownikom z Indii wiele zlokalizowanych funkcji, które odpowiadają ich konkretnym potrzebom, i będziemy kontynuować te wysiłki związane z lokalizacją ”- dodał.

Dzięki Infinite Design ColorOS 7 zastosował lekkie podejście wizualne, które upraszcza interfejs użytkownika, pozwalając użytkownikom skupić się bardziej na treści. Oprócz pełnego dostosowania ikon, tryb ciemny zapewnia doskonałe wrażenia z czytania w całodziennych warunkach, pomagając użytkownikom skoncentrować się i zmniejszyć zużycie baterii.

„Nowy ColorOS 7 jest idealną kontynuacją rozpoznawalnej marki Oppo” – powiedział Eddie Opara, partner Pentagramu, światowej sławy agencji projektowej, która współpracowała z Oppo w zakresie nowej marki i tożsamości wizualnej. „Od dźwięku i grafiki po wrażenia użytkownika i zaangażowanie emocjonalne, każdy aspekt pokazuje eteryczną, płynną i inteligentną estetykę marki Oppo”.

ColorOS 7 otwiera bardziej intuicyjne interakcje. Nowy alarm dostosowujący się do pogody automatycznie dostosowuje dźwięki alarmowe do pogody. Oprócz nowego projektu tapety artystycznej użytkownicy mogą teraz cieszyć się bogatą gamą dynamicznych tapet, które zmieniają się z czasem lub przeciągnięciem.

Tymczasem ulepszona konstrukcja dotykowa pomaga uzyskać wyraźniejsze, wyraźniejsze dźwięki reakcji na dotyk i bardziej realistyczne wrażenia dotykowe. Istnieją również ostre, nowe animacje do ładowania, pogody i usuwania aplikacji. Ponadto ColorOS współpracował z duńską firmą Epic Sound zajmującą się projektowaniem dźwięku, aby ulepszyć ogólny system dźwiękowy. Inspirowane naturą nowe efekty dźwiękowe zapewniają bardziej komfortowe wrażenia dźwiękowe, nie tylko w przypadku kontroli systemu, ale także dzwonków, powiadomień i nie tylko.

Kierując się koncepcją UI-First, ColorOS opracował oFas, oMem i oSense, aby zapewnić płynne i szybkie wrażenia, które użytkownicy mogą poczuć. oFas to mechanizm wstępnego ładowania pamięci podręcznej, który sprawia, że ​​zimny start jest tak szybki jak ciepły, co oznacza, że ​​aplikacje mogą teraz otwierać się i uruchamiać szybciej.

Tymczasem oMem dostosowuje się do nawyków użytkownika, odpowiednio i skutecznie przesuwając i alokując zasoby systemowe. Dzięki tej technologii wykorzystanie pamięci RAM jest zwiększone o 40 procent. Gdy działa wiele aplikacji, reakcja systemu również wzrasta o 30 procent.

Ponadto oSense – mechanizm planowania, który daje pierwszeństwo wątkom frontonu i użytkownika, optymalizuje reakcję na dotyk i liczbę klatek na sekundę, dzięki czemu gra jest płynniejsza niż kiedykolwiek. Podczas grania w intensywne gry bitewne reakcja na dotyk została poprawiona o 21,6 procent, a częstotliwość klatek o 38 procent.

Oppo wie, że ochrona prywatności jest ważniejsza niż kiedykolwiek i ma na celu zabezpieczenie danych użytkowników. Ochrona danych osobowych chroni informacje użytkowników przed aplikacjami innych firm. Prywatny sejf przenosi zdjęcia, filmy, audio i inne dokumenty do bezpiecznej „strefy” w folderze przechowywania, blokując dostęp aplikacji.

Oppo zawsze było znane z możliwości obrazowania, a ColorOS 7 przenosi to na wyższy poziom. AI Beautification 2.0 identyfikuje otoczenie i odpowiednio mierzy światło, aby jak najlepiej dopasować kolor skóry użytkownika. Dzięki wyraźniejszym detalom twarzy uchwyci najbardziej naturalny i oszałamiający wygląd.

Tryb Ultra Night zapewnia wyjątkowe zdjęcia w nocy, redukując szumy do rejestrowania chwil takich jak kolacje przy świecach i nocne targi z większą jasnością, jasnością i kolorami. Soloop, inteligentny edytor wideo Oppo, upraszcza nagrywanie i edycję wideo, dzięki czemu początkujący mogą tworzyć piękne filmy i udostępniać je jednym dotknięciem.

Największa jak dotąd aktualizacja Oppo, ColorOS 7 zostanie wprowadzony do ponad 20 modeli telefonów, obejmujących modele z serii Reno, Find, F, K i A oraz regiony Chin, Azji Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Europy, Azji i Pacyfiku i Bliski Wschód.

Stwierdzono, że wersja próbna Oppo Reno2 rozpoczęła się w tym miesiącu. – Serwis informacyjny TradeArabia

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *