Drone XPro : Alphabet's Wing wprowadza pierwszą komercyjną dostawę dronów

:

Walgreens będzie pierwszym sprzedawcą detalicznym w USA, który w przyszłym miesiącu przetestuje usługę dostarczania dronów na żądanie w Wing w Christiansburg w stanie Wirginia.

Źródło: Wing

Jednostka dronów Alphabet Wing oficjalnie rozpoczęła pierwszy komercyjny lot dostarczania dronów w kraju.

Na razie w ograniczonej skali, w Christiansburg w stanie Wirginia, piątkowa dostawa stanowi kamień milowy dla firmy. Wing spędził lata pracując nad udoskonaleniem drona, który może dostarczyć artykuły, takie jak jedzenie, kawa i lekarstwa do domu w ciągu kilku minut. Tworzy także platformę oprogramowania, która może być wykorzystywana przez wiele dostaw samolotów i strony trzecie for – dla biznesu i dla przyjemności.

Wing wyskoczył z eksperymentalnej dywizji X alfabetu w zeszłym roku, by zasiąść w „Innych zakładach”. Stała się pierwszą firmą dronów, która otrzymała zgodę Federalnej Administracji Lotniczej na początku tego roku, co dało jej możliwość dostarczania małych paczek w kilku miastach Wirginii. CNBC niedawno odkryło, że firma agresywnie próbuje powiększyć swój zespół przed komercyjnym uruchomieniem.

Rywalizacja czai się. Amazon otrzymał zgodę FAA na dostawę Prime w niecałe dwa miesiące po Alphabet i zaprezentował nowy dron, który według kierownictwa może być używany „w ciągu kilku miesięcy”. Uber, UPS i inni liczą również na uzyskanie zgody federalnej.

Na początku tego miesiąca Wing ogłosił, że będzie współpracował z FedEx Express i Walgreens, a także ze sprzedawcą detalicznym Virginii Sugar Magnolia w zakresie lokalnych dostaw lotniczych. Walgreens jest pierwszym sprzedawcą w USA, który dostarcza drogą lotniczą produkty bezpośrednio do konsumentów za pośrednictwem drona, a FedEx jest pierwszą firmą logistyczną, która dokonała tego wyczynu.

ZEGAREK: UPS zdobywa zgodę na prowadzenie ogólnokrajowej floty dronów

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *