Drone XPro : Latające drony będą legalne w Indiach od 1 grudnia

:

Latanie zdalnie sterowanego systemu samolotów (RPAS) lub dronów we wspólnej mowie, będzie dozwolone w Indiach od 1 grudnia. Ministerstwo lotnictwa cywilnego sfinalizowało krajową politykę dronów i ustaliło parametry – w tym wysokość – dla lotów dronów. Od samego początku polityka określa strefy bez dronów. Rozporządzenie definiuje „Strefy bezzałogowe” jako obszary wokół lotnisk, w pobliżu granicy międzynarodowej, Vijay Chowk w Delhi, kompleks Sekretariatu Stanu w stolicach państw, strategiczne lokalizacje, najważniejsze instalacje wojskowe i tym podobne.

Właściciele i piloci będą musieli zostać zarejestrowani, a na każdy lot wymagana będzie zgoda. Użytkownicy będą musieli złożyć wniosek o pozwolenie na aplikację, a pozwolenia cyfrowe zostaną wydane natychmiast w zautomatyzowanym procesie.

Podczas lotów w ciągu dnia drony mogą być latane na wysokość do 400 stóp. Korzystanie z dronów przez cywilów jest obecnie ograniczone przez Dyrekcję Generalną Lotnictwa Cywilnego.

Ministerstwo lotnictwa cywilnego powiedziało, że drony to platforma technologiczna, która ma szerokie zastosowanie, od fotografii po rolnictwo, od konserwacji zasobów infrastruktury po ubezpieczenia. Starszy urzędnik ministerstwa powiedział: „Drony różnią się wielkością od bardzo małych i tych, które mogą przenosić wiele kilogramów ładunku. Konieczne było opracowanie globalnych standardowych przepisów dotyczących dronów, które pozwoliłyby, z odpowiednimi zabezpieczeniami, na komercyjne zastosowanie różnych technologii dronów”.

Pomimo presji ze strony operatorów dronów oraz matrycy prawa i porządku w kraju przygotowanie przepisów dotyczących dronów w ramach wymagań lotnictwa cywilnego (CAR) trwało wiele lat. Ministerstwo uzasadniło opóźnienie stwierdzeniem, że technologie dronów ewoluują bardzo szybko, a wiele krajów wciąż eksperymentuje z przepisami dotyczącymi dronów i nie opracowano żadnych przepisów Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Ale agencje policyjne i wywiadowcze powtarzają, że środowisko bezpieczeństwa Indii wymaga dodatkowych środków ostrożności.

Minister lotnictwa cywilnego, Suresh Prabhu powiedział: „Dziś rozpoczynamy ekscytujący nowy rozdział w historii lotnictwa Indii, umożliwiając komercyjne wykorzystanie dronów. Jestem pewien, że pojawi się wiele nowych i ekscytujących aplikacji, które napędzą gospodarkę Indii. Nasze postępowe regulacje zachęcać do rozległego przemysłu dronów Made in India. ”

Nowa polityka dronów ma ogromny cyfrowy pierwiastek. Zamiast po prostu digitalizować papierowy proces rejestracji i obsługi dronów, Indie opracowały całkowicie cyfrowy proces. Platforma Digital Sky jest pierwszą tego rodzaju krajową platformą bezzałogowego zarządzania ruchem (UTM), która implementuje „bez zezwolenia, bez startu” (NPNT).

Zgodnie z tą zasadą użytkownicy będą musieli dokonać jednorazowej rejestracji swoich dronów, pilotów i właścicieli. W przypadku każdego lotu (oprócz kategorii nano) użytkownicy będą musieli poprosić o zgodę na aplikację mobilną. Gdy wniosek zostanie złożony w aplikacji, zautomatyzowany proces natychmiast go zaakceptuje lub odrzuci.

W przypadku lotów w kontrolowanej przestrzeni powietrznej konieczne jest złożenie planu lotu i uzyskanie numeru zezwolenia na lotnictwo (ADC) / centrum informacji powietrznej (FIC).

Ponieważ agencje porządku publicznego martwiły się nieautoryzowanymi lotami dronów i zagrożeniem, jakie stanowią, stworzono przepisy zapobiegające nielegalnym operacjom i zapewniające bezpieczeństwo publiczne. Każdy dron bez cyfrowego zezwolenia na lot po prostu nie będzie w stanie wystartować. Bezzałogowe zarządzanie ruchem będzie działać jako regulator ruchu w przestrzeni powietrznej dronów i będzie ściśle koordynować z kontrolerami obrony i cywilnymi kontrolerami ruchu lotniczego (ATC), aby zapewnić, że drony pozostaną na zatwierdzonych torach lotu.

Ogłoszone dziś zasady są pierwszymi z serii, a więc zatytułowanymi Przepisy 1.0. Przepisy te umożliwią bezpieczne, komercyjne wykorzystanie dronów od początku grudnia.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *