Xone Phone : Dlaczego Foursquare powinien być na każdym telefonie | Technologia

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Dla zbyt wielu osób Foursquare jest irytującą aplikacją, której nieco zaśmieceni znajomi używają do spamowania swojej lokalizacji na Facebooku i Twitterze.

Firma stała się synonimem koncepcji „odprawy” w miejscu, oznaczającej Twoją lokalizację w Internecie, aby wszyscy mogli to zobaczyć. Nawet po tym, jak pomysł został bezwstydnie skrytykowany przez Facebooka i włączony do jego kanału informacyjnego, to Foursquare pozostaje najbardziej znaną implementacją.

Ale świat się zmienił, odkąd zaczął się w 2009 roku, a pomysł, aby powiadomić wszystkich znajomych, gdzie jesteś, nie ma takiego samego zapachu w 2014 roku. To jest problem dla Foursquare, ponieważ mimo publicznego wizerunku firmy pozostał taki sam, dzięki czemu przeszedł długą drogę.

Sztandarowym produktem nie jest już funkcja odprawy, ale aplikacja, która korzysta z tych pół dekady danych do prezentacji informacji o tym, co dzieje się wokół ciebie.

„Myślę, że narzędzia wyszukiwania i technologia, które zbudowaliśmy, są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek stworzono do wyszukiwania lokalnego” – mówi Dennis Crowley, dyrektor generalny Foursquare, gdy spotykamy się w biurze firmy tuż przy Broadwayu od siedziby głównej Guardiana w Nowym Jorku .

„Myślę, że w wielu przypadkach jesteśmy lepsi od Google” – kontynuuje Crowley. „Myślę, że prawie zawsze jesteśmy lepsi niż Yelp”.

Z własnego doświadczenia w korzystaniu z aplikacji firmy, ta chwała może nie być daleką od prawdy. Kolekcja danych Foursquare, zbudowana przez ponad pięć lat użytkowników zgłaszających swoją pozycję firmie, obejmuje teraz 60 milionów lokalizacji od muzeów po mauzolea.

Korzysta z historii danej osoby, aby zbudować profil miejsc, w których prawdopodobnie będzie chętnie ją odwiedzać, i wykorzystuje rozpoznawanie lokalizacji, aby proponować sugestie, nawet gdy aplikacja nie jest otwarta. Można je wyłączyć, ale są wystarczająco inteligentnie zastosowane, abyś nie chciał.

Więc jeśli produkt jest tak dobry, dlaczego firma ma problemy?

Opowiadanie właściwej historii

Wczesny Foursquare padł ofiarą własnego sukcesu. Aplikacja była duchowym następcą Dodgeball, serwisu Crowley i kolegi NYU Alexa Rainerta, opracowanego w 2003 roku. Zanim została przejęta przez Google w 2005 roku i ostatecznie została zastąpiona przez Google Latitude, Dodgeball pozwoliła użytkownikom używać wiadomości tekstowych do dzielenia się swoją lokalizacją wzajemnie. W najlepszym wypadku pozwalało to na propriocepcję przyjaźni: użytkownicy zawsze wiedzieli, gdzie mogą iść, aby znaleźć ludzi, których znali i lubili, i mogli swobodnie spędzać wolny czas.

Dennis Crowley, założyciel i dyrektor generalny Foursquare.Dennis Crowley, założyciel i dyrektor generalny Foursquare. Zdjęcie: Anna Gordon

Foursquare wystartował w 2009 roku z podobnym pomysłem. Użytkownicy zameldowaliby się w lokalizacji, a następnie aplikacja udostępniła te informacje znajomym. Warstwa grywalizacji na górze zapewniła, że ​​użytkownicy będą jeszcze bardziej skłonni do dzielenia się swoją lokalizacją, przyznając punkty za odprawę i nadając tytuł „burmistrza” osobie, która dokonała odprawy najczęściej w jednym miejscu.

„Wydaje mi się, że naszą intencją było wtedy:„ hej, mechanika gry będzie interesująca dla ludzi przez 4-6 tygodni, a potem wycofamy ich ”. Okazuje się, że byli interesujący przez około 4-6 lat zamiast miesięcy lub tygodni ”, mówi Crowley.

Ale chociaż aplikacja ewoluowała, opinia publiczna nie. „Ponieważ firma przestawiła się z zameldowania, na lokalne rekomendacje oparte na wszystkich tych zameldowaniach, na proaktywne rekomendacje oparte na naszym zrozumieniu świata”, mówi, „Myślę, że nasza wersja historia jest odłączona od wersji publicznej ”.

Rój

Aby rozwiązać ten problem, Foursquare robi najodważniejszy jak dotąd ruch: dzieli produkt na pół. Przewodnik po mieście zorientowany na lokalizację będzie nadal główną aplikacją, a latem otrzyma ważną aktualizację. Ale mechanika odprawy i cała odpowiednia aktywność społeczna jest ukryta w zupełnie nowej aplikacji o nazwie Swarm.

„Prosta historia z Swarmem polega na tym, że jest to aplikacja, która ma tylko cztery podstawowe ekrany, i jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób, aby nadążyć i spotkać się ze znajomymi”, mówi Crowley. Aplikacja korzysta z udoskonaleń technologii, które były niemożliwe we wczesnych dniach Foursquare, dzięki czemu odprawa jest prosta (Swarm „prawdopodobnie byłby foursquare, gdyby został wynaleziony w 2014 r. Zamiast w 2009 r.” – dodaje Crowley), ale podobnie co ważne, usuwa tę mechanikę z głównej aplikacji Foursquare.

„Odkryliśmy, że bardzo trudno jest opowiadać dwie historie jednocześnie o tej samej wadze w jednej aplikacji” – mówi Crowley.

Split focus

Chociaż decyzja Foursquare o podziale sztandarowego produktu firmy może być jedną z najbardziej drastycznych, to wcale nie jest pierwszą firmą technologiczną, która wyszła z uproszczoną, skoncentrowaną wersją swojej podstawowej kompetencji.

Aplikacja Paper na Facebooku jest jednym z przykładów, mającym na celu przywrócenie czytelności zaśmieconego kanału informacyjnego firmy. Karuzela Dropbox to kolejna aplikacja, wykorzystująca możliwości obsługi obrazów w głównej aplikacji oraz rozszerzająca i dopracowująca je do samodzielnego produktu. Żadna z tych firm – jak dotąd – nie poszła w ślady Foursquare w usuwaniu funkcjonalności z głównego produktu, ale może to być tylko kwestia czasu.

„Myślę, że zaczynamy widzieć, że najlepsze aplikacje są zwykle najprostsze, najłatwiejsze w użyciu i najszybsze w użyciu”, mówi Crowley. „Czasami masz aplikację, w której jest wiele rzeczy, co nieco myli historię.

„Łatwo jest dodawać elementy do aplikacji. Naprawdę trudna jest edycja. Myślę, że wiele innych firm boryka się z podobnymi wyzwaniami. Jak opowiadać różne historie od skomplikowanej aplikacji do konsumenta, który tak naprawdę był proste aplikacje? ”

Ale nawet jeśli walczy o to, aby klienci skoncentrowali się na właściwym miejscu, Foursquare jest na dobrej drodze finansowej. Osiąga „znaczny przychód” dzięki sześciu różnym produktom – cztery są różnymi formami reklam wyświetlanymi za pośrednictwem usługi, podczas gdy pozostałe dwa, licencjonowanie danych i usługi handlowe, wykorzystują jego techniczny szkielet.

„Jest wielu ludzi, którzy pytają:„ jak to się kiedyś sprawdzi? ”. I mówię im, że działa od dwóch lat. Mamy się tu całkiem nieźle. ”

Sam bufor danych wystarcza, aby Foursquare został całkowicie odpisany. Nawet jeśli jego profil publiczny miałby się zmniejszać, twórcy aplikacji takich jak Moves, Citymapper i – dopóki Facebook nie zmusił go do przeprowadzki wewnętrznej – Instagram wie, że jest to najlepsze dostępne źródło danych o lokalizacji.

Ale kontynuowanie „radzenia sobie całkiem nieźle” będzie polegało na tym, że Foursquare przeprowadzi jedną z najbardziej publicznych zmian w kierunkach od lat. Czy można na dobre pożegnać się z odprawą?

Dlaczego nauka danych ma znaczenie dla Foursquare

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *