Xone Phone : Raport polityczny: Witaj, Wyścig Nowego Burmistrza

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Radny Scott Sherman / Zdjęcie Dustin Michelson

Cześć. Prawdopodobnie widziałeś niektóre z tych wiadomości. Ale podoba ci się raport polityczny, prawda? Nie byłoby dobrze, gdybyś tego nie zrozumiał, prawda? To nasza kampania zbierania funduszy na koniec roku. Proszę przekaż dzisiaj i dołącz do nas, zbierając 200 000 $. Nie możemy osiągnąć naszych celów finansowych na ten rok. To by było złe. Czy to dla Ciebie za mało podwójnych negatywów?

Więc jeśli czytasz Raport polityczny i chciałeś nacisnąć przyciski, aby wesprzeć naszą operację, oto Twoja szansa.

♦★★

Radny Scott Sherman jest w wyścigu burmistrza. W końcu pojawi się główny republikański pretendent do mandatu, który był utrzymywany przez republikanów przez około 26 z ostatnich 27 lat (nie licząc tymczasowych burmistrzów, ponieważ nie jest to stanowisko, które istnieje).

Sherman obiecał, że sprawą mieszkaniową będzie centralny problem w wyścigu, chociaż tak już właściwie jest, ponieważ radna Barbara Bry wcieliła się w obrońcę dzielnic jednorodzinnych miasta, a asemblyman Todd Gloria ogłosił się YIMBY, bo tak w moim podwórko.

Sherman myśli, że wciąż może odcisnąć piętno na tej rozmowie.

„Potrzebujemy więcej rozwiązań rynkowych, zamiast mandatów i opłat i tego rodzaju rzeczy” – powiedział. „Widzieliśmy już, gdzie rynkowe rzeczy mogą pobudzić rozwój, tak jak w Grantville, zmieniliśmy niektóre strefy i zachęty, a teraz mamy do czynienia z różnego rodzaju nowymi jednostkami, z których 27 procent jest dostępnych bez żadnego mandatu”.

„Prawa własności są dla mnie jednym z najważniejszych filarów naszej konstytucji” – powiedział Sherman. „Aby powiedzieć, że ludzie przychodzą po to lub po to – musimy budować mieszkania, aby nasze dzieci i wnuki nie były zmuszone się wyprowadzać. Oba moje dzieci żyją poza stanem, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na pozostanie ”.

Sherman najprawdopodobniej udzieli głosu innym konserwatywnym pozycjom – jego strona internetowa kampanii przeciwstawia się dominującym wynagrodzeniom wspieranym przez związki i niedogodnościom na ścieżkach rowerowych.

Tymczasem aktywistka społeczna Tasha Williamson wzięła udział w wyścigu w zeszłym roku, zapewniając przynajmniej, że wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych i bezpieczeństwo publiczne odgrywają rolę w kampanii.

Czy Bry powinien się martwić?

Radna Barbara Bry i radny Scott Sherman / Zdjęcie Adriana Heldiz

Raport Politics natknął się na Bry i jej męża na Innovation Awards, organizowane przez CONNECT (to wydarzenie, które Bry rozpoczęło kilkadziesiąt lat temu). Wydarzenie naprawdę uświadomiło, jak utkany jest w tym świecie technologii, innowacji i UC San Diego Bry oraz jak odrębny jest ten świat od grupy, która idzie na podobne wydarzenia organizowane przez, powiedzmy, Stowarzyszenie Podatników lub Centrum Partnerstwa.

W każdym razie mąż Bry, Neil Senturia, rzucił wyzwanie Polityce: czy mielibyśmy odwagę zapytać Shermana, dlaczego kandydowałby na burmistrza, gdyby nie miał szans?

Wow, cóż, to trudne.

Więc zdobyliśmy się na odwagę i zadzwoniliśmy do Shermana. Oto zaostrzony zapis:

Mąż Barbary Bry rzucił mi wyzwanie, by zapytać cię, dlaczego kandydujesz na burmistrza, kiedy nie masz szans. Dlaczego miałbyś kandydować na burmistrza, jeśli nie masz szans?

Norma i ja z niecierpliwością czekaliśmy na prywatne życie. Wszędzie, gdzie chodziłem przez ostatnie kilka miesięcy, ludzie mnie zatrzymywali i pytali, czy mam biec. Presja i dyskusje stały się dość intensywne, w końcu usiedliśmy i powiedzieliśmy: „Spróbujmy”.

Jest wielu ludzi, którzy twierdzą, że by mnie wspierali, gdybym to zrobił. Użyjemy różnych dróg. Myślę, że możemy to zrobić, naprawdę. Będzie to bardzo trudne i wiele rzeczy będzie musiało się wydarzyć. Ale jest szansa.

Muszę cię zapytać o prezydenta. Demokraci zastosowali wiadomości antytrumpowe przeciwko twojej byłej koleżance, Lorie Zapf, i wydawało się, że to działa. Kolejny kolega, Mark Kersey, opuścił imprezę, podobnie jak Summer Stephan, prokurator okręgowy. Czy popierasz prezydenta?

On ma bardzo mało wspólnego z polityką miasta i dlatego jestem polityką miasta. To była trudna decyzja, czy głosować na niego, czy nie. Trump nie ma ze mną nic wspólnego, a ja nie mam z nim nic wspólnego.

Czy zamierzasz poprzeć jego ponowny wybór?

Nie zamierzam nawet wdawać się w całą debatę Trumpa. To się po prostu nie wydarzy. Chodzi o miasto. Mamy przedstawicieli państwa. Mamy przedstawicieli federalnych. Jeśli masz z nimi problemy, porozmawiaj z nimi. Gdybym chciał poradzić sobie z tymi problemami, starałbym się o te biura.

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zdobyć Jaguary? (Kiedy Chargers odeszli, Sherman obiecał, że zadzwoni do Jaguarów z Jacksonville w sprawie przeniesienia tej drużyny do San Diego.)

Rozmawiałem z innym zespołem i obiecałem, że nie wspomnę o kim. Miałem trochę dyskusji. Gdy podasz komuś rękę, nie możesz naruszyć jej zaufania.

Co zrobi Lincoln Club?

Jedna podstawowa teoria mówi, że udział Shermana w wyścigu zaszkodzi kampanii Bry. Gloria skonsolidowała wsparcie instytucjonalne Partii Demokratycznej, większości pracowników, a nawet Izby Handlowej.

Sherman może skonsolidować wsparcie Republikanów i podnieść absolutne minimum, aby zostać zidentyfikowanym jako wybór GOP (może około 250 000 USD).

To pozostawia Bry w sytuacji, w której Nathan Fletcher był w trakcie kampanii burmistrza w 2012 i 2013 roku. W tych wyścigach Fletcher miał duże wsparcie i zbierał znaczne pieniądze – podobnie jak Bry – ale musiał stawić czoła nieustannym atakom zarówno z lewej, jak i prawej strony. Ani raz nie był w stanie przedostać się przez główny.

Od prawej dostał go zwłaszcza od Lincoln Club, konserwatywnej grupy. Ale dwóch czołowych członków Lincoln Club już w tym roku zbierało pieniądze dla Bry: deweloperzy Tom Sudberry i Michael Turk.

Jest jeszcze jedna zmarszczka: pamiętasz, że Sherman opuścił Lincoln Club w zeszłym roku po napięciach związanych z bitwą SoccerCity przeciwko SDSU. Sudberry wspierało SDSU West. Sherman wspierał SoccerCity.

Zadzwoniliśmy do prezydenta Lincoln Club, Briana Pepina. Nie chciał wchodzić w te wszystkie rzeczy. Ale zaoferował to o Shermanie, dla którego pracował Pepin.

„Gloria i Bry mogą być bardzo różnymi kandydatami, ale ostatecznie oboje wierzą, że więcej rządu jest odpowiedzią. Warto zauważyć, że w San Diego jest teraz ktoś, kto kandyduje na burmistrza, który uważa, że ​​mniejszy rząd jest lepszą drogą dla naszego miasta. ”

Ankieta znajduje ogromne wsparcie dla… Opłaty o ocenianej wartości

Zwolennicy mieszkalnictwa po przystępnych cenach kibicują nowej ankiecie, która ich zdaniem pokazuje wykonalność potencjalnej obligacji mieszkaniowej z listopada 2020 r.

Wyniki opublikowane w tym tygodniu pokazują, że około 70 procent ankietowanych w 563 głosujących w mieście poparłoby obligację o wartości 900 milionów dolarów – ponad dwie trzecie potrzebne do zatwierdzenia.

W ankiecie przeprowadzonej przez EMC Research z Oakland zapytano wyborców, czy poparliby środek, który według szacunków zwolenników zwiększyłby 19 centów za 1000 USD szacowanej wartości nieruchomości do rachunków podatkowych właścicieli domów w mieście.

W ankiecie brakowało jednej kluczowej informacji: Nie stwierdził bezpośrednio, że środek wymagałby podwyżki podatku od nieruchomości.

Po opisaniu, na co przydadzą się pieniądze, respondentów sondażu poproszono: „Czy miasto San Diego wyemituje obligacje o wartości 900 mln USD z ogólnymi zobowiązaniami z szacunkową opłatą 19 centów za 1000 USD o szacowanej wartości…”

Nie jesteśmy ekspertami, ale zgadujemy, że około 68 osób w San Diego rozumie, do czego odnosi się „opłata 19 centów za 1000 USD od oszacowanej wartości”. Odnosi się do podatków od nieruchomości. Jeśli posiadasz dom o wartości 500 000 USD, podatki od nieruchomości wzrosłyby o 95 USD rocznie.

Stephen Russell z San Diego Housing Federation, grupy, która zbiera się za tym środkiem, powiedział, że wyniki dają liderom miast i zwolennikom paliwa do dalszego rozwoju, i że środek ten może sfinansować 7500 niedrogich domów dla bezdomnych i wrażliwych San Diegans.

„To zdecydowanie stawia nas w strefie sukcesu” – powiedział Russell.

W ubiegłym miesiącu komitet Rady Miasta zrobił krok w kierunku ostatecznego wprowadzenia głosowania w przyszłym roku.

Russell powiedział, że oczekuje, że rezolucja przedstawiona przez radnego miasta Chrisa Warda przejdzie do pełnej rady miasta w styczniu.

Cichy wyścig D9 nagle staje się trudny

Przez tygodnie po tym, jak przewodnicząca Rady Georgette Gómez ogłosiła, że ​​opuszcza swoją siedzibę Rady, aby kandydować do Kongresu, wyścig o jej zastąpienie był mało uwagi. Kandydaci ogłosili swoją kandydaturę i ustawili się w szeregu, ale był to chyba najmniej dyskutowany wyścig pięciu otwartych miejsc w Radzie.

Ale od dwóch tygodni Kelvin Barrios, organizator pracy i były pracownik Gómeza, musiał odpowiadać na zarzuty dotyczące niewłaściwie wydanych funduszy podczas kampanii rady szkolnej, dla której był konsultantem, i od czasu, gdy był skarbnikiem kalifornijskiego klubu młodych demokratów .

Państwowa Komisja ds. Uczciwych Praktyk Politycznych ukarała Barriosa ponad 4000 USD po tym, jak stwierdził, że nielegalnie wydał ponad 8 000 USD zarówno z komitetu zarządu szkoły, jak i rachunku klubu. Powiedzieli, że wyciął sobie czeki lub użył karty debetowej związanej z rachunkami wydatków osobistych i nie był w stanie dostarczyć żadnej dokumentacji wykazującej, że płatności były związane z oficjalną działalnością.

„Barrios przyznał śledczym FPPC, że te zakupy były dla jego osobistej korzyści”, orzeczenie FPPC czyta wydatki z wyścigu zarządu szkoły.

Doszedł do tego samego wniosku na temat jego wydatków na Kalifornijski Klub Młodych Demokratów.

„Komitet Caucus stwierdził, a Barrios zgodził się, że kilka wydatków nie było autoryzowanym wykorzystaniem funduszy komitetu i było dla osobistej korzyści Barriosa”, napisał FPPC.

Barrios przekonywał śledczych FPPC, że myślał, że sam się zwraca za rzeczy, które był mu winien. Ale FPPC stwierdził, że „brak prowadzenia dokumentacji dalej zaciemnia wykorzystanie środków komitetu przez Barriosa”.

Badacze dodali, że Barrios „wykazywał wzór, wykorzystując w ten sposób wiele kont komitetów”.

Niemała rzecz: Orzeczenie FPPC wyjaśnia, że ​​poważnie potraktowano naruszenia przepisów Barriosa. Po pierwsze, już naruszył Ustawę o uczciwych praktykach politycznych, nie składając odpowiednich dokumentów do kampanii rady szkolnej. Zapłacił za to niewielką grzywnę, ale FPPC nie lubi powtarzających się przestępstw.

Jednak większą kwestią, jak napisał FPPC, była natura naruszenia: osobiste wykorzystanie środków z kampanii.

„Jest to ważne ograniczenie, które pomaga odróżnić wkład kampanii od prezentów” – napisał FPPC. „Gdy urzędnik publiczny wykorzystuje środki z kampanii osobiście, jest to poważne naruszenie ustawy, która podważa zaufanie społeczne do procesu politycznego, stwarzając wrażenie, że zgodne z prawem wkłady kampanii są osobistym prezentem dla urzędnika publicznego”.

Barrios powiedział, że problem wynikał z jego decyzji o pracy dla kandydatów i grup, które miały niewielkie pieniądze i nie były w stanie zapłacić za porady prawnika lub skarbnika.

„W rezultacie popełniłem błędy w raportach i zwrotach kosztów, za które biorę odpowiedzialność. W pełni uczestniczyłem w FPPC, aby upewnić się, że błędy, które nieświadomie popełniłem, zostały naprawione ”- napisał w oświadczeniu.

Kolejny zarzut: Jeden z jego przeciwników, powiernik San Diego Community College District, Sean Elo, w piątek ogłosił nowy zarzut, ogłaszając, że zgłosił FPPC kolejne 29 przypadków niewłaściwie wydanych funduszy, w latach 2015-2017, o łącznej wartości 3600 USD od młodych demokratów z hrabstwa San Diego, kolejna grupa, dla której Barrios był skarbnikiem.

Elo powiedział, że wysłał wyciągi bankowe do FPPC ze szczegółowymi informacjami o nielegalnych wydatkach – którymi były płatności do sklepów wielobranżowych i restauracji oraz przelewy mobilne na konto osobiste Barrios.

Poprzednia decyzja FPPC i dodatkowa skarga, jak twierdził Elo, „dostarcza dowodów, że Barrios wielokrotnie naruszył zaufanie wielu stron, które powierzyły mu pieniądze”.

Barrios nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie skargi i zarzutu Elo. Rzecznik FPPC potwierdził, że agencja otrzymała skargę; obecnie sprawdza, czy skarga uzasadnia dochodzenie.

Lisa Halverstadt przyczyniła się do tego raportu. Jeśli masz wskazówkę lub opinię dotyczącą raportu politycznego, wyślij go na adres [email protected] lub [email protected]

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *