Xone Phone : Okulary przeciwsłoneczne XOEye mogą być wszechstronnym, no-play noszenia, którego ludzie faktycznie używają

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Przyszłość smartfonów zostanie zrealizowana przez pracownika fabryki pracującego na prasie stemplowej o wadze 3000 funtów, a nie gracza atakującego złych facetów z wirtualnej rzeczywistości. Komputery stacjonarne polegają na skanowaniu kodów kreskowych na kartonach, a nie skanowaniu atrakcji turystycznych w poszukiwaniu nakładek rzeczywistości rozszerzonej.

Wykop to: Okulary przeciwsłoneczne to historia produktywności. Chodzi o załatwienie sprawy. Taka jest wizja XOEye Technologies, które w ten piątek zaczną rozprowadzać swoje okulary XOne do kilkudziesięciu firm w niebieskich kołnierzykach, od dostaw z dnia na dzień po ropę i gaz.

fabryka xoneZdjęcie: XOEye

Pracownik fabryki obsługujący ciężkie maszyny może przedstawić swojemu brygadziści wideo z punktu widzenia wszystkiego, co widzi. Tutaj widzimy wczesny prototyp sprzętowy XOne.

Aaron Salow, dyrektor generalny XOEye, twierdzi, że okulary przeciwsłoneczne stanowią kolejną falę komunikacji biznesowej. Uważa, że ​​co 20 lat nowy przełom technologiczny zasadniczo zmienia sposób, w jaki pracownicy komunikują się ze sobą i z klientami. W latach pięćdziesiątych przestrzeń korporacyjna zależała głównie od telefonów. Faksy zrobiły wrażenie w latach 70., a poczta elektroniczna zmieniła wszystko w latach 90.

Dalej: „strumienie aktywności”. Okulary przeciwsłoneczne, takie jak XOne, będą dzielić strumienie danych – audio, wideo, a nawet rzadkie informacje z czujników – aby łączyć pracowników z kolegami w niespotykany i wyzwalający sposób. A przynajmniej tak mówi Salow.

„Jeśli technik mógłby zamiast tego udostępnić strumień aktywności z tych okularów, wyobraź sobie, o ile szybciej można by rozwiązać problemy”.

„Strumienie aktywności są kolejnym 20-letnim cyklem, a urządzenia do noszenia stanowią ogromną część tego”, mówi Riff. „Niezależnie od tego, czy rejestruje kod kreskowy, czy wideo tego, co widzi technik, jestem w stanie przesyłać dane od pracownika do chmury na różne urządzenia w miejscu pracy. W tej chwili ludzie handlują pocztą e-mail i wideo, aby rozwiązywać problemy. Ale jeśli technik mógłby zamiast tego udostępnić strumień aktywności z tych okularów, wyobraź sobie, o ile szybciej można by rozwiązać problemy. ”

Widzę, widzicie, widzimy

Koncepcja XOEeye jest prosta z założenia i musi tak być, jeśli szorstkie roboty na platformie wiertniczej lub kaskach na hali produkcyjnej będą przeszkadzać w nowej technologii. Pracownik zakłada okulary XOne, a wszystko, co widzi, jest przesyłane strumieniowo z wbudowanej 5-megapikselowej kamery wideo do Vision, platformy chmurowej XOEye. Korzystając z Vision, zdalni koledzy mogą zobaczyć wszystko, co widzi pracownik – i z punktu widzenia pracownika.

Okulary przeciwsłoneczne XOne Zdjęcie: Michael Homnick

Prototyp XOne ma dwie wkładki wymienialne przez użytkownika. Jedna słuchawka zawiera baterię okularów, a druga zawiera czujniki i rdzeń. 5-megapikselowa kamera wideo znajduje się pośrodku ramek.

Okulary przeciwsłoneczne zawierają również dwa mikrofony i zestaw słuchawek dousznych, dzięki czemu pracownicy w miejscu pracy mogą łatwo rozmawiać ze współpracownikami, niezależnie od tego, czy znajdują się w innej części tego samego budynku, czy w odległości 2000 mil. A ponieważ okulary XOne zawierają akcelerometr i żyroskop, platforma Vision XOEye może rejestrować ruchy ciała, co stwarza nowe możliwości zarządzania bezpieczeństwem i ergonomią pracowników.

Omówmy kilka scenariuszy. Najbardziej oczywista aplikacja XOEye obejmuje rozwiązywanie problemów opartych na teleobecności: Menedżer w odległej lokalizacji prowadzi technika w terenie przez skomplikowany proces diagnostyczny, używając okularów XOne jako oczu i uszu. Salow pisze scenariusz typowej wymiany: „Weź ten drut. Nie, nie ten, tamten. Świetnie, teraz dokręć to. Posłuchajmy to jeszcze raz. Nie, nadal nie brzmi dobrze. Wyłącz to. Spróbujmy czegoś innego ”.

aaron salow horiz Zdjęcie: Michael Homnick

Aaron Salow, na zdjęciu w okularach XOne przeznaczonych do programu pilotażowego, mówi, że sprzęt jego firmy jest oparty na wieloletnim doświadczeniu w ciężkich warunkach pracy.

Pewnie, że pracownik terenowy nie zawsze docenia prowadzenie jak marionetka przez mistrza marionetek oddalonego o pół kontynentu, ale telepresence może zaoszczędzić firmom drogich podróży samolotem na wizyty na miejscu, a także na czas krytyczny.

Skanowanie bez użycia rąk – wreszcie

Ponieważ czujniki aparatu mogą również odczytywać kody kreskowe, XOnes może być używany przez linie lotnicze, które muszą przewozić tysiące sztuk bagażu co godzinę. Obecnie jest to wyczerpujący proces, który wymaga od pracownika wyciągnięcia ciężkiej walizki z przenośnika jedną ręką, podczas gdy drugą ręką odczytuje etykietę bagażową za pomocą skanera podręcznego.

zdarzenie skanowania

Seria „zdarzeń skanowania” zarejestrowanych przez platformę chmurową Vision.

Ale jeśli linia lotnicza zastosuje swoje ręczne skanery o wartości 1000 USD za 500 dolarów XOnes montowanych na twarzy, może zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć liczbę obrażeń w miejscu pracy. „Za każdym razem, gdy jeden z naszych klientów linii lotniczych ma kontuzję barku, kosztuje ich trzydzieści tysięcy dolarów”, mówi Salow. „Coś takiego, co stanowi ułamek kosztów, pozwala im podnieść tę torbę obiema rękami. To całkowicie zmienia poziom bezpieczeństwa i obrażeń. ”

Oczywiście kierowcy ciężarówek pracujący dla FedEx i UPS również używają skanerów ręcznych. Salow wyobraża sobie dzień, w którym nasze paczki zostaną zeskanowane przez XOne – a dostawca zrobi zdjęcie paczki, zanim pozostawi ją na wyciągnięcie ręki. „Mamy firmy, które co miesiąc wydają miliony dolarów na zobowiązania, ponieważ ktoś mówi, że paczka została zniszczona”, mówi Salow. „No cóż, prawda? Teraz mają zdjęcie kontenera, kiedy zostawili go w twoim domu. ”

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo i ergonomiczne zastosowania wypełniają worek sztuczek XOEye. Czujniki ruchu inteligentnych okularów mogą odbierać, gdy pracownik fabryki pochyli się pod kątem 90 stopni. Wewnętrzna platforma Vision może zarejestrować to jako „zdarzenie biometryczne” i zapisać w bazie danych w celu dalszego przeglądu przez kierownictwo. „Jeśli Joe zgina się ponad 60 razy dziennie, może mieć problem z kręgosłupem w przyszłości”, mówi Salow. „Więc firma może chcieć zmienić sposób, w jaki wykorzystuje tę osobę, lub może przenieść ją do innego działu.”

img 6129 Zdjęcie: XOEye

Czujniki ruchu XOne mogą śledzić, ile razy pracownik fabryki pochyla się podczas zmiany – lub wysyłać ostrzeżenie, gdy pracownik wchodzi w strefę zagrożenia.

Podobnie, mówi Salow, akcelerometr XOne może wywołać alarm za każdym razem, gdy pracownik fabryki przekroczy dopuszczalną prędkość wózka widłowego. A może niebezpieczna maszyna wyłącza się za każdym razem, gdy ktoś noszący okulary przeciwsłoneczne zbliży się do piły lub ostrza. Salow twierdzi, że XOEye zapewni klientom interfejsy API, dzięki którym będą mogli tworzyć i wdrażać niestandardowe aplikacje, które współpracują z ich własnymi unikalnymi przepływami pracy.

Podobnie, platforma Vision została zaprojektowana do integracji ze starszymi systemami zarządzania przedsiębiorstwem (krytycznymi, powiedzmy, dla całego tego skanowania kodów kreskowych), i może być używana do przesyłania określonych aplikacji do smartfonów za pośrednictwem bezprzewodowych aktualizacji.

interfejs wizji 2

Korzystając z wewnętrznej platformy chmurowej Vision, kierownik IT może dokładnie kontrolować, które aplikacje ładują się dokładnie na które XOnes w terenie.

Google Glass? Dla tego rynku?

To wszystko brzmi bardzo przedsiębiorczo. Ale co Salow powiedziałby o ogłoszeniu „Glass at Work”, które Google opublikowało we wtorek? Salow uważa, że ​​Glass nie nadaje się do branż, na które kieruje się XOEye. W szczególności, zależność Glass od sterowania głosem i pojemnościowego dotyku sprawia, że ​​nie nadaje się do pracy w hałaśliwym środowisku pracy, w którym tak wielu pracowników nosi rękawiczki.

Tymczasem XOne jest przeznaczony dla pracowników fizycznych i narodził się ze zbiorowej mądrości zespołu XOEye z siedzibą w Nashville i jest zaangażowany w lekcje życia związane z pracą w przemyśle ciężkim. „W wieku 14 lat prowadziłem maszynę na podłodze firmy, więc całe moje doświadczenie dotyczyło produkcji, operacji i konstrukcji” – mówi Salow. „Mamy ludzi, którzy prowadzą F-150 i słuchają Kenny'ego Chesneya. To my."

pomiar z powrotemZdjęcie: XOEye

Kolejne spojrzenie na wczesny prototyp XOne – tym razem w scenariuszu teleobecności z wykorzystaniem precyzyjnych maszyn.

Interfejs XOne, podobnie jak Glass, obsługuje sterowanie głosowe, ale okulary nie są od niego zależne. XOne nie wykorzystuje pojemnościowego dotyku, a zamiast tego ma dwa przyciski sterowania sprzętem, gdy hałas maszyn zagłusza polecenia głosowe, a ciężkie rękawice ochronne uniemożliwiają tradycyjną kontrolę dotyku.

Zauważysz również, że XOne nie ma żadnego rodzaju wyświetlacza, aby zapewnić wizualną informację zwrotną dla aplikacji systemu. To cecha projektowa, uznanie, że nadmierne wizualne sprzężenie zwrotne niekoniecznie jest bezpieczne, mówi Salow. Zamiast tego XOne ma pasek diod LED, które biegną wzdłuż wnętrza ramek i wysyłają proste wiadomości z powrotem do pracownika – na przykład zielona dioda LED może wskazywać, że pakiet został poprawnie zeskanowany.

Oczywiście przezroczyste soczewki XOne są odporne na uderzenia zgodnie ze standardami ANSI Z87.1. Wkładki douszne okularów również mają certyfikat bezpieczeństwa.

Jedyną realną przyszłością smartglass?

Smartfony XOne są przeznaczone do ostatecznego wydania tego lata. Kosztować będzie nie tylko bardzo drogie 500 USD za sztukę, ale okulary będą wymagać miesięcznej subskrypcji 99 USD na pakiet Vision Enterprise Suite. Ten powtarzający się koszt obejmuje pełny dostęp do platformy zarządzania urządzeniami, regularne aktualizacje oprogramowania układowego i nieograniczone minuty na funkcję teleobecności XOne. (W szczególności każda para ma swój własny numer telefonu do połączeń głosowych, ale zależy to od modemu Wi-Fi lub modemu smartfona Bluetooth, ponieważ okulary nie mają karty SIM).

Salow twierdzi, że opłaty abonamentowe prawdopodobnie spadną, jeśli firma kupi XOnes na dużą skalę. Ale czy koszty będą wystarczająco niskie, aby wywołać rewolucję „strumienia działań”? Cóż, jeśli jakiekolwiek przypadki użycia mogą potencjalnie przyspieszyć przyjęcie urządzeń do noszenia, to właśnie takie stawiają wydajność pracy w centrum uwagi, twierdzą analitycy.

xone "width =" 580 "height =" 284 "src =" https://images.techhive.com/images/article/2014/04/xone-100260128-large.jpg "class =" leniwy "ładowanie =" leniwy „/> <small class=Zdjęcie: XOEye

Jak na ironię, mimo że Xones nie są zaprojektowane z myślą o estetyce, emitują pewną fajną atmosferę Buddy Holly.

„Przeciętny konsument Joe prawdopodobnie spojrzy na Google Glass i powie:„ Co to pomoże mi rozwiązać? ””, Mówi Ramon Llamas, analityk branży urządzeń do noszenia w IDC. „Podczas gdy w ramach możliwości przedsiębiorstwa, szczególnie w przemyśle, są to bardzo specyficzne sytuacje i problemy. Wszyscy wiemy, że wszystko, co zwiększy Twoją wydajność, sprawi, że będziesz bardziej rentowny ”.

I, hej, to nie tak, że klienci XOEye będą musieli martwić się tym, jak wyglądają w XOnes. Kiedy operujesz prasą stemplową o wadze 3000 funtów, Twoim głównym celem jest precyzja, bezpieczeństwo i powrót do domu. Problemy estetyczne mogą poczekać po wyrejestrowujesz się.

Uwaga: jeśli coś kupisz po kliknięciu linków w naszych artykułach, możemy zarobić niewielką prowizję. Przeczytaj nasze zasady dotyczące linków partnerskich, aby uzyskać więcej informacji.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *