Drone XPro : iPhone 11 i 11 Pro, 2 miesiące później: aparat ultrawide jest nadal naszą ulubioną rzeczą

:

apple-iphone-11-iphone-11-pro-2

Ostatnie kilka miesięcy spędziłem codziennie przy użyciu iPhone'a 11 i 11 Pro.

Angela Lang / CNET

W sezonie pełnym nowych wydań telefonów, takich jak Samsung Galaxy Note 10 i Google Pixel 4, nowy iPhone 11, 11 Pro i Pro Max zrobiły na mnie duże wrażenie. Firma Apple wyposażyła swoje najnowsze telefony w nowy aparat ultraszerokokątny, procesor A13, tryb nocny do zdjęć, iOS 13 i jeden z najlepszych wszechstronnych systemów aparatów dostępnych obecnie na każdym telefonie. Ponadto dwa modele Pro mają dłuższą żywotność baterii.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy korzystałem z iPhone'a 11 jako mojego codziennego sterownika i 11 Pro jako mój telefon służbowy. W tym czasie CNET przeprowadził również szczegółowe testy upuszczając telefony, zanurzenie ich pod wodą i porównywanie aparatów z innymi telefonami. Oto moje przemyślenia na temat obu tych telefonów w trakcie użytkowania.

iOS 13: od buggy do stabilnego

Kiedy pierwszy raz dostałem telefony, oprogramowanie wydawało się szorstkie. Aplikacja aparatu na iPhonie 11 Pro często zawieszała się i zawieszała. Ekrany nie zawsze były odpowiednio skalowane i obracane. Po siedmiu aktualizacjach oprogramowania korzystam teraz z iOS 13.2.3 i wszystko wydaje się względnie stabilne.

To powiedziawszy, jest kilka rzeczy na temat iOS 13, które wymagają trochę pracy. Kiedy wysyłam komuś SMS-a w Wiadomościach i kładę telefon na stole, przez cały czas mimowolnie naciskałem przycisk Dyktowania. Jestem praworęczny, a ikona mikrofonu znajduje się w prawym dolnym rogu klawiatury Wiadomości. To doprowadza mnie do szału.

Ekran główny w systemie iOS jest również nużący. Chciałbym mieć większą elastyczność w organizowaniu ikon aplikacji, aby były łatwiej dostępne. Jeden interfejs użytkownika Samsunga zmienił interfejs telefonu Galaxy, aby był prostszy i bardziej naturalny w użyciu. W ikonach aplikacji Samsung One, wyskakujące okna i foldery wykorzystują dolną część ekranu. Ułatwia to obsługę telefonu jedną ręką.

apple-iphone-11-10 "height =" 0 "width =" 1092 "src =" https://cnet2.cbsistatic.com/img/w-uhPaScnpRmZBWodm_s7ezt19E=/1092x0/2019/11/22/4ca6e2b7-055c- 40d6-9847-229997f4294f / apple-iphone-11-10.jpg "/></span><noscript><span><img src=

Możliwość swobodnego przenoszenia ikon umożliwiłaby umieszczanie aplikacji w dolnej części ekranu w celu łatwiejszego użycia jedną ręką.

Angela Lang / CNET

Na iPhonie ikony aplikacji wypełniają ekran główny w taki sam sposób, jak czyta się książkę: od lewej do prawej, od góry do dołu. Byłoby wspaniale, gdybym mógł swobodnie przenosić ikony do dowolnej części ekranu głównego. A jeśli nie jest to możliwe, po prostu opcja wypełnienia ekranu od dołu do góry pomogłaby w użyciu jedną ręką.

Niektóre z tych problemów zostały rozwiązane dzięki wbudowanej funkcji znanej jako Reachability, która przesuwa cały wyświetlacz w dół, tak aby górna część chwilowo wypełniała dół telefonu. Minusem jest to, że wymaga dodatkowego przesunięcia przed i po otwarciu aplikacji u góry ekranu. Pozwalając mi przenosić ikony aplikacji tam, gdzie chciałem, w dużej mierze sprawi, że Zasięg nie będzie potrzebny, przynajmniej na ekranie głównym, i uratuje mnie przed koniecznością wykonywania dodatkowych przeciągnięć.

W iOS 13 na iPhone'ach 11 i 11 Pro również najtrudniej jest wyświetlać narzędzie Zaznaczanie / Zaznaczanie wszystko do wybierania tekstu. Nie wiem, czy ma to związek z brakiem 3D Touch na nowych iPhone'ach, czy jest to zwykły błąd. Ale kiedy próbuję wybrać słowo lub frazę, nie mogę uzyskać odpowiedniej siły nacisku lub czasu trwania, aby wyskoczyć narzędzie Wybierz / Zaznacz wszystko. A czasami, kiedy to robi, narzędzie odchodzi zbyt szybko. Nie jestem pewien, co się tam dzieje, ale to denerwujące.

Mówiąc o irytującym, w iOS 13 po utworzeniu nowej notatki w aplikacji Notatki i wpisaniu zdania jest ona automatycznie formatowana jako tytuł. Nienawidzę tego, bo po prostu chcę zacząć pisać rzeczywistą treść mojej notatki, zwłaszcza gdy tworzę listę. W poprzednich wersjach formatowanie tytułów na iOS nie było domyślnie włączone. Teraz prawdopodobnie są ludzie, którzy chcieliby zacząć od samego tytułu. Nie jestem nimi Jeśli nie jesteś osobą „tytułową”, taką jak ja, możesz rozwiązać ten anarchię formatu, przechodząc do opcji Ustawienia> Notatki> Rozpocznij od nowych notatek i zmień z powrotem na „treść”, co pozwala rozpocząć pisanie rzeczywistej treści notatki .

Bateria: Żywotność baterii iPhone'a 11 Pro uległa znacznej poprawie

Wewnątrz oba telefony są dokładnie takie same. Mają procesor A13 i taką samą ilość pamięci RAM, chociaż Apple nie dzieli dokładnie tyle. Nie zauważyłem żadnej różnicy w wydajności między iPhone'em 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

Ale pod względem baterii istnieją różnice. W moim zastosowaniu 11 Pro działało dłużej na ładowaniu niż zeszłoroczny iPhone XS. Zwykle mogę iść półtora dnia między ładowaniami na iPhonie 11 Pro. I mogę łatwo rozciągnąć to do dwóch dni w trybie słabej baterii. W dniu 11 miałem dobry dzień użytkowania na jednym ładowaniu. Jeśli nie używam go do intensywnego grania lub oglądania filmów, może to potrwać półtora dnia. Ale jeśli chcesz mieć najlepszą żywotność baterii, iPhone 11 Pro Max jest najlepszym rozwiązaniem.

Wszystkie nowe iPhone'y mają bezprzewodowe ładowanie i obsługują szybkie ładowanie, ale tylko iPhone 11 Pro i 11 Pro Max są wyposażone w 18-watową ładowarkę potrzebną do szybkiego ładowania. To ciekawe, jak coś tak przyziemnego, jak szybkie ładowanie, naprawdę zmieniło moje wzorce użytkowania z moim iPhonem. Przeszedłem z ładowania telefonu na noc do ładowania go podczas przerwy na lunch za pomocą szybkiej ładowarki. Ale denerwujące jest to, że 11 nie jest dostarczane z tą ładowarką i jeśli chcesz, musisz kupić osobno. Co gorsza, Apple pobiera 29 USD (29 GBP, 49 USD) za szybką ładowarkę o mocy 18 W i 19 USD (19 GBP, 29 AU) za kabel. (Dostępne są tańsze kompatybilne alternatywy).

IPhone 11 to idealny telefon dla fotografa

Kiedy pierwszy raz dostałem telefony, pomyślałem, że nowy aparat o ultrawidokowym kącie może być bardziej sztuczką. Ale później stałem się fanem tego, jak może pokazać więcej scen w mojej kadrze. Na przykład byłem na lotnisku O'Hare w Chicago i chciałem zrobić zdjęcie szkieletu dinozaura w koszulce Bears. Nie mogłem ustawić całego dino w ramce za pomocą głównego aparatu, ale kiedy przełączyłem się na ultraszeroką kamerę kątową, cały szkielet pasował do mojego zdjęcia. (Dla przypomnienia, nie jestem fanem Bears.)

dino-Compare "height =" 0 "width =" 1092 "src =" https://cnet3.cbsistatic.com/img/hmk8_tmw9-bdFKxNKNEUbgG290s=/1092x0/2019/12/07/58fd5315-f8c5-4396-a9eb- ca151bc57960 / dino-Compare-hyphen.jpg "/></span><noscript><span><img src=

Zdjęcie po lewej zostało zrobione głównym aparatem na iPhonie 11. Zdjęcie po prawej zostało zrobione aparatem o ultraszerokim kącie.

Patrick Holland / CNET

Podoba mi się również, w jaki sposób kamera ultraszerokokątna rzuca mi wyzwanie. Muszę trzymać telefon w inny sposób, aby uniknąć robienia zdjęć palcami. Również absurdalnie szerokie pole widzenia zniekształca kształty i zmusza mnie do znalezienia interesujących sposobów wykadrowania mojego obiektu. Na przykład na poniższym zdjęciu Milwaukee Art Museum udało mi się znaleźć kąt, który wyolbrzymiał zakrzywione linie budynku, aby wyglądały jeszcze bardziej dramatycznie.

museum-ultrawide-2 "height =" 0 "width =" 1092 "src =" https://cnet2.cbsistatic.com/img/0jE1ihXy5_fXMORe_yCWeafBLJI=/1092x0/2019/12/07/0ec176dd-59ab-4eb3-9d7b- 9384e278214e / museum-ultrawide-2.jpg "/></span><noscript><span><img src=

Wnętrze Muzeum Sztuki Milwaukee zrobione kamerą ultraszerokokątną na iPhonie 11 Pro.

Patrick Holland / CNET

Nowe telefony też mają Deep Fusion, która jest nową techniką przetwarzania, która sprawia, że ​​zdjęcia zrobione w świetle od średniego do niskiego są ostrzejsze i mają mniej szumów. Oferuje ulepszenia, choć subtelne, do zdjęć robionych w pomieszczeniach i teleobiektywem Pro. Spójrz na zdjęcia poniżej telefonu, który wziąłem na słabo oświetlonej stacji metra. Jedno jest zrobione z iPhone'em 11 wyposażonym w Deep Fusion, a drugie z iPhone'em XR. Zdjęcie iPhone'a 11 jest ostrzejsze i ma mniej szumów obrazu oraz mniej rozmycia redukcji szumów. Najlepszym sposobem, aby pomyśleć o Deep Fusion, jest nie myśleć o tym i po prostu pozwolić, aby iPhone zrobił to samo.

Kiedy po raz pierwszy dostałem 11 i 11 Pro, przetestowałem mocno tryb nocny. To absolutnie imponujące, jak może pozornie widzieć w ciemności. Podoba mi się, że po prostu zaczyna działać. Nie muszę myśleć o przełączaniu przycisku lub zmianie trybu aparatu. Podczas gdy niektórzy mogą chcieć mieć większą kontrolę nad trybem nocnym, lubię po prostu robić zdjęcia. Sprawdź zdjęcie trybu nocnego poniżej Chicago Water Tower.

water-tower-nightmode "height =" 0 "width =" 1092 "src =" https://cnet1.cbsistatic.com/img/UGe6N5GKjBKrM_486ZsbcdAbbKM=/1092x0/2019/12/07/d332f398-de44-4128-9cb5- 345da05f82f0 / water-tower-nightmode.jpg "/></span><noscript><span><img src=

Wieża ciśnień w Chicago wykonana w trybie nocnym na iPhonie 11 Pro.

Patrick Holland / CNET

IPhone 11 Pro i 11 Pro Max mają trzeci teleobiektyw, a iPhone 11 nie. W większości przypadków, gdy korzystałem z 11, nie brakowało mi dedykowanego teleobiektywu. Gdybym musiał powiększyć zdjęcie, kadrowanie zdjęcia 2x zrobionego głównym aparatem działało dobrze. W modelach Pro miło było móc przełączyć się na teleobiektyw. W porównaniu z XS zaktualizowany teleobiektyw w 11 Pro w połączeniu z przetwarzaniem Deep Fusion miał lepszą jakość obrazu. Ale posiadanie teleobiektywu w modelach Pro przypomina trochę słynną scenę z This Is Spinal Tap, kiedy Nigel Tufnel wyjaśnia, w jaki sposób wskaźniki na wzmacniaczu sięgają 11. „Jeśli potrzebujemy dodatkowego przesunięcia nad urwiskiem, wiedz, co robimy ? 11. Dokładnie. Jeden głośniej. ”

Aparat do selfie to mile widziane ulepszenie. Naprawdę zauważam poprawę podczas nagrywania filmów. Kolory, zwłaszcza odcienie skóry, wyglądają bardziej pochlebnie, przedmioty i twarze są ostrzejsze i mają lepszy kontrast.

Przechwytywanie wideo to jeden z obszarów, w którym Apple stale wyprzedza swoich konkurentów. Rozszerzony zakres dynamiczny, który jest trochę jak HDR dla filmów, działa teraz dla wszystkich klatek na sekundę 4K, co oznacza, że ​​mogę nagrywać filmy 4K przy 60 klatkach na sekundę sceny z naprawdę jasnymi i ciemnymi obszarami. To niesamowite, że Apple jest w stanie uzyskać taką jakość obrazu z tak małego czujnika obrazu. Fajnie jest też móc nagrywać filmy za pomocą tej kamery o ultraszerokim kącie, zwłaszcza sposób, w jaki ruchy kamery stają się operatywne. Podoba mi się też to, że mogę w końcu zmienić rozdzielczość wideo i liczbę klatek na sekundę bezpośrednio z aplikacji Aparat zamiast zagłębiać się w Ustawienia.

Jedną z krytycznych uwag jest jednak to, że w słabym świetle filmy cierpią z powodu szumu obrazu i rozmazu powodującego silne szumy. Większość innych telefonów ma z tym jednak problem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat aparatów iPhone 11 i 11 Pro, sprawdź nasze porównania poniżej:

Design: wytrzymałość i ekrany OLED vs. LCD

Jestem potworem i nie używam etui na telefony. Oznacza to, że moje telefony mają pełną moc wszystkiego. Nawet po kilku przypadkowych upuszczeniach iPhone 11 Pro nie ma żadnych pęknięć, wgnieceń ani drobnych rys na klawiszach i monetach. Istnieją jednak dwa głębokie rysy na ekranie i nie jestem pewien, jak je dostałem. Uważam, że guz aparatu iPhone'a 11 mógł ocierać się o ekran mojego iPhone'a 11 Pro, gdy był w plecaku.

Część mnie wie, że większość ludzi nie będzie w tym scenariuszu z drapaniem się dwóch telefonów. Ale druga część mnie widzi dwa rysy na moim wyświetlaczu 11 Pro i jest zirytowana. Wiele osób wkłada telefon do torby. I nawet jeśli nie mają drugiego telefonu w tej samej torbie, prawdopodobnie mają wiele innych rzeczy, które mogą powodować tak głębokie zadrapania.

Alternatywnie mój iPhone 11 rozlał się na chodnik, ale ekran i szklany tył nadal wyglądają jak nowe. Jedyną zauważalną wadą jest niewielka rysa na aluminiowej taśmie.

Lexy Savvides, redaktor CNET, przeprowadził serię 11 i 11 Pro przez serię intensywnych testów, zrzucając je z różnych wysokości i zabierając je głęboko pod wodę dronem. Jej telefony radziły sobie znacznie lepiej niż mój 11 Pro. Sprawdź jej testy:

Jeśli chodzi o ekran, wyświetlacz OLED na iPhonie 11 Pro i 11 Pro Max ma wyższą rozdzielczość niż ekran LCD na iPhonie 11. Gdy patrzę na telefony obok siebie, ekran iPhone'a 11 Pro wygląda lepiej niż iPhone 11. Jest jaśniejszy i naprawdę lubię oglądać filmy i edytować na nim zdjęcia. To powiedziawszy, nawet obok siebie, różnice między dwoma ekranami mogą być trudne do zauważenia. Ekran LCD w telefonie iPhone 11 nie jest garbiony. Kolory są dokładne i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów.

iPhone 11 vs. iPhone 11 Pro: Oto, który powinieneś zdobyć

IPhone 11 Pro jest absolutnie najlepszym iPhone'em, jaki kiedykolwiek powstał, ale iPhone 11 reprezentuje jedną z najlepszych wartości flagowego telefonu, jaki można dziś kupić. Pomimo różnic, iPhone 11 jest zasadniczo 85% iPhone'a 11 Pro, ale kosztuje 30% mniej. To niesamowita wartość i jeden z powodów, dla których iPhone 11 otrzymał nagrodę CNET Editors 'Choice.

Dla większości ludzi, w tym dla mnie, iPhone 11 to więcej niż wystarczające. Zapłaciłbym 50 USD więcej za 11, aby uaktualnić pamięć z 64 GB do 128 GB. Ale oto zmarszczka: rozmiar. Uwielbiam rozmiar iPhone'a 11 Pro. Jest nieco mniejszy niż 11 i może być powodem, aby przejść na wersję Pro. Działa to również na odwrót. Jeśli chcesz mieć największy ekran i najdłuższą żywotność baterii, iPhone 11 Pro Max czeka na Ciebie, aby wypełnić kieszeń i opróżnić portfel.


Teraz gra:
Patrz na to:

iPhone 11 i 11 Pro: 2 miesiące później oto …


10:12

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *