Drone XPro : Startuje rejestr dronów w Wielkiej Brytanii – TechCrunch

:

System rejestracji dronów w Wielkiej Brytanii został otwarty przed terminem 30 listopada dla właścicieli na rejestrację swoich urządzeń.

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił zamiar wprowadzenia systemu rejestracji dronów dwa lata temu.

Zasady dotyczą dronów lub modeli samolotów o masie od 250 g do 20 kg.

Właściciele dronów, którzy sami chcą latać urządzeniem, muszą również zdać test teoretyczny, aby uzyskać identyfikator ulotki do 30 listopada. Każdy, kto chce latać dronem należącym do kogoś innego, musi najpierw uzyskać identyfikator ulotki, przechodząc test teoretyczny.

Ministrowie z Wielkiej Brytanii przyjęli poważną krytykę za opóźnianie się w przepisach dotyczących dronów w ostatnich latach po fali obserwacji dronów podczas najbardziej ruchliwych lotów naziemnych w kraju w grudniu ubiegłego roku, co zakłóciło tysiące podróżnych. W styczniu loty zostały również na krótko zatrzymane na lotnisku Heathrow po kolejnym niezidentyfikowanym dronie.

Tej jesieni dochodzenie policyjne w sprawie wyłączenia drona z Gatwick wykazało, że w grę zaangażowane były co najmniej dwa drony. We wrześniu policja powiedziała również, że nie byli w stanie zidentyfikować podejrzanych – wykluczając 96 interesujących osób.

Po zakłóceniu Gatwick rząd zaostrzył obowiązujące przepisy dotyczące lotów dronów w pobliżu lotnisk – przedłużając strefę zakazu lotów z 1 km do 5 km. Ale pełny rachunek dronów, który miał zostać przedstawiony w tym roku, jeszcze się nie zaczął.

Oprócz wprowadzenia prawnego wymogu, aby właściciele dronów zarejestrowali swoje jednostki za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego do 30 listopada, nowe przepisy dotyczące postoju wymagają od organizacji, które używają dronów również rejestracji identyfikatora operatora, również za opłatą 9 GBP na rok.

Wszystkie drony muszą być oznaczone identyfikatorem operatora. Musi to być wyraźnie widoczne na głównym korpusie jednostki i łatwe do odczytania, gdy będzie na ziemi, zapisane dużymi literami o wysokości większej niż 3 mm.

Zarejestrowana osoba, która uzyska identyfikator operatora, musi mieć co najmniej 18 lat i jest odpowiedzialna za zarządzanie dronami, aby zapewnić, że latają nimi tylko osoby posiadające identyfikator ulotki.

Osoby muszą mieć ukończone 13 lat, aby uzyskać identyfikator ulotki.

Test online na uzyskanie identyfikatora ulotki obejmuje udzielenie odpowiedzi na 20 pytań wielokrotnego wyboru. Wynik testu jest ustalony na 16. Nie ma limitu, ile razy można wykonać test.

Urząd Lotnictwa Cywilnego twierdzi, że wszystko, co niezbędne do zdania testu, można znaleźć w Kodeksie dronów i modeli samolotów. Za przystąpienie do testu lub uzyskanie identyfikatora ulotki nie jest pobierana opłata.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *