Xone Phone : Dziewięć firm, które chcą umieścić swoje komputery na Twojej twarzy – Kwarc

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Kiedy około roku temu Google dostarczyło swoje pierwsze urządzenia Google Glass do testerów („odkrywców”), obiecało, że wkrótce znajdziemy się w świecie bez użycia rąk. Jednak większość Amerykanów wciąż nie jest sprzedawana (i zapomina o Europie). Ludzie myślą, że komputery z twarzą wyglądają przerażająco i są wyłączone z obawy przed nadzorem crowdsourcingowym.

Mimo to wiele firm uważa, że ​​przekonanie ludzi do zakupu inteligentnych okularów to tylko kwestia kadrowania. Ludzie chcą, aby były mniej oczywiste, tańsze, mniej skomplikowane lub mniej głupkowate. Oto dziewięć firm próbujących znaleźć niszę w urządzeniach montowanych na głowie.

1. M100 firmy Vuzix

Vuzix

Przyszłość słuchawek to okulary.

Jeśli jesteś nadzorem budowlanym, chirurgiem lub „prosumentem”, Vuzix uważa, że ​​monokl o wartości 1000 USD usprawni Twój tok pracy. Stylistycznie słuchawka z przedłużeniem monitora wygląda trochę jak wczesny zestaw słuchawkowy Bluetooth, co oznacza, że ​​będzie popularna dla każdego, kto nie zdaje sobie sprawy z chichoczących współpracowników.

M100 faktycznie zadebiutował na ubiegłorocznym pokazie elektroniki użytkowej, ale cieszy się z pozytywnych rozmów Świergot z tegorocznej imprezy. Działa na Androidzie i ma dużo wbudowanej pamięci (32 GB). Samodzielnie wykonuje zdjęcia HD i może łączyć się bezprzewodowo z Internetem. Jeśli zsynchronizujesz go z telefonem, może on uzyskać dostęp do kalendarza i uruchomić większość aplikacji. Wbudowany GPS i szereg czujników, które wiedzą, gdzie szukasz, mają potencjał do ciekawych przyszłych zastosowań. To jest lekkie i kompaktowy, ale ciężar jest z jednej strony, a ramię wygląda jak coś, czego nie chciałbym zasłaniać widoku, gdybym budował drapacze chmur, wykonywał operacje lub „prosperował”. Przy 1000 USD M100 jest jednym z najdrożsi konkurenci Glass.

2. Spaceglasses, autorstwa Meta

Ulubionym medium Meta do ilustracji produktów jest węgiel drzewny.

Okulary kosmiczne są dla osób, które nie uważają Google Glass za wystarczająco naukowego. Wyglądają jak mieszanka maski do nurkowania i odcieni lotnika. Każdy obiektyw oferuje pole widzenia 40 stopni z wyraźną rozdzielczością 1280 × 720. Wbudowany procesor Intel i5 działa na 4 GB pamięci RAM i ma baterię, która wystarcza na wiele godzin. Podobnie jak M100, nie jest całkowicie autonomiczny i musi wykonywać synchronizację z urządzeniem mobilnym, aby wykonywać większość czynności.

Meta zabezpieczyła swoje zakłady na maniaków, i ma już 500 natywnych aplikacji, aby to udowodnić. Jedną z najbardziej prowokujących jest funkcja, która pozwala tworzyć obiekty za pomocą gestów i wysyłać je do drukarki 3D. Jest prowokujący, zwłaszcza teraz, gdy cena drukarek 3D spada. Ale czy ręcznie rysowane hologramy to naprawdę przyszłość tworzenia? Być może bardziej interesujące są bliźniacze pełnokolorowe kamery, które pozwalają robić stereoskopowe filmy do odtwarzania holograficznego.

3. iOptik firmy Innovega

Innovega, Inc

Ramki iOptik wyświetlają sieć na soczewkach kontaktowych.

iOptik jest jednym z najciekawszych pretendentów do szkła, ponieważ wykorzystuje soczewki kontaktowe do wyświetlania danych bezpośrednio na gałce ocznej. Para okularów jest nadal potrzebna, ale wszystko, co robią, to pobiera dane z Internetu lub telefonu i nie wyglądają jak coś z kiepskiego filmu science-fiction z lat 80. Soczewki kontaktowe wprowadzają ekran w pole widzenia bliskiego pola, co oznacza, że ​​Twój wirtualny świat będzie podążał za ruchem twoich oczu. Soczewki mogą być również wypełnione w celu dopasowania do recepty. Podobnie jak inne, iOptik wysysa najbardziej przydatne aplikacje, łącząc się z urządzeniem mobilnym. Nie ma jeszcze ceny, ponieważ Innovega czeka na zatwierdzenie amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zanim rozpocznie produkcję.

iOptik cieszy się ogromnym zainteresowaniem CES, chociaż tłumy CES mają zwykle silniejsze podniebienie do tego rodzaju rzeczy, więc trudno powiedzieć, czy entuzjazm przełoży się na prawdziwy udział w rynku.

Innovega, Inc

Nie jest jeszcze dostępny w marnych kolorach.

4. GlassUp

GlassUp

GlassUp uważa, że ​​kamery nie są konieczne.

GlassUp to komputer do twarzy dla uzależnionych od mediów społecznościowych. Co to robi? Jeszcze niewiele, ponieważ firma wciąż tworzy prototypy. CTO włoskiej firmy jest technikiem optycznym najwyższej klasy; jego poprzednią pracą było projektowanie systemów do hełmów pilotów sił powietrznych, co samo w sobie sprawia, że ​​warto je oglądać. Plus, dostaje punkty za zaangażowanie: GlassUp jest w fazie rozwoju, zanim Google kiedykolwiek ogłosiło Glass. Co trwa tak długo? Cóż, dla jednego GlassUp nie jest bogaty: cały jego dotychczasowy rozwój był finansowany ze 100 000 $ kampanii IndieGoGo.

Po zakończeniu firma informuje, że jej urządzenie będzie wyświetlać aktualizacje mediów społecznościowych, wskazówki i e-maile z (zgadłeś) urządzenia mobilnego do twojego centrum widzenia. Jedyne, czego nie zrobi, to zrobienie dowolnego filmu. Zgadza się, nie ma kamery, która wyróżniałaby GlassUp jako „nieinwazyjne inteligentne nakrycie głowy”. Z drugiej strony, na niespokojnym rynku, na którym, dla niektórych, aparaty fotograficzne są tylko jedyną funkcją (patrz poniżej), która mogłaby w szczególności być wadą gdy ludzie przyzwyczają się do filmowania przez cały czas. Jeśli GlassUp kiedykolwiek przekroczy linię mety, a ludzie zdecydują, że nie potrzebują kamery pokładowej, produkt końcowy może być tańszą opcją (400 USD) dla osób zainteresowanych technologią do noszenia.

5. Objawienie Pańskie przez EpiphanyEyewear

Okulary Objawienia Pańskiego

Stylowe, inteligentne okulary mogą oznaczać koniec przerwy wiosennej.

Woląc styl od treści, Epiphany postanowiła stworzyć parę Ray-Bans dla Facebooka. Oprócz dostarczania aplikacji, która umożliwia strumieniowe przesyłanie wideo do mediów społecznościowych, te okulary oferują niewiele więcej niż tylko aparat i „najnowocześniejsze” przyciemnianie soczewek. Twórcy Epiphany mogą sądzić, że znaleźli sposób na wykorzystanie popularności aplikacji społecznościowych, takich jak Vine i Instagram, i może to okazać się prawdą. Z drugiej strony, kto chce zapłacić za aplikację 399 USD?

6. AtheerOne przez AtheerLabs

Atheer Labs

Neonowo pomarańczowy kabel USB może podwoić się jako para Croakies.

AtheerOne to kolejne kochanie finansowane z funduszy społecznościowych. Kampania IndieGoGo, która rozpoczęła się pod koniec grudnia, przyniosła ponad 112 000 USD. Jest to oczywiście dodatek do 1,5 mln USD niedawno zgromadzonego kapitału początkowego (podobno kolejne 4,6 mln USD).

Wydaje się, że AtheerLabs stosuje jedną ze strategii Apple: wcześnie przyciągaj programistów i zdobywaj rynek dzięki aplikacjom. Nawet bez produktu na ulicy twierdzi, że ma już ponad milion aplikacji. W rzeczywistości są to istniejące aplikacje na Androida, które zsynchronizują się, gdy produkt końcowy będzie gotowy. Mimo to firma agresywnie zabiegała o deweloperów.

Okulary wyglądają jak zwijane daszki, które daje optometrysta po rozszerzeniu oczu, i podobnie jak większość innych ofert, są przywiązane (przez kabel Bluetooth lub USB) do telefonu z Androidem. Oprócz przyzwoitej ceny (350 USD), największym przyciągnięciem AtheerOne będzie jego przegląd; według strony internetowej firmy korzystanie z pary AtheerOnes będzie przypominało 26-calowy tablet z Androidem, który unosi się półtorej stopy przed twoją twarzą.

7. Odrzutowiec Recon Instruments

Recon Instruments

Ponieważ rowerzyści potrzebują więcej sposobów na określenie siebie.

W przeciwieństwie do Google, który zdefiniował swój rynek jako „wszyscy!”, Recon's Jet (ostrzeżenie: zła muzyka autoodtwarzania) jest skierowany do sportowców, a głównie rowerzystów. Jest również inny, ponieważ 1) jest faktycznie sprzedawany w sklepach i 2) tańszy (599 USD).

Recon Jet to inteligentne, lekkie i wytrzymałe narzędzie. Ma 2-rdzeniowy procesor 1Gz, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kamerę HD i pięć czujników. Monokl jest przymocowany do pary okularów sportowych, ale ciężar rozkłada się równomiernie na obie strony głowy. To nie jest najskromniejszy projekt, ale rowerzyści zwykle mają dość wysoki próg wstydu, więc nie powinno to stanowić problemu. Recon Instruments skłonił Intela do zainwestowania w to i nawiązał do jakiejś umowy z Apple. Może to być znaczące, ponieważ Apple do tej pory toczyło pokera na temat swoich planów dotyczących urządzeń do noszenia.

8. Moverio BT-200 firmy Epson

Epson

Panie i panowie… przyszłość.

Oprócz Epsona żadna starsza firma technologiczna nie ogłosiła pary inteligentnych okularów. BT-200 firmy to ogromna poprawa w stosunku do BT-100, która wyglądała jak podróbka SkyMall z Oculus Rift. Moverio ma kilka czujników (żyroskop, kompas, akcelerometr), kamerę, Wi-Fi i procesor pokładowy oraz pamięć, z których wszystkie nadają Moverio wygląd urządzenia o rozszerzonej rzeczywistości (AW).

Wygląda jednak na to, że inżynierowie Moverio naprawdę chcą, żebyś tam siedział i oglądał filmy. Może to rozdzielczość 960 × 540 HD i dźwięk Dolby Plus lub obsługa odtwarzania MP4. Ale to chyba bardziej fakt, że pilot zdalnego sterowania (który wygląda jak smartfon, ale nim nie jest) kontroluje wszystkie jego funkcje. Epson nie zauważył: jeśli musisz patrzeć na swoje ręce, aby korzystać z komputera na twarzy, nie musisz nosić komputera na twarzy.

9. XOne firmy XO Eye Technologies

XO Eye Technologies

Poza krokiem z resztą, ale w zgodzie ze światem pracującym.

Jeśli XO Eye ma rację, przyszłość technologii do noszenia nie jest w sieciach społecznościowych; to jest po prostu stara praca. Ich urządzenie inspirowane szkłem bezpiecznym ma te same funkcje, co inni konkurenci z najwyższej półki (wideo, audio, łącze sieciowe), ale wszystkie są specjalnie przystosowane do praktycznej pracy technicznej, diagnostyki w terenie i wyraźniejszej komunikacji. XOne obsługuje także niestandardową wersję systemu Linux – większość inteligentnych okularów korzysta z systemu Android – która lepiej integruje się z zaporami ogniowymi i protokołami w większości sieci biznesowych. Ramy są solidne (certyfikat ANSI) i stylowe, a procesor jest o krok od Glass. XOne powinien rozpocząć wysyłkę na wiosnę i będzie kosztować od 400 do 600 USD, z miesięczną opłatą w wysokości 199 USD.

XO Eye zbliżył się do wąskiego, praktycznego rynku i może to zapoczątkować erę ubrań. Największą rzeczą powstrzymującą inteligentne okulary jest to, że stanowią one poważne ryzyko mody. A ludzie częściej podejmują ryzyko związane z modą, jeśli mogą powiedzieć sobie, że to do pracy.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *