Xone Phone : Fay Arjomandi dostaje się do mobilnego xone

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Fay Arjomandi uruchomiła trzy startupy technologii mobilnych w latach 2000–2010. Dziś jest szefową Vodafone Ventures, ramienia brytyjskiego giganta telekomunikacyjnego zajmującego się inwestycjami technologicznymi. Uruchomiła także i prowadzi Vodafone xone, laboratorium badawczo-rozwojowe Redwood City, które inkubuje i finansuje start-upy zorientowane na urządzenia mobilne.

W naszym najnowszym Pitch Lift Arjomandi opowiada o tym, dlaczego VC są teraz niesamowicie zainteresowani telefonią komórkową i jak wygląda scena początkowa Doliny Krzemowej w porównaniu do innych części świata.

P: W JAKI SPOSÓB DOSTAŁEŚ SIĘ DO tej rakiety?

Odp .: Ścieżka przedsiębiorcy rzadko jest tym, co wyobrażasz sobie na początku. Swoją pierwszą działalność założyłem sam w bardzo młodym wieku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jako inżynier z zawodu zawsze kierowałem się moją intuicją i pasją do technologii oraz obracania modeli biznesowych na głowie.

Pomagam teraz innym „wynalazcom-przedsiębiorcom”. Uważam Vodafone xone za mój czwarty startup i siebie jako współzałożyciela.

P: CO CHCESZ O KAPITAŁU VENTURE?

Odp .: Inwestycja jest niezbędnym paliwem do urzeczywistnienia marzeń. Jako VC lubię umożliwiać przedsiębiorcom przekształcanie swoich pomysłów w produkty i usługi, które sprawdzą się na rynku. Bardzo lubię przeszukiwać te pomysły i pomagać planować, a nawet nawigować ścieżką do rynku.

P: JAKIEGO RODZAJU PITCH SZUKASZ TERAZ?

Odp .: Mobilny Internet stał się istotną częścią naszego codziennego życia. Zawsze jesteśmy wielozadaniowi: pracujemy, robimy zakupy i komunikujemy się ze znajomymi tysiące kilometrów za pośrednictwem naszych urządzeń mobilnych. Ale tak naprawdę jesteśmy na bardzo wczesnym etapie mobilnego Internetu. Oczywiście łączność miała ogromny wpływ na nasze życie, ale wciąż istnieje duży potencjał poprawy.

Zegarek może powiadomić lekarza, że ​​pacjent wziął jej receptę, koszula może wysłać informacje o tętnie pacjenta, lodówka może zamówić jedzenie, a supermarket może wysłać zawiadomienie o dostawie na telefon komórkowy. Tego rodzaju usługi staną się komercyjnie opłacalne tylko wtedy, gdy będziesz mieć niedrogi i niewielki sprzęt z inteligentnym oprogramowaniem. Poszukujemy i pracujemy ze wszystkimi rodzajami technologii mobilnych – od sprzętu programowego po inteligentne rozwiązania komunikacyjne wykorzystujące analizę danych.

P: JAKIE SĄ NAJWIĘKSZE BŁĘDNE PRZEDSIĘBIORCY?

Odp .: Pierwszym błędem, który widzę zbyt często, jest to, że przeoczają praktyczne wyzwania związane z wprowadzeniem produktu na rynek. Zbyt często przedsiębiorca jest tak „zakochany” we własnym produkcie, że zakłada, że ​​rynek zakocha się. Nie przygotowują się odpowiednio do długiego dystansu – gromadzenia inwestorów, produkcji, sprzedaży itp.

Ich kolejnym powszechnym błędem jest opracowanie innego rozwiązania „ja też”. Jest to jedyny obszar, w którym przedsiębiorcy muszą zwrócić szczególną uwagę. Zasadniczo największym wyzwaniem jest przyjrzenie się kompleksowym rozwiązaniom i skupienie się nie tylko na technologii, ale również na wszystkich czynnikach komercyjnych, w tym modelu biznesowym i kanale dystrybucji.

P: JAKA JEST NASTĘPNA WIELKA RZECZ?

Odp .: Najbardziej ekscytującymi wynalazkami są te, które nie są przewidywane ani przewidywane. W związku z tym trudno przewidzieć kolejną wielką rzecz. Istnieje jednak kilka interesujących trendów.

Na przykład uważam, że personalizacja to kolejna wielka fala. W ciągu nieco ponad dwóch dekad liczba abonentów telefonii komórkowej na całym świecie gwałtownie wzrosła; obecnie jest około 6,8 miliarda abonentów telefonii komórkowej, co stanowi 96 procent światowej populacji. Liczba ta nie tylko pokazuje, jak popularne stały się telefony komórkowe i inne rodzaje komunikacji mobilnej, ale także, jak istotna jest technologia, która szybko staje się naszym codziennym życiem – nawet w odizolowanych obszarach, w których podstawowe udogodnienia, jakie znamy, prawie nie istnieją.

Telefonia komórkowa zdemokratyzowała komunikację głosową i tekstową. Uratował życie kobietom i dzieciom w odległych wioskach Afryki, umożliwiając im proszenie o leki, po prostu wysyłając wiadomość tekstową.

Jednocześnie Internet eksplodował w rozwiniętym świecie i przekazał masom informacje, które zmieniły każdą branżę i doprowadziły do ​​fundamentalnych zmian gospodarczych i społeczno-politycznych. Technologie mobilne i internetowe miały ogromny wpływ społeczny. Ich kombinacja nie osiągnęła jednak pełnego potencjału.

Nadal mamy bardzo rozdrobnione doświadczenie. Nasze treści są wszędzie i musimy bardzo się starać, przenosząc je w zamkniętym ekosystemie. Komunikacja między różnymi sieciami dostępu nie jest płynna – różne ekosystemy zapewniają zupełnie inne doświadczenia.

Znajdujemy się w tym, co nazywam tsunami ekosystemu, w którym zmienił się cały płaskowyż przemysłu, a tradycyjni gracze w każdym sektorze ścigają się, aby zdefiniować swoje role w przyszłości. Nowe firmy zastępują starą straż. Generacja połączona to generacja wielozadaniowa, która nie może żyć bez urządzeń mobilnych lub bez połączenia z informacjami. Ta generacja nie jest już połączona z jednym urządzeniem na raz na raz. Surfują w sieci podczas oglądania telewizji, tweetują znajomym, jednocześnie odpowiadając na służbową wiadomość e-mail i wpłacają czek na swoje konta bankowe, robiąc zdjęcie za pomocą urządzenia mobilnego.

Istnieje ogromny potencjał personalizacji Internetu dla poszczególnych osób w porównaniu z ogólną platformą dla wszystkich. Przyszłość to przede wszystkim „ja” – „moje” treści, moje finanse, moje wiadomości, moi przyjaciele i mój typ restauracji. To, co stało się znane jako „Internet mnie”, dostarcza treści wykraczające poza reklamy.

P: FIRMA VODAFONE NA BAZIE W WIELKIEJ BRYTANII, A WIĘKSZOŚĆ PAŃSTWA KIEROWCY BYŁA W KANADZIE. CO CHCIAŁO DZIAŁAĆ W DOLINIE SILIKONOWEJ?

Odp .: Jestem obywatelem globalnym z międzynarodowym doświadczeniem. Opuściłem Iran, gdy byłem nastolatkiem, mieszkałem, studiowałem i pracowałem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Szwecji, Turcji, Kanadzie i Chinach. Szczerze mówiąc, nie widzę żadnej różnicy w działaniu w Dolinie Krzemowej w porównaniu do innych regionów. Kiedy kochasz to, co robisz, uczysz się, jak korzystać z zalet, jakie oferuje Ci środowisko.

Jest jednak jedna rzecz, która uważam za wyjątkową w Dolinie Krzemowej, a mianowicie, jak względnie jednorodny jest ten obszar w sektorze zaawansowanych technologii. Przypomina mi uniwersytet, w którym wszyscy mają podobny wiek i wszyscy dążą do wspólnego celu, jakim jest ukończenie szkoły. Wszyscy pomagają sobie nawzajem, a jednocześnie istnieje zdrowa konkurencja. To czyni ten obszar wyjątkowym w porównaniu do innych regionów, w których pracowałem.

P: BYŁEŚ SZPITALNYM PRZEDSIĘBIORCĄ PRZED DOŁĄCZENIEM DO VODAFONE W 2011 R. CZY BYŁO TO TRUDNE PRZEŁĄCZENIE Z URUCHAMIANIA STARTU DO PRACY DLA WIELKIEJ FIRMY TELEKOMUNIKACYJNEJ?

Odp .: Przedsiębiorca jest podekscytowany możliwością rozwiązania problemu i wywarcia wpływu. Dołączyłem do Vodafone, aby pomóc wielu startupom i mieć większy wpływ niż tworzenie tylko jednej firmy.Vodafone xone łączy siłę i zalety Vodafone z szybkością i kreatywnością startupów, aby wprowadzić zakłócenia mobilne dla naszych klientów w rekordowym czasie.

Zapewniamy startupom nie tylko finansowanie, ale także pełne wsparcie techniczne i zasoby na rozwój, projektowanie, integrację i testowanie w naszym najnowocześniejszym laboratorium. Pomagamy im również w kwestiach komercyjnych, takich jak modelowanie przychodów i modelowanie finansowe, partnerstwo kanałowe w celu wprowadzenia produktu na rynek, a nawet klienci próbni w celu przedstawienia opinii na temat produktu. bInne funkcje związane z przedsięwzięciem i inkubacją, pieniądze i praktyczna pomoc są potrzebne do napędzania innowacji i dostarczania klientom Vodafone rzeczywistych rozwiązań tak szybko, jak to możliwe.

Inkubacja oznacza dla nas pomaganie firmom we wprowadzaniu rozwiązań na nasz rynek; może to być firma z dwoma slajdami (PowerPoint) lub firma z pełnym, dojrzałym produktem. Obecnie w naszym portfolio znajduje się około 40 firm zlokalizowanych w różnych częściach świata. Tworzymy i dostosowujemy nasze umowy i oferty zasobów do każdego indywidualnego startupu w oparciu o ich potrzeby.

Zwykle nazywam to: „Dawanie startupom tego, czego chciałbym, aby były dostępne, kiedy prowadziłem moje startupy”.


Tagi: Fay Arjomandi, telefon komórkowy, Dolina Krzemowa, venture capital, Vodafone

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *