Xone Phone : Recenzja HTC One X: Recenzja HTC One X: Pięknie elegancki telefon z Androidem, ale czy to nowy król telefonów z Androidem? – Telefony komórkowe – Telefony inteligentne

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Nowy flagowy HTC One X to pięknie zaprojektowany smartfon z doskonałym ekranem i zgrabnym oprogramowaniem. Bardzo dobry aparat uzupełnia dobrze zaokrąglony pakiet, chociaż słaba żywotność baterii i niespójne oprogramowanie HTC Sense są wadami w stosunku do doskonałego urządzenia z Androidem.

• Podgląd HTC One X

• HTC One X już wkrótce w Virgin Mobile

• Optus otwiera HTC One X w przedsprzedaży

Zakrzywiony blok elegancji

Stwierdzenie, że HTC One X ma atrakcyjny wygląd, całkowicie go nie docenia. Ten pojedynczy blok poliwęglanu jest po prostu wspaniały i jest bez wątpienia jednym z najlepiej wyglądających telefonów, jakie kiedykolwiek testowaliśmy. Podobnie jak wcześniej Samsung Galaxy Nexus, One X ma lekko zakrzywiony profil, dzięki czemu jest zarówno charakterystyczny, jak i wygodny do trzymania. Ta krzywizna jest elegancka, ale subtelna – trudno zauważyć, jeśli spojrzysz na przód telefonu.

Poliwęglanowe wykończenie telefonu HTC One X nie jest nowe, ponieważ Nokia uczyniła go kluczową funkcją w smartfonach Lumia 800 i N9. Preferujemy jednak gładkie krzywe One X niż Lumię 800 w kształcie klocków Nokii. Wolimy też wykończenie One X od plastikowej konstrukcji Galaxy Nexus. Ten pierwszy jest łatwiejszy do uchwycenia i po prostu wydaje się mocniejszy i lepiej skonstruowany.

HTC One X

Ta preferencja jest łatwa do zrozumienia, gdy trzymasz One X w swoich rękach. Dbałość o szczegóły w konstrukcji i designie jest bardzo imponująca. Zarówno osłona słuchawki, jak i tylny głośnik są widoczne, ale pocieraj je palcem i nie możesz fizycznie wyczuć wierconych laserowo otworów. Ramka otaczająca ekran jest tak cienka, że ​​ledwo zauważalna. Przyciski zasilania i głośności są idealnie ustawione i zapewniają doskonałą wrażliwość dotykową po naciśnięciu. One X po prostu wydaje się elegancki, co często nie jest kojarzone z telefonami z Androidem.

Biorąc to pod uwagę, konstrukcja One X nie jest idealna. Obiektyw aparatu wystaje z tyłu i dlatego bezpośrednio styka się z biurkiem lub stołem, gdy na nim siedzisz. Chociaż sama soczewka wydaje się być chroniona przez lekko uniesioną zewnętrzną obwódkę, zarówno osłona obiektywu, jak i sama obręcz zostały wyraźnie zarysowane po kilku dniach użytkowania.

Brzegi tacy microSIM na naszym urządzeniu testowym pozostały po kilku otwarciach nieco wątłe, podczas gdy poliwęglanowa konstrukcja oznacza niewymienną baterię. Nie ma też miejsca na gniazdo kart microSD. Znaleźliśmy również niski poziom wyjściowego sygnału audio przez wbudowany głośnik. Nie jest tak niski jak głośność w Galaxy Nexus, ale nie jest tak głośny, jak się spodziewaliśmy i często utrudniał słyszenie dzwonków i dźwięków powiadomień, gdy telefon był w naszej kieszeni. Żaden z tych problemów nie wystarczy, aby całkowicie przeoczyć One X, ale brak pamięci rozszerzalnej zirytuje wielu obecnych użytkowników Androida.

HTC One X

HTC One X ma genialny wyświetlacz Super IPS LCD2 o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości HD 1280 x 720. Jest ostrzejszy, jaśniejszy i ostrzejszy niż ekran Super AMOLED HD 4,65 cala w Samsungu Galaxy Nexus. Ma doskonałe kąty widzenia, doskonałą czytelność światła słonecznego i dobre odwzorowanie kolorów. Ma również bardzo wysoką gęstość pikseli wynoszącą 312 ppi, co stawia ją tylko nieznacznie poniżej wartości ppi 326 telefonu iPhone 4S.

Następna strona: Oprogramowanie, wydajność, kamera i więcej

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *