Xone Phone : Życie wzbogacone technologią – NZ Herald

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Pięć lat temu, kiedy złamał kręgosłup, Mike Brown nie spodziewał się, że niemożność chodzenia stanie się drugorzędnym problemem, ponieważ nie wiadomo, kiedy się wysikać.

Świadomość, czy jego pęcherz jest pełny, jest ciągłym zmartwieniem, które jest wspólne dla milionów osób z urazami rdzenia kręgowego na całym świecie.

Brown mówi, że napełnia go niepokój: „Byłem w prezentacjach i pewnego razu przemawiałem na ślubie mojego brata i nagle zdałem sobie sprawę, że się zmoczyłem.

„Chociaż jest to zawstydzające, ma także realne konsekwencje medyczne, takie jak infekcje dróg moczowych, infekcje nerek i niewydolność nerek”.

Co ten krytyczny problem dla osób z urazami rdzenia kręgowego ma wspólnego ze smartfonami? Lub sieci komórkowe? Lub Internet przedmiotów?

Brown wraz z Brendonem Hale i urologiem dr Frankiem Kueppers, współzałożycielem firmy zajmującej się technologią urządzeń do noszenia na ciele, Uri-Go. Nagradzany start-up Callaghan Innovation opracowuje urządzenie do noszenia, które montuje się przed pęcherzem, wykrywa stan pęcherza, a następnie komunikuje się ze smartfonem.

„Uważamy, że opracowaliśmy całkowicie unikalne rozwiązanie z czujnikami do noszenia”, mówi Hale. „Implikacje tej technologii są ogromne dla ponad 250 000 osób, które co roku doznają obrażeń rdzenia kręgowego. W kontekście kontekstu wielkości rynku przewiduje się, że do 2021 r. Przemysł pieluszek dla dorosłych będzie wart 14 miliardów dolarów”.

Uri-Go otrzymał ostatnio pozycję w Xone, akceleratorze rozruchu i laboratorium innowacji Vodafone. Szef Vodafone xone, Lauren Merritt, mówi, że misją xone jest wykorzystanie najlepszych pomysłów na start-up w Nowej Zelandii na całym świecie.

„Pomagamy tym firmom we wprowadzaniu ich produktów na rynek poprzez finansowanie, praktyczny mentoring i rozwój technologii za pośrednictwem naszych laboratoriów i zespołów sieciowych. Ostatecznie naszym celem jest umożliwienie tym genialnym innowatorom rozwiązywania prawdziwych ludzkich problemów za pomocą inteligentnych rozwiązań technologicznych”.

Hale mówi: „Możliwość dowiedzenia się, jakie innowacje technologiczne pochodzą bezpośrednio od Vodafone, i wykorzystanie ich na naszą korzyść, to dla nas ogromna korzyść w wysoce konkurencyjnej przestrzeni na urządzenia do noszenia. Na przykład informacje o IoT (Internet of Things) otrzymane do tej pory było bardzo przydatne.

„Na tym etapie dostarczenie technologii dla urządzenia prawdopodobnie będzie sygnałem Bluetooth do smartfona. Ale na rynku opieki domowej w domu wypoczynkowym, gdzie masz dużą liczbę użytkowników, możemy na przykład przyjrzeć się rozwiązaniu NB-IoT . ”

Scott Pollard, szef Vodafone IoT, wyjaśnia: „Internet rzeczy polega na przesyłaniu danych za pośrednictwem SiM umieszczonych w urządzeniach. Dane są następnie dostępne za pośrednictwem łatwych w użyciu aplikacji lub oprogramowania”.

„Szacujemy jednak, że mniej niż 1% wszystkich rzeczy, które można podłączyć, często wynika z tego, że są geograficznie odległe, pod ziemią, a nawet pod wodą. Vodafone podejmuje to wyzwanie, opracowując nasz wąskopasmowy Internet Rzeczy (NB-IoT) sieć, która umożliwia łączność w miejscach wcześniej niedostępnych, a także zapewnia długą żywotność baterii, co jest odpowiednie dla noszonych urządzeń zdrowotnych.

„Inspirujące jest obserwowanie, jak innowatorzy tacy jak Mike i Brendon wykorzystują moc naszych sieci komórkowych i IoT” – mówi Pollard – „opracowując rozwiązania, które poprawiają zdrowie ludzi i zmieniają ich codzienne życie”.

Brown mówi, że Uri-Go planuje zrobić dokładnie to: „Mamy bardzo jasną wizję zmiany życia miliona ludzi w ciągu pięciu lat dzięki tej technologii i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu”.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *