Drone XPro : UPS kończy pierwszą komercyjną dostawę dronów w USA

:

UPS wygrywa wyścig, aby ukończyć pierwszą komercyjną dostawę drona na receptę w USA – bijącą konkurencję Amazon – firmę Amazon

  • UPS i CVS połączyły siły, aby przetestować dostawy dronów w Karolinie Północnej
  • 1 listopada firmy przeprowadziły udane dostawy do klientów CVS
  • Drony dostarczyły recepty, które zostały obniżone dla klientów w ich domu

W bitwie nad dronami dostawczymi króluje UPS.

Firma pakująca i jej partner, CVS, zakończyli pierwszą komercyjną dostawę dronów medycznych w USA.

Za pomocą drona M2 przepisy zostały obniżone do dwóch oddzielnych miejsc za pomocą kabla, podczas gdy bezzałogowy statek powietrzny unosił się 20 stóp nad każdym domem.

Przewiń w dół, aby zobaczyć filmy

UPS i CVS zakończyły pierwszą komercyjną dostawę drona medycznego w USA. Za pomocą drona M2 recepty zostały obniżone do dwóch oddzielnych miejsc za pomocą kabla, podczas gdy bezzałogowy statek powietrzny unosił się 20 stóp nad każdym domem

UPS i CVS zakończyły pierwszą komercyjną dostawę drona medycznego w USA. Za pomocą drona M2 recepty zostały obniżone do dwóch oddzielnych miejsc za pomocą kabla, podczas gdy bezzałogowy statek powietrzny unosił się 20 stóp nad każdym domem

Kamień milowy jest wynikiem tego, że UPS stało się pierwszą usługą dostarczania dronów, która otrzymała pełną zgodę Federalnej Administracji Lotniczej.

UPS i CVS wykonały dwa loty w piątek, 1 listopada – oba przekazały recepty płacącym klientom w Cary w Karolinie Północnej.

„Ta dostawa dronów, pierwsza tego rodzaju w branży, pokazuje, co jest możliwe dla naszych klientów, którzy nie mogą łatwo dostać się do naszych sklepów” – powiedział Kevin Hourican, prezes CVS Pharmacy.

„CVS bada wiele rodzajów opcji dostaw na rynek miejski, podmiejski i wiejski.

UPS i CVS wykonały dwa loty w piątek, 1 listopada - oba zrzekły się recept na klientów w Cary w Karolinie Północnej. Farmaceuta spakował receptę i umieścił ją na nośniku UPS w celu dostawy

UPS i CVS wykonały dwa loty w piątek, 1 listopada – oba zrzekły się recept na klientów w Cary w Karolinie Północnej. Farmaceuta spakował receptę i umieścił ją na nośniku UPS w celu dostawy

Ludzki operator następnie przymocował skrzynkę do drona dostarczającego

Ludzki operator następnie przymocował skrzynkę do drona dostarczającego

Za pomocą drona M2 recepty zostały obniżone do dwóch oddzielnych miejsc za pomocą kabla, podczas gdy bezzałogowy statek powietrzny unosił się 20 stóp nad każdym domem

„Widzimy duży potencjał w dostarczaniu dronów w społecznościach wiejskich, gdzie potrzebne są leki ratujące życie, a konsumenci czasami nie mogą wygodnie uzyskać dostępu do jednego z naszych sklepów”.

UPS poinformował również, że jedna z paczek została dostarczona klientowi o ograniczonej możliwości poruszania się, co sugeruje, że ta usługa dotyczy nie tylko wygody, ale może pomóc potrzebującym.

„Mamy teraz możliwość oferowania różnych rozwiązań w zakresie dostarczania dronów, dostosowanych do potrzeb klientów pod względem szybkości i wygody” – powiedział Scott Price, dyrektor ds. Strategii i transformacji UPS.

„Dostarczanie recept przez drona bezpośrednio do domów może znacznie poprawić wrażenia pacjentów z CVS”.

„Z przyjemnością budujemy nowe usługi, które podważą z góry ustalone pojęcia, w jaki sposób, kiedy i gdzie można dostarczyć towary”.

Kamień milowy jest wynikiem tego, że UPS stało się pierwszą usługą dostarczania dronów, która otrzymała pełną zgodę Federalnej Administracji Lotniczej

Kamień milowy jest wynikiem tego, że UPS stało się pierwszą usługą dostarczania dronów, która otrzymała pełną zgodę Federalnej Administracji Lotniczej

JAK DZIAŁA MATTERNET M2 QUADCTOPER?

Drony mogą przenosić ładunki o masie do pięciu funtów na odległości do 12,5 mil.

Koszt detaliczny to 5000–7500 USD.

Waży 27,5 funta.

Zasilany baterią litowo-jonową.

Matternet M2 Quadcopter (na zdjęciu tutaj)

Matternet M2 Quadcopter (na zdjęciu tutaj)

Zaprojektowany dla osób niebędących ekspertami i zdolnych do niezależnej nawigacji.

Przeznaczony również do użytku w Szwajcarii, Malawi i na Dominikanie.

Firmy używają M2 Quadcopters z Matternet do dostaw, które są w stanie unieść ładunki o masie do pięciu funtów na odległość do 12,5 mil.

Plany ekspansji UPS będą się koncentrować na świadczeniu podobnych usług w szpitalach, uniwersytetach i kampusach korporacyjnych w całym kraju, obiecując możliwość zapewnienia ponad 20 lotów dziennie na drona.

Nowy system dostarczania jest częścią programu pilotażowego FAA na rzecz bezzałogowego systemu integracji samolotów (IPP), którego celem jest przetestowanie zastosowania dronów zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym przez następne trzy lata.

Inny podobny system został pomyślnie wdrożony w celu dostarczania krwi w Rwandzie, a także w Szwajcarii, gdzie dron Matternet wykonał już ponad 3000 lotów.

Podczas gdy prywatny przemysł, szczególnie firmy e-commerce, takie jak Amazon, chętnie wdrażają technologię dronów do dostarczania ostatniej mili, zasady i przepisy utrzymały tempo komercyjnego wdrożenia i użytkowania na minimalnym poziomie.

Pomimo metodycznego podejścia regulatorów zainteresowanie nadal nasila się.

Według raportu Forbesa liczba pilotów dronów z certyfikatem FAA w ubiegłym roku wzrosła o 50 procent w stosunku do 2017 roku, osiągając poziom 115 000.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *