Xone Phone : Ostatnia ankieta przewiduje zwycięstwo Torysów – ale co czwarty głosujący wciąż się waha

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Ankieta przeprowadzona zaledwie kilka dni przed zliczeniem głosów sugeruje, że konserwatyści wygrają wybory parlamentarne – ale jedna czwarta wyborców stwierdziła, że ​​nadal mogą zmienić zdanie.

Ostatnia ankieta Ipsos MORI dla gazety London Evening Standard stawia Torysa Borisa Johnsona 11 punktów przed Labour.

Ma torysów na 44% i siły roboczej na 33%, podczas gdy Liberalni Demokraci, zgodnie z wynikami ankiety, są na dobrej drodze do zdobycia 12% głosów.

Gdyby prognoza się potwierdziła, byłaby to największa część głosów na torysów w wyborach powszechnych od czasu pierwszego zwycięstwa Margaret Thatcher w 1979 roku.

Według nowo opublikowanych danych Partia Zielonych uzyskałaby 3% wszystkich głosów, Partia Brexit Nigela Farage'a 2%, a inne partie zniosłyby pozostałe 6% udziału w głosach.

Ale firma – która wciąż przeprowadzała wywiady z ludźmi na dzień przed otwarciem sondaży – ostrzegła, że ​​wszelkie korki z Tory Champagne będą przedwczesne, a jeden na czterech wyborców deklaruje, że może zmienić zamiar głosowania w dniu głosowania.

Ipsos MORI powiedział, że liczba wahających się wyborców jest wyższa niż dwa lata temu, kiedy wybory parlamentarne w 2017 r. Przyniosły zawieszony wynik Parlamentu.

Gideon Skinner, szef działu badań politycznych w firmie, powiedział, że wciąż istnieje „potencjał do większej zmiany”.

„Partia Pracy zmniejszyła udział w głosowaniu Liberalnego Demokraty w trakcie kampanii, ale nasze ostatnie sondaże wskazują, że to nie wystarczy, aby zapobiec zwycięstwu konserwatystów” – powiedział.

„Ogólnie rzecz biorąc, konserwatyści zdołali utrzymać swój głos od 2017 r. Bardziej skutecznie niż Partia Pracy, podczas gdy Boris Johnson utrzymuje swoją przewagę nad Jeremy Corbyn jako najbardziej preferowanym premierem.”

Ankieta Ipsos
Ipsos MORI przeprowadzał wywiady z wyborcami do dnia przed otwarciem lokali wyborczych (Owen Humphreys / PA)

Dodał: „Kraj nie jest jednak jednomyślny, z wyraźnymi podziałami według wieku, a także według innych grup, a liczba osób, które twierdziły, że nadal mogą zmienić zdanie, jest nieco wyższa niż w 2017 r., Z możliwością większej zmiany pomiędzy Partia Pracy i Liberalni Demokraci.

„I pomimo rekordowej liczby, która mówi, że wynik wyborów jest dla nich bardzo ważny, istnieją oznaki, że opinia publiczna nie jest entuzjastycznie nastawiona do wyborów, przed którymi stoją obie strony”.

Ponad 2200 osób w wieku 18 lat i więcej zostało ankietowanych w Wielkiej Brytanii, a wszystkie wywiady przeprowadzono telefonicznie w dniach 8-11 grudnia.

Badanie wskazuje, że partia Johnsona zatrzyma 85% swoich wyborców od 2017 r., A Partia Pracy Corbyna zatrzyma 79% poparcia sprzed dwóch lat.

Partia Pracy, podobnie jak w 2017 r., Nadal utrzymuje 26-punktową przewagę nad konserwatystami wśród osób w wieku od 18 do 35 lat, podczas gdy torysi utrzymują 37-punktową przewagę nad Partią Pracy wśród osób w wieku 65 i więcej lat.

Partia pana Johnsona prowadzi o 15 punktów wśród mężczyzn i sześć punktów dla kobiet.

Premier Minster prowadzi rywala, pana Corbyna, w ostatnich dniach kampanii, jeśli chodzi o to, kto według opinii publicznej byłby najbardziej zdolny u steru kraju.

Blisko połowa ankietowanych (43%) uważa, że ​​Johnson byłby najbardziej zdolny, chociaż w ubiegłym tygodniu spadły o dwa punkty.

Prawie jedna trzecia (29%) powiedziała, że ​​Corbyn, a jedna piąta nie powiedziała ani jednego.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *