Xone Phone : Valley News – oskarżony o porwanie chce przeszukać telefon ofiary, mówi, że incydent był zgodny

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

BURLINGTON – przestępca z Vermont, oskarżony o porwanie kobiety z New Hampshire i jej 4-letniego syna prawie rok temu i zgwałcenie kobiety w hotelu White River Junction, w aktach sądowych twierdzi, że spotkanie było „zgodne” i kwestionuje oskarżyciela wiarygodność.

Prokuratorzy ostatecznie zgodzili się na prośbę obrony o dostęp do większej liczby zapisów kobiecych smartfonów w tym tygodniu, chociaż początkowo argumentowali, że wyszukiwanie naruszyłoby jej prawa do prywatności.

42-letnia Everett Simpson stoi przed federalnymi zarzutami porwania, twierdząc, że zmusił kobietę, a następnie 23 lata, i jej syna do samochodu kobiety przed Mall of New Hampshire w Manchesterze 5 stycznia i zawiózł ich do Upper Valley i przekroczył granice stanu .

Według władz Simpson zgwałciła później kobietę w Comfort Inn w White River Junction, zanim uciekła samochodem.

Podczas gdy zarzut porwania jest federalny, zarzut o napaść seksualną jest rozpatrywany na szczeblu stanowym w Sądzie Najwyższym w Windsor.

Simpson został aresztowany w Upper Darby w stanie Pensylwania po polowaniu na ludzi i pościgu samochodowym.

Prokuratorzy powiedzieli, że kobieta była obca Simpsonowi w czasie rzekomego uprowadzenia, ale jego adwokat, asystent federalnego obrońcy publicznego Dave'a McColgina, twierdził w aktach sądowych, że obaj zaplanowali spotkanie przez Internet.

W federalnym wniosku złożonym pod koniec października McColgin powiedział, że prokuratorzy dali mu już dostęp do tekstów na telefonie kobiety od 2 stycznia do 6 stycznia, ale poprosił o pełny dostęp do jej telefonu w formie „ekstrakcji pamięci fizycznej. ”

Wyciąg obejmowałby SMS-y wysyłane do i z jej telefonu przed 2 stycznia, a także wszelkie aplikacje randkowe i pliki, które mogły znajdować się na jej telefonie w czasie zdarzenia.

„Komunikacja (z kobietą) przez telefon będzie istotnym dowodem na to, że jej spotkanie z panem Simpsonem było zgodne i może dostarczyć dowodów, że miała podobne spotkania z innymi mężczyznami w przeszłości” – napisał McColgin.

Twierdził również, że fizyczna ekstrakcja może wykazać, że kobieta usunęła aplikacje lub inne dowody ze swojego telefonu, które, jak twierdził, podważałyby jej wiarygodność. Ekstrakcja pamięci fizycznej „wykonuje krok po kroku kopię całej zawartości pamięci flash urządzenia mobilnego”, w tym wszelkie dane, które zostały usunięte, zgodnie z oświadczeniem złożonym 6 grudnia przez eksperta komputerowego Anthony'ego Martino w imieniu obrona.

Ale w sprzeciwie z 7 listopada asystent prokuratora Matthew Lasher nazwał to żądanie „nieodpowiednim” i powiedział, że udzielenie dostępu do akt naruszyłoby prywatność kobiety, ponieważ jej telefon zawiera wszystko, od adresu fizycznego, kontaktów rodzinnych po dane finansowe.

Zezwolenie na obronę, a zwłaszcza Simpson, na zapoznanie się z jej pełną dokumentacją telefoniczną byłoby naruszeniem Ustawy o prawach ofiar przestępstw, która stanowi, że ofiary przestępstw mają prawo być „odpowiednio chronione przed oskarżonymi” i traktowane z „godnością i prywatnością , ”Zgodnie z zastrzeżeniem. Lasher powiedział, że może to zagrozić kobiecemu „już uszkodzonemu poczuciu integralności i bezpieczeństwa” i może dać Simpsonowi lub jego przyjaciołom możliwość kontaktu z ofiarą i wpływania na nią, powiedział Lasher.

Adwokat zakwestionował również powód, dla którego McColgin poprosił o fizyczną ekstrakcję, twierdząc, że roszczenia dotyczące usuniętych aplikacji i tekstów stanowiły „bezpodstawne spekulacje” i „przypuszczenia”.

„Oskarżony nie podał żadnych konkretnych wskazówek… dodatkowe dane z telefonu ofiary byłyby istotne dla przygotowania jego obrony”, napisał Lasher.

McColgin twierdził, że zapisy dostarczą cennych dowodów w postaci własnych oświadczeń Simpsona.

"Pan. Simpson poinformował radę, że komunikował się (z kobietą) przed spotkaniem z nią i że ta komunikacja odbywała się za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji randkowej ”, napisał McColgin w odpowiedzi z 6 grudnia, dodając, że dane telefonu są integralną częścią sprawa obrony.

McColgin zasugerował także wdrożenie nakazu ochronnego, aby zapewnić Simpsonowi zakaz dostępu do prywatnych informacji na telefonie kobiety. Nakaz ograniczy dostęp do telefonu do McColgin lub eksperta w dziedzinie obrony.

Po przesłuchaniu w sprawie wniosków w poniedziałek prokuratorzy zgodzili się zezwolić ekspertowi obrony na zbadanie „części danych przez telefon” pod nadzorem FBI, Kraig Laporte, przedstawiciel z biura prokuratora USA w Burlington powiedział w środę w e-mailu.

LaPorte powiedział, że prokuratorzy prawdopodobnie złożą wniosek o wydanie nakazu ochrony.

Oprócz federalnych zarzutów porwania, Simpson stoi w obliczu oskarżeń stanowych w Sądzie Najwyższym w Windsor o porwanie, pogwałcenie napaści seksualnej i eksploatację pojazdu bez zgody właściciela w związku z incydentem z 5 stycznia.

Według adwokata stanu Windsor David Cahill nie podał zarzutu – ani nie został wyznaczony na adwokata – w sprawie stanowej, ponieważ nadal przebywa w areszcie federalnym.

Cahill powiedział, że po zakończeniu sprawy federalnej prokuratorzy hrabstwa Windsor mogą iść do przodu ze sprawą stanu.

Simpson, który ma co najmniej sześć wyroków skazujących, był przetrzymywany przez Departament Korekcji w Vermont przed rzekomymi porwaniami związanymi z kradzieżą pojazdu, pościgiem i agresywnym atakiem na żołnierza w Lyndonville.

Został zwolniony z więzienia i wysłany do Valley Vista, zakładu leczenia uzależnień w Bradford, Vt., 3 stycznia, ale opuścił placówkę następnego dnia i udał się do Manchesteru, gdzie władze podają, że miało miejsce porwanie.

W marcu kobieta, rezydentka hrabstwa Merrimack, Celia Roessler, wydała oświadczenie za pośrednictwem swojego prawnika, w którym oświadczyła, że ​​ona i jej syn „poradzą sobie z wyzwaniami”, które znosili, i wzmocnią się od nich. Złożyła również pozew przeciwko stanowi Vermont i Valley Vista, mówiąc, że placówka powinna natychmiast powiadomić policję stanową Vermont, jeśli Simpson odejdzie, ale tamtejsi urzędnicy nie zrobili tego przez co najmniej 90 minut, jak twierdzi pozew.

„Tylko z powodu nieustannej i połączonej nieudanej realizacji przez Vermont Valley Vista i / lub Vermont absolutnego minimum strefa zagrożenia pana Simpsona dotarła do powoda”, twierdził pozw.

Status pozwu Roesslera może się wkrótce zmienić. Zgodnie z oświadczeniem Kate Gallagher z biura prokuratora generalnego biuro Vermont wraz z prawnikiem Roesslera zwróciło się do sądu w zeszłym miesiącu o zwolnienie Vermonta ze sprawy na zasadzie dobrowolności.

Anthony Carr, prawnik reprezentujący Roesslera w sprawie cywilnej, odmówił komentarza w środę.

Wiadomość pozostawiona Roesslerowi nie została zwrócona.

Sędzia Sądu Rejonowego w USA William K. Sessions III wyznaczył sprawę karną Simpsona na 23 marca.

Z Anną Merriman można skontaktować się pod adresem [email protected] lub 603-727-3216.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *