Drone XPro : Myśli o dramatycznie zaktualizowanym autonomicznym dronie sportowym Skydio 2 Skydio

:

image "width =" 720 "height =" 407 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-1.png "/><noscript><img style=

Wczoraj Skydio ogłosił swój dron Skydio 2, po swoim poprzednim dronie R1 około dwa lata temu. Teraz wiem, że niektórzy z was, którzy nie latają, są prawdopodobnie jak „Kolejny dron?” – ale podobnie jak R1, ten dotyczy sportu. Gdy pomyślisz o frazie „Miałeś jedną pracę”, ta jednostka ma jedną pracę: Autonomicznie podążaj za tobą, robiąc fajne rzeczy sportowe, korzystając z szeregu kilkunastu kamer. Brak pilotów, tylko śledzenie stylu Terminatora.

I jak pokazałem w mojej szczegółowej recenzji Skydio R1, jest w tym strasznie dobrze. Nie pamiętasz, co mam na myśli? Sprawdź mój tweet sprzed 18 miesięcy (wiem, pokazałem to wcześniej, ale jest to najbardziej zwięzły sposób na wyjaśnienie):

Ale to wszystko było R1, więc o czym jest nowy Skydio 2 (przy okazji, nazywając mądrze, porzucili identyfikator „R”, teraz jest to tylko Skydio 2)? Cóż, po dźwiękach i wyglądzie, w zasadzie odpowiedzieli na prawie każdą skargę na R1 w Skydio 2. Wyjaśnijmy je trochę.

Co nowego:

image "width =" 720 "height =" 371 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-2.png "/><noscript><img style=

Wracając do mojej R1, mojej szczegółowej recenzji, wszystko można sprowadzić do pięciu punktów:

1) Jasna cholera, ta rzecz dobrze szaleje, z wyjątkiem rzadkich scenariuszy
2) Cholera jasna, jest zbyt duży, by łatwo go przewozić w plecaku
3) Cholera jasna, to jest zbyt drogie za 2500 $
4) Grr…. Jakość obrazu jest dość słaba w porównaniu do ceny / konkurentów
5) Westchnienie … to naprawdę tylko dron sportowy i nie można go używać w żaden inny sposób znaczący dla zwykłych ujęć

I chociaż wątpię, aby specjalnie kierowali moją recenzję, myślę, że zamiast tego w tych żądaniach kierowali ogółem interweby. Tak więc, punkt po punkcie, oto co jest inne lub zmienione, aby rozwiązać ten problem:

1) Teraz możesz nosić opcjonalne światło ostrzegawcze w przypadkach, gdy gęste drzewa blokują dostęp wzrokowy w celu śledzenia
2) Teraz jest to ułamek wielkości, mniej więcej wielkości stosu iPada Pro w porównaniu do wcześniejszego stołu bilardowego
3) Teraz jest to 999 USD
4) Próbki i nienaruszony materiał do pobrania wyglądają świetnie… ale nadal chcę to zobaczyć
5) Istnieje teraz opcjonalny kontroler, który możesz odebrać za 149 USD, aby używać go jak zwykłego drona

Przyjrzyjmy się więc nieco więcej ich szczegółom. Wcześniej uimage "width =" 407 "height =" 348 "align =" right "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-3.png "/><noscript><img style=nit miał 13 kamer do śledzenia cię, z których jedna służyła do rejestrowania rzeczywistego obrazu 4K. Teraz zmniejszyli to do zaledwie 7 kamer, 6 do nawigacji i jedna do robienia zdjęć, które prześlesz do MySpace i Geocities. Tak jak wcześniej, tak naprawdę to moc obliczeniowa, która jest czarną magią, sprawia, że ​​wszystko działa, wykrywa obiekty w czasie rzeczywistym i oblicza, jak latać wokół nich, jednocześnie śledząc cię bez żadnej pomocy. Jednak poprzednie aparaty miały rozdzielczość 1080p, a teraz są to 4K, co daje im znacznie więcej szczegółów niż kamery 1080p.

Dla tych z was, którzy są w systemach komputerowych, można krótko rozważyć specyfikacje z boku. Pamiętając, że wszystkie są na pokładzie, nie jest to jakiś oparty na chmurze system, który wykorzystuje za kulisami.

Wszystko to w opcjach śledzenia z prędkością 500 razy na sekundę, dlatego prawdopodobnie firma twierdzi, że „jest najmniej prawdopodobne, aby rozbić drona na naszej planecie”, zauważając, że „wspieramy go jeszcze bardziej niesamowitą gwarancją. Jeśli używasz swojego Skydio 2 zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego lotu i ulegnie awarii, naprawimy go lub wymienimy za darmo ”.

Sprawdziłem, co u licha oznaczają „Wytyczne bezpiecznego lotu” i chociaż nie mogłem łatwo znaleźć dokumentu z tym dokładnym tytułem na ich stronie, znalazłem kilka szorstkich wskazówek oznaczonych jako bezpieczne – podejrzewam, że są one odnosi się do. Nie ma nic, co dotyczy mnie z punktu widzenia gwarancji, z wyjątkiem klauzuli cienkich gałęzi, która może wydawać się nieco niejednoznaczna, i jest szczególnym przedmiotem, z którym R1 miał problemy. Chociaż w przypadku R1 w ciągu 1-2 razy znajdowało się kilka bardzo cienkich gałęzi / gałązek, to w zasadzie odbijało się od nich. Ale R1 miał również osłony śmigieł, podczas gdy Skydio 2 nie. Dlatego… chciałbym zobaczyć bardziej przejrzystą listę „Warunków bezpieczeństwa”, która pasuje do tej samej terminologii, aby zrozumieć, co jest lub nie jest uważane za „Wytyczne bezpiecznego lotu”. Ale to są rzeczy, które mogą rozwiązać w ciągu następnego miesiąca.

image "width =" 355 "height =" 189 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-4.png "/><noscript><img style= image "width =" 355 "height =" 188 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-5.png "/><noscript><img style=

Następnie rozmiar jest znacznie zmniejszony, aż do stosu zalet iPada. To wciąż nie jest tak małe, jak DJI Mavic Air lub DJI Spark, ale przynajmniej w odpowiednim miejscu można znaleźć większość plecaków. Wcześniej znalazłem pojedynczy plecak, który faktycznie do niego pasuje, więc mogłem z niego korzystać, ale nie mogłem włożyć nic innego do plecaka. Nowa jednostka ma wymiary 223 x 273 x 74 mm łącznie z baterią. Poza tym teraz dostaje 23 minuty lotu w porównaniu z 13-14 minutami, które wcześniej miałem. Chociaż wiem, że 23 minuty lotu wydają się krótkie, jeśli nie jesteś w dronach (i jest to porównywane z ~ 30 minutami serii DJI Mavic 2), w rzeczywistości stwierdziłem, że to naprawdę dużo czasu na zbierz scenę, którą chcesz uchwycić. Więcej niż wystarczająca ilość czasu na jedną trasę narciarską lub pojedynczy zjazd rowerem górskim itp.

Cena była wcześniej pokrywana w wysokości 999 USD, ale są też dwa osobne opcjonalne kontrolery (telefon może również kontrolować to za darmo). Jest dedykowany kontroler Skydio, który kosztuje 149 USD, a następnie Skydio Beacon, który również kosztuje 149 USD.

image "width =" 722 "height =" 363 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-6.png "/><noscript><img style=

Zwykły kontroler jest w porządku do normalnej kontroli, jak każdy inny dron. Ale to mnie interesuje, ponieważ podąża za tym, co robili AirDog i Staaker w przeszłości, co gwarantowało, że nie straciłeś obiektu, który śledzisz. Poręczna lampa ostrzegawcza komunikuje się w czasie rzeczywistym, do 1,5 km, między tobą a dronem z bieżącą lokalizacją GPS i wysokością. Chodzi o to, że jeśli przejdziesz przez gaj drzew, którego dron nie może podążać z powodu ograniczeń, może wyjść ponad drzewa i użyć latarni, aby śledzić cię.

image "width =" 722 "height =" 381 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-7.png "/><noscript><img style=

Kluczową rzeczą, na którą przyjrzę się podczas testowania tego utworu, jest to, czy w przekazie między rozpoznaniem śledzenia obiektu kamery a śledzeniem sygnału nawigacyjnego GPS występują drgania materiału. Odkryłem podczas testowania z innymi dronami, że czasami zobaczysz dziwne upuszczenia w scenariuszach typu latarnia, w których pomijasz ścieżki materiału. To zdecydowanie obszar, w którym będę głęboko nurkować – ponieważ jeśli Skydio da sobie radę, może stworzyć naprawdę zadziwiające ujęcia z różnych widoków.

Mówiąc o tym, Skydio 2 Beacon ma przyciski do zmiany kątów widzenia, podobnie jak w przypadku innych nadajników na rynku dla innych firm dronów (chociaż większość z tych firm już nie prowadzi działalności).

image "width =" 356 "height =" 247 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-8.png "/><noscript><img style= image "width =" 357 "height =" 245 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-9.png "/><noscript><img style=

Na koniec są aktualizacje jakości obrazu. Lub przynajmniej w specyfikacjach. Wcześniej byłeś ograniczony do 4K / 30, ale na pewno nie był świetny 4K / 30. Teraz mają tam matrycę CMOS Sony 1 / 2,3 ”12,3 MP z obiektywem 20 mm f / 2.8 o ekwiwalencie 35 mm. Pozwala na przechwytywanie 4K @ 24/30/48 / 60FPS, 1080p @ 30/60 / 120FPS, wszystko w 100 Mbps H.264 i H.265 z deklarowanym 13-stopniowym zakresem dynamicznym. Jest też aparat o rozdzielczości 12 MP dla JPEG i RAW DNG. Uff!

W gigantycznym pakiecie prasowym zawierały testy z niezależnego laboratorium, które wykazały jakość obrazu na poziomie równym lub wyższym niż drony Mavic 2 Series z wyższej półki. Oczywiście wątpliwe byłoby, aby opublikowali raport, gdyby było inaczej. I oczywiście Skydio zapłacił za testy laboratoryjne, jednak trudno jest kłócić się z aspektami kolorystycznymi / szczegółowymi pełnego 36-stronicowego raportu PDF, który zawiera obrazy.

image "width =" 722 "height =" 409 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-10.png "/><noscript><img style=

Mimo to raport znajdował się w pomieszczeniu, co nie znaczy, że posiadanie większej liczby dronów niż mogę zliczyć. Rzeczy takie jak stabilizacja mają tonę w powietrzu (chociaż było to solidne na R1) i mają znaczenie dla jakości obrazu. Jeśli czujnik musi radzić sobie z wibracjami lub innymi problemami ze stabilizacją, jakość pogarsza się szybko. A DJI jest znany ze zdumiewająco dobrej stabilizacji. Nadal jestem optymistką.

Wreszcie, z powodu braku nigdzie indziej, aby to zauważyć – podnieśli również ograniczenie prędkości z 25MPH do 36MPH, co w zasadzie prowadzi Cię poza prawdopodobny zasięg, który uderzyłaby większość rowerzystów, z wyjątkiem stromych / trwałych zjazdów, chociaż pamiętaj o Skydio Beacon może po prostu złapać cię na drodze, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponownie, wszystkie rzeczy do przetestowania na pewno (i, w bezpieczny sposób). A firma twierdzi, że teraz jest o 50% cichsza – co jest idealne, ponieważ ostatni był głośny jak krówka.

Zakończyć:

image "width =" 720 "height =" 349 "border =" 0 "src =" https://media.dcrainmaker.com/images/2019/10/image_thumb-11.png "/><noscript><img style=

Podczas targów często pytam: „Co jest najbardziej ekscytującą rzeczą, jaką tu widziałeś?”. To samo dotyczy osób pytających „Co jest najbardziej ekscytującą rzeczą, jaką widziałeś w tym roku?” – a odpowiedzią na dziś jest łatwo Skydio 2.

Wiem, że jestem trochę maniakiem lotnictwa, ale większość technologii, które widzieliśmy w tym roku w sferze sportowej, jest w najlepszym razie przyrostowa – i wiele z tego szczerze mówiąc, nie działa zbyt dobrze w tym roku. Twierdzę, że nowi trenerzy kolarstwa halowego we wszystkich firmach trenerskich w tym roku okazali się kompletnymi problemami z początkowymi uzębieniami – i mam wrażenie, że zobaczymy to samo na rowerach halowych. Komputery rowerowe GPS, urządzenia śledzące aktywność i zegarki były w tym roku głównie przyrostowymi aktualizacjami. Ponownie, ewolucyjny, a nie rewolucyjny.

I nie ma w tym nic złego – zakładając, że rzeczy stają się bardziej stabilne. Ale wewnętrzny maniak we mnie jest podekscytowany rzeczami, które przekraczają granice. Lub po prostu rzeczy, które tworzą fajne zdjęcia z aktywności Strava / treningu (takie jak te, z którymi często się łączy). To zdecydowanie kwalifikuje się w ramach tej granicy.

Nie oznacza to jednak, że dostanie przepustkę, gdy jednostka oceniająca wyląduje na moich drzwiach (najwyraźniej) w przyszłym miesiącu. Jeśli to jest do bani, będziesz o tym wiedział jak zawsze. Zajmę się kilkoma kluczowymi rzeczami: w szczególności jakością obrazu / wideo (która była niższa niż na R1), a także poziomami tolerancji dla śledzenia w trudniejszych warunkach drzewa (zbyt konserwatywny na R1). Ponadto, czy żywotność baterii rzeczywiście uderzy w reklamowane czasy? Jak dobrze działa noszona lampa ostrzegawcza?

I co najważniejsze: czy zastąpi moje DJI Mavic Air jako mój dron?

Nie jestem jeszcze pewien, ale w rzadkich przypadkach już złożyłem zamówienie w przedsprzedaży. Mam nadzieję, że sprosta oczekiwaniom i szumowi, o czym dowiem się w ramach mojego cyklu recenzji. Daje mi dużo czasu, aby je anulować, jeśli nie. Do tego czasu jestem podekscytowany.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *