Xone Phone : Warto grać | Recenzja PS Vita

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Kiedy Hitman GO zadebiutował na urządzeniach mobilnych w 2014 roku, była to dość niespodzianka. Square Enix Montreal podjął akcję podstępną Wynajęty morderca franczyzy i destylacji do gry turowej. Był zaskakująco głęboki, ale przemawiał do wszystkich graczy, zarówno zwykłych, jak i hardkorowych. Teraz ten sam zespół wprowadził ostateczną edycję Hitman GO na PlayStation Vita i jest tak samo przyjemna jak zawsze.

Dla tych, którzy nie znają gry, Hitman GO: Definitive Edition to gra logiczna u podstaw. Poziomy mogą mieć wiele rozwiązań, a wyzwanie polega na tym, jak przejść od początku do końca, nie dając się złapać. Niektóre poziomy mają dodatkowe cele, które zachęcają do wielokrotnego przejścia.

Wrogowie w Hitman GO: Definitive Edition mogą być nieruchome lub patrolować. Ci, którzy patrolują, poruszają się, gdy się poruszasz, więc rozwiązanie każdego poziomu to coś więcej niż podkradanie się za każdym przeciwnikiem i eliminowanie go. W rzeczywistości niektóre poziomy mają rozwiązania typu „nie zabijaj” jako opcjonalne cele bonusowe, podobnie jak w przypadku ukończenia wielu poziomów w tradycyjnym Wynajęty morderca gry bez zabijania drugorzędnych celów.

Kolejnym elementem inspirowanym główną serią jest stosowanie przebrań. Na przykład, jeśli zbierzesz mundur pewnego rodzaju strażnika, możesz swobodnie przejść obok tego rodzaju strażnika, ale nie innych. Jest to odrobina skradania, która dobrze komponuje się z ogólnym stylem Hitman GO: Definitive Edition.

Poziomy zaczynają się dość łatwo, ale szybko stają się trudniejsze. Wspomniane wcześniej cele premiowe często wzajemnie się wykluczają, co wymaga zaplanowania, które cele zamierzasz osiągnąć przed podjęciem próby rozwiązania poziomu. Realizacja celów jest ważna, ponieważ w ten sposób odblokowujesz więcej obszarów.

W grze jest siedem obszarów, każdy z innym motywem. Za osiąganie celów otrzymujesz insygnia Hitmana. Każdy obszar wymaga minimalnej liczby znaczków do odblokowania. To standardowa mechanika odblokowania, która działa tutaj dobrze. W przeciwieństwie do mobilnej wersji Hitman GO, to także jedyny sposób na odblokowanie poziomów.

Mikrotransakcje, które były obecne w mobilnej wersji Hitman GO Zostało usunięte. Oznacza to, że nie trzeba płacić za wcześniejsze odblokowanie poziomów. Oznacza to również, że nie ma opłat za podpowiedzi. To drugie jest świetne, jeśli jesteś typem, który łatwo utknie, ale prawdopodobnie nie chcesz być zbyt chętny do korzystania z podpowiedzi, ponieważ istnieje trofeum za ukończenie wszystkich celów bez użycia jednej wskazówki.

Naocznie, Hitman GO: Definitive Edition na Vicie wygląda nieco lepiej niż oryginał. Nie wprowadzono żadnych większych zmian, ale obrazy na ekranie Vita nie miały tak dużego aliasingu, jak te na moim tablecie. Domyślne widoki kamer niektórych poziomów również zostały poprawione, pozostając podobne do oryginału, ale nie identyczne.

Jedną z głównych zmian jest dodanie gry opartej na kontrolerze. Hitman GO: Definitive Edition wykorzystuje zarówno ekran dotykowy Vity, jak i d-pad i przyciski. Mimo że gra została pierwotnie zaprojektowana z myślą o dotyku, korzystanie z pada kierunkowego wydaje się niezwykle naturalne i było moją preferowaną metodą wprowadzania.

Kolejnym plusem jest chmurowe oszczędzanie energii. Dlatego Hitman GO: Definitive Edition to cross-buy na PS4 i Vita, zakup jednej wersji daje drugą za darmo. Możesz w dowolnym momencie przesłać (lub pobrać) swój zapis z chmury i swobodnie przełączać się między dwiema wersjami w obu systemach. Nie musisz subskrybować PlayStation Plus, aby korzystać z funkcji chmury zapisywania krzyżowego w Vita.

Jeśli już pobiłeś Hitman GO na telefonie lub tablecie nie ma powodu, aby podwójnie zanurzać konsolę, ale jeśli przegapiłeś oryginalną wersję, Hitman GO: Definitive Edition jest idealnym wyborem dla Vita. Jest to solidna łamigłówka, świetnie sprawdza się na urządzeniach przenośnych i jest bardzo łatwa do spożycia w małych kęsach, jeśli masz ograniczony czas. To może być inne doświadczenie niż tradycyjne Wynajęty morderca gry, ale Hitman GO: Definitive Edition ładnie oddaje ducha serii.

Wynik: 8,0 / 10

Więcej artykułów o Hitman Go

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *