Xone Phone : Analizujemy numery biletów NU w tym tygodniu w Big Red Business

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Nazwij to Husker Highway, wielopiętrowy odcinek przed Stadionem Pamięci, który przekształcił się w ogromną strefę rozrywki i karnawału przed grą.

Kilka ciężarówek z jedzeniem na kilka godzin przed rozpoczęciem, muzyka na żywo, zespół radia przed grą, duże ekrany LED do śledzenia gier studenckich, przejażdżek i gier dla dzieci, zdrowa dawka Herbie Husker, orkiestry marszowej i cheerleaderek Cornhusker, stacje autografów wypełnione piłkarskimi mistrzami – i oczywiście szansę powitania trenera Scotta Frosta i drużyny, gdy wysiadają z autobusu i wjeżdżają na stadion.

Może to być wersja Bevo Boulevard w Nebrasce, która wspiera stadion Darrell K. Royal-Texas Memorial Stadium w Austin i całkowicie przekształca San Jacinto Boulevard w imprezę uliczną z tysiącami imprezowiczów. Texas wprowadził Bevo Boulevard w 2018 roku, aby stworzyć najlepszą atmosferę gier w kraju.

Impreza jest bezpłatna, bilet wstępu do gry nie jest wymagany, piwo sprzedawane jest w atrakcyjnych cenach, a działania są zazwyczaj zamykane na 30 minut przed rozpoczęciem, aby umożliwić fanom dostanie się na swoje miejsca.

Czy Nebraska może dodać festiwal bardziej przyjazny fanom przed meczami piłkarskimi poza Memorial Stadium? Jest to obecnie jeden z kilku punktów dyskusji.
Czy Nebraska może dodać festiwal bardziej przyjazny fanom przed meczami piłkarskimi poza Memorial Stadium? Jest to obecnie jeden z kilku punktów dyskusji. (Getty Images)

Zwrócił na siebie uwagę guru marketingu działu sportowego w całym kraju, w tym tych z Nebraski, którzy w tym sezonie podróżowali do Austin, aby zobaczyć bulwar Bevo dla siebie.

„To było dla mnie prawdziwe spojrzenie na liczbę rodzin, które wyszły z domu” – powiedział Garrett Klassy, ​​starszy zastępca dyrektora ds. Sportowych w Nebrasce ds. Operacji zewnętrznych. „Jest bardzo przyjazny dla rodziny”.

Witamy w wielkim futbolu studenckim, w którym szkoły muszą zagłębić się w zestawy narzędzi marketingowych, aby konkurować z technologią, telewizją oraz komfortem i wygodą, aby przyciągnąć fanów na stadion i powstrzymać ich powrót.

Nawet na Nebrasce, która ma rekordową 57-letnią serię wyprzedaży, 375 gier, NCAA, dodanie zipu do środowiska fanów gier jest ważne dla utrzymania tej serii przy życiu.

Czy autostrada Husker – czy jakkolwiek chcesz to nazwać – stanie się ulubieńcem fanów w Lincoln?

Podczas gdy Klassy nie była obojętna na to pytanie, powiedział, że dział sportowy szuka różnych sposobów na poprawę doświadczeń fanów zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz stadionu Memorial.

Prawie wszystko jest na stole, powiedziała Klassy, ​​w tym nowe pozycje menu na stoiskach koncesyjnych, zwiększające wartość związaną z darowiznami z biletów sezonowych, ulepszenia w wybijającej tłumy muzyce, lepsze merchandising, i zwiększanie przedpremierowej rywalizacji i atmosfery wokół Memorial Stadium .

„Nic nie jest jeszcze ustalone na 2020 r.” – powiedziała Klassy – „ale będą zmiany”.

Powiedział jednak, że nie ma jednej rzeczy: sprzedaż alkoholu będzie nadal zakazana na Memorial Stadium.

Gry Ohio State i South Alabama przyciągnęły największą liczbę zeskanowanych biletów w tym roku. Iowa miała najniższy numer.
Gry Ohio State i South Alabama przyciągnęły największą liczbę zeskanowanych biletów w tym roku. Iowa miała najniższy numer. (Associated Press)

Fanny na siedzeniach

Nie jest tajemnicą, że uczelnie w całym kraju szukają sposobów na zwiększenie frekwencji w piłce nożnej, która spada od lat. Średnia frekwencja w piłce nożnej spadła w 2018 r. Po raz siódmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, z 42 108 w 2017 r. Do 41 509 w 2018 r., Najnowsze dostępne dane.

Obwiniaj to za rosnące ceny biletów, parkingów i jedzenia, nadmiar gier w telewizji oraz cyfrowe pokolenie, które obejmuje inne formy rozrywki.

Nawet Nebraska nie jest odporna.

Jednym z problemów jest faktyczna frekwencja na meczach na Memorial Stadium, gdzie oficjalna pojemność wynosi 85 458. Konta obecności „na żywo” dla fanów, którzy faktycznie weszli przez bramy i oglądali grę, w przeciwieństwie do oficjalnej liczby podanej na pudełku, która uwzględnia liczbę zakupionych biletów.

Według faktycznej liczby frekwencji dostarczonej przez dział sportowy Nebraski, nocna gra w Ohio State przyciągnęła najwyższą frekwencję „na żywo” w sezonie 2019, z 79 502 zeskanowanymi biletami.

Inne wysokie punkty to otwieranie domu przeciwko Południowej Alabamie (77 910), północnemu Illinois (76 984) i Northwestern (74 935).

Mecz Indiany zremisował 72 468, podczas gdy faktyczna frekwencja Wisconsin wyniosła 66 860.

Końcowa sezonowa gra u siebie z Iową zgromadziła 60 802 fanów na trybunach, co dało około 25 000 pustych miejsc.

Natomiast ostatnia gra gospodarzy 2018 przeciwko Michigan State, która odbyła się w temperaturach poniżej zera i na śniegu, przyciągnęła 61 401 fanów na trybunach.

To prawda, czasy rozpoczęcia, pogoda i inne czynniki wpływają na faktyczną frekwencję, a współczynnik skanowania „nie jest nauką ścisłą”, powiedziała Klassy. „Nie możesz mi powiedzieć, że na grę w Ohio State było 6000 pustych miejsc”.

Sądząc po wysokich 90-procentowych wskaźnikach odnawiania biletów sezonowych rocznie, nadal istnieje duże zapotrzebowanie. To chroni pasmo wyprzedaży.

„Mamy zdrową listę oczekujących na apartamenty i luksusowe pudełka”, powiedziała Klassy. Pod względem ogólnych biletów sezonowych lista oczekujących wynosi około 1500.

Sezon odnowienia jest już w toku, a dział lekkoatletyczny spodziewa się, że do marca będzie dobry pomysł na dostępność miejsc.

Jednak lojalność fanów może zabrać cię tylko do tej pory. Ostatecznie wygrana leczy wszystkie choroby. Jak wspomniał jeden z fanów, coraz trudniej jest pozostać lojalnym w tym okresie przestoju. Powiedział, że on i jego żona lubią podróżować z okolic Kansas City w Lincoln przed i po grze – ale gry nie były tak zabawne.

Seria 277 gier Notre Dame zakończyła się w tym roku.
Seria 277 gier Notre Dame zakończyła się w tym roku. (Getty Images)

Tam są Irlandczycy

Przedstawiciele lekkoatletyki w Nebrasce z pewnością odnotowali to, co stało się w listopadzie z Notre Dame, która zobaczyła, że ​​w meczu z Marynarką Wojennej 277 meczów wyprzeda się. Seria The Fighting Irish – druga co do długości w futbolu uniwersyteckim – pochodzi z 1973 roku.

Filozofia biletów Notre Dame jest inna niż filozofia Nebraski. Około połowa biletów Notre Dame to pakiety biletów sezonowych na stadion, który może pomieścić około 78 000. Ich krajowa baza fanów jest powodem, dla którego mają tak małą liczbę posiadaczy biletów sezonowych i dlaczego jest tak wiele biletów na jedną grę.

W rzeczywistości urzędnicy Notre Dame uznali, że ich wyprzedaż może się skończyć wcześniej, gdyby nie kasa biletowa oferująca głębokie zniżki w ostatniej chwili na sprzedaż grupową.

Nebraska nie oferuje obecnie sprzedaży w jednej grze, chyba że przeciwnik zwróci niewykorzystane umowne bilety.

Choć dyrektor sportowy Notre Dame nie docenił zakończenia serii, to w Nebrasce jest inna historia. „Ta seria jest dla nas bardzo ważna” – powiedziała Klassy. „Jest to jeszcze ważniejsze dla mieszkańców Nebraski. Reprezentuje poczucie dumy i wiele mówi o kulturze państwa. ”

Wiele zmieniło się w piłce nożnej w Nebrasce od czasu, gdy Tom Osborne trenował swój ostatni mecz w 1997 roku. Długie zwycięskie serie dobiegły końca. To samo dotyczy mistrzostw konferencji, gier w kręgle i ciągłości trenowania.

Ale jeden punkt odniesienia pozostał niezmienny – pasmo wyprzedaży, które datuje się na pierwszy rok Boba Devaneya jako trenera głównego w 1962 roku.

Następny w kolejce?

Podobnie jak Notre Dame, Oregon, Alabama, Virginia Tech i Floryda, w ostatnich latach zakończyły się długie serie wyprzedaży. Seria 16 stanów Ohio z rzędu, w której udział wzięło ponad 100 000 fanów, zakończyła się w meczu przeciwko Rutgerom w 2018 roku.

Kto goni Nebraskę?

Wygląda na Oklahomę. Rzecznik działu sprzedaży wyznał, że pasmo wyprzedaży Sooners to 129 gier z początków ery Boba Stoopsa w 1999 roku.

Imponujące, ale Oklahoma będzie musiał sprzedać każdą grę domową przez kolejne 35 lat, aby dorównać Nebrasce, jeśli rekord Memorial Stadium zakończy się w przyszłym roku.

Nie wiadomo, kto będzie następny. Georgia ma serię prawie 80 oficjalnych wyprzedaży.

Penn State, Texas A&M, Tennessee, Auburn, Ohio State i LSU zazwyczaj należą do liderów w kraju pod względem średniej frekwencji w piłce nożnej. Ale nikt nie sprzedaje gry po grze, rok po roku.

University of Michigan rości sobie prawo do kolejnej serii frekwencji. Zwrócił uwagę ponad 100 000 fanów na 293 prostych meczach domowych w Big House – każda gra od 8 listopada 1975 r., Powiedział rzecznik departamentu sportu.

Ponadto Wolverines poprowadzili naród w obecności 42 z 44 ostatnich sezonów; jedynymi latami, w których Michigan nie przewodziło kraju w frekwencji domowej, były lata 1997 i 2014.

Ulepszenia Wi-Fi w telefonach komórkowych to jedno z największych życzeń fanów stadionu Memorial.
Ulepszenia Wi-Fi w telefonach komórkowych to jedno z największych życzeń fanów stadionu Memorial. (Getty Images)

Badanie fanów

Wydział sportowy w Nebrasce zazwyczaj wysyła 1500 ankiet do różnych grup fanów – w tym z zespołu gości – po każdym meczu u siebie. Po finałowym sezonie przeciwko Iowa rozesłał 3000 ankiet.

Wskaźnik odpowiedzi jest dość wysoki, około 1200 wraca na grę.

Co mówią fani? Jak mówi Klassy, ​​problem numer 1 dotyczy telefonu komórkowego i WiFi. „Jest duży” – powiedział. „Fani chcą, abyśmy poprawili” sieć online.

Inne trendy: Fani komentują pragnienie bardziej zróżnicowanych koncesji. Mają także komentarze na temat bezpieczeństwa i merchandisingu. Klassy nie ujawniła szczegółów.

W ostatnich latach stan Ohio podjął kilka kroków, aby poprawić wrażenia na stadionie Ohio Stadium, dodając Wi-Fi, dając fanom możliwość zakupu foteli, ulepszając opcje jedzenia i picia, wprowadzając sprzedaż piwa i zmniejszając wielkość linii koncesyjnych.

Projekt Wi-Fi o wartości 10,5 miliona USD obejmował instalację 4018 anten oraz 47 mil miedzianych i światłowodowych podłączonych do ponad 2000 punktów dostępowych. Według doniesień prasowych sieć cieszy się powodzeniem.

Doświadczenie Bevo Boulevard

Tylko dlatego, że Teksas zyskał na wygranej wśród fanów przed grą, nie oznacza, że ​​będzie działać w Lincoln.

Z jednej strony jest pogoda; Fani Teksasu mogą odpocząć kilka godzin przed listopadowym meczem skąpanym w słońcu i ciepłych temperaturach. Nebraska, mało prawdopodobne. Ponadto Austin ma bogatą grupę muzyków, z których można korzystać podczas występów na Bevo Boulevard.

Klassy powiedział, że jednym z jego celów jest utrzymywanie obecnych fanów w dniach gry w Lincoln, a jednocześnie zapewnianie rozrywki dla dzieci, które staną się przyszłymi fanami.

„Ostatecznie Johnny i Jane nie dbali tak bardzo o to, kto wygrał, czy przegrał” – powiedziała Klassy. „Ale jeśli będą się dobrze bawić, będą błagać mamę i tatę, aby je zabrali”.

Właśnie dlatego starszy zespół marketingowy Nebraski wyruszył w tym sezonie w trasę, aby sprawdzić atmosferę fanów na stadionie i poza nim. Klassy i Bradon Meier, starszy zastępca dyrektora ds. Marketingu w marketingu, chodzili po stadionach w Kolorado, Illinois, Minnesocie, Purdue i Maryland, szukając pomysłów, które mogłyby kliknąć.

„Każde miejsce jest wyjątkowe” – powiedziała Klassy. „Chcemy zobaczyć, co działa, ale nie można po prostu kopiować innych szkół. To, że gdzieś działa, nie oznacza, że ​​będzie działać w Lincoln ”.

Steve Rosen pisze o branży sportowej dla HuskerOnline. Pytania, komentarze, pomysły na historie? Dotrzyj do Steve'a na [email protected]

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *