Drone XPro : Jak uniknąć natychmiastowego zniszczenia nowego drona

:

Więc jesteś jednym z ponad miliona szczęśliwych dusz szacunki FAA dostały drona w te Święta Bożego Narodzenia. Gratulacje! Co teraz?

W dzisiejszych czasach z większością dronów konsumenckich możesz wyjść prosto za drzwi i mieć swoją nową zabawkę w powietrzu w ciągu kilku minut. A twoja nowa zabawka prawdopodobnie będzie w powietrzu tylko kwestia minut.

Jeśli wolisz, aby po raz pierwszy latać dronem, nie biorąc pod uwagę ujęć z bliska liści i dużej ilości przekleństw, zalecamy wzięcie głębokiego oddechu, spowolnienie i zrobienie kilku rzeczy przed lotem dziewicy.

Przede wszystkim rozerwij plastikową torbę z instrukcją i wyciągnij ją. Następnie faktycznie przeczytaj tę rzecz. Poważnie. Zwróć szczególną uwagę na dwa elementy. Najpierw zapamiętaj przycisk lub sekwencję przycisków, które inicjują funkcję „powrotu do domu” drona. Różni się to w zależności od producenta i modelu, ale nowsze wersje mają zazwyczaj funkcję „o cholera” za jednym przyciskiem, która odeśle drona z powrotem do miejsca, w którym się zaczął. Gdy uczysz się po raz pierwszy, będzie to najczęściej używana kontrola lotów. Jest to również dobre miejsce, aby zasugerować rozważenie dołączenia do Akademii Model Aeronautics za 75 USD, która oprócz subskrypcji czasopisma zapewni podstawowe ubezpieczenie na wypadek awarii.

Drugą najważniejszą częścią instrukcji jest procedura uruchamiania. Niektóre drony wymagają włączenia kontrolera jako pierwsze, niektóre samego drona. Niezależnie od tego, co dzieje się w twoim modelu, upewnij się, że znasz sekwencję, aby twój dron mógł uzyskać satelity dla funkcji GPS i połączyć się z dowolnym WiFi lub systemem kontroli lotu, którego używa.

Następnie zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne. Nawet nowe drony często opuszczają fabrykę bez najnowszych aktualizacji i możesz uzyskać nowe funkcje. W większości przypadków aktualizacja oprogramowania układowego polega jedynie na podłączeniu drona do komputera za pomocą kabla USB. Ponieważ proces różni się w zależności od drona, sprawdź instrukcję (ponownie przeczytaj instrukcję) lub stronę internetową producenta w celu uzyskania dokładnej metody aktualizacji oprogramowania układowego.

Okej, teraz jesteś gotowy na swój pierwszy lot. Uruchom w otwartym, bezdrzewnym terenie i od razu podnieś się na wysokość około stu stóp. W przypadku większości dronów oznacza to pchnięcie lewego drążka sterowego w górę na kilka sekund. Następnie zwolnij i po prostu usiądź tam przez minutę, nie spuszczając oka z drona. Na tym wzniesieniu powinieneś unikać wszelkich przeszkód.

Zacznij od zapoznania się z podstawowymi manewrami lotu: w górę, w dół, w lewo, w prawo. Zwróć szczególną uwagę na to, jak bardzo dron spada podczas przyspieszania: w przypadku większości modeli prawdopodobnie zauważysz, że potrzebujesz odrobiny przyspieszenia podczas jazdy do przodu, aby utrzymać stałą wysokość. Wypróbuj podstawowe manewry, takie jak krążenie w polu, kole i ósemce. Pomoże ci to zrozumieć, jak szybko twój dron reaguje na twoje wejście. Każdy dron jest inny, ale wspólny wątek mojego doświadczenia z kilkoma różnymi modelami polega na tym, że delikatne, powolne ruchy to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób latania.

Twoim pierwszym instynktem będzie nadmierna korekta za każdym razem, gdy dron leci gdzieś, gdzie nie chcesz. Zignoruj ​​to. Weź głęboki oddech i delikatnie popraw błędy w locie, zamiast trzaskać kontrolką w przeciwnym kierunku.

Kolejnym kluczem do bezpiecznego, szczęśliwego latania dronem jest upewnienie się, że wiesz, gdzie i jak możesz latać swoim nowym dronem. Piloci dronów nie mają doskonałych osiągnięć. Wygląda na to, że prawie nie ma dnia, aby ktoś nie zrobił czegoś głupiego z dronem – przeszkadzał strażakom, brzęczał paradą Macy w Święto Dziękczynienia lub chodził po lotniskach. Nic dziwnego, że zaostrzają się ograniczenia dotyczące dronów. Samorządy zaczęły już wprowadzać własne zasady.

Jednym z najlepszych miejsc do nauki latania jest duży, otwarty, pozbawiony drzew obszar z dala od tłumu. W większości miejsc jest to park lub pole. Ale wiele parków zaczyna słabo patrzeć na drony, w niektórych przypadkach zakazując ich używania. Najlepiej zadzwonić do lokalnego działu parków i zapytać, ale tutaj jest dobra zasada dotycząca wszystkiego, co ma wspólnego z lataniem dronem: w razie wątpliwości nie rób tego.

FAA wymaga teraz, aby wszyscy właściciele dronów zarejestrowali swój samolot przed lotem w amerykańskiej przestrzeni powietrznej. Możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej FAA lub pocztą. Podajesz swoje imię i nazwisko, adres i adres e-mail oraz 5 USD opłaty (która zostanie zniesiona przez pierwsze 30 dni). Rejestracja jest ważna przez trzy lata, wyłącznie do użytku rekreacyjnego. Jeśli nie podoba ci się pomysł, aby powiedzieć FAA o swoim dronie, wspomniana wyżej Akademia Modelu Aeronautyki jest najlepszym wyborem do walki z nim.

Warto również przejrzeć wytyczne FAA dotyczące rzemiosła hobbystycznego. Zasady nie są drakońskie i przede wszystkim wzmacniają zdrowy rozsądek: nie ingeruj w inne samoloty, nie lataj w pobliżu tłumów ludzi, nie przekraczaj 400 stóp, nie bądź lekkomyślny i tak dalej.

Kiedy zaczynasz latać, musisz śledzić wiele rzeczy – POV drona nadchodzi na twoim kontrolerze, twoje palce na kontrolach lotu, kontrole do rozpoczynania wideo i robienia zdjęć, i oczywiście jest sam dron, tak naprawdę gdzieś w powietrzu. Staraj się pamiętać, że najważniejszą częścią sterowania twoim dronem jest zawsze wiedzieć, gdzie jest. Trzymaj głowę na krętliku i nigdy nie trać świadomości pozycyjnej.

Ostatnią rzeczą do zapamiętania, kiedy twój dron jest w powietrzu, jest relaks. Małe poprawki, powolne ruchy i chłodna głowa znacznie przyczyniają się do tego, że twój dron jest o wiele bardziej zabawny.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *