Drone XPro : Honda Xcelerator zadebiutuje w ramach współpracy w zakresie innowacji przemysłowych na targach CES 2020

:

Honda Xcelerator zadebiutuje w ramach współpracy w zakresie innowacji przemysłowych na targach CES 2020

16.12.2019: …. Wraz z nowymi technologiami wkrótce na rynku

    Honda Xcelerator współpracuje ze startupami w celu opracowania technologii, które zwiększają ludzkie możliwości i poprawiają ergonomię środowiska produkcyjnego

…. Wraz z nowymi technologiami już wkrótce na rynek

Honda Xcelerator współpracuje ze startupami w celu opracowania technologii, które zwiększają ludzkie możliwości i poprawiają ergonomię środowiska produkcyjnego

Pokazy noszenia urządzeń egzoszkieletowych i technologii, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek, na stoisku Hondy CES

Honda Xcelerator, globalny program otwartych innowacji Hondy Innovations, zadebiutuje na CES 2020 ze start-upami skupionymi na zwiększaniu ludzkich możliwości i urządzeń, które zwiększają ergonomię miejsca pracy w środowisku produkcyjnym. Honda Xcelerator zaprezentuje także wkrótce komercyjne technologie oparte na udanej współpracy z Drivemode i SoundHound Inc.

Demonstracje współpracy w zakresie innowacji przemysłowych między Honda i Monolith AI, noonee, Skelex i UVeye odbędą się na stoisku Hondy # 7900 w hali północnej w Las Vegas Convention Center, 7-10 stycznia 2020 r. Pawilon innowacji przemysłowych Honda Xcelerator jest częścią ogólnej obecności Hondy na CES, która obejmie koncepcje integrujące połączone, autonomiczne, wspólne i elektryczne (CASE) technologie w nowych produktach i usługach związanych z mobilnością.

Honda Xcelerator zaprezentuje następującą współpracę w zakresie innowacji przemysłowych na CES:

Monolith AI stworzył bibliotekę algorytmów uczenia maszynowego specjalnie dostosowanych do zaawansowanych aplikacji inżynierskich. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika powstałe rozwiązanie chmurowe zapewnia firmom inżynieryjnym niespotykane możliwości przewidywania i poprawiania wydajności z wyprzedzeniem oraz unikania kosztownych iteracji podczas całego złożonego cyklu programowania. Firmy mogą szybciej tworzyć i udostępniać zaawansowane rozwiązania sztucznej inteligencji, łącząc różne działy i aplikacje, co ostatecznie oszczędza czas i pieniądze w dzisiejszych niezwykle wydajnych procesach opracowywania produktów.

Noonee, innowacyjna niemiecka firma w dziedzinie egzoszkieletów zademonstruje nową generację Krzesła Chairless, pasywnego egzoszkieletu, który umożliwia pracownikom stojącym w miejscu pracy ergonomiczną, komfortową i produktywną pracę.

Krzesło Chairless 2.0 oferuje lekką konstrukcję, łatwą do powiększania wielkość i bardzo wygodne siedziska. Poręczne krzesło umożliwia użytkownikom elastyczne przełączanie między aktywnym siedzeniem, chodzeniem i staniem – unikając niezdrowej postawy i nacisku na stawy, które mogą prowadzić do obrażeń.

Skelex opracował ergonomiczne urządzenie do środowiska produkcyjnego w celu zmniejszenia ryzyka powtarzających się urazów po przeciążeniu. Zaprojektowany w celu złagodzenia zmęczenia ramion wynikającego z powtarzalnej pracy nad głową, Skelex 360 poprawia naturalny ruch ramion i tułowia.

Urządzenie stwarza wrażenie nieważkości ramion po dotarciu do góry, zapewniając regulowaną siłę podnoszenia od 0,5 kg do 4 kg. Rezultatem jest intuicyjna i płynna obsługa, w której urządzenie działa jako przedłużenie ciała, zapewniając wsparcie ramionom bez utrudniania ruchu.


UVeye
wprowadza nową technologię sztucznej inteligencji, która obiecuje radykalną zmianę sposobu, w jaki producenci samochodów i sprzedawcy sprawdzają pojazdy pod kątem problemów z jakością. Systemy firmy mogą sprawdzać elementy podwozia, nadwozia i opony pod kątem wad zewnętrznych i mechanicznych oraz wykrywać inne problemy z jakością. Proces skanowania, wykrywania i ostrzegania kończy się w ciągu kilku sekund i można z niego korzystać przez cały cykl życia pojazdu.

„W Hondzie uważamy, że ludzki dotyk jest nadal potrzebny do osiągnięcia wysokiej jakości i elastyczności w produkcji”, powiedział Dennis Clark, dyrektor zarządzający Strategic Venture Partnerships w Honda Innovations. „Współpracując z innowacyjnymi startupami, chcemy zapewnić naszym współpracownikom bezpieczne środowisko produkcyjne, zapewniając im jednocześnie zaawansowane narzędzia, dzięki którym nasze procesy produkcyjne są jeszcze bardziej wydajne”.

Komercjalizacja współpracy Hondy Xcelerator

Honda Xcelerator zaprezentuje również udaną współpracę z Drivemode, start-upem, który rozwija i obsługuje połączone usługi oparte na smartfonach, oraz SoundHound Inc., wiodący innowator w zakresie sztucznej inteligencji i technologii wywiadowczych. Zwiększone zaangażowanie Hondy w te firmy – poprzez przejęcie Drivemode i inwestycję kapitałową w SoundHound Inc. – wraz z wcześniej ogłoszonymi planami komercjalizacji ich technologii demonstrują kluczową rolę Hondy Xcelerator we wspieraniu współpracy ze start-upami.

„Przejęcie trybu Drivemode i strategiczna inwestycja w SoundHound Inc. to dwa przykłady silnego zaangażowania Hondy Xcelerator w kierowanie naszą początkową współpracą poza jednorazowym dowodem koncepcji naszych namacalnych produktów” – powiedział Clark.

Honda i Drivemode wspólnie opracowali technologię „Smartphone as Brain”, która zapewnia kierowcom i motocyklistom bezpieczny i wygodny sposób na zintegrowanie smartfonów z wrażeniami z jazdy i jazdy, jednocześnie minimalizując rozproszenie uwagi. Na przykład, rowerzyści mogą połączyć swój smartfon i motocykl przez BluetoothÒ, umożliwiając im sterowanie smartfonem za pomocą przełączników na kierownicy lub rozpoznawania głosu. Honda nabyła Drivemode w październiku 2019 r. I zademonstruje smartfon jako technologię mózgu na CES.

Honda i SoundHound Inc. opracowały wspomaganego głosem asystenta AI – Honda Personal Assistant – do wspierania kierowców i zapewniania komfortowej mobilności. Platforma AI Houndify firmy SoundHound Inc. obejmuje opatentowane technologie Speech-to-Meaning ™ i Deep Meaning Understanding ™, które zapewniają niespotykaną szybkość i dokładność rozpoznawania głosu i reakcji oraz zdolność do rozumienia kontekstu, takiego jak lokalizacja użytkownika lub poprzednie zapytania , aby wspierać naturalne interakcje.

Używając niestandardowego słowa „OK Honda” opracowanego przez SoundHound Inc., Honda Personal Assistant łączy ludzi z ich produktami mobilności i realizuje płynny świat, w którym różne funkcje są kontrolowane tylko za pomocą głosu.


Honda Xcelerator i globalna społeczność startupowa

Honda Xcelerator z siedzibą w Dolinie Krzemowej i biurami satelitarnymi w Ameryce Północnej, Europie, Izraelu, Chinach i Japonii jest przeznaczona dla innowatorów na wszystkich etapach finansowania, którzy dążą do transformacji technologii i biznesu. Honda stworzyła ten program, aby zaangażować innowatorów w otwartym i wspierającym środowisku.

Jego obszary zainteresowania są celowo szerokie i obejmują AI / robotykę, autonomiczną jazdę, interfejs człowiek-maszyna, mikro-mobilność, usługi w zakresie łączności samochodowej, innowacje energetyczne, innowacje przemysłowe i innowacje procesów biznesowych. Honda Xcelerator oferuje fundusze na szybkie prototypowanie, wspólne obszary robocze i parowanie z mentorami Hondy.

Zachęca się innowatorów i startupy, którzy są zainteresowani możliwościami współpracy, do spotkania się z przedstawicielami Hondy Xcelerator na stoisku Hondy CES. Aby uzyskać więcej informacji o Honda Xcelerator, odwiedź Xcelerator.HondaInnovations.com i śledź @HondaInnovation na Twitterze.

– Honda także zdjęcia

Produkcja Audi testuje egzoszkielety do zadań ogólnych

11.12.2019 Badanie porównawcze dwóch egzoszkieletów w różnych obszarach produkcji Członek zarządu Audi ds. Produkcji Peter Kössler: „Chcemy korzystać z nowych technologii w celu poprawy zdrowia naszych pracowników i zwiększenia produkcji >> Organizacja Narodów Zjednoczonych Alliance of Civilizations i BMW Group ogłaszają 10 finalistów konkursu Intercultural Innovation Award 2019

11.12.2019 Otrzymano ponad 1200 wniosków ze 128 krajów – Finaliści pochodzą z dziesięciu różnych krajów na pięciu kontynentach – Będą korzystać z rocznego wsparcia rzeczowego od UNAOC i BMW Group w celu rozszerzenia i powielania swoich projektów. więcej >> MQ! Szczyt innowacji po raz pierwszy w Chinach

05.12.2019 Gaby-Luise Wüst, prezes Audi China: „W Chinach powstaje przyszłość” Innowacyjne pomysły i przyszłe rozwiązania mobilne opracowane w 13 obszarach roboczych Więcej >> Samochód, który komunikuje się ze światłami

28.11.2019 • Projekt sponsorowany przez SEAT, hiszpański Urząd ds. Ruchu Drogowego (DGT), Urząd Miasta Barcelony i ETRA (Electronic Trafic) łączy pojazdy z sygnalizacją świetlną i panelami informacyjnymi za pośrednictwem platformy DGT 3.0 • Kierowcy są powiadamiani o stanie zbliżającego się ruchu światła, aby mogli odpowiednio dostosować prędkość więcej >> Udziały w rynku elektromobilności

26.11.2019 Pozycja rynkowa BMW Group w ramach konkurencji. Elektromobilność w Niemczech, Europie i na świecie. Źródło: IHS Markit New (infografika 11/2019)

 więcej >> Zrównoważone zaangażowanie Audi w dzielnicę Werksviertel w Monachium

26.11.2019 Audi będzie promować elektromobilność i innowacje we wschodniej części Monachium Horst Hanschur, dyrektor ds. Strategii sprzedaży w Audi: „Werksviertel to zróżnicowana, nowoczesna, inspirująca i zrównoważona dzielnica miejska. Tak wyobrażamy sobie miasto przyszłości. ”„ Audi na żądanie ”więcej >> Rohde & Schwarz umożliwia rozwój samochodowych układów radarowych nowej generacji

22.11.2019 … z nową wysoce precyzyjną komorą testową Firma Rhde & Schwarz opracowała najnowocześniejszy system testowy anteny R&S ATS1500C, komorę testową do testowania radaru o wysokiej wydajności więcej >> Rohde & Schwarz wraz z Instytutami Fraunhofer HHI i IAF łączą siły w badaniach 6G na częstotliwościach THz

18.11.2019 Podczas gdy nowa technologia 5G jest na początkowym etapie wdrażania, Rohde & Schwarz, Instytut Telekomunikacji Fraunhofer, Instytut Heinricha Hertza, HHI i Instytut Fizyki Ciała Półprzewodnikowego Fraunhofer IAF idą o krok dalej z demonstracjami w terahercach (THz ), pasmo częstotliwości związane z bezprzewodową komunikacją mobilną 6. generacji (6G). więcej >> Drony dla lepszego świata

07.11.2019 Latanie powoduje większą emisję niż jakakolwiek inna forma transportu. Początkowa firma Avy chce to zmienić i idzie nawet o krok dalej. Wizja: innowacyjna i zrównoważona technologia samolotów, która ratuje życie dzięki np. drone dostawy środków medycznych. więcej >> Europejski Bank Inwestycyjny zapewnia QEV Technologies Barcelona środki w wysokości 17 mln EUR

06.11.2019 …. w celu usprawnienia transportu o zerowej emisji w krajach rozwijających się • Nowe finansowanie wesprze badania i rozwój oraz produkcję technologii napędów elektrycznych, w tym pojazdów transportu publicznego na Filipinach i więcej >> BMW i Ventures ogłasza inwestycję w ELISE

04.11.2019 BMW i Ventures ogłosiło dziś inwestycję w ELISE, zaawansowany technologicznie startup rozwijający generyczne oprogramowanie inżynierskie mające na celu automatyzację procesu rozwoju produktu. Nowe fundusze zostaną wykorzystane do przyspieszenia rozwoju produktu i wejścia na rynek. „ELISE umożliwia inżynierom zautomatyzowanie wielu czasochłonnych etapów projektowania produktu pro więcej >> AIWAYS przyspiesza rozwój ogniw paliwowych z metanolu

04.11.2019 • AIWAYS jako pierwszy chiński producent pojazdów wprowadzający na rynek technologię ogniw paliwowych metanolowych w pojazdach osobowych więcej >> Automobili Lamborghini po raz pierwszy w Europie ze względu na systemy trigeneracji i ciepłownictwa

28.10.2019 Automobili Lamborghini wraz z CPL CONCORDIA zostali wybrani jako zwycięzca nagrody COGEN Europe Recognition Award 2019 w kategorii Rozwój rynku dla organizacji. COGEN Europe, Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Promocji C więcej >> Jakie są zawody przyszłości?

22.10.2019 Połowa wszystkich obecnych miejsc pracy nie będzie już istnieć za 25 lat, podczas gdy nowe zawody zyskują na popularności. Dane to nowy olej, dlatego każda firma szuka naukowców, architektów i inżynierów danych. Przyciąganie talentów jest dużym wyzwaniem dla firm, ponieważ każdy sektor jest konkurowanie o te same profile więcej >> Hyundai Motor Group opracowuje pierwszą na świecie technologię Smart Cruise Control (SCC-ML)

21.10.2019 • Technologia rozpoznaje i analizuje wzorce jazdy w celu zastosowania w inteligentnym tempomacie, tworząc spersonalizowane wrażenia z jazdy. • Pierwsza na świecie funkcja ADAS oparta na sztucznej inteligencji, planowana w nadchodzącym pojeździe HMG więcej >> FUTURE FORUM BMW Welt – Więcej miejsca na wizje

18.10.2019 Nowe miejsce spotkań dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o mieście przyszłości i pomóc w jego kształtowaniu. • Interaktywne doświadczenie odwiedzających zapewnia wgląd w mobilność i miasto przyszłości. • Ekscytujące formaty zapraszają do przyłączenia się do doświadczenia i uczestnictwa we wspólnych dyskusjach. • Wizjonerzy i eksperci otrzymują więcej >> Nowe „LQ” Toyoty chce zbudować więź emocjonalną ze swoim kierowcą

11.10.2019 Toyota Motor Corporation (Toyota) ogłosiła dzisiaj „LQ”, pojazd koncepcyjny wykorzystujący zaawansowaną technologię do budowania emocjonalnej więzi między samochodem a kierowcą. Nowa generacja Toyoty „Concept-i”, koncepcja v więcej >> SEAT w Robledillo de la Jara – Dęby, potoki i Internet przedmiotów

10.10.2019 • Internet przedmiotów (IoT) i podłączony samochód docierają na obszary wiejskie dzięki dronowi i zapewniają kierowcom informacje predykcyjne w obszarach o słabej widoczności lub trudno dostępnych • Za 5 milisekund kierowca podłączonego pojazdu będzie wiedział, czy jest przeszkodą na drodze i może przygotować się do działania więcej >> Szybsze rozpoznawanie śliskich dróg dzięki sieci mobilnej

09.10.2019 – zmniejszenie ryzyka wypadków na oblodzonych drogach z komunikacją samochód-X – testy pilotażowe w dzielnicy Zollernalb W nadchodzącą zimę, we współpracy z dzielnicą Zollernalb, Mercedes-Benz wi więcej >> Twórcy MIPS otrzymują nagrodę Polhem 2019

03.10.2019 Założyciele wiodącej na świecie firmy zajmującej się technologią bezpieczeństwa mózgu otrzymują tegoroczną prestiżową nagrodę Polhem.

MIPS, szwedzka firma zajmująca się technologią bezpieczeństwa mózgu, która dzięki ponad 20 lat badań przoduje w dziedzinie bezpieczeństwa kasków i mózgu, z dumą ogłasza, że ​​założyciele Peter Halldin, Hans von Holst, więcej >> Projekt BioImpulse daje nowy impuls biotechnologii materiałowej

02.10.2019 Projekt BioImpulse, po raz pierwszy zaprezentowany w Brukseli 2 października 2019 r. Podczas EFIB (European Forum for Industrial Biotechnology and the Bioeconomy), ma na celu stworzenie nowej żywicy adhezyjnej bez żadnych tak zwanych substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC). rozwijanie więcej >> MITSUBISHI MOTORS rozpoczyna ograniczoną sprzedaż DENDO DRIVE HOUSE w Japonii

02.10.2019 MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) rozpoczyna ograniczoną sprzedaż DENDO DRIVE HOUSE (DDH) – domowego systemu opartego na V2H * 1 – w Tokio w Japonii od 3 października. MMC ogłosiło koncepcję i plan uruchomienia usługi pakietowej DDH na Geneva Auto Show w marcu 2019. To pierwsza sprzedaż DDH na świecie, a MMC planuje rozpocząć sprzedaż na rynkach zagranicznych. więcej >> Fraunhofer FHR zaprezentuje najnowocześniejszą technologię radarową podczas Europejskiego Tygodnia Kuchenki Mikrofalowej 2019 w Paryżu

28.09.2019 Innowacje radarowe pod wieżą Eifel: Instytut Fraunhofera w dziedzinie fizyki wysokich częstotliwości i technik radarowych FHR zaprezentuje najnowszą technologię podczas 22. Europejskiego Tygodnia Kuchenki Mikrofalowej 2019, który odbędzie się w Paryżu w tym roku. Od września więcej >> URBAN-X by MINI kończy szóstą kohortę podczas Tygodnia Klimatu w Nowym Jorku – siedem nowych startupów

27.09.2019 URBAN-X, MINI, wiodący akcelerator dla startupów wymyślających nowe życie w mieście, ukończył dziś szóstą grupę start-upów na oficjalnej imprezie ClimateWeek NYC w siedzibie głównej w Brooklynie w Nowym Jorku. Uruchom w koordynacji z ONZ i Miastem Nowego więcej >> Badania Grupy Volkswagen stają się Innowacjami Grupy Volkswagen

24.09.2019 Dr Axel Heinrich, dyrektor ds. Innowacji w Grupie Volkswagen, mówi: „Dostosowanie jest decydującym krokiem w kierunku zostania globalnym i innowacyjnym dostawcą usług mobilności.” Nowe dostosowanie działu badań grupy i jego więcej >> Porsche, Holoride i Discovery pokazują nowe wrażenia VR

23.09.2019 IAA Next Visions Day stanowi platformę dla innowatorów i przyszłych myślicieli Porsche, start-up Holoride i firma medialna Discovery zaprezentowały nowe rozwiązanie VR do zastosowania w pojazdach w ramach Next Visions Day na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) we Frankfurcie. Partnerzy współpracujący zaprezentowali edutainment, aby zademonstrować, w jaki sposób możemy korzystać z mediów w naszym samochodzie więcej >> SEAT uczestniczy w nowym europejskim projekcie generowania biometanu z odpadów

19.09.2019 • Firma zamierza przetestować biopaliwo pozyskane ze składowisk odpadów komunalnych w swoich pojazdach. • Planowany termin realizacji projektu to 2023 r., A jego całkowity budżet wyniesie 4,6 mln euro. Więcej >> MATERIALICA Award 2019: Expert Jury do wyboru najlepszych zgłoszeń

18.09.2019 • Innowacyjne materiały dla zrównoważonego wykorzystania zasobów • Trzech finalistów w specjalnej kategorii „Student” Wyłoniono zwycięzców 17. nagrody MATERIALICA Design + Technology Award: Więcej >> Dotacje USDOT na zautomatyzowane badania pojazdów

18.09.2019 Virginia Tech Transportation Institute (VTTI) otrzyma dwie dotacje Departamentu Transportu USA o łącznej wartości 15 milionów dolarów na zaawansowane badania nad bezpieczną integracją automatyzacji z amerykańskimi drogami. więcej >> TRATON jest gospodarzem Dnia Innowacji w Szwecji

16.09.2019 Zabytki zaplanowane na jutrzejszą imprezę medialną TRATON, która odbędzie się 2 października w Sztokholmie / Södertälje Prezes TRATON Renschler: „Innowacje to nie tylko produkty i technologia” & nb więcej >> Stuttgart widzi pierwszy miejski lot Volocoptera w Europie

14.09.2019 Lot Volocopter jest punktem kulminacyjnym dwudniowego wydarzenia „Vision Smart City – Poznaj mobilność już dziś” Prezentacja innowacji technicznych i koncepcji zrównoważonego transportu dla przyszłej mobilności w Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie więcej >> SHIFT Automotive – zmiana sposobu myślenia, życia i jazdy

11.09.2019 SHIFT Automotive to innowacyjny i niezależny format konferencji i wystaw, który odbywa się obok IFA Berlin, najważniejszych na świecie targów elektroniki użytkowej i sprzętu AGD. Ta dwudniowa konwencja gromadzi start-upy i gigantów technologicznych, producentów samochodów i urbanistów. więcej >> Dow prezentuje nowe materiały na The Battery Show North America 2019

10.09.2019 Specjaliści elektroniki motoryzacyjnej zapraszają uczestników do dyskusji na temat najnowszych innowacji materiałowychDow Performance Silicones, światowy lider w dziedzinie silikonów, technologii opartych na krzemie i innowacji, prezentuje się na The Battery Show. Więcej >> Rzeczywistość rozszerzona na IAA: Wizja rentgenowska na światowych premierach Opla

10.09.2019 Nowe spostrzeżenia: pokaż goście mogą wirtualnie spojrzeć pod karoserię gwiazd Opla Światowe premiery: Corsa-e i Grandland X Hybrid4 na IAA we Frankfurcie Opel idzie więcej >> Fraunhofer FHR przedstawia innowacyjny wkład w zastosowania radarów w sektorze motoryzacyjnym na IAA

10.09.2019 Fraunhofer Institute for High-Frequency Physics and Radar Technology FHR po raz pierwszy w tym roku bierze udział w Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie nad Menem. zdjęcie: Czujniki radarowe o dobrej rozdzielczości przestrzennej są niezbędne dla więcej >> FCA wybiera rozwiązanie łączności komórkowej firmy Transatel (grupa NTT) w Europie

09.09.2019 … za globalny „ekosystem” pojazdów połączonych – w przypadku FCA inicjatywa Transatel wchodzi w zakres nowego globalnego „ekosystemu” pojazdów połączonych, ogłoszonego w kwietniu zeszłego roku, który poprawi więcej >> Porsche otwiera fabrykę całkowicie elektrycznego Taycana

09.09.2019 Porsche otworzyło nową fabrykę dla Taycan pod czujnym okiem 320 gości ze świata polityki, biznesu i mediów. „Jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i społeczeństwo. Podpis zdjęcia: otwarcie fabryki Taycan w Stuttgart-Zuffenhausen: E więcej >> Kia Motors inwestuje w IONITY, aby zdemokratyzować sieć ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy

09.09.2019 • Kia dołącza do IONITY we współpracy z partnerami-założycielami BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group z Porsche AG • Inwestycja umożliwiająca pojazdom EV o napięciu 800 V znaczne skrócenie czasu ładowania dzięki mocy do 350 kW • Zobowiązanie do electrifi więcej >> Miasto Monachium i BMW Group zobowiązują się do innowacyjnej mobilności bezemisyjnej

04.09.2019 – PODZIEL SIĘ TERAZ podwaja wielkość floty elektrycznej – Współpraca podkreśla cel innowacyjnej mobilności bezemisyjnej
– Stolica kraju będzie aktywnie promować elektromobilność i rozbudowywać publiczną infrastrukturę ładowania o 550 nowych stanowisk ładowania (1100 punktów ładowania) do końca 2019 r.
– Dostawca usługi Carsharing PODZIEL SIĘ TERAZ, aby zwiększyć elec więcej >>

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *