Drone XPro : Rozbiliśmy kilka dronów, aby znaleźć najlepszy składany dron

:

To sezon dronów! Tam jest cudownie, a świat jest pełen pięknych scen, które wymagają nagrywania dronem, który brzęczy w powietrzu jak chmura gniewnych pszczół. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym fotografem z lotu ptaka, czy poszukującym emocji ratownika, nigdy nie było na rynku więcej opcji dla doskonałych quadów. Dwa najlepsze drony są tak elastyczne, że można je złożyć i zmieścić w plecaku. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci dowiedzieć się, który może być dla Ciebie.

Składane drony istnieją już od kilku lat, ale dopiero niedawno zaczęły rywalizować ze swoimi większymi, nieporęcznymi krewnymi, jeśli chodzi o stabilność, szybkość i fajne cechy. Obietnica zawsze była taka, że ​​składane drony zapoczątkują nową erę ultraprzenośnych latających kamer dla wszystkich. Ale prawdziwy moment zmiany gry nastąpił, gdy dwie niszowe firmy dołączyły do ​​rynku: DJI i GoPro.

The DJI Mavic Pro (1000 USD) i GoPro Karma (1100 USD) to najlepsze składane drony dla każdego poważnego pilota. Nie są tanie, ale oferują podobny zestaw funkcji do popularnych quadów, takich jak DJI Phantom 4 i Yuneec Typhoon 4K. (The Yuneec Typhoon H a sześć składanych wirników to kolejna świetna opcja, ale absolutnie nie zmieści się w plecaku.) Mavic Pro i Karma mają wady i zalety. Kiedy jednak zmierzysz się ze sobą w bezwzględnej bitwie, pojawi się wyraźny zwycięzca.

Dla trekkera

Oczywistym celem posiadania składanego drona jest to, że możesz go łatwo zabrać na przygody. Następnie, gdy jesteś na odległym szlaku lub odległej plaży i chcesz uchwycić krótki materiał z tego oszałamiającego zachodu słońca, wyciągasz drona z torby i unosisz go, zanim upłynie idealny moment. Wyobrażając sobie taki scenariusz, zdasz sobie sprawę, że istnieją dwa elementy przenośności każdego drona: jak łatwo jest go nosić i jak łatwo jest szybko unieść się w powietrze.

GoPro Karma. (Zdjęcia: Mandy Mandelstein)

Pomiędzy DJI i składanymi modelami dronów GoPro jest tutaj bardzo wyraźny zwycięzca: Mavic Pro. (Spoiler: dominacja Mavic Pro stanie się trendem w tym poście). Mavic Pro składa się do ciasnego, kompaktowego bloku, który jest mniej więcej wielkości obfitej włoskiej kanapki i ciężkiej grubej powieści. Śmigła mają również sprytną konstrukcję, która pozwala im się również złożyć, dzięki czemu nie trzeba ich instalować i odinstalowywać za każdym razem, gdy przenosisz lokalizację. W związku z tym przygotowanie Mavic Pro do lotu zajmuje zaledwie 86 sekund.

Przenośność Karmy jest wręcz przeciwna i zajęło nam 180 sekund na przygotowanie się do lotu. Całkowicie złożony, jest tak duży, jak żółw średniej wielkości i prawie tak ciężki. (Średniej wielkości pstry żółw jest tak duży.) Tymczasem śmigła muszą być instalowane za każdym razem, gdy wyjmiesz drona z mniejszych worków – oficjalna torba Karma może obsługiwać rekwizyty – a prawidłowe wykonanie pracy wymaga małego narzędzia do dokręcenia każdego z nich. Dron nie jest tak kompaktowy, ponieważ ma unikalny kształt, aby pasował do plecaka. Niemniej jednak nie jest najlepszy do trekkingu.

Zwycięzca: DJI Mavic Pro

Do migawki

DJI Mavic Pro.

Jeśli masz ochotę na artystę, będziesz zadowolony z obu tych dronów i opcji aparatu. A jeśli masz już GoPro, możesz kupić pakiet Karma bez kamery za 800 USD i po prostu użyć swojego starego GoPro. Oczywiście jakość twoich zdjęć będzie zależeć od używanego modelu GoPro. Jeśli to Hero5, nagranie będzie wyglądać całkiem nieźle. Ponadto dron GoPro jest również wyposażony w coś, co nazywa się Karma Grip, który pozwala przenieść kamerę z quadkoptera do zestawu podręcznego. Ten gadżet działa dobrze. Oto przykład zdjęcia z Hero5.

Widok McCarren Park na Brooklynie i panoramę Manhattanu, zrobione GoPro Hero5 (zdjęcie: Adam Clark Estes)

Wszystko to brzmi świetnie, dopóki nie przypomnisz sobie, że musisz kupić GoPro dla Karmy, jeśli jeszcze go nie masz. Nawet wtedy podłączenie aparatu jest uciążliwe, a dostęp do karty Micro SD jeszcze większy, gdy trzeba edytować materiał. Co więcej, cała konfiguracja gimbala jest trochę nieporęczna, szczególnie gdy porównasz ją z ultra kompaktowym aparatem Mavic Pro. Z drugiej strony zaletą tych wszystkich potencjalnych punktów bólu jest to, że możesz używać GoPro jak GoPro. Możesz przyczepić go do uchwytu Grip i kręcić materiał podczas chodzenia, jazdy na rowerze (ostrożnie!), Snowboardu (bardzo ostrożnie!) Lub jazdy motorówką (w porządku, to prawdopodobnie zbyt niebezpieczne, więc nie rób tego).

Teraz o tym aparacie Mavic Pro. Robi wspaniałe zdjęcia, ale nie jest idealny. Gimbal ma tendencję do dość łatwego wychodzenia z huku, wymagając ciągłych poprawek za pośrednictwem aplikacji DJI Go na smartfony. Co gorsza, pod koniec moich testów, całkowicie się nie powiodło, a moim jedynym rozwiązaniem było manipulowanie maleńkimi drutami, które łączą gimbal z jelitami drona lub skontaktowanie się z DJI, aby kamera działała poprawnie. Nikt nie chce robić żadnej z tych rzeczy!

Nie możesz również usunąć aparatu, więc nie masz szczęścia, jeśli chcesz, powiedzmy, przymocować go do patyka. To jest wielka sprawa dla niektórych ludzi. Dla innych nie będzie to miało znaczenia.

Widok McCarren Park na Brooklynie i panoramę Manhattanu, zrobiony za pomocą DJI Mavic Pro (Zdjęcie: Adam Clark Estes)

Jeśli chodzi o jakość obrazu, obrazy Mavic Pro wykazują większy kontrast i wibracje niż obrazy GoPro Hero5, ale te problemy można poprawić w ustawieniach lub w postprodukcji. (Powyższe zdjęcie Hero5 zostało zrobione w słoneczny dzień z domyślnymi ustawieniami). Szczerze mówiąc, inaczej nie mogę odróżnić jakości obrazu.

Tymczasem kamera GoPro Karma wymaga nieco więcej konfiguracji, ale jest to los bardziej wszechstronny. Chociaż możesz zakochać się w bogatych zieleniach na tym samym obrazie Mavic Pro, prawdopodobnie będziesz używać sprzętu Karma o wiele więcej niż latanie. Te możliwości sprawiają, że Karma jest lepszą opcją dla niedoszłych migawek.

Zwycięzca: GoPro Karma

Dla odważnego pilota

Mavic Pro to bardzo zwinny lotnik.

Lubisz latać dronem jak szalony i po prostu ogólnie szalony? Mavic Pro jest dla Ciebie. Dron ma technologię omijania przeszkód podobną do tej, jaką oferuje Phantom 4 i działa świetnie, o ile przeszkody znajdują się przed quadkopterem. Tymczasem niewielki rozmiar drona sprawia, że ​​jest ekscytująco zwrotny i może wcisnąć się w ciasne przestrzenie. Latanie to także zwykła zabawa.

GoPro Karma nie jest.

Karma nie jest przyjemnością latać. Jak sugerują duże rozmiary i waga, jest powolny w powietrzu i nie jest pełen wdzięku podczas omijania przeszkód. To dlatego, że nie ma żadnej technologii unikania przeszkód, więc prawdopodobnie w pewnym momencie ją rozbijesz, a kiedy to zrobisz, każdy z tych trudnych do zainstalowania wirników pęknie. Boże, i jakby nie mogło być gorzej, GPS Karmy nie działa tak dobrze, jak Mavica. Oznacza to, że jeśli utracisz sygnał GPS, dron będzie unosił się w powietrzu bez celu.

Zwycięzca: DJI Mavic Pro

Dla nieobecnego pilota

Jedną z najfajniejszych innowacji dronów w ostatnich latach było wprowadzenie wielu autonomicznych funkcji lotu. Mavic Pro ma ich mnóstwo. Te tak zwane „inteligentne tryby lotu” obejmują możliwość ustawiania punktów nawigacyjnych dla niestandardowych tras, a także określania interesującego miejsca i pozwalania dronowi na orbitowanie w tym miejscu, utrzymując go jednocześnie w środku kadru. Najfajniejszy ze wszystkich to tryb podążania za mną, który pozwala Mavic Pro, no cóż, podążać za tobą podczas jazdy na motocyklu lub czymkolwiek. To tylko niektóre z tych fajnych funkcji.

Funkcje autonomicznego lotu Karmy Pro są bardziej ograniczone. Nie ma opcji śledzenia za mną, chociaż istnieją cztery „automatyczne trasy lotu”, w tym możliwość wykonania dronie i orbity wokół obiektu. Nie należy się jednak spodziewać, że GoPro Karma sfilmuje cię na snowboardzie w dół góry.

Zwycięzca: DJI Mavic Pro

Mistrz

Panie i panowie, to praktycznie osuwisko. Mavic Pro to najlepszy składany dron na rynku. Nie tylko działa lepiej niż Karma, ale więcej niż Karma, ale jest również o 100 USD tańszy niż Karma, jeśli nie masz jeszcze GoPro. Nawet jeśli posiadasz GoPro, wydaj dodatkową monetę i zdobądź Mavic Pro. Gimbal może być wybredny, ale ostatecznie jest oszałamiający.

Korekta: W tym oryginalnym poście stwierdzono, że GoPro Karma nie ma żadnych autonomicznych funkcji lotu. W rzeczywistości ma cztery, ale nie ma trybów śledzenia Follow Me. Zaktualizowaliśmy tekst, aby to odzwierciedlić.


Wideo nakręcone przez Mandy Mandelstein; Pod redakcją Melissa Murray; Prowadzenie: Mike Nuñez i Adam Clark Estes

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *