Xone Phone : Warto grać | Recenzja przełącznika – „Robaki WMD”

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Kup Worms WMD

Robaki jest jedną z najdłużej działających serii w historii gier wideo i często rodzi nowe kontynuacje. Worms WMD to 24 wydanie głównej serii od prawie tylu lat. Prawdopodobnie masz miłe wspomnienia z tego, jak w późnych latach 90. skuliłeś się przy monitorze komputera i prowadziłeś zacięte bitwy o gorące miejsca.

The Robaki serial był hitem w ostatniej dekadzie, z kilkoma próbami ponownego opracowania formuły turowej. Seria powraca do dawnej świetności 2-D dzięki Worms WMD, który stara się być duchowym następcą Worms Armageddon, które wielu fanów kocha w swoich sercach. Jak się okazuje, była to prawdopodobnie najlepsza decyzja, którą mógł podjąć zespół 17 Robaki z powrotem w grze. Worms WMD jest równie zabawny jak Armageddon, ale teraz jest przenośny na Nintendo Switch.

Worms WMD został pierwotnie wydany na PC, PS4 i Xbox One w 2016 roku. Od tego czasu gra otrzymała kilka bezpłatnych aktualizacji treści i pakiet DLC, z których wszystkie są zawarte w wersji Switch. Istnieje kilka drobnych ekskluzywnych dodatków do tej wersji, takich jak nowy motyw kosmiczny, przedmioty kosmetyczne i forty specjalne.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Robaki, to turowa gra strategiczna, w której dwie lub więcej drużyn robaków walczy na śmierć i życie na mapie 2D. Brzmi dziwnie i bezsensownie na papierze – i dokładnie tak jest. Robaki jest czystą anarchią. Gracze po kolei pełzają po mapie, aby wysadzić jak najwięcej jednostek wroga. Każda tura jest ograniczona czasowo i kończy się, gdy skończy Ci się czas, twój robak odniesie obrażenia lub wykonasz atak.

Robaki jest znany z absurdalnego arsenału broni i BMR nie jest wyjątkiem. Istnieją znane klasyki, takie jak bazooka, święty granat i wybuchające owce, a także nowe dodatki, takie jak bateria telefonu, która tworzy łańcuch porażenia prądem, który usuwa pobliskich wrogów. Dodaj do tego uczciwą i dokładną – ale trudną do opanowania – kontrolę, a wynikiem jest cudownie chaotyczne pole bitwy.

W grze dostępne są opcjonalne misje samouczka, których celem jest poznanie podstawowych elementów sterowania i nowej mechaniki rozgrywki. Istnieje 30 misji kampanii oraz kilka dodatkowych zadań i wyzwań. Większość z nich to zabawne i krótkotrwałe bitwy, które wymagają wykonania kilku celów, od zabójstw bronią w określonej kolejności po tworzenie i / lub demontaż broni.

Aspekt rzemieślniczy jest jednym z bardziej znaczących dodatków do Robaki rozgrywka. Otwierając specjalne skrzynki z zasobami i demontując broń na części zamienne, możemy tworzyć nowe pistolety. Można je zmontować z bronią standardową, bardziej złożoną bronią specjalistyczną lub wariantami broni z efektami żywiołów. Proces tworzenia / demontażu nie ogranicza się do naszej tury, więc możemy wykonać te czynności w dowolnym momencie. Jedynym ograniczeniem jest to, że zarówno wytwarzanie, jak i demontaż wymaga wykonania jednej tury i jednocześnie można wykonać tylko jedną akcję.

Oprócz szalonej broni i podstawowej mechaniki rzemieślniczej istnieje możliwość korzystania z pojazdów i broni stacjonarnej, takiej jak wieżyczki. Podczas gdy wieżyczki składają się z minigunów, karabinów snajperskich lub moździerzy, pojazdy mogą mieć zasięg od czołgów po helikoptery. Początkowo martwiłem się, że pojazdy stworzą nierówne pole bitwy, ale są świetnym dodatkiem, który oferuje pewne ryzyko / nagrodę na polu bitwy. Pojazd nie zwiększa zdrowia robaka i manewrowanie wszystkimi minami i materiałami wybuchowymi na mapach jest niezwykle niebezpieczne, ale zapewnia potężne ataki. Korzystanie z pojazdów może się opłacić z powodu dodatkowych szkód, które wyrządzają, ale jeśli pojazd zostanie zniszczony, spowoduje to również uszkodzenie robaka w środku.

Kolejnym dodanym elementem rozgrywki są funkcjonalne budynki. Podczas gdy budynki były tylko fantazyjnymi dekoracjami w poprzednich tytułach, są one teraz dostępne w Worms WMD i mają swój własny układ i zalety taktyczne. Budynki często posiadają kilka dodatkowych skrzyń do zebrania i zapewniają schronienie przed atakami. Wnętrza budynku są widoczne tylko wtedy, gdy gracz ma robaka stacjonującego w środku, więc budynki służą również za dobrą kryjówkę.

Chociaż istnieje kilka dodatków do oryginalnej formuły, podstawowa rozgrywka pozostaje w dużej mierze nienaruszona, co może być pozytywne lub negatywne, w zależności od osobistych preferencji. Chaotyczne bitwy są kolorowe i głupią zabawą, zwłaszcza gdy rozgrywane są w sposób konkurencyjny, ale wciąż występują zwykłe wady. Chociaż elementy sterujące są w dużej mierze oparte na umiejętnościach, mogą czasami wydawać się nieścisłe, szczególnie gdy środowisko przeszkadza w nieoczekiwany sposób. Ponieważ mapa jest możliwa do zniszczenia, tworzy krawędzie w całym miejscu, które trudno jest pokonać. Obecna jest prawie niewidoczna pozostałość, która blokuje ruch, jak niewidzialna ściana. Ruch aparatu czasami nie jest świetny, dlatego trudno jest uzyskać przegląd tego, co się dzieje. Automatyczne śledzenie zdarzeń przez kamerę gry czasami nie działa dobrze.

Chociaż te nieścisłości mogą być źródłem dalszej zabawy w przyjacielskim meczu z przyjaciółmi, mogą być również potencjalnym źródłem frustracji. Twoje działania w Robaki, bez względu na poziom umiejętności, często czujesz się podatny na okoliczności. Niektórym może się to podobać, ale innym może się niepotrzebnie sfrustrować. Jeśli chcesz się z tym pogodzić, jest to prawdopodobnie najlepsza zabawa na dwuwymiarowym samolocie, jaki możesz mieć.

Jak wspomniano wcześniej, gra działa najlepiej, gdy jest rozgrywana w sposób konkurencyjny i na szczęście, Worms WMD zapewnia kompleksowy pakiet dla wielu graczy. To tam przenośność i różnorodność kontrolera Switcha znacznie poprawia wrażenia. Mecze lokalne i online mogą być rozgrywane z maksymalnie sześcioma drużynami kontrolowanymi przez graczy. Offline, Worms WMD albo obsługuje wiele kontrolerów, po jednym dla każdego gracza, albo opcję „gorących miejsc”, w której przekazywany jest jeden kontroler. Na szczęście gra ma także pojedyncze wsparcie Joy-Con w przypadku niewielkiego wyboru kontrolera.

BMR może być pierwszą grą, w której czuję, że tryb stołowy ze wspólną Joy-Cons jest realną opcją do zabrania do domu przyjaciela. Powolne i turowe tempo, a także kamera z zoomem sprawiają, że można grać w mały przenośny ekran, w przeciwieństwie do wielu innych tytułów reklamujących ten fakt. Zespół 17 doskonale wykorzystał również funkcjonalność HD Rumble, aby zapewnić imponujące i realistyczne sprzężenie zwrotne, od eksplozji po buczenie silnika dostępnych pojazdów. Robaki jest prawdopodobnie najmniej wciągającą grą z jedną z najbardziej wciągających wibracji na Switchu.

Od strony technicznej WMD wygląda niesamowicie. Ręcznie rysowane grafiki są czyste, proste i pasują do ogólnego stylu franczyzy. Działa dość dobrze, ale napotkaliśmy kilka problemów z częstotliwością klatek podczas podpalania połowy mapy z powodu paskudnej reakcji łańcuchowej baryłki ropy. Napotkaliśmy także kilka awarii, które zdecydowanie zakończyły dla nas grę, ale na szczęście nigdy nie pojawiły się w pojedynkach online.

Uwzględniono multiplayer online, który oferuje zarówno mecze rankingowe 1 na 1, jak i mecze nierankingowe z różną liczbą graczy i zasadami. Niestety, krótko po uruchomieniu serwery nie były dokładnie zatłoczone, a znalezienie meczu zajęło nam trochę czasu. Nawet prowadząc własną grę, musieliśmy chwilę poczekać na potencjalnych przeciwników i nigdy nie mieliśmy więcej niż dwóch innych osób. Z czasem może się to zmienić, ponieważ wysoka cena wydania w wysokości 30 USD może zniechęcać, mimo że wersja Switch jest kompletna i dodaje kilka dodatkowych rzeczy na wierzchu. Robaki jest typowym tytułem budżetu dla większości ludzi, więc prawdopodobnie będzie sprzedawać więcej jednostek, gdy cena spadnie. Fakt, że gra jest dostępna za znacznie niższą cenę na innych platformach, również nie pomaga. Z przykrością widzę, że Drużyna 17 nie była w stanie wdrożyć cross-play między PC, Switch i Xbox One, aby zwiększyć bazę graczy online. Może można to naprawić w przyszłości.

Pod względem zawartości jest to jeden z najbardziej kompletnych Robaki doświadczenia, w które grałem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że treść serialu nigdy nie była tak popularna jak podstawowa rozgrywka. Proceduralnie generowane mapy zapewniają świeżość, a niesamowita liczba przedmiotów i opcje dostosowywania zapewniają rozrywkę na wiele godzin. Dodaj do tego fajny crossover z gier takich jak Uciekinier oraz ciekawy tryb Fort, w którym dwa forty muszą się z nim zmierzyć, a Ty świetnie się bawisz Robaki doświadczenie.

Worms WMD resetuje serię i dostarcza we wszystkich ważnych obszarach, dodając kilka drobnych usprawnień. Jeśli lubisz Robaki a szczególnie chcesz mieć jego przenośną wersję, to świetna inwestycja twojego czasu. Nie wymyśla na nowo koła, ale prawdopodobnie jest to najlepsza obecnie dostępna wersja gry.

Wynik: 8,0 / 10

Więcej artykułów o Worms W.M.D.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *