Drone XPro : DJI opatentował aparat „Pojazd”, który wygląda jak łazik Mini Mars

:

Chińska firma dronów (i właściciel Hasselblad) DJI może dosłownie sprowadzić swoje ambicje na Ziemię. Nowo odkryty patent przyznany firmie pokazuje pojazd lądowy z zamontowaną na górze kamerą i gimbalem – coś w rodzaju spłaszczonej wersji jednego z łazików marsjańskich.

Chiński patent został pierwotnie odkryty przez DroneDJ wraz z patentem na wszechstronny stabilizator Ronin. Ale chociaż stabilizator sam w sobie jest interesujący, najbardziej nieoczekiwaną częścią tej historii jest samochód z aparatem, który DJI zdecydowało się opatentować, być może konkurując z Freefly TERO.

Według DroneDJ, tak zwany „pojazd” DJI to samochód RC z kołami, które mogą obracać się o 360 ° w celu manewrowania i bardzo zaangażowany układ zawieszenia, aby utrzymać kamerę nieruchomą, gdy łazik porusza się po nierównym terenie. Aparat na górze wygląda w stylu DJI Zenmuse, który znajdziesz w DJI Inspire 2.

Oto bliższe spojrzenie na „Pojazd” DJI, jak pokazano w patencie:

Odkryto także schemat gimbala typu „wszystko w jednym”. „All-in-one”, ponieważ wydaje się, że używa jednej z własnych kamer DJI, zamiast polegać na systemie innej firmy, który musi być podłączony i zrównoważony:

Chociaż patent nigdy nie gwarantuje, że stanie się produktem uczciwym dla dobra, zarówno „Pojazd”, jak i „Urządzenie stabilizujące i ręczne urządzenie PTZ” (miejmy nadzieję, że nie końcowe nazwy…) miałyby sens w ramach ekosystemu DJI . Wygląda na to, że DJI nie jest zadowolona z posiadania przestrzeni dla entuzjastów dronów; dzięki tym dwóm produktom dodanym do ich oferty, zjadłyby całkiem sporo z rynku profesjonalnego.

(przez DroneDJ przez DPReview)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *