Drone XPro : Recenzja DJI Mavic Mini | TechRadar

:

DJI Mavic Mini to perfekcyjnie zaplanowane uderzenie ze strony DJI. Bezpośrednio zajmuje się zmianami prawa dotyczącego dronów w USA i Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość wideo w kompaktowej obudowie klasy premium.

Przepisy stanowią obecnie, że drony ważące ponad 250 g muszą być zarejestrowane w urzędzie lotniczym – FAA w USA i urzędzie lotnictwa cywilnego w Wielkiej Brytanii – a przed wprowadzeniem Mavic Mini nie było żadnych dobrze ocenionych opcji w tej kategorii piórkowej. Co oznacza, że ​​obecnie DJI ma monopol na rynku dronów premium poniżej 250 g.

W przeciwieństwie do jednego z głównych rywali, Papuga Anafi, która rejestruje materiał 4K, ale jest droższa i waży około 300 g, Mavic Mini nie musi być rejestrowany. Mini ma również trzyosiową mechaniczną stabilizację (Anafi ma dwie – jego „trzecia” oś to EIS), zawiera przydatne funkcje, takie jak gniazdo karty microSD z możliwością wymiany podczas pracy, i obiecuje lepszą żywotność baterii niż Anafi, z podanym czasem lotu 30 minut.

Mavic Mini nie jest jednak pozbawiony wad technicznych. Przechwytywanie wideo ogranicza się do rozdzielczości 2,7 K z częstotliwością klatek 30 kl./s, co pozostawia niektórych kamerzystów potrzebujących materiału 4K lub opcję spowolnienia przy 2,7 ​​K, szukając gdzie indziej. Brakuje mu również niewiarygodnie przydatnego sprytnego unikania obiektów, który ma większa funkcja rodzeństwa DJI.

Testujemy Mavic Mini od kilku tygodni – więc czy rzeczywistość jest zgodna z szumem tego lekkiego quadkoptera, czy też brakuje mu zbyt wielu wysokiej jakości funkcji Mavic?

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Data premiery i cena DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini można teraz kupić w dwóch wersjach: dostępny jest pakiet podstawowy (dron, bateria, kontroler) lub Fly More Combo, który obejmuje także dwukierunkowe hub ładowania, który można podwoić jako power bank, 360-stopniowa osłona śmigła i dwie dodatkowe baterie.

Podstawowy dron kosztuje 399 USD / 369 GBP / 599 USD, a zestaw Fly More kosztuje 499 USD / 459 GBP / 799 USD. Jeśli o to poprosisz, Fly More Combo jest warte dodatkowych kosztów za same dodatkowe akumulatory, oferując w sumie około 90 minut lotu. W przypadku nowych lotników dronów lub pilotów wewnętrznych osłony bezpieczeństwa są również bezcenne.

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Projekt

Mavic Mini to idealna nazwa dla najnowszego drona DJI. Podobnie jak większe rodzeństwo Mavic, jest składany, a ramiona rozkładają się, aby przekształcić go w kilka sprężynowych manewrów.

Jeśli chodzi o wygląd, jest to produkt DJI na wskroś. Kolorystyka jest szara i ciemnoszara, podobnie jak Osmo Action i Osmo Mobile 3, a jego przód zdobi para „oczu”, wtulona w płaską, fazowaną, gniewnie wyglądającą górę. To jeden z lepiej wyglądających dronów, jakie widzieliśmy.

Z przodu Mavic Mini znajduje się 3-osiowy stabilizowany aparat. Po wyjęciu z pudełka jest osłonięty osłoną kamery, którą można zdjąć, gdy przylatujesz. Z tyłu znajduje się odsłonięte gniazdo kart microSD i port micro USB do ładowania. Powyżej znajduje się klapka akumulatora. W porównaniu do Parrot Anafi, którego gniazdo karty SD jest schowane pod baterią, konstrukcja DJI jest znacznie wygodniejsza dla osób często zmieniających pamięć.

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Jak wspomniano, Mavic Mini jest specjalnie zaprojektowany do ważenia frakcji poniżej 250 g, dzięki czemu może ominąć potrzebę rejestracji w agencjach lotniczych w USA, Wielkiej Brytanii i Australii (ale sprawdź lokalne przepisy). DJI osiągnęło to, łącząc drona ważącego około 150 gz około 100 g baterii. Fakt, że nie kruszy się za każdym razem, gdy jest latany, jest cudem i chociaż lekkość często kojarzy się z tanią jakością, Mavic Mini wydaje się być tani.

Mini nie jest jednak odporny na awarie; po bokach, z przodu lub z tyłu nie ma czujników omijania przeszkód, jak w Mavic Air. To powiedziawszy, u podstawy znajduje się kilka czujników, które umożliwiają płynne lądowanie, wraz z miernikiem baterii i światłem, dzięki czemu możesz trzymać drona w powietrzu i trzymać go w polu widzenia, nawet w nocy .

Ramiona Mavic Mini są stosunkowo smukłe, a my faktycznie złamaliśmy jedno z nas z wysokości 1,8 metra – choć nadal działa idealnie, to coś, co by się nie stało, gdyby założono osłony bezpieczeństwa. Jeśli jesteś początkującym, spodziewasz się latania w pomieszczeniu lub wiesz, że będziesz latał przy silnym wietrze, warto wybrać pakiet Fly More, aby uzyskać 360-stopniową ochronę śmigła.

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Kontroler Mavic Mini

W przeciwieństwie do niektórych innych kontrolerów dronów, DJI Mavic Mini nie zawiera ekranu; zamiast tego rozwija się, aby pomieścić smartfon z Androidem lub iOS. W korpusie schowane są wkręcane joysticki, dzięki czemu po złożeniu kontroler ma płaski profil, a po otwarciu zapewnia tradycyjny charakter.

Po lewej stronie kontrolera znajduje się port micro USB do ładowania i podłączania go do telefonu. Dron jest również dostarczany z kablami Lightning, micro USB i USB-C, więc bez względu na to, jaki masz smartfon, pod warunkiem, że jego oprogramowanie jest kompatybilne z aplikacją Fly DJI Mavic Mini, nie możesz się doczekać.

Pokrętło jog-u kontrolera u góry obraca kamerę w pionie o 90 stopni, dzięki czemu może patrzeć do przodu i do dołu. W przeciwieństwie do Anafi, nie może podnieść wzroku, co byłoby bonusem, ale jego zasięg jest typowy dla większości dronów. Ważnymi przyciskami są spust L, który rozpoczyna nagrywanie wideo, i spust R, który robi zdjęcie – idealne, jeśli operujesz dronem w rękawiczkach.

Konfigurowanie latania jest trochę kłopotliwe – musisz podać kable ze sterownika do telefonu, przykręcić joysticki i odpalić aplikację, co zajmuje około minuty. Jednak z punktu widzenia mobilności, doświadczenie jest tak kompaktowe, jak moglibyśmy się spodziewać, gdy dron i kontroler się zawalą, a jednocześnie czują się solidnie i naturalnie podczas lotu.

Po połączeniu nie mieliśmy problemów z parowaniem drona z naszymi telefonami – wypróbowaliśmy go z telefonami z Androidem 9 i 10, a także z iPhonem.

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Aplikacja DJI Fly

Aplikacja Fly firmy DJI została odświeżona od pierwszego użycia, a teraz jest dostarczana wraz z przewodnikami i przykładowymi filmami, dzięki czemu możesz zobaczyć, jakie filmy będziesz przechwytywać w różnych trybach. Jest to jednak dziwna mieszanka doświadczeń. Z jednej strony niektóre aspekty są bardzo premium – samouczki funkcji i wskazówki w aplikacji są dopracowane i przydatne, a podstawowy interfejs użytkownika jest również intuicyjny i elastyczny; ale niektóre elementy pojawiają się w języku chińskim, a składnik Fly Spots, który wyróżnia obszary, w których można bezpiecznie latać, nie jest zlokalizowany poza Chinami.

Jeśli jednak miniesz te czarnuchy, czeka cię niespodzianka. Tryby są na tyle proste, że można się skupić, a trzy prędkości, które omówimy w następnej części, są unikatowe do przełączania się między nimi i oferują dużą wszechstronność.

Powróciły też szybkie strzały z Mavic Air, co jest doskonałe. Te wstępnie zaprogramowane ścieżki lotu mogą angażować dynamiczne panoramy za naciśnięciem przycisku, obracając się wokół obiektu, i chociaż jest jedno zauważalne pominięcie – Asteroida – reszta Quickshotów, w tym nasza ulubiona, Helix, jest uwzględniona.

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Kontrola zdjęć i przechwytywania wideo jest względnie minimalna, bez możliwości zmiany kontrastu lub nasycenia. Nadal możesz nakładać przydatne narzędzia, takie jak histogram i linia siatki, aby pomóc w kadrowaniu, ale chcielibyśmy widzieć więcej opcji ulepszania materiału.

Na plus, gimbal obsługuje dwa tryby: tryb podążania, który utrzymuje poziom linii horyzontu, i tryb FPV, który przyjmuje perspektywę samego drona, jednocześnie utrzymując wszystko niezwykle stabilnie. Jest to nie tylko przydatne podczas latania – możesz użyć Mavic Mini jako fantastycznej poręcznej stałej kamery w mgnieniu oka, a przełączanie między tymi trybami umożliwia to.

Aparat fotograficzny

DJI Mavic Mini nagrywa wideo 2,7K przy 30 klatkach na sekundę lub 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Jego czujnik 1 / 2,3 cala może również rejestrować obrazy 12 MP w różnych trybach, w tym tryb pozycji do podstawowej operacji, tryb sportowy do szybszego lotu i tryb CineSmooth, który wydłuża czas łamania i spowalnia wykonywanie zdjęć więcej materiału filmowego.

Gdy dostaniesz go na komputer, nagrania z drona wydają się być szybsze niż na boisku, więc trzymaliśmy się trybu CineSmooth, aby uzyskać trwałe ujęcia, których szukaliśmy w większości. Wszystkie tryby zapewniały stabilny materiał, choć zauważalny był drżenie podczas zmiany kierunku podczas fotografowania w trybie sportowym, co widać o 02:30 na przykładowym materiale poniżej:

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=44zliiGJG4c (/ embed)

Fakt, że nie ma opcji 60 klatek na sekundę 2,7 K, dodatkowo pogłębia potrzebę spowolnienia na niebie, ponieważ nie będziesz mieć takiej możliwości w fazie edycji z materiałem 30 klatek na sekundę. Jeśli jednak lubisz fotografować w rozdzielczości 1080p, liczba klatek na sekundę może wzrosnąć nawet do 60 klatek na sekundę.

Materiał filmowy wygląda uderzająco, uchwycone detale są solidne w dobrym świetle, a zakres dynamiczny jest sprawiedliwy, chociaż zauważyliśmy, że kilka razy wołamy o filtr ND. Nie ma zbyt dużego zakresu, aby wydobyć szczegóły z pasemek w jasne dni, więc Mavic Mini nie będzie wymarzonym dronem filmowca, ale jego jakość obrazu jest nadal świetna do tego, czym jest i wystarczająco dobra do względnie bezszwowych wstawek z innymi materiałami z drona lub swobodnej wideografii z lotu ptaka.

Możesz przejąć kontrolę nad zdjęciami w trybie ręcznym, z opcją korzystania z czasów otwarcia migawki nawet czterech sekund i do ISO3200; dzięki temu strzały przy słabym świetle są doskonale użyteczne. Poprawiono jakość obrazu w słabym świetle, odkąd po raz pierwszy dostaliśmy Mavic Mini, ale nadal nie jest to coś, co chcesz uchwycić na dronie z czujnikiem 1 / 2,3 cala, chyba że zamierzasz go edytować mocno i stylizuj go, lub w porządku ze zdrową ilością hałasu.

Zdjęcie 1 z 3

DJI Mavic Mini

Zdjęcia DJI Mavic Mini mają przyjemny kolor i przyzwoity zakres dynamiki (Źródło zdjęcia: Future)
Zdjęcie 2 z 3

DJI Mavic Mini

Nawet na stosunkowo dużej wysokości nadal można dostrzec stosunkowo drobne szczegóły w kadrze (Źródło zdjęcia: Future)
Zdjęcie 3 z 3

DJI Mavic Mini

Dzięki ręcznemu trybowi Mavic Mini możesz dostosować czułość ISO i czas otwarcia migawki do ekspozycji paznokci (Źródło zdjęcia: Future)

Połączenia i bateria

Mini łączy się przez Wi-Fi, przesyłając obraz wideo na żywo do kontrolera, który podłącza się do telefonu i współpracuje z interfejsem aplikacji. Po włączeniu łączności Wi-Fi w naszym telefonie nasza Mini odłączyła się od kontrolera na około 60 metrach w środowisku z dużą ilością otaczających połączeń Wi-Fi.

Przełączenie naszego telefonu w tryb samolotowy znacznie rozszerzyło ten zasięg, a użytkownicy Mavic Mini latający dronem w mniej zabudowanych obszarach osiągnęli odległości przekraczające dwie mile, przy czym podana maksymalna odległość DJI wynosi 2,5 mili.

DJI Mavic Mini

(Źródło zdjęcia: Future)

Po podłączeniu kontroler ładuje telefon, a jego bateria o pojemności 2600 mAh zapewnia wystarczającą ilość soku przez kilka godzin lotu. Jeśli chodzi o sam Mini, jego akumulatory mają 2400 mAh, a podany czas lotu wynosi 30 minut, w zależności od środowiska i użytkowania. Okazało się, że jest to w przybliżeniu związane z pieniędzmi, chociaż latanie głównie w trybie sportowym goli kilka minut od czasu lotu.

Chcielibyśmy zobaczyć ładowanie USB-C w Mavic Mini, ale to chyba nasza największa przyczepność do drona z punktu widzenia łączności.

Werdykt DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini jest klasą samą w sobie, łącząc kompaktowe, lekkie ciało z solidnym lataniem i rejestracją wideo o przyzwoitej jakości.

To nie do końca nasz wymarzony dron; odczuwalny jest brak nagrywania wideo 4K lub 2,6 K 60 kl./s. Chcielibyśmy również bardziej szczegółową kontrolę nad przechwyconym wideo lub po prostu bardziej płaski profil kinowy.

Dodatkowo, funkcja śledzenia za mną / śledzenia obiektów, która jest dostępna w niektórych dronach, które kosztują tyle samo co Mavic Mini lub mniej, jak UPair One Plus, również byłaby gratką.

Jednak nic innego tego rozmiaru nie robi tego, co robi Mavic Mini, a kiedy patrzysz na konkurencję, naszą listę życzeń łatwo zignorować. Mavic Mini jest najlżejszym i najtańszym dronem DJI do tej pory, jest liderem w branży pod względem przenośności i wydajności, zapewnia imponującą 30-minutową żywotność baterii, a większość dronów poniżej 250 g umiera po 10-15 minutach.

Tak, 399 USD lub 369 GBP za drona to nie pieniądze, które można wyrzucić, ale dla zwykłych użytkowników, którzy chcą wyrównać swoje zdjęcia lotnicze i początkujących, którzy nie chcą rejestrować swojego drona, DJI Mavic Mini jest jednoznacznie najlepszy opcja.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *