Xone Phone : Gniazda ładujące USB: podróżni ostrzegają przed oszustwami polegającymi na blokowaniu telefonów i kradzieży danych

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Oszuści polegają na łatwym dostępie, jaki zapewniają stacje ładowania dla wielu użytkowników, aby złapać ulotki nieuzasadnione.

123RF

Oszuści polegają na łatwym dostępie, jaki zapewniają stacje ładowania dla wielu użytkowników, aby złapać ulotki nieuzasadnione.

Na lotnisku przemyka wiele myśli, gdy bateria telefonu maleje z zielonego na żółty na czerwony. Jak to już jest martwe? Co jeśli nie mogę zadzwonić do Ubera po wylądowaniu? Gdzie jest moja ładowarka? Ale kiedy znajdziesz miejsce do podłączenia i ładowania, może nie być tak proste – lub bezpieczne – jak myślisz.

Prokuratura okręgowa hrabstwa Los Angeles w USA ostrzega podróżnych korzystających z międzynarodowego lotniska w Los Angeles o nowym programie skierowanym do osób, które potrzebują szybkiego wsparcia w publicznych stacjach ładowania USB. Oszustwo związane z ładowaniem przez USB, znane również jako „jacking jack”, polega na podszywaniu się przez hakerów stacji ładujących w celu kradzieży informacji.

Podobnie jak przeglądanie kart kredytowych, fałszywe stacje ładowania są konfigurowane przez port lub kabel, a nieświadomi użytkownicy, którzy się do nich podłączają, narażają swoje urządzenia na ataki złośliwego oprogramowania, które mogą zablokować ich urządzenia i eksportować wrażliwe treści, takie jak hasła i numery kont bankowych do rąk oczekujących złodziei informacji.

„#ICYMI: Unikaj korzystania z publicznych stacji ładowania USB na lotniskach i w innych lokalizacjach” – napisało biuro prokuratora okręgowego na Twitterze.

CZYTAJ WIĘCEJ:
* Dlaczego nie powinieneś używać stacji ładującej USB na lotnisku
* Najgorsze lotniska na Zachodzie

Zastępca prokuratora okręgowego Luke Sisak powiedział, że śledczy z jego biura widzieli oszustów, o których wiedzą, że biorą udział w programach kradzieży tożsamości za pomocą oprogramowania i sprzętu zdolnego do przeprowadzenia oszustwa polegającego na „podrzucaniu soków”. Mówi, że jego biuro chce przekazać podróżnym informacje, których potrzebują, aby się chronić.

„To coś, o czym ludzie powinni wiedzieć, że jest możliwe” – powiedział. „I w większości nie wiedzą, że tak jest”.

Czasami uważa się, że bezpieczeństwo telefonu jest oczywiste, podobnie jak wiedza, że ​​port ładowania telefonu to również sposób, w jaki telefon wysyła i odbiera dane.

„Wielką rzeczą, którą mówimy ludziom, jest próba użycia zasilacza zamiast znalezienia gdzieś przypadkowego gniazda USB” – mówi. Ostrzegł także ludzi, aby byli świadomi takich działań, jak zwykłe używanie kabli w samochodach, hotelach lub, jeśli podróżujesz za granicę, w kafejkach internetowych.

Bruce Schneier, ekspert ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w Harvard Kennedy School, zapewnia, że ​​porty pobierane na lotniskach są zazwyczaj umieszczane przez sprawdzonych urzędników.

iSTOCK

Bruce Schneier, ekspert ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w Harvard Kennedy School, zapewnia, że ​​porty pobierane na lotniskach są zazwyczaj umieszczane przez sprawdzonych urzędników.

Kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy telefon wyświetla komunikat „Czy ufasz temu komputerowi?” komunikat po podłączeniu do gniazda USB. Sisak powiedział, że to łatwe rozdanie, że podłączono do niego urządzenie danych. Na wszystkim, co nie jest twoim komputerem domowym, odpowiedź powinna zawsze brzmieć „nie”.

Oszuści polegają na łatwym dostępie, jaki zapewniają stacje ładowania dla wielu użytkowników, aby złapać ulotkę z zaskoczenia.

Sisak zaleca unikanie stacji ładowania USB na lotniskach i w hotelach, i mówi, że podróżni powinni upewnić się, że ich lista przewozowa zawiera ładowarkę do szybkich wtyczek do gniazdek ściennych.

„Wydaje się, że nie dzieje się to codziennie, ale bardzo trudno jest to wyśledzić” – mówi Sisak. „Po prostu lepiej jest być bezpiecznym niż żałować”.

Bruce Schneier, ekspert ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w Harvard Kennedy School, zapewnia, że ​​porty pobierane na lotniskach są zazwyczaj umieszczane przez sprawdzonych urzędników.

Ale pasażerom, którzy chcieliby dodatkowego spokoju i dodatkowego bezpieczeństwa, zaleca zakup prezerwatywy USB w celu ochrony przed lukami w zabezpieczeniach.

Urządzenie to jest dodatkowym złączem USB, zwykle kosztującym około 10 USD, które blokuje piny danych na końcu kabla USB, dzięki czemu jedyną rzeczą, która przepływa z gniazdka do urządzenia, jest energia.

Schneier jest sceptycznie nastawiony do tego, że haker byłby w stanie podjąć wysiłek włożony w przygotowanie publicznej stacji ładowania, biorąc pod uwagę to, jak publiczne i ruchliwe są lotniska.

„Jeśli patrzysz na terminal USB i przekopujesz śrubokrętem, ktoś powie:„ Co ty do diabła robisz? ”- mówi Schneier.

Na szczęście nie widział prawie żadnych danych, które podniosłyby to do poziomu powszechnego zaniepokojenia. Ostatecznie, mówi, jest bardzo prosty krok, aby zmniejszyć szanse, że może ci się przytrafić: „Szczerze mówiąc, jeśli się martwisz, po prostu podłącz go do gniazdka elektrycznego”.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *