Drone XPro : GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: która kamera sportowa jest dla Ciebie odpowiednia?

:

Jeśli nie masz pewności, czy w tym roku kupić GoPro Hero 8 Black, czy inną wielką markę na arenie kamer sportowych, DJI Osmo Action, nie jesteś sam. Na pozór może to wydawać się trochę mylące, więc naprawdę sprowadza się do tego, dlaczego kupujesz kamerę akcji (więc główną czynność, do której będziesz jej używać) i budżet.

DJI Osmo Action wywarło duży wpływ na scenę kamery akcji, gdy została wydana na początku tego roku, dowodząc, że gigant dronów zdecydowanie ma technologiczne możliwości, aby zmierzyć się z potężnym GoPro.

Oprogramowanie do stabilizacji na poziomie profesjonalnym, które sprawia, że ​​fizyczne gimbale należą już do przeszłości, i prawie identyczne zdolności techniczne na papierze jak poprzednia flagowa kamera GoPro, nagradzana T3 Hero 7 Black, debiutująca kamera akcji DJI, okazała się godnym pretendentem do pożądanej korony GoPro.

Czy to nadal stoi w obliczu rozbudowanej specyfikacji Hero 8 Black, w tym technologii nowej generacji w postaci HyperSmooth 2.0 i TimeWarp 2.0? Nie wspominając już o zgodności z nową linią akcesoriów GoPro o nazwie Mods, która zawiera dodatkowe światło, dodatkowy ekran i mikrofon.

Co początkowo odróżnia kamerę DJI od Hero 7 Black (i inne równie wytrzymałe kamery akcji 4K) to dodatek zintegrowanego wyświetlacza skierowanego do przodu. Jest to bardzo przydatne dla vlogerów i każdego, kto chce się upewnić, że są idealnie w kadrze.

Była to sprytna decyzja, na którą zareagowała GoPro, ogłaszając mody, które, jak wspomniano powyżej, zawierają dodatkowy ekran z przodu lub z tyłu (więcej na ten temat później) dla Hero 8 Black .

Czy więc najnowsza kamera GoPro o najlepszych specyfikacjach jest przepełniona wystarczającą ilością najnowocześniejszych innowacji, aby wyprzeć udaną ofertę DJI? Cóż, czytaj dalej, a przekonasz się!

Zanim to zrobisz, słowo o dostępności …

Po jego październikowej premierze, GoPro Hero 8 Black jest teraz dostępny u głównych partnerów handlowych na całym świecie. Jak to zostało wydane wcześniej tego lata, DJI Osmo Action można również kupić teraz od wszystkich głównych sprzedawców detalicznych.

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO DZIAŁANIE: SPEC

GoPro Hero 8 Black:

 • Możliwość nagrywania wideo do 4K60fps
 • Zdjęcia 12MP
 • Wodoodporny do 10 m (33 stóp) bez walizki
 • Wymiary 66,3 W x 48,6 H x 28,4 D (mm)
 • Odważniki 126 g (bez ramy)
 • 2-calowy tylny ekran dotykowy
 • Oprogramowanie stabilizujące HyperSmooth 2.0 z opcjami High i Boost
 • Tryby nagrywania poklatkowego i TimeWarp 2.0
 • Kontrola głosu

DJI Osmo Action:

 • Możliwość nagrywania wideo do 4K60fps
 • Zdjęcia 12MP
 • Wodoodporny do 11 m (36 stóp) bez futerału
 • Wymiary 65 W x 42 H x 35 D (mm)
 • Waży 124g
 • 2,25-calowy tylny ekran dotykowy oraz 1,4-calowy przedni wyświetlacz
 • Oprogramowanie stabilizacyjne RockSteady
 • Tryb nagrywania poklatkowego
 • Kontrola głosu

Zwycięzca specyfikacji: GoPro Hero 8 Black

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Kamera akcji Hero 8 Black sfotografowana z rozszerzonymi mocowaniami palców

(Źródło zdjęcia: GoPro)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO DZIAŁANIE: PROJEKT

Hero 8 Black może wyglądać dość podobnie do swojego poprzednika, ale jego nowe ciało jest bardziej eleganckie, lżejsze i nieco szczuplejsze. Osmo Action jest bardziej bulwiaste i odrobinę mniej stylowe niż jego rywal. Duża część korpusu GoPro ma antypoślizgowe, gumowane wykończenie i solidną masę, która jest odporna na bomby.

Chociaż może być w stanie poradzić sobie również z poważnymi uderzeniami, plastikowy korpus DJI wydaje się nieco tańszy i mniej wytrzymały w porównaniu z nim.

W przeciwieństwie do poprzednich inkarnacji i DJI, nowy GoPro nie wymaga siedzenia w dodatkowym mocowaniu ramy, aby przymocować go do mocowań lub innych akcesoriów. Zamiast tego dwa palce rozkładają się od podstawy, aby bezpiecznie przymocować do dowolnego istniejącego mocowania zgodnego z GoPro. Nowy bezramkowy projekt jest nie tylko sprytnie zrealizowany, ale sprawia, że ​​Hero 8 Black jest łatwiejszy w użyciu, ponieważ nie trzeba się martwić ramą.

Zwycięzca projektu: GoPro Hero 8 Black

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: mężczyzna filmuje siebie pływającego pod wodą z kamerą DJI Osmo Action

(Źródło zdjęcia: DJI)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO AKCJA: USABILITY

Jak wspomniano powyżej, bezramowa konstrukcja Hero 8 Black ułatwia korzystanie z akcesoriów, ale Osmo Action ma dużą przewagę nad rywalem dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi z przodu. 1,4-calowy ekran na przedniej części aparatu pozwala dokładnie zobaczyć, co jest w kadrze podczas nagrywania, dzięki czemu kamera DJI jest idealna do vlogowania i kiedy chcesz rozmawiać bezpośrednio z kamerą.

Aby nie zostać całkowicie wyprzedzonym, podczas gdy samodzielna wersja Hero 8 Black nie ma zintegrowanego wyświetlacza z przodu, będziesz mógł kupić dodatkowy ekran typu flip-up nazwany Display Mod od GoPro (79,99 GBP / 79,99 USD) . Chcesz złe wieści? GoPro Mods, nowe trio akcesoriów GoPro (które obejmuje również Media Mod i Light Mod), będzie dostępne w przedsprzedaży dopiero w grudniu.

Display Mod wyposaża nową kamerę akcji GoPro w wyświetlacz skierowany do przodu lub do tyłu, ale cena Hero 8 Black i Mod wyświetlania nie jest tani. I to w porównaniu z agresywnie wycenionym DJI Osmo Action 319,99 £ – i jest regularnie w sprzedaży pod 300 £.

Poruszanie się po obu kamerach jest proste i intuicyjne dzięki kombinacji przesuwania kierunkowego ekranów dotykowych w celu uzyskania dostępu do systemów menu. Oba mają przycisk, który umożliwia szybkie przełączanie między trybami fotografowania.

Każda kamera ma własną dedykowaną aplikację, za pomocą której możesz sterować kamerą z urządzenia, edytować zdjęcia i nagrania, transmitować na żywo i udostępniać treści. Jednak zakres kreatywnych opcji dostępnych w aplikacji GoPro zintegrowanej z Quikiem jest znacznie bardziej wyrafinowany niż bardziej podstawowa aplikacja DJI Mimo.

Zwycięzca usability: DJI Osmo Action

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: DJI Osmo Action na zdjęciu z przednim i tylnym ekranem

(Źródło zdjęcia: DJI)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO AKCJA: WIDEO I WCIĄŻ

Zarówno DJI, jak i GoPro zapewniają ultra ostre, najwyższej jakości wyniki i mają możliwość nagrywania w 4K60fps. Nagrywanie w trybie pełnoekranowym na każdej kamerze oznacza stosowanie proporcji 4: 3. Podczas gdy GoPro zapewnia pełne nagrywanie 60 klatek na sekundę w 4K w tym formacie, DJI osiąga tylko 30 klatek na sekundę. Aby osiągnąć deklarowane 4K60fps, DJI musi przyciąć ramkę 4: 3 do 16: 9, w wyniku czego traci górną i dolną część dostępnego obrazu.

Biorąc pod uwagę rodowód testowanych kamer akcji, zdolność do tworzenia ultra-płynnego zwolnionego tempa jest prawie pewna i żadna kamera akcji nie zawodzi. GoPro i DJI są tutaj bardzo równomiernie dopasowane, ponieważ oba mogą strzelać z maksymalną prędkością 24 klatek na sekundę przy 1080p.

Kolejną cechą wspólną obu kamer akcji jest tryb poklatkowy, który umożliwia tworzenie statycznych filmów zarejestrowanych przy użyciu migawki wyzwalanej w wybranych odstępach czasu.

Ale GoPro ma przewagę dzięki funkcji TimeWarp 2.0 (oryginalne oprogramowanie TimeWarp zadebiutowało na Hero 7 Black). Ta funkcja oznacza, że ​​możesz tworzyć ruchome, ustabilizowane sekwencje, które idealnie nadają się do przedstawiania upływu czasu lub podróży na odległość. Nowa, elegancka funkcja umożliwia przełączanie między nagrywaniem w czasie rzeczywistym i nagrywaniem poklatkowym za pomocą dotknięcia ekranu dotykowego.

Robienie zdjęć za pomocą obu aparatów daje również wyniki z najwyższej półki. Można strzelać pojedynczo lub seriami, ale Hero 8 Black ma również funkcję LiveBurst. Spowoduje to nagranie klipu wideo, który w sprytny sposób nagrywa 1,5 sekundy przed i po zwolnieniu migawki, dzięki czemu można wybrać zdjęcia z całej nagranej zawartości.

Oba aparaty mają do wyboru szereg obiektywów cyfrowych. SuperView GoPro daje najszerszy kąt i jest idealny do robienia zdjęć panoramicznych lub do rzucania się w oczy podczas robienia zdjęć z bliskiej odległości.

Zwycięzca filmów i zdjęć: GoPro Hero 8 Black

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO DZIAŁANIE: STABILIZACJA

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Hero 8 Black pokazano z dołączonym modułem wyświetlania

(Źródło zdjęcia: GoPro)

Podczas gdy GoPro Hero 7 Black został uzbrojony w pierwszą wersję niezwykle imponującego oprogramowania stabilizującego HyperSmooth firmy GoPro, Hero 8 Black przyspiesza to dzięki HyperSmooth 2.0.

Główną zaletą w stosunku do oryginału jest to, że stabilizacja jest teraz dostępna w poprzek każdy rozdzielczość wideo i liczbę klatek na sekundę, a poziom stabilizacji można jeszcze zwiększyć, uruchamiając go w trybach High i Boost.

DJI Osmo Action ma również swoją niezwykle płynną stabilizację RockSteady, która zapewnia równie doskonałe wyniki. Jednak RockSteady osiąga najwyższe wyniki przy 4K30 fps i nie można go włączyć podczas nagrywania w HDR, co daje GoPro przewagę w tej kategorii.

Zwycięzca stabilizacji: GoPro Hero 8 Black

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Hero 8 Black służy do filmowania osoby zjeżdżającej z góry

(Źródło zdjęcia: GoPro)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO ACTION: VERDICT

Wraz z GoPro Hero 7 Black oba te urządzenia są warte poważnego rozważenia, jeśli chcesz wypocząć na wytrzymałej, w pełni funkcjonalnej flagowej kamerze akcji. Jednak oprócz tego, że DJI Osmo Action ma przewagę nad GoPro z wbudowanym ekranem skierowanym do przodu, w każdym innym dziale GoPro Hero 8 Black wychodzi na wierzch.

To powiedziawszy, DJI ma jeszcze jedną sztuczkę: niższą cenę. W momencie pisania Osmo Action ma dowolną RRP w wysokości 319,99 £. W porównaniu z ceną premiery Hero 8 Black w wysokości 379,99 £, dostępną teraz w przedsprzedaży na GoPro.com, oraz dodatkową gotówkę, którą możesz wydać na zakup opcjonalnych modów GoPro, patrzysz na wyższy koszt Hero 8 Black .

Jeśli chcesz wydać więcej wokół poziomu cen DJI, jest więcej dobrych wiadomości dla fanów GoPro: możesz teraz Kup Hero 7 Black za jedyne 319,99 £. Ta nowa niższa RRP wskazuje, że Hero 7 Black znajduje się pod Hero 8 Black w kolejności dziobania kamer akcji GoPro, ale wciąż jest świetną kamerą i zdobywcą nagrody T3.

Ostatecznie wybór kamery akcji sprowadza się do tego, co chcesz osiągnąć dzięki kamerze. Możesz tworzyć oszałamiające zdjęcia i obrazy w wysokiej rozdzielczości za pomocą przyjaznej dla vlogerów akcji DJI Osmo, ale dzięki Hero 8 Black możesz zrobić dokładnie to samo, wraz z możliwością zrobienia czegoś więcej. Przeczytaj więcej w naszej oficjalnej recenzji GoPro Hero 8 Black.

Zwycięzca ogólny: GoPro Hero 8 Black

Hero 7 Black ma teraz tę samą cenę, co pierwszy aparat akcji DJI w historii. Dowiedz się, jak porównują nasze GoPro Hero 7 Black vs DJI Osmo Action element porównawczy.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *