Drone XPro : 20 sposobów, w jakie technologia przekształci wieś w 2020 r

:

Społeczności wiejskie często pocieszają się ciągłością związaną z życiem na wsi. Miasta są miejscem zmian, a nasza wieś powinna być ceniona ze względu na wolniejsze tempo. Może to sprawić, że perspektywa nowych sposobów pracy będzie zniechęcająca. Ale nie wszystkie zmiany są negatywne – niektóre technologie zwiększają produktywność w rolnictwie, niektóre są korzystne dla środowiska.

Niektóre rzeczy muszą się zmienić. Narodowy Związek Rolników (NFU) obiecał, że przemysł ograniczy emisję gazów cieplarnianych do zera do 2040 r., Co oznacza, że ​​rolnicy muszą wymyślić przyjazne dla środowiska sposoby zaspokojenia rosnącego popytu.

„Ludzie często uważają rolnictwo za konserwatywne i powolne w adaptacji, ale zawsze chodziło o eksperymentowanie i próbowanie nowych rzeczy” – mówi dr Helen Ferrier, główny doradca ds. Nauki i spraw regulacyjnych w NFU. „Technologia ma historię ułatwiania życia, zastępowania niektórych miejsc pracy i tworzenia nowych”, dodaje Farmers Guardian redaktor Ben Briggs.

„Jeśli nowe technologie przyczyniają się do zwiększenia rentowności rolnictwa, należy je przyjąć z zadowoleniem.” Więc przedstawmy 20 innowacji, które mogą pojawić się w pobliżu…

Inteligentne rolnictwo, wykorzystujące nowoczesne technologie w rolnictwie.

Sompong Rattanakunchon

1. Skanery świń

Wszyscy chcemy, aby zwierzęta żyły bezstresowo, ale jak pytasz świnię, jak się czuje? Aby to sprawdzić, naukowcy z Bristol Robotics Laboratory używają skanerów 3D. Maszyny używają sztucznej inteligencji do rozpoznawania emocji na twarzach zwierząt. Rolnicy mogli w końcu użyć podobnej technologii, aby sprawdzić, czy ich świnie nie odczuwają bólu ani stresu, poprawiając w ten sposób dobrostan zwierząt.

2. Krowy loos

Zanieczyszczenia amoniakiem i azotem szkodzą ponad 60% powierzchni Wielkiej Brytanii, zakwaszając glebę i słodką wodę oraz niszcząc rośliny. Niestety, krowy – i ich funkcje organizmu – są częściowo winne. Ale holenderski projektant Henk Hanskamp może mieć odpowiedź: „krowa loo”. Krowy złożą wizytę dobrowolnie (ich codzienna karma podawana w pobliżu jako zachęta), toksyny zostaną następnie usunięte z odpadów, a pozostała część zostanie wykorzystana jako nawóz. Maszyna może być w sprzedaży w Holandii w 2020 roku, zanim zostanie wyeksportowana za granicę.

3. Inteligentne parki

Wkrótce wszystko – i wszyscy – w parkach narodowych może być podłączone do Internetu. Pojemniki na śmieci będą wysyłać alerty do strażników, gdy będą pełne, więc trzeba je sprawdzać tylko wtedy, gdy będą potrzebować opróżnienia, zmniejszając emisję, podczas gdy czujniki na chodnikach będą wzywać strażników do radzenia sobie z powalonymi drzewami i powodziami. Drogowskazy na końcu trasy będą również wysyłać wiadomości do twojego piekarnika, aby przygotować kolację po powrocie do domu … no cóż, możemy marzyć, prawda?

4. Detektory płci

Konie Suffolk Punch, najstarsza rodzima rasa brytyjska, kiedyś szczęśliwie zaorały nasze pola, ale teraz wymierają, a pozostało tylko około 70 samic hodowlanych. Co robić? Specjaliści od reprodukcji koni Stallion AI Services znalazł sposób, aby określić płeć nasienia, aby mogła zaimpregnować klacz źrebakiem płci żeńskiej. Więcej samic hodowlanych oznacza więcej koni w nadchodzących latach…

5. Kurczak czy jajko?

Etyka hodowli jaj może powodować nieprzyjemne czytanie: rolnicy potrzebują samic kurcząt, które składają jaja, pozostawiając trudne pytanie, co zrobić z samcami. Wszystkie pisklęta w Wielkiej Brytanii są inkubowane przez cały okres, ale niemiecka firma Seleggt znalazła sposób na określenie płci pisklęcia przed jego urodzeniem poprzez badanie próbki płynu z jaja. Samce można następnie wykorzystać do karmienia zwierząt przed wykluciem. Jaja Seleggt są już sprzedawane w Niemczech, a firma ma nadzieję wkrótce rozwinąć się w całej Europie.

Mała firma robotów

Mała firma robotów

6. Farmbots

Poznaj Toma, Dicka i Harry'ego, trzy autonomiczne sadzarki, które są obecnie testowane w Hampshire przez Waitrose & Partners; Harry sadzi, Tom kładzie glebę na wierzchu, a Dick zamyka chwasty laserami. Te czterokołowe maszyny są mniejsze i lżejsze niż ciągniki, co zmniejsza zagęszczenie gleby i poprawia plony. Są też całkiem dobrymi pracownikami. Ben Scott-Robinson, dyrektor generalny Small Robot Company, mówi: „Ludzie się męczą, ale roboty nie robią tego ani nie rozpraszają się”. Mówi, że roboty będą raczej wspierać niż zastępować rolników, dodając, że technologia wymaga dalszych prób.

7. Fitbity dla psów

Prawie połowa psów w Wielkiej Brytanii ma nadwagę, zgodnie z PDSA organizacji charytatywnej weterynarza. Rozwiązanie? Monitor aktywności psów podłączony do obroży zwierzęcia, monitorujący jego ruchy i liczbę spalanych kalorii. PitPat może powiedzieć, czy Twój pies bawi się, biega lub chodzi (39 £, pitpat.com), podczas gdy FitBark (65 £, fitbark.com/store-uk) może również śledzić sen Twojego psa – niespokojne noce mogą wskazywać na problemy zdrowotne .

fitbit psa

cynoklubGetty Images

8. Drony zapylające

Według badań Centrum Ekologii i Hydrologii z 2019 r. Jedna trzecia naszych dzikich pszczół i poduszkowców podupada, ale pomoc jest w drodze w postaci małych przypominających pszczoły dronów, które latają między roślinami i zapylają je krzyżowo. Stworzony przez Harvard University napędzany energią słoneczną RoboBee X-Wing może trzepotać dwoma zestawami skrzydeł z prędkością 170 uderzeń na sekundę. Hodowcy mogliby używać podobnych dronów w szklarniach w ciągu pięciu do 10 lat.

Warna, Bułgaria - 23 czerwca 2015: Latający dron quadcopter fantom

valio84slGetty Images

9. Pływające farmy

Farmy pływające w portach mogą sprawić, że żywność będzie bardziej zrównoważona, zmniejszając odległość, na jaką produkty docierają do konsumentów, a jednocześnie zwiększając powierzchnię dostępną pod rolnictwo. W Rotterdamie 32 krowy Meuse-Rhine-Issel pomagają przetestować to pojęcie, żyjąc na trzypiętrowym pontonie o wymiarach 30 x 30 m, w ramach projektu holenderskiej firmy Beladon. Zespół chce rozszerzyć działalność na Chiny – pewnego dnia może się tu zdarzyć…

10. Przekąski do krykieta

Według Rady Biotechnologii Rolnej prawie jedna trzecia Brytyjczyków uważa, że ​​do 2029 r. Będziemy szczęśliwie odgryzać owady. Owady są świetnymi źródłami białka, a ich hodowla wymaga niewielkiej przestrzeni i wody oraz emituje mniej gazów cieplarnianych niż konwencjonalne fermy zwierząt. Chcesz degustatora? Sainsbury's już sprzedaje opakowania koników polnych, świerszczy, robaków bawolych i dżdżownic o wielkości przekąsek, produkowane przez Eat Grub w Holandii (od 4,29 £ za 20 g, również z eatgrub.co.uk), podczas gdy Selfridges sprzedaje czekoladowe ciasteczka do krykieta (£ 5,99, tylko w sklepie), wyprodukowany przez Bug Farm Foods w St Davids, Walia.

ciasteczka do krykieta

Na szczęście jeśli Sharp

11. Drony owczarków

W Nowej Zelandii drony coraz częściej przejmują obowiązki owczarków – a rolnicy próbują ich tutaj. Mark Rutter z Harper Adams University w Shropshire uważa, że ​​jest to bardziej etyczne: owce chętnie podążają za dronami, ponieważ już prowadzą je do jedzenia, podczas gdy są posłuszne psom, ponieważ postrzegają je jako drapieżniki. Drony mogą również pokonywać spory kawałek ziemi (około czterech mil), nie przejmuj się pagórkowatym terenem i nie pozostawiają błotnistych śladów łap na dywanie. Podstawowy model, taki jak DJI Mavic Pro 2, radzi sobie z wiatrem o prędkości do 24 km / h i kosztuje około 1300 funtów. Drony, które działają w deszczu, kosztują prawie 6000 funtów. Rolnicy nie potrzebują licencji, ale powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, szczególnie dla ptaków. Oni też nie lubią
zostać zadrapanym za uszami…

12. Kamery internetowe dla zwierząt

Czasami po prostu nie można przejechać przez kraj, aby zobaczyć przyrodę, ale teraz może do ciebie przyjechać. Kamery prowadzone przez The Wildlife Trusts śledzą szare foki w Cumbrii i maskonury w Alderney, pozwalając na oglądanie ich z telefonu lub komputera (wildlifetrusts.org/webcams). Większość działań odbywa się od wiosny, ale w Donkey Sanctuary w Sidmouth w hrabstwie Devon jest mnóstwo chrupania trawy przez cały rok (thedonkeysanctuary.org.uk/webcams).

13. Etykiety żywności

Zastanawiasz się, skąd tak naprawdę pochodzi twoje jedzenie? Nowa aplikacja Happerley, założona przez dwóch rolników, pozwala dowiedzieć się, gdzie produkowana jest żywność, skanując kod QR na opakowaniu. Zarejestrowało się około 250 producentów żywności i napojów, w tym Simon Weaver Organic w Cotswolds, Hayes Fruit Farm w Gloucestershire i Grass Fed Meats, który działa w całej Wielkiej Brytanii. Happerley jest bezpłatny i dostępny w App Store i Google Play.

14. Moc trawy

Nowe źródła energii są niezbędne, gdy odchodzimy od paliw kopalnych – a trawa może być rozwiązaniem. W hrabstwie Lincolnshire lokalna rada, Agencja Środowiska i The Wildlife Trusts przekształcają przydrożne sadzonki w elektryczność. Maszyna podobna do traktora zasysa trawę i przenosi ją do beztlenowej komory fermentacyjnej, która przekształca ją w energię. Szacuje się, że 5500 mil dróg wiejskich w Lincolnshire może wytworzyć roczną energię elektryczną dla 4500 domów.

15. Mięso hodowane w laboratorium

W Stanach Zjednoczonych można już kupić hamburgery i klopsiki z mięsa hodowanego w laboratoriach ze zwierzęcych komórek macierzystych, podczas gdy w Europie, Mosa Meat z siedzibą w Holandii przewiduje, że jego produkt może być w supermarketach w ciągu czterech lat. Wciąż się wahasz? Tradycyjne rolnictwo nadal będzie miało swoje miejsce. Dr Helen Ferrier z NFU twierdzi, że mięso hodowane w laboratorium po prostu „rozpocznie przydatną rozmowę na temat tego, co ludzie chcą jeść”.

16. Farmy z krewetkami

Większość krewetek, które jemy w Wielkiej Brytanii, pochodzi z farm na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Środkowej, ale przyszłość może być inna. Great British Prawns, pierwsza na świecie zrównoważona, czysta woda, lądowa farma krewetek, w Balfron w Stirlingshire, zaczęła zbierać milion krewetek latem ubiegłego roku, sprzedając je pobliskim szefom kuchni. Firma planuje teraz więcej farm do zaopatrzenia restauracji w Wielkiej Brytanii.

Zakończenie Robotic Arm Trzyma Pomidoru

Sompong Sriphet / EyeEmGetty Images

17. Chwasty zappers

Dobra wiadomość dla profesjonalnych ogrodników i ogrodników – RootWave opatentował urządzenie przypominające różdżkę, które wyrywa chwasty za pomocą impulsu elektrycznego, zabijając je bez chemikaliów i umożliwiając ich rozkład w glebie. Zapper jest już dostępny dla komercyjnych hodowców, a dyrektor generalny Andrew Diprose ma nadzieję, że w końcu będzie dostępna wersja dla ogrodników hobby.

18. Zbieracze owoców na kołach

W 2019 r. W Wielkiej Brytanii zabrakło 6000 osób zbierających owoce miękkie. Więcej robotów na ratunek. Hall Hunger Farm, niedaleko Chichester, West Sussex, wypróbowuje maszyny na kołach z kamerami 3D i czterema zestawami chwytaków. Zaprojektowane przez laboratorium Fieldworks Robotics z University of Plymouth maszyny (poniżej) mają wejść do produkcji w ciągu roku.

19. Farmy podziemne

Owoce i warzywa mogą być uprawiane w niektórych ze 150 000 opuszczonych szybów kopalni w Wielkiej Brytanii, przewiduje profesor Saffa Riffat, prezes Światowego Towarzystwa Technologii Energetyki Zrównoważonej. Ograniczyłoby to koszty środowiskowe transportu żywności z daleka, a także ograniczyło potrzebę stosowania pestycydów. Sałatki uprawiane w tunelach w południowo-zachodnim Londynie są już sprzedawane za pośrednictwem Ocado (Growing Underground, 2,59 £ za 70g, ocado.com).

20. Aplikacje roślinne

Chcesz zmniejszyć ilość plastiku w ogrodzie? Candide Labels, firma startująca z Bristolu, opracowała
aplikacja, która identyfikuje rośliny i tworzy wirtualne etykiety przechowywane w telefonie. Po prostu podnieś telefon z aparatem do rośliny i dotknij ekranu, aby zidentyfikować roślinę i oznaczyć ją. Candide jest bezpłatny i dostępny w App Store i Google Play.

Ta funkcja pochodzi z Country Living czasopismo. Subskrybuj tutaj.

Podoba ci się ten artykuł? Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać więcej takich artykułów bezpośrednio do skrzynki odbiorczej.

ZAPISZ SIĘ

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *