Drone XPro : Dziesiątki tysięcy właścicieli dronów grozi grzywna w wysokości 1000 funtów

:

Dziesiątki tysięcy właścicieli dronów grozi grzywna w wysokości 1000 funtów, jeśli nie zarejestrują się w nowym rejestrze modeli samolotów

  • Każdy, kto posiada drona cięższego niż 250 g, musi wypełnić formularz online i uiścić opłatę
  • Urząd Lotnictwa Cywilnego powiedział, że zarejestrowanych jest zaledwie 40 000 z 90 000 brytyjskich dronów
  • Każdy, kto lata dronem, musi również przejść test teorii online

Organy ostrzegają, że dziesiątki tysięcy właścicieli dronów grozi grzywna w wysokości 1000 funtów za brak rejestracji w nowym rejestrze.

Od soboty każdy, kto posiada drona o wadze większej niż 250 g, musi wypełnić formularz online i uiścić opłatę w wysokości 9 GBP, aby móc dalej z niego korzystać.

Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) powiedział, że od otwarcia systemu w tym miesiącu zaledwie 40 000 zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii 90 000 użytkowników dronów zarejestrowało się.

Każdy, kto lata dronem, musi również przejść test online teorii zawierający 20 pytań wielokrotnego wyboru.

Użytkownicy, którzy nie zarejestrują się lub nie przejdą testu kompetencji, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 1000 GBP.

Od soboty każdy, kto posiada drona o wadze większej niż 250 g, musi wypełnić formularz online i uiścić opłatę w wysokości 9 GBP, aby móc dalej z niego korzystać. Zdjęcie stock

Nowe zasady są wprowadzane w ramach walki z niewłaściwym użyciem drona.

Dom towarowy John Lewis przestał sprzedawać drony w maju z powodu chaosu, jaki powodują na lotniskach.

Obserwacje dronów w Gatwick w grudniu ubiegłego roku spowodowały odwołanie lub przekierowanie około 1000 lotów w ciągu 36 godzin, co wpłynęło na ponad 140 000 pasażerów przed świętami Bożego Narodzenia.

Wiele innych lotnisk zostało zmuszonych do zawieszenia lotów na kilka godzin z powodu aktywności dronów w tym roku, w tym Heathrow.

Dane brytyjskiej komisji Airprox pokazują, że w 2018 r. Zgłoszono 125 niemal braków między dronami i samolotami, co stanowi wzrost o ponad jedną trzecią w porównaniu do 93 w poprzednim roku.

Każdy, kto lata dronem, musi również przejść test online teorii zawierający 20 pytań wielokrotnego wyboru. Zdjęcie stock

Każdy, kto lata dronem, musi również przejść test online teorii zawierający 20 pytań wielokrotnego wyboru. Zdjęcie stock

W marcu strefa zakazu lotów dronów wokół lotnisk została przedłużona z 1 km (1 km) do 5,1 km.

Jonathan Nicholson, asystent dyrektora ds. Komunikacji w CAA, powiedział: „Przepisy dotyczące dronów w Wielkiej Brytanii zmieniają się i ważne jest, aby użytkownicy dronów – bez względu na to, czy latają regularnie, czy nie – byli świadomi, w jaki sposób wpłynie na nie rejestracja dronów.

„Rejestracja wejdzie w życie od 30 listopada. Jeśli zostaniesz przyłapany na lataniu dronem i nie będziesz w stanie przedstawić dowodu rejestracji, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 GBP.

„System rejestracji online został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej intuicyjny i dostępny, co oznacza, że ​​osoby, które muszą się zarejestrować online, mogą to zrobić z łatwością w wyznaczonym terminie”.

Użytkownicy dronów muszą odwiedzić register-drones.caa.co.uk, aby zarejestrować się w programie.

Mamy nadzieję, że system rejestracji pomoże zjednoczyć ludzi ze swoimi zagubionymi dronami, ponieważ zostaną one połączone z unikalnym identyfikatorem, który musi być wyświetlany na urządzeniach.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *