Drone XPro : Który dron jest dla Ciebie odpowiedni?

:

Zakochałem się w helikopterach, odkąd byłem bardzo małym chłopcem.

Pamiętam, że otrzymałem Vertibird na Boże Narodzenie, kiedy miałem około 8 lat. Był to mały helikopter na końcu długiego drążka, który obracał się wokół zmotoryzowanej podstawy. Było tak blisko helikoptera ze zdalnym sterowaniem, jak to tylko możliwe na początku lat siedemdziesiątych.

Przewijanie do przodu o 45 lat, a dzisiejsze zdalnie sterowane helikoptery (drony) są dokładnie tym, czego chciałem, gdy miałem 8 lat.

W przeszłości recenzowałem kilka tanich dronów, ale każdy, kto lata dronami, wie, że chińska firma DJI robi naprawdę dobre.

Kilka miesięcy temu DJI przysłało mi swoją Mavic Air, niesamowitą maszynę wydaną na początku 2018 roku, która jest ulubioną reklamą samolotów komercyjnych i hobbystycznych.

Podczas moich testów DJI wypuściło nowy model Mavic – tańszy i mniejszy dron o nazwie Mavic Mini.

DJI było na tyle miłe, że przysłało mi Mavic Mini, żebym mógł porównać go z Mavic Air, ale ostatecznie spędziłem dużo więcej czasu latając Mini, więc ta recenzja skoncentruje się trochę bardziej na Mini.

Dziedzictwo drona

DJI ma około 70% światowego rynku dronów.

Po raz pierwszy dowiedziałem się o DJI dzięki linii Phantom quad-rotor dronów, która rozpoczęła się od Phantom 1 w 2013 roku. Obecny model, Phantom 4 Pro V2, kosztuje 1729 USD.

DJI Phantom 4 Pro V2.0
DJI Phantom 4 Pro V2.0(DJI)

Ma stabilizowany trójosiowy aparat z matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli. Ma również czterokierunkowe omijanie przeszkód i sześciokamerowy system nawigacji, dzięki czemu uniknie zderzenia z przedmiotami podczas lotu z prędkością do 31 mil na godzinę.

Jest to dość duży dron, który wykorzystuje technologię bezprzewodowego sterowania o nazwie OcuSync HD, aby umożliwić zasięg do 4,3 mil (bez przeszkód).

Upiór jest cudownym quadem, ale jego rozmiar (11,39 × 11,39 × 7,71 cala) jest duży i musisz go zarejestrować w FAA.

W 2016 roku DJI wprowadziło nowy typ drona o nazwie Mavic Pro.

Mavic to linia quadów DJI, od dużych do małych, ale wszystkie mają składane ramię, aby ułatwić ich pakowanie i przenoszenie.

Na początku 2018 roku po Mavic Pro pojawił się tańszy i mniejszy Mavic Air.

Teraz mamy Mavic Mini, który jest nawet tańszy i mniejszy niż Mavic Air.

Mavic Air

Mavic Air (919 USD) to średniej wielkości dron DJI Mavic, który może nagrywać filmy 4K.

DJI Mavic Air
DJI Mavic Air(DJI)

Możesz latać Air za pomocą aplikacji DJI na smartfonie lub tablecie, ale uzyskasz większy zasięg i prędkość, jeśli użyjesz kontrolera.

Zasięg powietrza używającego smartfona jako kontrolera wynosi około 250 stóp, a zasięg kontrolera to 2,4 mil.

Kontroler używa smartfona, aby pokazać, co kamera drona widzi podczas lotu.

Air ma maksymalną prędkość 42,5 mil na godzinę i ma unikanie przeszkód do przodu i do tyłu, aby pomóc ci uniknąć zderzenia z przedmiotami.

Mavic Air składa się, aby ułatwić przenoszenie. Rozciągnięty do lotu dron ma wymiary 6,61 × 7,24 × 2,51 cala, ale złożony do podróży, powietrze ma wymiary 6,61 × 3,26 × 1,92 cala.

Waży mniej niż funt (15,16 uncji) i ma czas lotu 21 minut.

Mavic Mini

W październiku 2019 roku DJI wprowadziło długo oczekiwany, mniejszy, tańszy i lżejszy quad o nazwie Mavic Mini (399 USD).

Mini waży zaledwie 8,78 uncji, czyli 249 gramów, co jest ważne.

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini(DJI)

Drony ważące 250 gramów lub więcej muszą być zarejestrowane przez FAA. Drony poniżej 250 gramów nie muszą być rejestrowane, jeśli latasz rekreacyjnie, ale nadal musisz przestrzegać przepisów dotyczących dronów.

Rozłożony Mini ma wymiary 6,29 × 7,95 × 2,16 cala. Składa się do 5,51 × 3,22 × 2,24 cala, który jest wystarczająco mały, aby zmieścił się w dłoni.

Jak można się spodziewać, Mini nie jest tak w pełni funkcjonalny jak Air.

Nie możesz ogolić 500 USD z ceny, nie pomijając niektórych rzeczy.

Kamera Mini nagrywa 2,7 tys. Filmów (w porównaniu do 4K w powietrzu). Wideo z obu dronów wygląda niesamowicie.

(osadzanie) https://www.youtube.com/watch?v=xKfew4nzt6E (/ embed)

Mini nie ma żadnego unikania przeszkód do przodu ani do tyłu. Ma wykrywanie przeszkód w dół, które ostrzegają, jeśli dron wyczuje, że jego lądowisko nie jest bezpieczne. Wykrywanie w dół pomaga również ustabilizować zawisanie.

Mini nie można również kontrolować za pomocą samego smartfona. Musisz podłączyć telefon lub tablet do kontrolera Mini.

Mavic Mini ma zasięg do 2,4 mil (bez przeszkód). Odkryłem, że kontroler miał problem z utrzymaniem połączenia z dronem w odległości 1 do 2 mil w mieście, z przeszkodami i drzewami. Latanie nad White Rock Lake pozwoliło na znacznie większy zasięg, a ja byłem w stanie latać ponad dwie mile stąd.

Ekran aplikacji DJI Fly, która kontroluje Mavic Mini.
Ekran aplikacji DJI Fly, która kontroluje Mavic Mini.(DJI)

Z prawnego punktu widzenia musisz cały czas utrzymywać widoczność drona. Może to być trudne z dronem tak małym jak Mini. Będą chwile, kiedy lecisz wyłącznie za pośrednictwem ekranu wideo. Mam nadzieję, że te czasy są krótkie.

Ponieważ drony Mavic mają GPS, mają funkcję o nazwie Return To Home, która przywróci drona z powrotem za naciśnięciem jednego przycisku.

Drony Mavic również wrócą do domu, jeśli odlecą zbyt daleko i utracą połączenie z kontrolerem na dłużej niż 20 sekund lub jeśli poziom naładowania baterii spadnie krytycznie.

Kamera Mini jest osadzona na trójosiowym mechanicznym gimbalu, więc wideo jest bardzo stabilne. To niesamowite, że dron zostaje zderzony z wiatrem i nadal zapewnia wideo wyglądające, jakby zostało zastrzelone na statywie.

Mini ma trzy tryby latania: Szybkość (tryb najszybszy), Pozycja (tryb standardowy) i Kinowa, bardzo powolny, celowy tryb manewrowania, który doskonale nadaje się do uzyskiwania płynnych filmów.

Jak latają?

Jak krowa – Mavic Air i Mavic Mini są niewiarygodnie łatwe do latania.

Podłącz telefon do kontrolera, włącz wszystko, a gdy na ekranie zobaczysz komunikat „OK, aby wystartować”, naciśnij jeden przycisk, aby uruchomić drona i unosić się kilka stóp nad ziemią.

Te drony mają wewnątrz wyrafinowaną elektronikę (wykrywanie widzenia w dół), aby dość łatwo unosić się w powietrzu, szczególnie jeśli puścisz drążki kontrolne.

Jeśli uczysz się latać i zmierzasz w kierunku katastrofy, po prostu puść elementy sterujące, a dron zatrzyma się i zawiśnie w powietrzu, dopóki nie będziesz gotowy, aby ruszyć go ponownie.

Jestem prawie pewien, że mógłbym nauczyć mojego 8-letniego siebie latania Mini w około 30 minut. Najlepiej jest zapoznać się z elementami sterującymi na otwartym polu.

Aplikacja DJI sprawia, że ​​start i lądowanie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku.

DJI Mavic Mini ze sterownikiem
DJI Mavic Mini ze sterownikiem(DJI)

Istnieją dwa drążki kontrolne. Lewy drążek steruje wysokością i kierunkiem (w górę / w dół i obracaj w lewo / w prawo). Prawy drążek steruje ruchem (do przodu / do tyłu oraz w lewo / w prawo).

Ludzie, którzy dorastali, grając w gry wideo, łatwo latają na dronach.

Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się na ekranie.

Istnieją odczyty wysokości i odległości (w stopach lub metrach), a także prędkości. Istnieje również licznik czasu pokazujący, ile czasu pozostało do wyczerpania baterii.

Zobaczysz także wyskakujące komunikaty, gdy GPS ma zakłócenia lub gdy silny wiatr może być czynnikiem wpływającym na lot.

Czasami się zawiesisz. Zrobiłem.

Na szczęście moje awarie miały miejsce na bardzo małej wysokości (mniej niż 6 stóp) i na trawie, więc nie wyrządzono żadnej szkody. Zapasowe wirniki nie są trudne do zainstalowania. Dostępna jest również plastikowa osłona, którą można zainstalować, aby chronić wirniki, jeśli chcesz latać w pomieszczeniu lub dopiero się uczysz.

Kamerzyści szczególnie pokochają szybkie ujęcia, które są trybami wideo służącymi do automatyzacji skomplikowanych nagrań wideo. Jest tu zbyt wielu, by tu wymienić, ale moim ulubionym jest Circle. Za pomocą Kręgu wybierasz obiekt na ekranie, a dron powoli krąży wokół niego, utrzymując go pośrodku, gdy leci wokół dużego koła. To jest epickie.

(osadzenie) https://www.youtube.com/watch?v=o79owZwoejo (/ embed)

cennik

Mavic Air kosztuje 919 USD za drona, jedną baterię, kontroler, walizkę i akcesoria.

DJI oferuje również zestaw „Fly More”, który dodaje dwie dodatkowe baterie, hub do ładowania baterii, dodatkowe śmigła i torbę podróżną za 1149 USD.

Zestaw DJI Mavic Mini Fly More
Zestaw DJI Mavic Mini Fly More(DJI)

Mavic Mini kosztuje 399 USD za drona, jedną baterię, kontroler i akcesoria.

Zestaw Fly More dla Mini kosztuje dodatkowo 100 USD i dodaje dwa dodatkowe akumulatory, dodatkowe śmigła ze śrubami, piastę ładowania akumulatora, osłony śmigła i walizkę podróżną.

Zrób sobie przysługę i kup drony za pomocą zestawu Fly More. Dodatkowe baterie są warte samych kosztów.

Latanie dronami Mavic jest najlepszą zabawą, jaką miałem od dawna. Budziłem się w deszczowe weekendowe dni, lamentując nad tym, że nie mogę latać. Zdenerwowałem moją żonę, biorąc ją na pikniki i spacery, ale w końcu poprosiła też o nią.

Mini to logiczny pierwszy dron dla kogoś, kto chce nauczyć się latać i ostatecznie kupić lepiej wyposażone i droższe drony w przyszłości.

Rozumiem, dlaczego drony takie jak Mavic Air kosztują to, co robią. Mogą wykonywać poważną pracę. Wyprodukowane wideo jest wysokiej jakości i może być wykorzystane do programów telewizyjnych i filmów. Widzę też, w jaki sposób mogą być przydatne w pomaganiu organom ścigania w zlokalizowaniu osób zaginionych.

Plusy: Niewiarygodnie łatwy do latania. Świetny zasięg. Brak rejestracji FAA. Gimbal dla stabilnego wideo.

Cons: Trochę drogi.

Dolna linia: Jeśli chcesz latać dronami, zrób sobie przysługę i pomiń te naprawdę tanie. Zaoszczędź swoje pieniądze na Mavic Mini. Nie będzie ci przykro.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *