Xone Phone : nigdy więcej nie patrzeć przez płot

Dlaczego Xone Phone jest najlepszym telefonem?

Bryan Mitchell, menedżer farmy, opisuje jako genialne systemy SCADAfarm, które pozwalają mu na zdalne monitorowanie i zarządzanie nawadnianiem jego 300 ha dzierżawionych pastwisk w pobliżu Kirwee.

Farma została niedawno przekształcona pod zarządem Mitchella – wraz z właścicielami gruntów, rodziną Hayes – z kompleksowym nawadnianiem, w tym dziewięcioma osiami, stacją pogodową i monitorowaniem wilgotności gleby, nowym ogrodzeniem i zapasami wody.

Systemy SCADAfarm z dostępem do Internetu (kontrola nadzorcza i gromadzenie danych) wiążą to wszystko, aby Mitchell mógł zarządzać swoimi potrzebami w zakresie nawadniania z ekranu komputera stacjonarnego lub smartfona.

Handlując jako Hayes Road Grazing, Mitchell prowadzi teraz farmę jako wypas dla Spectrum Group, mleczarni z sześcioma farmami w Canterbury i kolejnymi czterema w Waikato.

Mitchell twierdzi, że farma, długa i wąska z dużą ilością publicznych dróg, nie byłaby świetną farmą mleczarską, ale działa jako dedykowana jednostka hodująca jałówki w mleczarniach Spectrum w Canterbury.

W szczycie przenosi do 2400 zwierząt i ma w tej chwili około połowy tego.

„W przyszłym miesiącu zaczną przybierać na wadze 100 kg, a my utrzymamy je do następnego maja (2021 r.), Więc za 17 miesięcy wyślemy je do domu w cielę. To jest plan."

Byki biegną teraz z mobami, które powrócą do swoich gospodarstw domowych w 2020 roku.

Około 90% nieruchomości znajduje się na trwałych użytkach zielonych, a reszta w okresie zimowym dla R2s – około 7,5 ha buraków pastewnych i 25 ha jarmużu.

Farma jest objęta programem Central Plains Water i prowadzi dziewięć centralnych osi (i niektórych linii K) kontrolowanych przez SCADAfarm Pivot, SCADAfarm Weather i SCADAfarm Soil Moisture.

Mitchell twierdzi, że system oznacza, że ​​może on nawadniać „kiedy trzeba”.

Opisał system monitorowania pogody i gleby jako „genialny” ze względu na sposób, w jaki łączy on ET (transpiracja wyparna) i zarejestrowane opady, wraz z 15-dniowymi prognozami, aby z wyprzedzeniem powiadomić o tym, kiedy nawadnianie stanie się prawdopodobnie konieczne.

Dla każdego punktu obrotu ekran smartfona pokazuje, gdzie wilgotność gleby leży w jej optymalnej „zielonej strefie” i umożliwia Mitchellowi bezpieczne uruchomienie, zatrzymanie, odwrócenie lub zaparkowanie w przypadku przewidywanego silnego wiatru.

Nadal ważne jest, aby Mitchell miał oczy – i buty – na farmie. Może na przykład sprawdzić i ręcznie uruchomić jedną oś obrotową, używając smartfona do uruchomienia kilku innych.

Alokacja CPW pozwala mu uruchomić maksymalnie siedem osi na raz.

„Zamiast codziennie obchodzić siedem czopów ręcznie, mogę je sprawdzić raz, a oni sprawdzają je kilka razy przez telefon.

„W przeciwnym razie uruchomienie ich z łatwością może zająć 1,5 godziny”.

Mitchell twierdzi, że najważniejsze jest to, że system SCADAfarm jest „czymś, co trzeba mieć”, aby spełniać nowoczesne wymagania w zakresie audytu i zgodności.

„Musisz wiedzieć, co robi wilgotność gleby. Nie sądzę, żeby patrzenie przez płot i dostrzeganie, co robi sąsiad, było już wystarczająco dobre.

„Pozwala nam to dalej uprawiać trawę. Wiemy, kiedy możemy się wyłączyć, a kiedy musimy włączyć. Dzięki temu możemy efektywnie uprawiać trawę i mam nadzieję, że nie będziemy musieli kupować tyle suplementu, by przetrwać trudniejsze czasy. ”

Vanessa Robinson, krajowy menedżer ds. Gospodarki wodnej w Waterforce, wyjaśnia, że ​​system SCADA został opracowany przez Waterforce i Schneider Electric.

Oprócz trzech modułów używanych w gospodarstwie Mitchella – SCADAfarm Pivot, SCADAfarm Weather i SCADAfarm Soil Moisture – firma oferuje również moduły SCADAfarm Pump i SCADAfarm VRI.

Kluczem do systemu jest zarządzanie danymi przez Internet, dzięki czemu zarówno dane historyczne, jak i dane w czasie rzeczywistym są bezpiecznie przechowywane na serwerach w chmurze i są dostępne dla klientów na zasadzie subskrypcji.

Robinson twierdzi, że firma ma obecnie ponad 3500 klientów, nie tylko rolników, ale także innych, w tym rad terytorialnych. Sama SCADAfarm Pivot ma obecnie ponad 350 jednostek w całej Nowej Zelandii.

Twierdzi, że system rejestruje istotne dane na temat warunków pogodowych i poziomu wilgotności gleby w nieruchomości, a także oferuje narzędzia do śledzenia wody i planowania wody, aby pomóc uniknąć nadmiernego podlewania, zminimalizować wymywanie i zoptymalizować wzrost roślin, spełniając jednocześnie wymagania zgodności.

Mówi, że niektóre gospodarstwa zmniejszyły o połowę koszty energii, zmieniając nawadnianie i wykorzystując stawki energii poza szczytem.

„Nie wszyscy mają obecnie stacje pogodowe, ale teraz w celu zachowania zgodności lub do celów kontrolnych, musisz mieć pewien poziom monitorowania wilgotności gleby, aby faktycznie udowodnić, że irygujesz tylko wtedy, gdy musisz nawadniać i nie tracisz wody do drenażu. ”

Robinson mówi, że podczas gdy ECan jest bardzo proaktywny w swoim regionie, reszta kraju powoli nadrabia zaległości w zakresie lepszego zarządzania zasobami wodnymi, a SCADAfarm „prowadzi tę inicjatywę”.

To wspaniałe narzędzie używane z właściwych powodów, mówi.

Rolnicy muszą wykazać, że sami się kontrolują, przestrzegają zasad i używają nawadniania tylko wtedy, gdy powinni.

„Ludzie nie zdają sobie sprawy, ile rolnicy inwestują w tych obszarach. Korzyści są ogromne dla wszystkich. ”

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *